Imprezy krajowe - pozostałe

Zawody (nie tylko miłosne), większe spotkania, pokazy, targi lotnicze, wydarzenia.

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
formica
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 14
Rejestracja: 24-06-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: formica » 27 cze 2010, o 08:07

Jak co roku choć tym razem skromniej z powodu zeszłorocznego wypadku. Modelom RC też udało sie zagościć. Szkoda tylko,że tak mało czasu na loty no ale to piknik lotniczy nie modelarski :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
formica
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 14
Rejestracja: 24-06-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: formica » 14 lip 2010, o 14:56

16-18,07.2010....Kto się wybiera???
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 14 lip 2010, o 15:08

No ja bym chętnie ale nie wiem czy dam radę ... a raczej czy MLP mnie puści :(
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
kostek136
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 32
Rejestracja: 18-07-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: kostek136 » 25 lip 2010, o 22:45

A oto relacja z pikniku

Chciałem podziękować serdecznie organizatorom i sponsorom za pierwszy dzień pikniku, było bardzo fajnie troszkę było mało ludzi ale nie ma co się dziwić pogoda nie była za fajna ale tez nie była zła. Całe niebo było prawie pod chmurami i czasami troszkę popadało, wiał czasami silny wiatr ale śmiało można było latać nawet modelami klasy 450.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwsze co pomyślałem po starcie tego szybowca że pilot to szaleniec :shock: że w taki wiatr lata, ale okazało się że to świetny pilot a nie szaleniec :P

I kolejny materiał z pikniku
Niestety nie nagrałem jednej konkurencji od elektromara










WYNIKI
1. elektromar 0:41 / 1:09 / 0:58 = 2:48

2. kostek136 0:35 / 1:10 / 1:04 = 2:49

3. matrix30-78 1:39 / 1:52 / 1:41 = 5:12

4. Ptasiu 3:24 ---- --- nie ukończone



A tak zareagował Arkos jak nas zobaczył że przybyliśmy na kolejny dzień pikniku :wink:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogłoszenie wyników


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec mój lot niedzielny o mały włos była by gleba.



Link do relacji TV ... 7:28 min. http://www.tvp.pl/opole/i...-2010-r/2203926
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 26 lip 2010, o 07:14

Szkoda że to tak daleko było... :(
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 29 lip 2010, o 23:44

Nasz specjalny korespondent w mojej osobie wykonał ok 12 gigabajtów materiałów foto i video (ponad 1000 fotek i kilka godzin filmów!).

Mieliśmy okazję zobaczyć technikę holowania szybowców za modelami holówek, obejrzeć pokazy dwóch czeskich teamów akrobacyjnych pokazujących fragmenty historycznych bitew z efektami pirotechnicznymi (do 12-tu modeli makiet jednocześnie w powietrzu), akrobację 3D, ale nie zabrakło też dużych maszyn wojskowych i pasażerskich z napędem turbinowym czy też modeli śmigłowców, w tym małej platformy filmowej. Ponad setka pilotów, ogromna ilość zwiedzających, pogoda od upału do górskiej gwałtownej burzy. Wiele pozytywnych wrażeń i emocji i to wszystko będziecie mogli zobaczyć w takiej ilości tylko u nas!!!

Najmniejszy model śmigłowca mieścił się na dłoni, największy widzicie na fotce poniżej. Ten już na dłoni się nie zmieścił.
TO TEŻ JEST MODEL :lol:

Obrazek

Galerie będą zawierać też dużo detali technicznych, czyli to co tygrysy lubią najbardziej :nw:

Ponieważ obróbka i przygotowanie takiej masy materiałów trochę trwa, poniżej gorące jeszcze linki do galerii foto ze strony organizatora:

Galeria ŻAR 2010 - część I
Galeria ŻAR 2010 - część II

Fotki są świetne jakościowo, ale wkrótce będziecie mogli poczuć klimat pokazów także na filmach w jakości HD. Zapraszamy do oglądania i będziemy Was informować na bieżąco w newsach o nowych galeriach ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 30 lip 2010, o 07:20

Jak ja żałuję że nie mogłem tam pojechać.... :cry: ... no cóż... może za rok...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 1 sie 2010, o 23:12

Witajcie!
Będąc na wakacjach w górach, nie mogło zabraknąć mnie na pikniku modelarskim zorganizowanym na lotnisku Aeroklubu Nowotarskiego. Na przeszkodzie do pełnej szczęśliwości licznie zgromadzonych pilotów i gapiów stanęła pogoda. Jak pewnie wiecie, w sobotę 31 lipca nad Podhalem było oberwanie chmury. Nowy Targ oraz wiele wsi Podhala i Spiszu zostało nieźle podtopionych. Oberwało się także lotnisku, którego trawiasta nawierzchnia zamieniła się w przesiąkniętą wodą gąbkę. Samochody grzęzły w błocie, a ludzie paradowali w kaloszach...

No i co z tego! :banana:

Jak można było się spodziewać, atmosfera była genialna, a ciapcianie bosych nóg po trawie dodawało swoistego klimatu.
Poniżej kilka fotek z krótkim komentarzem. Królowały samoloty wielkości "king-size", ale i parę helików się znalazło.
Miłego oglądania.

Na początek ogólny rzut oka na sytuację, sponsorów i puchary...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkrótce zdradzimy, kto go zdobył...
Obrazek

A teraz krótki przegląd sprzętu latającego. Zaczniemy od helików:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Królowały wielgaśne samoloty. Te maszyny naprawdę robią wrażenie!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Były także troszkę mniejsze - bardziej popularne - fruwaki:
Obrazek

Obrazek

Szybowce tuż obok F35...
Obrazek

DUUUŻEE szybowce...
Obrazek

A ten cudak zrzucał na ludność cukierki. Ale było radochy, gdy dzieciarnia rzucała się w to błotko na poszukiwanie słodyczy...
Obrazek

Napełnianie luku bombowego:
Obrazek

Obrazek

Przed startem:
Obrazek

A teraz kilka ujęć z samych zawodów. Z powodu posiadania marnego sprzętu foto, zdjęcia są raczej statyczne - robiłem co mogłem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Start Krzysztofa z Krakowa swoją majestatyczną maszyną:
Obrazek

Obrazek

To na szybko tyle. Żałuję, że nie wystartowałem swoim Reksiem, ale moja Lepsza Połowa - zdrowo wkurzona z powodu zniszczenia w błotku butów - nie wykazała się wystarczającą cierpliwością. C'est la vie. Następnym razem...

Reasumując: rodzinnie, sympatycznie, miło i wesoło. Uważam, że ta impreza ma duże szanse na to, aby zostać liczącym się polskim fun-fly'em.

Pozdrowienia z Tatr!

Wasz Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 8 sie 2010, o 22:33

Miałem przyjemność zawitać na piknik modelarski organizowany w aeroklubie słupskim. Pogoda niestety nie dopisała, ludzie i atmosfera tak. Poniżej kilka fotek z z części heli imprezy. Reporter to ze mnie nie będzie :D

Obserwując nieco ludzi widać było ze heliki mimo mniejszych rozmiarów zdecydowanie więcej uwagi przyciągały. Niepisaną gwiazdą spotkania była makieta na bazie 600-ty.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Nie mniej zainteresowania wzbudził quadrocopter latający FPV.
Obrazek

Pomimo braku pilotów mogących pokazać pełnię możliwości oraz odpowiednich warunków 450-tki i 500-tki zadawały szyku.
Obrazek Obrazek Obrazek

Na szczególną uwagę zasługiwał T-Rex V1 (lub to co z niego pozostało)
Obrazek

Co do części nie heli to było kilkanaście modeli rożnej konstrukcji z których chyba najciekawszym był dwusilnikowy spalinowy.
Obrazek

Można też było zajrzeć do hangarów aeroklubu i przyjrzeć się z bliska prawdziwym samolotom i pogadać z ich pilotami. Wielkie dzięki za fajną imprezę i bardzo milą atmosferę ze szczególnym uwzględnieniem dla Scroller-a. :thumb:
Obrazek
Piotrek
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 10 sie 2010, o 23:26

No i stało się... Pogoda nawet dopisała, piloci też więc było fajowo...

Jako że zdjęć sporo mi się "natrzepało" dlatego żeby Was nie zanudzać muszę je przejrzeć i wybrać tylko ciekawsze dlatego relacja się opóźnia. Obiecuję że do końca dzisiejszego dnia już będzie..

Na razie zajawka:

Obrazek
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
mbrawanski
Stały bywalec...
Posty: 104
Rejestracja: 26-03-2010
Lokalizacja: Łomianki
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: mbrawanski » 19 sty 2011, o 18:36

Panowie,

W imieniu Dzieci i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 52
zapraszam serdecznie wszystkich pilotów do uświetnienia swoją obecnoscią naszego
Pikiniku Rodzinnego ZACISZE 2011.

Obrazek

Imprezę organizujemy już po raz drugi, bo zeszłoroczne pokazy modelarskie bardzo przypadły wszystkim do gustu.
...i trudno się dziwić:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku powstało w szkole kółko modelarskie. To cieszy - oby tak dalej :)
Mały ogień trzeba nieustannie podsycać, a kto uczyni to lepiej od Was?

Zeszłoroczna impreza udała się znakomicie tylko dzięki Wam!

Zatem kto żyw niech się stawi z RC inwentarzem!

Obrazek

Obrazek


Bedę zajmował się koordynacją obecności modelarzy na pikniku ze strony Rady Rodziców.

Termin

4 czerwca

godz 10.00 - 15.00

Miejsce:

http://www.zumi.pl/,,,21.0576815,52.280 ... =52.280986

Aby ułatwić orientację umieszczam nieudolną quassi-panoramę miejsca lotów na boisku (tym zielonym) wykonaną z lini planowanej bariery bezpieczeństwa:

Obrazek

Wiekszy obrazek

...i zdjęcie z boku patrzac od strony szkoły na boisko - pilot zwykle stał przed bliższą bramką zielonego boiska a bariera bedzie rozpieta na słupach oswietleniowych (boisko + bieżnia). Wszystko na prawo od słupów oswietleniowych i pomiedzy kamerą a boiskiem - jest miejscem dla publicznosci.

Zdjęcia robiłem o zachodzie złońca zatem słońce podczas imprezy bedzię świeciło mniej wiecej od strony kamery na ponizszym zdjęciu

Obrazek

Wiekszy obrazek

Sklepy lub firmy pragnące coś ciekawego pokazać lub wykonać loty/jazdy pokazowe - bardzo mile widziane.
Proszę o wcześniejszy kontakt celem rezerwacji miejsca.

EDIT:
Nieco informacji od oraganizatorów:
Formuła pozostaje ta co w zeszłym roku - czyli ekspozycja stała (tym razem na świeżym powietrzu) i kilka lotów pomiędzy innymi atrakcjami pikniku (między innymi w przerwie meczu pomiedzy Posłami na Sejm RP z reprezentacją szkoły).
Wstępnie zapowiadają sie samoloty (4D!) i śmigłowce (co kto pokaże ).
Zmiany dotyczą głównie miejsca ekspozycji (bedzie lepszy dostęp do publiczności).
Będzie ciężko z dostępem do prądu, ale pracujemy nad tym.


Serdecznie Zapraszam

Ostatnio zmieniony 29 maja 2011, o 11:23 przez mbrawanski, łącznie zmieniany 13 razy.
Awatar użytkownika
private9
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: private9 » 19 sty 2011, o 18:55

11 koliduje z moimi urodzinami :D , ale jak dam radę to będę :) napewno będzie fajna impreza.
Pozdrawiam,
Arek.
Awatar użytkownika
mbrawanski
Stały bywalec...
Posty: 104
Rejestracja: 26-03-2010
Lokalizacja: Łomianki
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: mbrawanski » 25 sty 2011, o 12:24

Serdecznie dziękuję za odzew

Bedę starał się niezbyt natarczywie odświeżać temat w miarę zblizania się terminu.

Pojawiła się możliwość zorganizowania samodzielnej imprezy typu pokaz FunFly dla dzieci lub udział w pikniku rodzinnym (jak w roku ubiegłym).
Ciekawy jestem która forma byłaby bardziej interesująca i czy to ma dla Was jakiekolwiek znaczenie?

pozdrawiam
Marek
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, o 14:47 przez mbrawanski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 25 sty 2011, o 15:41

Nie odświeżaj, powiesiłem jako ogłoszenie.

Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 15 kwie 2011, o 20:33

Witam
Właśnie znalazłem informacje o imprezie, odbywającej się niestety już jutro (sobota 16 kwietnia). Imprezę organizują Warszawski Klub Modelarzy RC oraz ART HOBBY RCM.
Impreza będzie miała miejsce na terenie Lotniska Aeroklubu w Chrcynnie koło Nasielska. Impreza bedzie sie odbywać w godzinach 12-15 Link do Google Maps z lokalizacją lotniska.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
mbrawanski
Stały bywalec...
Posty: 104
Rejestracja: 26-03-2010
Lokalizacja: Łomianki
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: mbrawanski » 29 maja 2011, o 11:19

Wszystkim dziękuję za odzew - mamy wyznaczone stanowisko na pikniku - pozostaje wyznaczenie funkcji

Generalnie potrzeby widzę tak (może coś przeoczę):

1. konferansjer z mikrofonem (mikrofon jest) zapowiadający, komentujący i wyjaśniający publiczności wykonywane figury oraz opowiadający szerzej o lataniu i modelarstwie (w przerwach) - może być kilku - do każdej działki kto inny
<Marcin,>
2. osoba do nadzoru symulatora/ów (oko na sprzęt + wyjaśnianie o co chodzi) - pojawienie się z laptopem - mile widziane
<ja, Paweł ...>
3. piloci - loty pokazowe: 3d, makietowe, tricoptery, pokazy latania precyzyjnego, samoloty, jazdy samochodami
<Adam, Michał, Paweł, Mateusz?, Zygmunt, Jarek?, ..., ja? >
4. 2-3 osoby doglądajace stoiska na zmianę (oko na modele, wyjaśnianie, opowiadanie itp...)
<ja+...>
5. 1-2 osoba/y odpowiedzialna za rozpinanie i zwijanie taśmy odgradzajacej teren lotów (boisko) przed i po każdym locie (razem z dziecmi)
<ja +....>
6. 1-2 fotografów/filmowców

7. o ile będzie sprzęt - osoba nadzorujaca stoisko FPV (projektor/monitor) + pilotaż z filmowaniem z modelu nad szkołą i okolicą

8. osoba mająca pieczę nad agregatem pradotwórczym (paliwo, kabelki) zasilającym stoisko
<ja +>

9. wystawcy (każdy kto przydzie z modelem lub innym sprzętem - symulatorem, fpv itd...) - ZAPRASZAMYi

10. pomoc przy przygotowaniu, ustawieniu i starcie dużej rakiety wodnej (2.1m) - zabawa interaktywna z dziećmi
<ja,...>


Każda pomoc jest bardzo mile widziana :)
Ostatnio zmieniony 3 cze 2011, o 17:30 przez mbrawanski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 30 maja 2011, o 20:13

Obrazek


Cześć. Właśnie wróciłem z Polski po wojażach. Odwiedziłem min. po 12-tu latach :shock: starego druha paralotniowego - Bartoszka :juppi:
Pogoda dopisała, świeża pizza z piwkiem w pobliskim lokalu była bardzo smaczna :nw:

Zrobiłem przy okazji trochę fotek i chcę wam pokazać małą fotorelację z Masłowa nad Kielcami (nie pod, bo jest na N-NE).

Obrazek

Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 31 maja 2011, o 07:37

O człowwwiieeekkkuuu, nawet wyspy tam mają...........
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
mbrawanski
Stały bywalec...
Posty: 104
Rejestracja: 26-03-2010
Lokalizacja: Łomianki
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: mbrawanski » 2 cze 2011, o 09:36

Będę uzupełniał ten post w miarę napływu informacji:

Mamy wyznaczony teren na stoisko:

http://www.zumi.pl/,,,21.05753045,52.28 ... =52.280665

Samochody najlepiej zaparkować wzdłuż ulicy Samarytanka i okolicy, bo w czasie pikniku nie ma wjazdu na teren szkoły

Mamy 3 "wejscia" (loty, jazdy) po ~20 minut (może być czwarte, ale nie na pewno) -
10.25-10.45,
11.45-12.05,
13.15(20)-13.35

W razie czego kontakt ze mną: /EDIT.../

pozdrawiam i do zobaczenia
Marek
Ostatnio zmieniony 4 cze 2011, o 22:01 przez mbrawanski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 3 cze 2011, o 21:27

Marek, od siebie dodam że podziwiam za zapał i nakład pracy. Tym bardziej że zazwyczaj nagrodą jest satysfakcja a ceną własny wolny czas i środki.

Życzę powodzenia i czekamy na relację :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo

Wróć do „Imprezy krajowe i zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron