Głosujemy na polskiego pilota!!!!

Zawody (nie tylko miłosne), większe spotkania, pokazy, targi lotnicze, wydarzenia.

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 24 wrz 2017, o 20:59

Znaczy system znalazł zbieżność zdań. Mądry :) To pewnie zasługa naszych Adminów ;)
Ciekawi mnie czy ten pomnik stanie. I kto tam będzie - to w końcu za rok bodajże (?)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2017, o 06:12 przez Adam12, łącznie zmieniany 1 raz.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 24 wrz 2017, o 21:52

Można się spodziewać, że bardzo dużo zostanie zrobione, żeby to nie był Pan Franciszek. To mogłoby mieć fatalne następstwa dla wizerunku międzynarodowego Albionu. Bo co potem? Pytania, dociekania - a skąd, a dlaczego ten Polak, co Ci Polacy znowu takiego zrobili wtedy... No i zatajane historie mogłyby się rozpruć. Nie sądzę, abyśmy wtedy przyglądali się temu bezczynnie - więc skala tego rozprucia mogłaby być znaczna.
Przy okazji wyszłoby na jaw, że brytyjska propaganda jest nie mniej kłamliwa od sowiecko-rosyjskiej. A to już nie przelewki :nono:
Teraz ktoś tam kombinuje, jak naprawić ten fatalny błąd wystawienia kandydatury Polaka... Umiejętność przewidywania nigdy nie była mocną stroną kostyczno-konserwatywnych Szlachciców :rotfl2:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 24 wrz 2017, o 22:07

omcKrecik pisze:[...]
Potem osłabiony zostaję relacjami kolegów pracujących za Kanałem, jak to Anglicy ich pytają, czy w Polsce są jakieś ulice :shock: :masakra:


Tak, ale wiesz że to nie wina tych kolegów? Znaczy... nie w całości.
Wiem to sam po sobie.
Niby wiem jak wygląda np. Dubaj.
A jak słyszę "Zjednoczone Emiraty Arabskie" to w głowie mam jakieś dzikie wioski na pustyni, wielbłądy :dk:
Oman - to samo.
I nic nie szkodzi, że dzika niezdobyta pustynia z wielbłądami i facetami w białych szmatach i turbanach nijak nie przystaje do lądujących na niej Boeingów 737 którymi latał kiedyś mój kolega.

Te refleksja przychodzi do głowy dopiero po chwili.

A po kolejnych kilkunastu przychodzi kolejna: To niewiarygodne co zrobiła z moją świadomością propaganda amerykańskich filmów.

Więc czy się dziwie, że Angole myślą ze u nas nie ma ulic?
Ani trochę.

Na to trzeba reagować zupełnie normalnie, jak na pytanie o pogodę.
Czy dziś pada deszcz?
Nieee, nie pada. Prawie wcale.. No trochę kropi.
Czy u was są jakieś ulice?
Pewnie, że są, zupełnie normalne, takie same jak i u Was... Czasem może troche bardziej dziurawe... a czasem może wcale nie.
To jedyna sluszna reakcja.

...
A to tylko połowa zjawiska.
o drugą połowę sami się prosimy.
Nie tak dawno, w czasie któregoś z upalnych i suchych lat, w sejmie była odprawiana msza. O deszcz.
Sprawa poszła w świat.
Znajomy zza oceanu dzwonił i pytał czy to jakiś żart i o co chodzi.
...
A stąd można jeszcze dalej: Bo właściwie to dlaczego on sie dziwił, skoro w jego kraju w sądach przysięga się kładąc rękę na biblii??
O to go nie zapytałem, ale teraz sobie myślę, że w sumie to nie wiem czy naprawdę tak jest. Znam to tylko z amerykańskich filmów.


Z innej beczki... no z troche innej.
Dziś spotkałem sie z dawnym przyjacielem, z którym ostatni raz widziałem się mniej więcej za Gierka.
Poszliśmy sobie na bezalko do HardRock Caffe.
W progu wita nas śniady sympatyczny młodzieniec i pyta po angielsku "What can I do for You"
Jakoś tak odruchowo wszedłem w to i może nie zbyt poprawnie ale raczej płynnie powiedziałem mu, ze chcemy się napić browarka... ale po chwili coś mnie tknęło. Odwróciłem się do kumpla i mówię
- Ty ... blać, my jesteśmy w Polsce?
- No właśssnie... chyba tak!
- Excuse me sir, can't you speak polish?
- No I can't. I'm sorry ;)
- Oh... I see.... OK, not at all...
i udaliśmy się do wskazanego stolika.

...

Powiedzcie mi, czy ja coś przegapiłem??
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 24 wrz 2017, o 22:23

Znajomy w Chicago na lotnisku w McDonaldzie próbował coś po angielsku ale okazało się, że obsługa tylko po hiszpańsku
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 24 wrz 2017, o 22:30

wojtekr pisze:Znajomy w Chicago na lotnisku w McDonaldzie próbował coś po angielsku ale okazało się, że obsługa tylko po hiszpańsku


:masakra: fffuck... :rotfl:

Z drugiej strony to akurat trochę zabawne ;)
No serio, ani przez chwilę nie czułem złości dzisiaj na tego chłopaczka. Był tak rozbrajająco szczery...
;)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 24 wrz 2017, o 22:50

Siostra znajomego holendra, który mieszka już parę lat w Polsce, podczas rozmowy wyraziła zaniepokojenie o stan zaopatrzenia, poziomu życia i zapytała czy ma dostęp do podstawowych artykułów. On się jej zapytał ile kas ma jej lokalny sklep, odpowiedziała, ze osiem, a on odpowiedział, że jego lokalny sklep (Tesco na Gocławiu) ma 70
Helikoptery
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 24 wrz 2017, o 22:54

:vhappy: :vhappy: :vhappy: :thumb:

@Aikus, nie tylko Ty, mało kto nadąża...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 25 wrz 2017, o 19:10

Tu: https://www.youtube.com/watch?v=ptijNcDanVw fabularyzowany dokument z m.in. Franciszkiem Kornickim. Zrealizowany przez Channel 4.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8

Wróć do „Imprezy krajowe i zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości