Imprezy zagraniczne

Zawody (nie tylko miłosne), większe spotkania, pokazy, targi lotnicze, wydarzenia.

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 12 mar 2016, o 07:35

Na midyl iście nie ma czegoś takiego jak "zorganizowanie". Jeden wielki burdel na wielbłądach. Tak samo spieprzyli igrzyska lotnicze.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 12 mar 2016, o 08:17

Ja wczoraj oglądałem trochę i niestety relacja bez widoku FPV to straszna cienizna - zero poczucia prędkości i dynamiki. Znacznie ciekawiej ogląda się relację z zawodów helikowych typu Helimasters itp. Więc tu rozumiem potrzebę tych nadajników żeby był przekaz FPV, a HD to już dzisiaj takie minimum do transmisji tv.
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 12 mar 2016, o 10:13

HD w nocy, nadajniki wielkości połowy quada... Totalnie bez sensu... Szczególnie że mogli bardzo prosto puścić podglad z nadajników zawodników na quadach w pal do tego z kamer security lepiej widać w nocy...


https://youtu.be/U25oZXry3jM

Tak to mogło wyglądać....



A tu nadajnik HD....

http://i.imgur.com/MMAZglr.png


Ciekawe Michał co byś powiedział jakby na zawodach heli doczepili takie coś do X3 i kazali uczestniczyć w zawodach...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 12 mar 2016, o 10:30

Fajniejszy lot
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 12 mar 2016, o 10:57

Trochę mi się Wipeout przypomina na PlayStation :D tylko bez broni :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 12 mar 2016, o 11:21

Broń będzie dopuszczona za rok :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 12 mar 2016, o 11:59

VaderJK pisze:Ciekawe Michał co byś powiedział jakby na zawodach heli doczepili takie coś do X3 i kazali uczestniczyć w zawodach...


No trochę lipa że tyle to waży, ale też jakość video z gogli jest lipna. Cała popularność tego sportu wzięła się z tego że ludzie zaczęli publikować świetnej jakości filmiki z Gopro itp.
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 12 mar 2016, o 18:16

Jest finał
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 9 maja 2016, o 01:01

Obrazek

Zawody były eliminacjami do mistrzostw świata w Hawai, gdzie spotkają się zwycięzcy lokalnych zawodów z ponad 150 teamów na całym świecie.
Możecie sobie wyobrazić skalę przedsięwzięcia - ogółem bierze w nim udział ponad 50 000 zawodników.
W 2016 roku zwycięzcą został 15-letni brytyjczyk, Luke Bannister, wygrywając dla siebie i całego teamu Tornado X-Blades niebagatelną kwotę 175 000 funtów.

Ale wróćmy na ziemię. Plan zawodów podzielono na dwa dni. Pierwszego przewidziano kwalifikacje w wyścigach par, a z dodatków loty w sali z bramkami neonowymi,
zakupy na stoiskach sklepów internetowych, pokazy 3D helików T-rex 700, loty freestyle, warsztaty naprawcze.

Obrazek


Główny tor do wyścigów rozłożono na Longhill Sports Centre. Obok był też jeszcze jeden, trochę mniejszy.

Obrazek


Dla widzów zamontowano duży panel LCD, przekazujący obraz na żywo z transmiterów

Obrazek


Od początku odbywało się wiele dyskusji i wymiany doświadczeń na temat konstrukcji modeli. W ten sposób upadają szybko mity i tworzą się nowe koncepcje :D
Tu dyskusja nad bardzo szybką 210-tką wożącą Mobiusa. Widać dodrukowane na 3D elementy mocowań i osłon.

Obrazek


Oto jedna z najbardziej klasycznych i praktycznych ram racera. 215-tka, silniki typu 2205-2300 kV, ESC 20A z BLHeli+OneShot.
Ramiona #4 lub #5 mm łatwo wymienne po odkręceniu dwóch śrub. Do tego małe PDB i FC w kanapce, satelitka Spectrum i Tx video z tyłu.
Górna półka czysta, bezawaryjna.

Obrazek

Obrazek


A to rama, albo raczej koncepcja, która nie za bardzo się sprawdza. W podłodze Power Distribution Board - łatwo pęka przy złamaniu ramienia,
odbiornik umieszczony przed baterią - dostaje w kość przy zderzeniu czołowym. Na szczęście to tylko demo ze sklepu. Taka spokojniejsza wersja treningowa.

Obrazek


To, co tygrysy lubią najbardziej - zakupy... Było sporo ram, silników i całego szpeju potrzebnego do złożenia modelu, nawet na miejscu. A że kraks trochę było,
paru pilotów odbudowało swoje modele. Inni mieli ich po 3-4 sztuki na zapas.

Obrazek

Obrazek


Jako jedyny latałem z "nietypowymi" Cinemizerami. Praktycznie wszyscy używali Fatsharków. A na dokładkę, na stoisku można było dostać
Dominatory V2 z nadajnikiem, za ok. 90 funtów, czyli jakieś 500 zł :D.
Bardzo często też używano stacji na trójnogach, w większości z dualbandem i mieszanymi antenami.

Obrazek

Obrazek

Czas na wyścigi...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na miejscu odbywały się warsztaty, gdzie można było złożyć model, lub go naprawić po kraksie. A także uzyskać sporo cennych rad.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oto typowy sposób codziennego "transportu" na trening. Coraz więcej osób tak wyskakuje na godzinkę na pole. Wygodne i kompaktowe.
Niektórzy piloci latają różnymi modelami w kilku konkurencjach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czołowi piloci z Align-Trex.co.uk zrobili pokazówkę lotów akro 3D oraz synchro. Wiem, że to też widzieliście na Youtube, ale jednak co innego to widzieć na żywo.
Szczególnie, że te 700-tki są na prawdę duże.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Loty z pokazów były przesyłane z quada z kamerką do telebeam-a. Nawet fajnie to latało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wróćmy do racerów. Oto kilka zawodowych konstrukcji. dwa pierwsze to typowe 200-tki. Trzeci to mała 180-tka zmocowaniem baterii pod spodem.
Co ciekawe, po lekkiej kraksie model upadł na bok i sam się obrócił gotowy do ponownego startu. Tak niskie położenie środka ciężkości ułatwia manewrowość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wkrótce powstanie reportaż z drugiego dnia, z wyścigów na czas na pochyłej górzystej trasie. A poniżej możecie obejrzeć film z zawodów.

Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 9 maja 2016, o 02:04

- w temacie silników po prostu E-max. 2300 kV, bez modów i cudów wianków. Nikt się nie bawi w mody, po prostu technika i praktyka w lataniu, Byli tacy co przekombinowali i padli, bo w efekcie końcowym nie trafiali w cel. Wszyscy, co do jednego...
A jakie mody stosuje się do silników? :-) I jaki to ma wpływ na trafianie w cel? :-)
Co do samego 2300kv to zależy od trasy, jak są długie proste to osoby na 2800 mają mega przewagę

- latanie wokół ogona ma sens, ale dla sąsiadki z psem na spacerze. Trzeba postawić bramkę i ją oblatywać 1000x aż do bólu drągów
Co to jest latanie wokół ogona?

- nikt już nie lata na śmigłach dwu-łopatowych
Na zdjęciach nie widać jakoś przewagi śmigieł 3-łopatkowych. Poza tym skoro wszyscy latają na 2300 kv to nie dziwne że im mocy brakuje na dwóch łopatkach :-)
Ale w 3 łopatkowych coś może jeszcze być, mniejsze tendencje do wpadania silników w rezonans, ale muszę to sprawdzić.

- na zawodach mamy mieć maks. 25 mW transmiter. Chodzi min. o ten tzw. spread, czyli sianie po kanałach po włączeniu. Stąd wielu ludzi ma diversity na głowie albo na stojaku z koniczynką i małym panelem. Są na rynku Tx-y z przełączaniem mocy. 200 dla treningu, ale na zawodach będzie tylko 25 mW.
Zastanawiam się czy zakładanie jakiejś puszki na antenę podczas włączania by pomagało :-)
Inna sprawa że nawet podczas lotu mocne nadajniki mocno pogarszają jakość u kolegów.
Oraz to czy np przy 200mW jakiś tłumik ograniczający moc by nie wystarczył.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 maja 2016, o 12:23

Czekam na "do wkrótce" :D
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 11 maja 2016, o 21:19

miruuu pisze:Czekam na "do wkrótce" :D

Spoko Miruuu... Miałem 2 dni w pracy maraton, jutro się za to biorę.

Kenobi - poczekaj na pełną relację, parę fotek jeszcze nic nie znaczy. Za szybko wyciągasz pochopne wnioski.
A na szybko odpowiem, że mody silników to np. podkładki kątowe albo skrętne ramiona. Latanie wokół ogona - dookoła, bez celu.

Reszta detali wkrótce... :piwo:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 12 maja 2016, o 06:52

To bardzie mod ramy niż silników jak dla mnie. Mod silników to zmiana kv, przewinięcia grubym drutem, ujmowanie masy :-)
Miałem podkładki kątowe w 250 a potem w 210 , obrotowe ramiona dają podobny efekt, czy coś daje ? na pewno quad jest bardziej opływowy, mniejsza powierzchnia czołowa. Ale jak by to był wyścig na 400m to dałoby wymierny wynik.
Ostatecznie po rozmontowaiu 210tki jak będę ją składał rezygnuję, mam dość dobierania śrubek na długość :-)

Popieram, latanie bez celu czy w otwartej przestrzeni bez przeszkód nie ma najmniejszego sensu. Dla mnie nawet jak się uczyłem latać to było po prostu nudne.
Bramek nie miałem ale praktycznie od samego początku wybierałem miejsca średnio udrzewiione i wyznaczałem trasy gdzie zawsze był przynajmniej jeden jak dla mnie w danym momencie jakiś bardzo trudny zakręt. I nie ważne że zapierdalałem po quada 4 razy w ciągu jednego lotu, tak że pod koniec dnia byłem zmęczony :-) Ważne że zakręt teoretycznie był do pokonania i dlatego musiał zostać opanowany. :-) A potem tylko trening i każdy dzień to krótszy czas przelotu :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 15 maja 2016, o 14:32

Update
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 maja 2016, o 15:24

Oj, pojechałoby sie tam...
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 28 lip 2016, o 10:15

Jeden pilot, jedna marka, jeden lot... Freestyle do muzyki :approve:

http://rc.runryder.com/helicopter/t809749p1/

Ciekawa jest lista uczestników:

Castle Creations-Nick Maxwell
Mikado-Kyle Dahl
Align-Jamie Robertson
Scorpion-Mirko Cesena
Mincopter-Miles Dunkel
Oxy Heli-Rasmus Jakobsen
Helidirect/Pulse Batteries-Kevin St-Cyr
SAB-Tal Roglit
KDS-Jakob Grimm Hansen
MSHUSA-Brian Langston
Synergy-Rob Cherry
BK Servo-Kyle Stacey
Graupner USA-Duncan Boisson :shock:
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
djdaffyduck
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 2
Rejestracja: 08-09-2016
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: djdaffyduck » 14 wrz 2016, o 11:05

Witam Modelarze ,mam pytanie, kto jedzie w tym roku na pokazy modelarskie Jet Power 2016 ?
http://www.jetpower-messe.de/neu/
Szukam ekipy, ponieważ w drodze powrotnej chcę odwiedzić największą makietę kolejową na świecie ,która znajduje się w Hamburgu . Jest tam parę światów i lotnisko zobaczcie filmik :)
https://www.youtube.com/watch?v=2KtCh8JvHLQ...
Impreza jest bardzo dobrze z organizawana , jest pole namiotowe gdzie można się przespać chyba że ktoś ma kamperka to wygodniej będzie.
Wyjazd w Czwartek wracamy w Niedziele
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 14 wrz 2016, o 20:44

Panowie, za tydzień jest AHS.... Jakaś ekipa się wybiera?
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade
Awatar użytkownika
tom4cad
Stały bywalec...
Posty: 118
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: tom4cad » 15 wrz 2016, o 11:36

Ja bym pojechal....
W razie co to można mnie liczyć do wyjazdu.
GauiX5 V-Bar Full,Align700DFC HV V-Bar Silverine / JR11X
Filament do drukarek 3d, sklep: TDI-CAD Wrocław
Awatar użytkownika
Leo
Domownik forum...
Posty: 391
Rejestracja: 04-10-2014
Lokalizacja: Wrocław/Gliwice
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Leo » 13 paź 2016, o 21:12

Czołem panie i panowie,

O całej historii z FAA które "droniarzy" wrzuciło do jednego worka z modelarzami i zmusiło do wyrabiania licencji za Wielką Wodą większość z Was pewnie słyszała.
Ale nie to jest najgorsze. Otóż, EASA, nasz lokalny, europejski odpowiednik podchwycił temat, i oto rezultaty. Ukłon PAŻP w naszą stronę może na nic się nie zdać.
Jeżeli ich nie powstrzymamy, niedługo będziemy latać tylko mikrusami na hali!
Obejrzyjcie proszę film i podejmijcie działanie! W opisie filmu jest adres E-mail na który można wysyłać komentarze na temat proponowanych zmian.
Jak kupisz mi zapałki, to zrobię Ci helikopter...
73, SP6LEO
TT Raptor 50 E-Titan|Align TRex 450 Pro|Blade 130 X|Blade mCP X OBL|XK K120|Asssault Reaper 500
Futaba T14SG|Robbe-Futaba FX-18 V2
Kyosho PureTen EP Alpha 3|Reely P240 Hotlander|TT Naulantia|HK Bat 1

Wróć do „Imprezy krajowe i zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości