Heli Piknik - Wincentów 2020 (12-14 czerwiec) - lista gości

Zawody (nie tylko miłosne), większe spotkania, pokazy, targi lotnicze, wydarzenia.

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 lip 2020, o 23:32

Carson... Dwie wersje odpowiedzi, wybierz sobie która Ci odpowiada:
- nie wkurwiaj mnie
- chętnie! Podeślesz materiały?
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 31 lip 2020, o 07:11

hahah ale po co te nerwy :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2020, o 08:48

Jakie nerwy Jakie nerwy przecież to taki mój zwykły przyjacielski ton
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2020, o 09:31

Nie no tak serio to po pierwsze naprawdę nie ma materiału żeby zrobić taki film, po drugie chyba trochę za leszcz jestem aczkolwiek jakbym dostatecznie długo dłubał to może i wydłubał, ale właśnie Po trzecie ten film już i tak dostatecznie długo zwleka z Powstaniem żeby jeszcze zakładać trudności i rozciągać to w czasie . No nie no no nie no niestety, aż tak zajebistego filmu Nie mam ani ambicji Ani za bardzo możliwości zrobić
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 sie 2020, o 13:06

Ja pierdziele, słuchajcie wymatoliłem to...
Wrzuca się na jutuba. Straszny ulep ;P... ale pamiątka będzie.
No i genialny kawałek mało znanego polskiego zespołu hevymetalowego, nie istniejącego już z resztą, za co wielka szkoda, no ale cóż - tak to czasem bywa, co stworzyli - to nie zniknie, ja obie płyty mam i często do nich wracam, zwłaszcza właśnie do drugiej.
... no i pierwszy raz, kiedy mam oficjalną zgodę twórców na wykorzystanie utworu (zasadniczo nie jest konieczna, ale jako, że miałem taką możliwość - zapytałem, zgodzili się - i fajowo!).

No... to jeszcze chwila - niech się wrzuca, a ja idę na giełdę zrobić jakieś tam porządki.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 sie 2020, o 14:33

GOTOWE!!!



Narazie SD, HD się ponoć robi... chociaż poza kilkoma zdjęciami to i tak o dupę potłuc to HD.
Na małe ekraniki się nadaje.
Natomiast słuchać trzeba na dobrym sprzęcie i GŁOŚNO!!!

G Ł O Ś N O ! ! !
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 4 sie 2020, o 18:04

Nie wiem dlaczego jeszcze nikt nie podziękował Ci za genialny filmik. Aikus dzięki!
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 4 sie 2020, o 18:10

Szacyn dla organizatorów, uczestników i Ciebie Aikus za montaż ... czyli dla Ciebie podwojny :P
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 sie 2020, o 18:24

Martwiłem się, że nikt go nie obejrzy, bo taki długi :D:D
No dobra, cieszę sie, że nie jest zmieszany z błotem - nie jest to szczyt moich marzeń... z wielu względów - głównie z powodu mojej nieumiejętności - kiepski pomysł zaczynać uczenie się nowego programu od takiego projektu, nooo ale... jest jak jest.
Dzięki za dobre słowo, ciesze sie!
;)
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 4 sie 2020, o 18:26

Fajnie wyszedł, nie musisz się martwić.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 4 sie 2020, o 19:11

Aikus, jak dla mnie rewelka... ale ja się nie znam
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 4 sie 2020, o 20:02

Ja też się nie znam, ale się wypowiem :D - mi też się podoba :)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 4 sie 2020, o 20:53

To jakiego programu się uczysz a czego używałeś wcześniej?
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 4 sie 2020, o 21:39

Super filmik! :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 sie 2020, o 21:51

przmor pisze:To jakiego programu się uczysz a czego używałeś wcześniej?


Aa! No już wszystko mówię.

Wcześniej używałem Movie Makera Microsoftu.
Miał dwie bezapelacyjne zalety: darmowość i totalna prostota.
Miał też kilka bardzo dużych wad: Ograniczone możliwości (wynikające wprost z drugiej z jego zalet). Nie był rozwijany od kilku lat i Microsoft do tego stopnia chciał uniemożliwić jego instalację, że trzeba się było nieźle nagłowkować, żeby to zrobić, i skorzystać z zachomikowanych wcześniej instalek. Miał poważne i nigdy nie naprawione bugi, więc potrafił nagle ni z tego ni z owego spierdzielić cały projekt - jak nie zapisywałem wcześniej pod różnymi nazwami, to potrafił po całym wieczorze stracić całą moją pracę (to, że projekt jest spieprzony wychodziło dopiero po jego ponownym załadowaniu). Jednak moje wrodzone lenistwo i strach przed nieznanym powodowały, że trzymałem się tego programu ... prawie jak Lamy na początku mojej przygody z helikopterami:>
No i w końcu stało się - przelała się czara goryczy. Znowu spierdzielił mi projekt - właśnie ten powyższy. Kto ma ciutek wprawy ten wyłapie do którego momentu robiłem w Movie Makerze, a od którego w nowym programie.
Więc jak ktoś teraz chce zaczynać to niech nawet nie próbuje sobie tym programem zawracać głowy.

A nowy program to DaVinci Resolve firmy BlackMagicDesign.
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... ciresolve/


Darmowy w ograniczonym (ale naprawdę bardzo dużym zakresie). Możliwości potężne - nie wykorzystałem nawet 20%.
Jedyna wada w porównaniu z Movie Makerem to brak możliwości zaaplikowania losowych animacji do serii zdjęć. Bardzo nie lubię nieruchomych zdjęć - powodują jak dla mnie wrażenie jakiejś takiej martwoty.
No i w Movie Makerze sprawa była prosta: wystarczyło zaznaczyć serię zdjęć i klikąć jeden przycisk, a program losowo wybierał animację (spośród chyba 16 dostępnych) i aplikował do każdego zdjęcia.
Tutaj tak nie ma - każde zdjęcie trzeba po pierwsze potraktować indywidualnie, po drugie, każdą animację sobie wyklikać. to jest wada, to jest zaleta, bo mogę np. określić dokładny punkt obrotu zdjęcia czy też centrum jego zoomowania.
Jedyny randomowy efekt to taki camera shake - widać go w niektorych zdjęciach... Strasznie wkurwiający, ale ...
... niestety połapałem się jak już był zaaplikowany, a tu - kolejny zonk - wywalić efekt z kilkunastu zdjęć to taka sama robota jak go na te zdjęcia nałożyć. (jest oczywiście undo, ale jak od nałożenia efektu zrobiłem jeszcze kilka jakichś rzeczy to straciłbym również te rzeczy - wiadomo)... więc... coś tam namotałem, coś tam połatałem... no i wyszło jak wyszło....

Zawodowiec dostałby skrętu kiszek jakby zobaczył moją pracę.. No trudno ;)
Czegoś się nauczyłem, następne projekty będą lepsze.

Tak czy siak Resolve to POTĘGA!!
Nie wiem jakim cudem Adobe jeszcze tego projektu nie zajebał. Serio. Gdybym ja był na miejscu Adobe i był takim skurwysynem jak Adobe (a żeby być na miejscu Adobe to trzeba być takim właśnie skurwysynem - nie ma przebacz), to twórcy programu Resolve byliby już dawno albo moimi pracownikami, albo byliby martwi... albo bym kupił całą firmę BlackMagicDesign...
... bo nie wiem kto jakim cudem ktokolwiek kusi się na Premiere inną niż crackowaną z chomika mając do dyspozycji REsolve (które nota bene można nawet ustawić tak, żeby wyglądała jak Premiere).
Nie wiem, nie wiem... nie muszę tego rozumieć na szczęście.


Polecam każdemu kto ma ochotę się bawić w produkcje / edycję filmów. Warto poświęcić kilka wieczorów, pouczyć się przy pomocy tutków z jutuba... Możliwości są naprawdę przepotężne.
Od granicy darmowości odbiłem się raz, jak chciałem użyć jakiegoś efektu FX, który z resztą nie miałem pojęcia co robi (chciałem zaeksperymentować). No i dostałem komunikat, że ta funkcja jest płatna... Więc nie skorzystałem, dalej nie wiem co robi... a jednocześnie dalej mam świadomość, że nie wykorzystałem nawet 30% możliwości tego programu w wersji darmowej.

No i wymaga mocnego kompa. Zwłaszcza renderowanie i eksportowanie - tak. To prawda.
Renderowanie tego filmu trwało za każdym razem prawie godzinę.
Mam aktualnie i5 siódmej generacji i 8GB RAMu, no i momentami trzeba się było uzbroić w cierpliwość, ale jak się weźmie pod uwagę CO ten program robi i jak to robi - to przestaje to dziwić.
Cudów, że tak powiem nie ma ;) - tam wszystko idzie przez po pierwsze procesor kolorów, po drugie przez Fusion - taki ... kombajn-mikser do nakładania na siebie różnych efektów, miksowania i tak dalej. Można to zbypassować jeśli się z tego nie korzysta.
Można też gdzieś tam włączyć (domyślnie wyłączone nie wiem czemu) cache'owanie tych jego renderek do podglądu. Włączyłem i dużo się poprawiło....

No temat rzeka.
Dla mnie - nowa miłość.
Muszę tylko w cyfraku matrycę wyczyścić, bo zdaje się, że ostatnio jakieś syfy tam widziałem na zdjęciach... :/
Echhh... kolejna rzecz do zrobienia...
;)
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 4 sie 2020, o 23:22

Resolve nie znam ale w Premiere aplikuje animacje, efekty do klipu, zaznaczam klip lewym, klikam prawym copy zaznaczam kolejny klip czy klipy i prawym paste efects. Może w Resolve da się podobnie zrobić.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 sie 2020, o 23:57

Nie. Byc moze daloby sie, gdybym wybral obsluge a'la Premiere.
Ale bardzo mozliwe ze da sie inaczej bardzo latwo a ja po prostu nie umiem. To jest bardzo mozliwe...
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 5 sie 2020, o 00:44

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 sie 2020, o 09:01

Ano tak....
No widzisz - moja nieumiejętność. Złe nawyki wyniesione z Movie Makera. Podstawowym dla mnie narzędziem w tym programie jest ... jakby to powiedzieć ... ten moduł "Cut", a tego tam nie ma. Powinienem sie trzymać raczej modułu Edit.
Tym nie mniej, w ten sposób wkleję na wszystkie klipy dokładnie te same efekty które będą w schowku.
Jak chcę dorobić indywidualne animacje do zdjęć (inną do każdego) to muszę ręcznie każdą jedną wyklikać. Nie ma tak, że mam garść jakichś podstawowych i program mi przydzieli losowo.
Ale, de fakto to nawet lepiej. To jest profesjonalny program. Profesjonalista nie powinien się w niczym zdawać na los ;) - ma nad wszystkim sam panować.
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 11 cze 2021, o 14:24

No to zaczęło się... :DObrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16

Wróć do „Imprezy krajowe i zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości

cron