Jaki zasilacz - dyskusja ogólna...

Źródła energii dla naszych ładowarek...
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 20 mar 2015, o 23:02

Tylko serwerówki nieźle hałasują a te x-boxowe są cichutkie i w szeregu będą miały ok 400w więc do takiej ładowarki by wystarczyło (chyba, że się mylę to mnie poprawcie). Poza tym jeden zasilacz już mam a dokupienie drugiego to koszt rzędu 40-50 zł ;)
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 20 mar 2015, o 23:06

a jak to jest z łączeniem? W serwerze pracują razem i do tego są zaprojektowane (ale czy nie ma w serwerze jakiegoś układu obsługującego redundancję?) a łączenie zasilaczy impulsywnych chyba jest niewskazane, nie? Pytanie co zrobią połączone dwa xboxy. (swoją drogą widziałem gdzieś prosty przepis na podniesienie napięcia xboxa do 18V)

Chociaż wydaję mi się, że Kenobi miał takie zdjęcie z ładowania miliona pakietów i zasilał to dwoma połączonymi zasilaczami serwerowymi.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 20 mar 2015, o 23:10

Z łaczeniem szeregowym jakichkolwiek zasilaczy impulsowych nie powinno być problemu o ile się nie przeciąży układu. Nie każdy po wyłączeniu awaryjnym może znieść nadal płynący prąd Wymuszony przez drugi zasilacz.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 21 mar 2015, o 00:23

Czyli te dwie x-box'ówki można połączyć w szereg? Układ chyba nie będzie zbytnio obciążony bo będzie jakieś 100W zapasu względem ładowarki.
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 21 mar 2015, o 06:50

Spokojnie dadzą radę.
Sprawdź tylko czy nie są masy uziemione i w tym drugim wtedy odetnij uziemienie z przewodu zasilającego.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 21 mar 2015, o 08:55

Ja mam połączone dwa x-boxy w szereg do zasilania raytronica C60. Działa bez najmniejszych problemów. Warunek (jak napisał Kenobi) do gniazda podłącz wtyczkami bez bolca uziemiającego.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 21 mar 2015, o 15:25

Przewód bez bolca to nie problem, najwyżej przelutuję wtyczkę i po problemie (bo rozumiem, ze do tego sprawa się sprowadza?). A jak rozwiązałeś sprawę połączenia ich w szereg? Pytam bo jak go rozbierałem to nie widziałem za dużo miejsca żeby wcisnąć tam jeszcze kable i wtyczki a kable walające się między pakietami na stole słabo wyglądają ;p
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 23 mar 2015, o 21:54

Dobra, mam już w miarę ułożony plan czyli, zasilanie przewodami bez bolca, łączenie zasilaczy w szereg ale jeszcze jedno pytanie mam. Czy mogę użyć dwóch różnych zasilaczy? Ten który mam jest 175W a jakbym kupował to raczej ten 203W. Czy jeśli połączę szeregowo zasilacze o różnej mocy to będzie to zaburzało pracę "zestawu"?
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 24 mar 2015, o 08:30

Połączyłem zasilacze zewnętrznie. Nie chciało mi się bawic w grzebanie w środku.
Nie ma problemu z polaczeniem w szereg zasilaczy roznej mocy. Musisz tylko pamiętać zeby max prąd nie przekroczył prądu dla słabszego zasilacza.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 24 mar 2015, o 12:12

Czekaj!!!
Wspomniales o halasie serwerowych zasilaczy...
Liczysz na to, ze Turnigy reactor bedzie cicha?
Wnioskujesz po ladowarce 50W?
Obys sie nie przeliczyl...

Ja mam ladowarke Turnigy Mega 400W i nie znam serwerowego zasilacza ktory by byl glosniejszy od niej.
A Imax B8 (150W) jest praktycznie bezglosny...

I z tego co wiem to wszystkie ladowarki Turnnigy MEga sa glosne, bo tam jeszcze jest jakas taka Turnigy Mega 2x400W i jakies takie kombinacje...
Jak jest z Turnigy Reactor 300W NIE WIEM!!!
Tylko uprzedzam, zebys nie byl rozczarowany... moze lepiej pobadaj jeszcze temat samej ladowarki bo co Ci z cichych zasilaczy jak ladowarka je zagluszy?
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 24 mar 2015, o 13:52

Ja powalczę w takim razie żeby to upchnąć a jak się nie uda to na kablach będę leciał ;)

Co do hałasu to nie jest to dla mnie priorytet ale zawsze ciszej będzie kiedy tylko ładowarka będzie wyć a zasilacze będą ciche. Poza tym to jest kopia ichargera to może nie będzie tak źle ;D
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 24 mar 2015, o 14:38

Aaa... no to troche zmienia postac rzeczy...
Pytnaie tylko czym rozni sie kopia od oryginalu...
Geneeralnie MOZE sie roznic np. tym, ze sa tam zastosowane polprzewodniki nizszej jaoksci, nizszej sprawnosci, ktore emituja wiecej energii w postaci ciepla.
Wiecej ciepla ktore trzeba rozproszyc.
Wiatrak jest tej samej srednicy, bo to w koncu "kopia"... ale cieplo trzeba rozproszyc, wiec wiatrak moze musiec miec wieksza moc -> wyzsze obroty -> jest glosniejszy.

Ale to oczywiscie tylko moje spekulacje.
Ladowarka wyglada fajnie, jest w dobrej cenie... jak kupisz to daj znac jak tam z jej glosnoscia...
Przyjdzie predzej czy pozniej taki czas, ze moje ladowarki pojda do krainy wiecznych megawatow... a wtedy warto miec jakiekolwiek rozeznanie w tym co tam teraz na rynku godnego uwagi:)
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 24 mar 2015, o 15:01

Tych Turnigy Mega nie brałem pod uwagę bo żeby wyciągnąć max moc musiałbym zainwestować w zasilacz 18V a tutaj można podać jej te 24V więc po taniości coś zmontować. Jak już zrobię zamówienie w HK i ładowarka przyjdzie to wtedy dam znać jak sprawy się mają. Planuję zamówić pakiety i przy okazji ładowarkę więc kilka $ się uzbiera i dlatego chcę poczekać kilka dni żeby zobaczyć czy dolar będzie dalej się umacniał a może zrobi miłą niespodziankę i trochę spadnie ;p
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 24 mar 2015, o 16:02

szkubi pisze:Tych Turnigy Mega nie brałem pod uwagę bo żeby wyciągnąć max moc musiałbym zainwestować w zasilacz 18V



A wiesz... to jest ciekawe, bo ja uzywam tej ladowarki ladujac np. 4 x 6s 5000mAh, pradem 20A i ona daje rade (choc smierdzi, hehe).
A zasilam ja 12V... czyli nie powinna dawac rady bo to przekracza jej maksymalna moc...
Moze ona tylko pisze ze tam jest prad 20A a tak naprawde jest mniejszy... ??
No nei wiem, tam w szczytowym momencie dla 6s 20Ah to by wychodzilo ponad 500W, ... wiec na penwo ta ladowarka tyle nie daje rady...


szkubi pisze:a tutaj można podać jej te 24V więc po taniości coś zmontować. Jak już zrobię zamówienie w HK i ładowarka przyjdzie to wtedy dam znać jak sprawy się mają. Planuję zamówić pakiety i przy okazji ładowarkę więc kilka $ się uzbiera i dlatego chcę poczekać kilka dni żeby zobaczyć czy dolar będzie dalej się umacniał a może zrobi miłą niespodziankę i trochę spadnie ;p


To prawda aczkolwiek ja zawsze patrzylem na ladowarki zeby mialy zasilanie 12V - to bylo dla mnie priorytetem.
Raz ze typowe napiecie i bez problemu znajde zasilacz ktory mi to zasili, a dwa - bez problemu podlaczam na polu do samochodu i avanti...
No ale to wiadomo - jak kto woli.
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 24 mar 2015, o 19:13

Co do napięcia to ona ma 12-24V czyli z aku też pójdzie ;)

Mam jeszcze pytanie dotyczące gniazd bananowych. Nie mogę znaleźć gniazd takich żeby zarobić je na przewodzie, znajduję tylko takie przykręcane do obudowy (http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... 50Amp.html ). Może to się jakoś inaczej nazywa? Taka głupota a nie mogę tego rozgryźć.
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 24 mar 2015, o 20:17

Ja mam od paru tygodni reactora :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... arger.html

I jestem narazie bardzo zadowolony.
W/g mnie chodzi dość cicho, mało sie grzeje, fajna jest funkcja rozpoznaania ilosci cel - wystarczy wybrac prad, i start.
Testowalem na lipolach o roznym stopniu zuzycia i nie mam zastrzezen ani do czasu ladowania / balansowania jak i do napiecia na celach po zakonczeniu.
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 31 mar 2015, o 18:00

Ładowarka już przyjechała kurierem, zasilanie z dwóch X-BOX'siaków też gotowe. Teraz czekam tylko na pogodę żeby wypróbować zestaw. Pierwsze wrażenie to na pewno to, że jest solidnie wykonana i jest poręczna jeśli chodzi o transport (niewiele większa od IMAX'a B6). Co do poziomu chałasu i balansowania celi to wypowiem się dopiero jak ją skalibruję i wypróbuję bo nie widzę sensu ładowania pakietów tylko po to żeby leżały nie wiadomo ile ;p
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 mar 2015, o 19:30

Zawsze mozesz naladowac i rozladowac:-D
No dobra, przyznam sie: tak mnie ten watek nakrecil ze tez sobie zamowilem 300W.
Wczoraj przyszla (UE warehouse sie spina az milo).
Narazie wrazenia podobne mam jak Szkubi. Do manuala nie zajrzalem z braku czasu.
Podlaczylem natomiast jeden pakiet na rozladowywanie celem uruchomienia wiatraka na kamsymalnych obrotach.
LADOWARKA JEST CICHA!!!
:-)
Mysle ze bede zadowolony...
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 31 mar 2015, o 23:00

Też właśnie z ciekawości odpaliłem rozładowywanie i powiem tak: spodziewałem się mniejszego hałasu ale nie jest on nie do zniesienia ;) Podczas ładowania będzie on pewnie sporo mniejszy więc nie powinno być problemu ;)

EDIT:

Jeszcze jedno. Ładowarka ma bardzo fajną funkcję mierzenia rezystancji wewnętrznej całego pakietu ale również pojedynczych cel. Co jakiś czas można zrobić sobie test i dzięki temu monitorować zużycie pakietu ;D
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 kwie 2015, o 08:06

szkubi pisze:[...]

Jeszcze jedno. Ładowarka ma bardzo fajną funkcję mierzenia rezystancji wewnętrznej całego pakietu ale również pojedynczych cel. Co jakiś czas można zrobić sobie test i dzięki temu monitorować zużycie pakietu ;D



Taaa... Nareszcie mam ladowarke ktora to ma. Do tej pory mierzylem rezystancje pakietow "recznie"... Ale najfajniejsze jest to, ze moje wyniki nie roznily sie zbytnio od tych otrzymanych z ladowarki :thumb:
To dobrze i nie dobrze. Dobrze bo znaczy ze moja metoda pomiaru byla OK. Nie dobrze, bo znaczy ze moje pakiety to ... trupy... :|

Wróć do „Zasilacze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość