NeXt - CGM rc Heli Flight Simulator

Najlepszy kret, to kret symulowany...
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1443 razy
Podziękowano: 662 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 24 sie 2016, o 22:08

Ha. No tak robie.
Podłączam nadajnik do dongla identycznie jakbym miał włączyć phoenixa.
Włączam nexta.
I co? I nico...
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | 2x Devil X360 - tak jakoś wyszło... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
kubacki
Elita forum...
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 37 razy

Postautor: kubacki » 24 sie 2016, o 22:13

Najpierw włącz nexta (choć w instrukcji piszą inaczej lecz spróbować warto każdej opcji)a później aparaturę, za każdym razem z innym pstrykiem sprawdź każdy sposób.

Step by step instructions:

switch off your transmitter
plug-in the usb cable

Your transmitter should switch on automatically. Only if it does the transmitter is working in trainer mode.

plug-in the usb cable into your computer. Connect an USB joystick or USB transmitter adapter before you start the neXt flight simulator. Remove all other joystick devices or usb simulator adapters.
start neXt
press esc
change to the settings > input device tab
press calibrate input device
Please create a new fixed-wing model in your transmitter

The input channel overview window displays the incoming remote control signals. Up to 20 channels are possible depending on your dongle or adapter. Each function (collective pitch, rudder, aileron and elevator) should move a slider. If not, you have to change the channel in your transmitter to an other channel. For Futaba you can do this easily in the transmitters function menu. Your USB interface may be incompatible when you have tried all other channels without getting a response in the input channel overview.

select your stick mode
then click on start calibration and follow the instructions
Oxy 2
Oxy 4
Trex 150X
A nad wszystkim piecze sprawuje Spektrum DX9
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 24 sie 2016, o 22:38

Dzięki. W sumie to podłączyłem minutkę po Twoim przedostatnim poście, ale wpadłem w stan podjary i nie zdążyłem napisać :)

Wszystko działa. Szkoda tylko, że co dwie minut trzeba wyłączać, ale robi bardzo fajne wrażenie. Na pewno jeszcze go pomęczę :)
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | 2x Devil X360 - tak jakoś wyszło... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 101 razy

Postautor: MacGyverek » 24 sie 2016, o 23:38

Szukałem witaminki i nie ma...
Flota: Syma107G, Walkera LadybirdQR, Align TREX 450L + MSH Brain, Align TREX 250DFC + MSH uBrain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, DJI Spark Combo, HeliQuad 3D, ESA
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0
Awatar użytkownika
kubacki
Elita forum...
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 37 razy

Postautor: kubacki » 25 sie 2016, o 20:55

I jak miruuu symulator, poproszę o opinię osoby doświadczonej, żetelnej i uczciwej odpowiedzi tak by kolejne pokolenia wiedziały co wybrać do nauki latania
Oxy 2
Oxy 4
Trex 150X
A nad wszystkim piecze sprawuje Spektrum DX9
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 25 sie 2016, o 21:12

ani ja doświadczony ani rzetelny ale podoba się. nie wiem tylko na ile to efekt trudnej dostępności - człowiek jak ma 2 minuty to delektuje się każdą sekundą...

ja na tym etapie mogę powiedzieć tylko tyle że na pewno jest godny rozpatrzenia. bardzo podoba mi się fizyka helika. nie podoba mi się brak samolotów i ograniczona liczba modeli generalnie.

na plus Phoenixa jest na pewno ciągły rozwój i fajne updaty. jak tu jest? nie mam pojęcia...
Pozdrawiam, Mirek

Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Podziękował: 268 razy
Podziękowano: 412 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 25 sie 2016, o 21:22

kubacki pisze:doświadczonej, żetelnej i uczciwej

miruuu pisze:ani ja doświadczony ani rzetelny..

a uczciwy? Coś tak czułem, żeby Ci kasy na Goblina 700 nie pożyczać
Helikoptery

Wróć do „Symulatory”