KaPitek wita wszystkich pilotów i entuzjastów.

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
KaPitek
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 1
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1 raz

Postautor: KaPitek » 11 maja 2010, o 22:05

Wita wszystkich początkujący pilot.

Trochę się napaliłem na to hobby i zamierzam uzbroić się w jakiś sprzęt.
A zaczęło się tak:
Na urodziny syna znajomego postanowiłem kupić mu właśnie helikopter RC. Sprawdziłem zatem gdzie w Lubline jest jakiś sklep z modelami i udałem się na zakupy. W sklepie RC-Skorion http://rcskorpion.pl/ , bardzo uprzejmy i kompetentny (polecam), sprzedawca zrobił najpierw ze mną wywiad żeby dobrać sprzęt do budżetu i zaawansowania solenizanta i padło na Lamę V3 lub V4.
Kupiłem E-Sky Lamę V4.
Do dnia urodzin pozostało jeszcze 3 dni a zatem postanowiłem sam przetestować nowy nabytek. Pomyślałem jednak, że żeby nie zepsuć prezentu zanim go oddam to lepiej najpierw trochę poczytam jak się do tego zabrać i tak trafiłem na forum.
Zgodnie z zaleceniami doświadczonych pilotów zacząłem od symulatora. Poćwiczyłem na FMS ze dwie godziny w sumie. Opanowałem przynajmniej okręcanie się i lądowanie z niskiego zawisu. Około 60% lądowań było bezawaryjnych.
Korciło jednak strasznie żeby chociaż spróbować pokręcić trochę wirnikami w modelu i tak też zrobiłem. Naładowałem baterię, włożyłem ją do modelu, sprawdziłem czy wszystko jest ok. i zacząłem od podskoków, bo lataniem nie można tego nazwać. Tu pewnie spodziewacie się opisu kraksy i kolejnej wizyty w sklepie.... ha, ha nic z tego ? nie rozwaliłem Lamy ! I jestem z tego bardzo dumny.
Stało się tak jednak wyłącznie dlatego, że po pierwsze przeczytałem instrukcję załączoną do modelu, po drugie sporo poczytałem na forach i wiedziałem już, że prawie na pewno czeka mnie kraksa jeśli wcześniej nie poćwiczę na symku.
Przeczytałem chyba parę set postów na różnych forach i muszę przyznać, że mam teraz jeszcze więcej pytań i wątpliwości niż na początku. :shock:
Jedno wiem na pewno - spodobało mi się i chcę teraz rozpocząć karierę pilota Heli RC.

Pozdrawiam wszystkich
KaPitek
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 11 maja 2010, o 22:59

Cześć pracy!
Podobny scenariusz... Ja też Lamę v3 dziecku kupiłem... Dziecko nie latało nią do dziś ani razu. Dziś jest Lama, King i Rex 500... To wciąga, zaraża i szybko się rozprzestrzenia.

Powodzenia i witamy :)

Łukasz
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Destiny
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 81
Rejestracja: 07-03-2010
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Destiny » 12 maja 2010, o 07:28

Cześć. Jednak zrozumiałeś moje przesłanie z epheli.pl . W pw wyjaśnienia.
HK 450, w środku siedzi: RRX2701, Assan GA 410 PRO, Turnigy DS480, 3x SG 90, ESC od CopterX 450.
Oblatany.

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości