Oczami ptaka

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
lukasz_olender
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 25-06-2013
Lokalizacja: okolice Kielc
Kontaktowanie:

Postautor: lukasz_olender » 27 cze 2013, o 22:04

Ponieważ w przywitalni temat powitania ciekawie się rozwinął, wydzieliłem posty tu. - wasz MOD :thumb:

Co do multikopterów mam mieszane uczucia. Dosyć regularnie robię opracowania dla znajomych, którzy poszli właśnie tą drogą. Trudno mi powiedzieć czy to brak umiejętności pilotażu, czy może brak wiedzy o fotogrametrii, ale dane które dostaje częściej przypominają "taniec pingwina na szkle" niż stabilny lot w kierunku, który założył pilot :)
Oczywiście i takie dane da się opracować, ale to częściej jest ratowanie opracowania niż rzetelna praca. Zapewne nie są to ograniczenia sprzętowe, ale niestety wprowadziły mnie w lekkie uprzedzenia. Poza tym zazwyczaj widziałem na żywo multikoptery raczej małe. W każdym razie nie spotkałem się, żeby ktoś pakował na pokład Canona 5D, a chciałbym wykorzystywać sprzęt podobnej klasy.

Jeśli chodzi o "wspomagacze" to ten Wookong jest na stanie - był razem z helikopterem. Ewentualnie jest coś bardzo podobnego - muszę dokładnie przyjrzeć się zawartości tego zestawu. Jestem jednak podobnego zdania ja Ty Mirku. Też uważam, że wspomagacze są głównie dla tych, którzy potrafią sobie poradzić bez nich. Takie podejście już nie raz pozwoliło mi sprowadzić model w jednym kawałku na ziemię.
Symulator mam i na pewno pierwsze starty zostaną poprzedzone godzinami nauki na symulatorze. Podobnie zaczynałem z Mentorem - swoją drogą chyba też nie jest to idealny model na początek. Przygód było co nie miara zanim to zaczęło mnie słuchać :) Podejrzewam, że macie podobne wspomnienia z pierwszych prób.

Cieszę się, że temat się rozwija. Cenne uwagi serwujecie. Jestem miło zaskoczony, bo na niejednym forum się udzielałem, a nigdy nie było takiego odzewu na temat powitalny :) Wielkie dzięki!
Nawiązując do filmów czy fotorelacji to chyba muszę zacząć coś takiego stosować. Na pewno inni mieliby się na czym uczyć :D Póki co jedyny ślad po moich dokonaniach to wyniki pracy. Czyli trochę kresek, parę symboli, a czasem się obrazek jakiś ładny uda spreparować z posklejanych zdjęć. No i oczywiście pieczęć urzędu właściwego ...

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 27 cze 2013, o 22:53

lukasz_olender pisze:Poza tym zazwyczaj widziałem na żywo multikoptery raczej małe. W każdym razie nie spotkałem się, żeby ktoś pakował na pokład Canona 5D, a chciałbym wykorzystywać sprzęt podobnej klasy.

Nie jest to reklama... zerknij na filmy Kolegi z innego forum Oczami Ptaka
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 cze 2013, o 09:34

lukasz_olender pisze:Cieszę się, że temat się rozwija. Cenne uwagi serwujecie. Jestem miło zaskoczony, bo na niejednym forum się udzielałem, a nigdy nie było takiego odzewu na temat powitalny :)

Bo to forum jest inne niż inne :)
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 28 cze 2013, o 10:12

Po prostu cud miód
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 28 cze 2013, o 12:30

i orzeszki...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 29 cze 2013, o 20:33

Albo malina ;p
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 30 cze 2013, o 00:09

dobre te oczy ptaka. powiedzcie mi tylko jak uniknąć "skakania obrazu" przy skręcaniu kamerą prawo-lewo? najlepsze sprzety podczepiane są pod multikoptery i widze ze bez twardego kontaktu ze statywem robi sie mala lipa... moja sony action w trybie 60 klatek/s nie rejestruje takich przeskoków ale niestety reszta juz nie dorownuje pelnoklatkowej lustrzance... czy jest jakis zloty srodek?
lukasz_olender
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 25-06-2013
Lokalizacja: okolice Kielc
Kontaktowanie:

Postautor: lukasz_olender » 2 lip 2013, o 12:36

Oczy ptaka - imponujące. Nieco inne niż moje zastosowanie, ale jak najbardziej godne podziwu.

Rozmyślając tak nieco nad wątkiem mam pewną wątpliwość. Vario jest z tego co się orientuję raczej mało popularny w Polsce. Poza tym jest to raczej sprzęt dla "koneserów".
Myślicie, że znaleźli by się chętni na zakupienie takiego sprzętu gdybym zdecydował go sprzedać, czy raczej było by z tym trudno?

Podzrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 2 lip 2013, o 17:06

Będę na początku sierpnia w Polsce, ciekawe czy mi do walizki wejdzie... Niee, bo go skasuje! Ale chętni na pewno się znajda.

Witaj i na priva zajrzyj.
Piotrek
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 3 lip 2013, o 16:38

lukasz_olender pisze:czy to brak umiejętności pilotażu, czy może brak wiedzy o fotogrametrii, ale dane które dostaje częściej przypominają "taniec pingwina na szkle" niż stabilny lot w kierunku, który założył pilot :)


Hmmm... Bo to nie jest takie proste jak się widzi wielu ludziom. Nie wystarczy wziąć sprzęt i nim tak ot latać...
Sam ostatnio pracuję nad gimbalem tylko pod malutkie GoPro, ale dopracowując poszczególne elementy konstrukcji można uzyskać na prawdę efekty z wysokiej półki. Samo sterowanie wymagało ode mnie zmiany wieloletnich przyzwyczajeń, ustawień D/R w apce i "wyobraźni obiektywowej". Idzie powoli ale obiecująco. Pierwsze filmy dały mi kopa na zapęd, bo to jest to co chciałem uzyskać. Jednak wymaga ogromu pracy na sprzętem i też samym sobą...

Dużych modeli nie spotkasz często bo są po prostu zbyt kosztowne aby je używać w amatorskim zastosowaniu. Wsadzenie lustra na pokład to minimum hexa lub okto, porządny gimbal kosztuje tyle co mój cały model :) Do tego podwójny i średniodystansowy link wideo typu eLeReS, tracking antena i spore źródła energii. No i pro filmowanie zazwyczaj wymaga dwuosobowej załogi.

Ten rynek dopiero się rusza. Jestem pewny że wkrótce możesz się pozytywnie zdziwić :wow2: :vhappy:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 4 lip 2013, o 07:06

Gmeracz pisze:Samo sterowanie wymagało ode mnie zmiany wieloletnich przyzwyczajeń, ustawień D/R w apce i "wyobraźni obiektywowej".


Z ciekawości - mógłbyś rozwinąć? Nie miałem styczności z modelami tego rodzaju a jestem ciekaw czym i jak bardzo różni się latanie w ten sposób.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości