Witam

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 9 gru 2014, o 11:48

Witam wszystkich heli-zakręconych. Moja przygoda zaczęła się jakiś rok temu, gdy spacerując po Lidlu natrafiłem na 3Ch zabawkę helikoptera. Byłem w szoku że już za 100 zł można mieć coś co LATA!!!. Po krótkim namyśle a raczej bez namysłu heli znalazł się w wózku z zakupami. O reakcji żony nie będę wspominał :). Pewnie jak w wielu przypadkach taka zabawka rozpaliła we mnie pragnienie latania czymś większym. Studiując forum zauważyłem że wszyscy polecają Lamę jako pierwszy heli, idąc za dobrymi radami zostałem właścicielem lamy v4 Extrem. Wybór był średni, po moim mieszkaniu dało się tylko tym wisieć a żeby polatać na dworze musiało być bezwietrznie, co w moich stronach zdarza się niezmiernie rzadko :( . W niedługim czasie zorientowałem się że czytałem posty z 2008 roku :masakra: . Zaliczyłem mentalnego Kreta i czym prędzej sprzedałem Lamę. Aktualnie myślę nad zakupem v911 lub iść na głęboka wodę v977. Do tego szukam używanej apki e-skay do symulatora, bo sprawowała się całkiem nieźle. A na nowy sezon Kto wie? Może 450 - ka :)
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 9 gru 2014, o 11:53

no witamy witamy :)
a reakcjami TLP się na razie nie przejmuj... poczekaj na te kiedy kupisz coś większego albo znacznie większego... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 gru 2014, o 12:01

Cześć!

Nie jesteś jedyny z takim startem. U mnie było jeszcze zabawniej bo 3kanałowca kupiła mi żona (i do tej pory nie może sobie tego darować :swir: )

Lama - niegdyś bardzo polecana na początek. Też w nią wdepnąłem, ale nie wiem do tej pory dlaczego tak ją wszyscy zawzięcie polecali. Jak dla mnie totalna porażka. Później kupiłem 4 kanałowca (jednowirnikowca) własnie w stylu v911 tylko, że w Polsce (czytaj kilkukrotne przepłacenie). Pomimo, że małe gówienko, latał zdecydowanie lepiej do lamy.

W sumie to nie wiem co Ci doradzić. Z jednej strony 4 kanały to jakiś kroczek pośredni. Z drugiej strony 6 kanałów może Cię troche zrazić poziomem trudności. Za chwile pewnie pojawią się posty żebyś od razu brał 450tkę albo 500tkę. Są różne podejścia. 500tke na pewno odradzę, 450tka może być dobra jeśli najpierw zasiądziesz porządnie przed symulatorem.

Jak tak piszę i myśle, to:
- pomyśl o symulatorze niezależnie od wszystkiego
- jak chcesz już i teraz się bawić po domu to możesz kupić v911 i będziesz latał od razu i tak lepiej niż tych wszystkich lamach
- jak jesteś cierpliwy to albo v977 (czyli mikro 6 kanałów) albo tańszą 450tkę i jedziesz... :)

Aha, witamy! :)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 gru 2014, o 12:31

Najpierw się przywitam, bo później zapomnę :masakra: Tak więc Witam na forum wirtualnie "forumowym miodowym" :piwo2:

Tez zaczynałem od Lamy, ale to było wieki temu ;) Jej "bytność" w moim posiadaniu można liczyć na godziny... jeszcze tego samego dnia wylądowała na poczcie :grin2:
Później były próby z eSkay-ami... totalna porażka :masakra: Następnie SoloPro... i ten był ze mną najdłużej :dance:
Obecnie wpadłem jak "śliwka w..." w FPV... Ale do śmiglaków wrócę... na pewno wrócę :D
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 gru 2014, o 12:36

Artu pisze:Następnie SoloPro... i ten był ze mną najdłużej :dance:

I ja go miło wspominam.
Dlatego v911 choć nie będzie szczytem marzeń, to jego zakup na pewno nie będzie porażką. Na pewno na początku będziesz się nim cieszył i chyba zawsze w mocno ograniczonej przestrzeni. Do tego cena pozwala na "zaryzykowanie" ;) i nie będe od niego odciągał. Ale 6 kanałów prędzej czy później i tak zawita w domu :)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 9 gru 2014, o 12:44

Artu pisze:Najpierw się przywitam, bo później zapomnę :masakra: Tak więc Witam na forum wirtualnie "forumowym miodowym" :piwo2:

Artuś... ja już przestałem używać "śmigieł zakręconych" więc może wrócisz do swojego tekstu nr 1? :oops:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 gru 2014, o 13:16

Myśle, że zaszły nieodwracalne zmiany i nie będzie to możliwe. Artur zresetował po roku komputer i ctrl+v przestało działać... Ewentualnie miodowe zresetowało Artura.... Skutek ten sam... :masakra:
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 gru 2014, o 13:27

Ramotny pisze:Artuś... ja już przestałem używać "śmigieł zakręconych" więc może wrócisz do swojego tekstu nr 1? :oops:

Przerzuciłem się na "miodowe"... kręci lepiej od śmigieł :dance: :swir:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 9 gru 2014, o 22:30

Witaj na forum :thumb:
Pozdrawiam

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron