Dobry wieczór, Panie Doktorze, latać mi się zachciewa...

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 11 gru 2016, o 22:25

Witajcie ;) !

Jestem starym piernikiem, który rok temu zaczął próbować wrócić do tych zabaw po ćwierćwiekowej przerwie.
Prawie nie umiem latać i mam lęki.
Bardzo mało wiem o lataniu :dk: i jestem zacofany : używam jeszcze 35 MHz.
Przez rok przeczytałem prawie wszystko na jednym takim Forum i lekarze są już bezradni.

Mieszkam w środku lasu, kilkanaście km od prowincjonalnego mazowieckiego miasteczka, którego najdłuższy rynek w Europie nie nadaje się na lądowisko.

Daaawno temu uczyłem się latać spalinką Kyosho Concept 30 z obręczą od hula-hop (to taki pierścień ze sztywnego pręta fi jakieś 180 cm) na podwoziu, bo symulatorów do helików ani niczego wtedy nie było. Jakoś tam się naumiałem, hmm... pojęcie względne, z płaczem i zgrzytem zębów wizytując często wiadome sklepy w W-wce. Znałem tylko dwa dla desperatów... Został mi z tamtych lat jeden cały kompletny taki Kyosho, już ponad ćwierć wieku czeka na unboxing.
Postanowiłem, że wkrótce się doczeka.
Miałem chyba ze 4 albo 5 latek, gdy nisko nade mną przeleciał powoli SM-1 (albo coś w tym guście), infekcja okazała się nieuleczalna i z nawrotnymi atakami co i raz.
Mam symka i ćwiczę sobie na zimno, tzn. bez adrenaliny. Nie rozpaczam. Żeby jakoś łagodnie się wdrożyć w śmigłowce, polatuję tymczasem samolotami nad niedaleką łączką wybitnie podstępną , pełną zasadzek i kretowisk. A także niecodziennych i niezbadanych zjawisk meteo, nieprzyjaznych pilotom. W koronach wysokich drzew dookoła łączki czai się złe, które dybie na przelatujące samoloty i pożera je. Lub przynajmniej nadkąsza.

Ogólnie z upodobaniem dłubię w elektroniczno-elektromechanicznym sprzęcie, co szczęśliwie jest także zawodem chlebowym. Tego Kioszaka ubzdurałem sobie przerobić na elektryka, mając w pamięci tłuste latanie ze spalinką 5ccm OS MAXa. Tak tylko, żeby jakoś tam latał i służył jako przyjazny trenerek, nie musi wywijać wygibasów - i tak nie dałby rady.
Dumam sobie, że taki uroczysty unboxing to przynajmniej ofotkować by trzeba ... hmm
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 gru 2016, o 08:47

Cześć Andrzej!

Witamy w gronie myślących inaczej ;)
Baw się dobrze... a co do lokalizacji... To nic, że jest w połowie polityczna - u nas mozna podać. I tak lepsza taka niż Pułszydło :D
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 gru 2016, o 09:15

Witam sąsiada :D Bo rozumiem, że to prowincjonalne miasteczko, to pół byłego premiera hmm obecnie na uchodźstwie :rotfl2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Marecki
Stały bywalec...
Posty: 217
Rejestracja: 25-09-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Marecki » 12 gru 2016, o 10:12

Witaj :)
Pozdrawiam
Marek
-----
MJX F645, V977, T-Rex 450 Pro DFC, G380, DX8, Runner 250 PRO, F215
Awatar użytkownika
Rafules
Elita forum...
Posty: 1234
Rejestracja: 01-03-2016
Lokalizacja: Września
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Rafules » 12 gru 2016, o 10:25

Witam :)
Goblin 580 Raw
Goblin 420 Raw
Goblin 500 Sport
Blade 180 Infusion x 2
Spektrum Nx8
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 12 gru 2016, o 13:32

miruuu pisze:Cześć Andrzej!

Witamy w gronie myślących inaczej ;)
a co do lokalizacji... To nic, że jest w połowie polityczna - u nas mozna podać. I tak lepsza taka niż Pułszydło :D


Hmm... zauważyłem, że ta czynność mało kogo tu boli :approve:
Profil już, coś się zaćpało po drodze, ale "nie ma takiej rury na świecie..." :lol:
Ta półpolityczna nazwa ze "Wspomnień niebieskiego mundurka" to dość jajeczna jest, najciaśniejsze rondo na wjeżdzie nosi imię śp. Prezydenta. Pod białą tablicą z nazwą miejscowości przy DK 61 od strony W-wki ktoś kiedyś przyczepił kawał dykty z napisem "WIOSKA CUDÓW" :vhappy:

Artu, Ty gdzieś niedaleczko ? To super! Tu jest gdzie polatać, tylko na te ZŁE w drzewach trzeba mieć baczenie. Starożytni składali ofiary i pomagało. Sąsiad nie wierzył i jego kopterek szybko zamieszkał na 30-metrowej sośnie dwa miesiące. Ani Allach, ani Mzimu, ani straż z drabiną... Dopiero jak urządził grilla z "miodowym" :piwo: , to uprosiłem Eola :nw: i dwa dni potem dmuchnęło tak, że kopterek spadł sam, a u sąsiada złamało grubaśny modrzew. Ale dalej nie wierzy, tylko chce otwierać szkołę pilotażu dronów :rotfl2: .
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
tomasko
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 21-12-2011
Lokalizacja: Mazury , Morąg
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: tomasko » 1 sty 2017, o 20:01

Witam i ja z małego miasteczka na Mazurach.
alloy shark syma S 006 - spalony
micro helik piccolo
micro heli air hogs
spektrum Dx6i
Phoenix 5 R/C

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron