Travelling-Backflip ("Podróżujący fikołek")

Spójrz jak robią to mistrzowie...
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3283
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 262 razy

Postautor: Ramotny » 31 sty 2010, o 00:22

Mam nadzieję że poniższe wskazówki pomogą początkującym szybciej i mniej boleśnie opanować trudną sztukę pilotażu helikoptera....

Travelling-Backflip ("Podróżujący fikołek").

"Podróżujący fikołek" - czyli Backflip w locie postępowym.

Zaczynamy od rozpędzenia modelu w locie poziomym. Następnie ściągamy drążek pochylenia jak do pętli ale zamiast zwiększyć skok wirnika zaczynamy go zmniejszać i to dość radykalnie. Na tyle aby w chwili gdy model będzie miał już mocno uniesiony nos do góry dać pełne ujemne kąty aby utrzymać ruch postępowy prostolinowy. Spóżnienie zmniejszenia skoku wirnika spowoduje "wyrzucenie" modelu (trajektorii) do góry a przyśpieszenie - "przyciśnie" go do ziemi.
Gdy model zacznie się już przekręcać na plecy zaczynamy stopniowo zmniejszać ujemny skok wirnika tak by w chwili gdy model będzie skierowany pionowo lub prawie pionowo w dół już mieć dodatni skok wirnika.
Wyprowadzenie z T-Backflipa przez powrót drążka pochylenia do neutrum i zmniejszenie skoku wirnika.
Ruchy drążkiem "gazu" muszą być szybkie, zdecydowane i w dużym zakresie. Modele ze słabym sterowaniem ogona mogą "gubić" orientację szczególnie w fazie przejścia do mocnych ujemnych kątów łopat.


YouTube

(Wszystkie tutoriale są subiektywne i nie przedstawiają idealnych manewrów a jedynie przybliżone zasady ich wykonywania. Forum ponosi żadnej odpowiedzialności za stosowanie się do powyższych wskazówek).
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Nauka latania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość