Lądowanie na HOLD

Spójrz jak robią to mistrzowie...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 11 lis 2014, o 18:33

Może głupie pytanie zaraz zadam, ale nie daje mi spokoju .

Ostatnio swoje 450 uczę się lądować na HOLD i mam problem trafić w punkt podczas ładowania. Wygląd to tak że jak jestem nad punktem do lądowania i przełączam na HOLD to heli odskoczy o jakieś 40-50cm w prawo. Wygląda to tak jakby wirnik ogona ciągnął równo całego heli... Ogon trzyma, heli nie przechyla się. Dziś bym się minął z płytami Bukowiny na moim ladowisku i heli o mały włos by z nich spadł.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 11 lis 2014, o 18:58

to dziwne... tak jakby brain czegoś nie zauważał w holdzie.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 11 lis 2014, o 19:00

A nie jest tak,że jak sięgasz i aktywujesz holda to drążek ruszasz na radiu ?
W sumie problem możesz zweryfikować na wyłączonym wirniku w domu - zapnij model, obserwując tarczę uaktywnij hold i obserwuj czy się tarcza ruszy.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 11 lis 2014, o 19:09

Drążka nie ruszam bo hold mam po lewej czyli jak rusze to tylko trochę gazem/katami.
Tarcza wypoziomowana i na holdzie chodzi równo.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 11 lis 2014, o 19:29

Więc albo tarcza nie chodzi równo, albo jak pisze Jazz jednak trykasz tym palcem :) Może tarcza chodzi równo, ale się przechyla po wbiciu holda? U siebie holda mam po lewej i niestety jest dość daleko - jak go wbijam to heli zawsze gdzieś odskoczy...
Na symku jak Ci wychodzi?
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 11 lis 2014, o 19:42

inaczej
jak podepniesz pakiet i ruszasz helikiem na boki to i w normalu bez gazu i w holdzie tarcza zachowuje się tak samo w znaczeniu koryguje? bo tu jest taki efekt że jak sobie wisisz równo nad celem to tarcza jest pochylona w prawo by korygować siłę od wirnika ogonowego. po kliknięciu holda tej siły juz nie ma a brain powinien wyrównać tarczę a tego nie robi
więc sprawdź czy brain koryguje na holdzie i bez
edit:
a przynajmniej tak mi się wydaje :masakra:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 11 lis 2014, o 20:29

Ok. Dzięki za sugestie. Będę sprawdzał zachowanie tarczy. Dodam że heli lata jak po sznurku i podczas startu nie znosi bo. Podczas lądowania zawsze znosi w te samą stronę. Sprawdzę jeszcze jak na symku ląduje i czy mnie znosi.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 11 lis 2014, o 21:12

Jak model wisi w punkcie to wjest pochylony aby kompensować silę wirnika ogonowgo.
Jak wlączymy holda to znika moment obrotowy wirnika wiec ogon przestaje pchać w lewo.
System fbl nie ma tu nic do rzeczy, tak jak podczas zawisu tak i po kliknięciu holda wirnik glowny pozostaje w tej samej plaszczyźnie lekko pochylony w prawo, tyle że brak ciagu ogona w lewo powoduje że model ucieka w prawo.
Trzeba się nauczyć to korygować i tyle
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 11 lis 2014, o 21:18

kenobi...
mi tam w żadnym nie pcha w prawo po wciśnięciu holda a jesli pcha to o tak mało, że nawet tego nie zauważyłem.
edit:
a co z wiatrem?
z tego co piszesz to potrzebny jest drugi system by korygował ten pierwszy podczas holda :lol:
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 11 lis 2014, o 21:34

To się ciesz, mnie zawsze w prawo i model bez korekcji jak sie go dłużej przytrzyma na holdzie, np siedemsetkę przez 5 sek. to nawet metr w prawo może uciec.
Wiatr tez trzeba kompensować, fbl tego za ciebie nie zrobi.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Nauka latania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości