Lot odwrócony

Spójrz jak robią to mistrzowie...
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 1 lut 2012, o 12:01

Witam
Po opanowaniu skrętu samolotowego, flipów, beczek itp. chciałbym potrenować wiszenie na pleckach w phoenix`ie T-rex`em 500. Niestety nie mam nawet zielonego pojęcia jak zacząć. Apkę mam Aurore 9 -> dla mnie czarna magia. :masakra: Nie wiem czy dobrze ją skalibrowałem - choć wszystkie stery reagują prawidłowo. Nawet nie wiem czy to coś jest wspólnego ale na razie udało mi się w apce throttle coś tam przypisać pod przełącznik (z prawej taki stykowy).

Przepraszam za tak głupie pytania ale już mnie głowa zaczyna boleć od natłoku informacji a i tak nic z tego nie rozumiem... :masakra: :oops:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 1 lut 2012, o 17:54

Zazwyczaj witamy się na początku w Przywitalni. Tak jest sympatyczniej :)

Aby latać na plecach MUSISZ mieć ustawiony tryb idle, najlepiej pod pstrykiem [E], bo tak większość osób ustawia. Przypisz sobie ten kanał edytując ustawienia nadajnika w Phoenix-ie.
Najłatwiej zacząć wiszenie od wejścia flipem przez plecy i przytrzymanie modelu nosem do siebie. Potem prawym drążkiem ruszasz tak, jakbyś trzymał palcami za nos modelu.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 1 lut 2012, o 18:05

Gmeracz pisze:Zazwyczaj witamy się na początku w Przywitalni. Tak jest sympatyczniej :)

Również tak uważam i dlatego od kilku dni jest tam mój "przywitalny post"
Zresztą sam mnie tam przywitałeś :banana: :lol:
Gmeracz pisze:Cześć wstrętny (dla kieszeni) nałogowcu Witamy w naszym szacownym gronie.

Apka Aurora jest na poziomie Futaby T8FG Super, ma bardzo bogate oprogramowanie, dotykowy ekran, telemetrię i wystarczy na wiele lat do bardzo wielu różnych modeli.
Ja akurat używam tą drugą, ale studiowałem i Aurorę przy okazji pomocy koledze, więc mogę potwierdzić jej wspomniane zalety.


Gmeracz pisze:Aby latać na plecach MUSISZ mieć ustawiony tryb idle, najlepiej pod pstrykiem [E], bo tak większość osób ustawia. Przypisz sobie ten kanał edytując ustawienia nadajnika w Phoenix-ie

Ok.. rozumiem tyle z tego co nic :vhappy:
Czy jesteś w stanie i na tyle cierpliwy by wyjaśnić mi za pomocą łopaty krok po kroku ?
Co i gdzie ustawić w Apce oraz co i gdzie w symku ?

Z góry bardzo dziękuję za okazanie cierpliwości i pomocnej łopaty. Tfu tj. ręki :juppi:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 1 lut 2012, o 20:50

stuf pisze:
Gmeracz pisze:Zazwyczaj witamy się na początku w Przywitalni. Tak jest sympatyczniej :)

Również tak uważam i dlatego od kilku dni jest tam mój "przywitalny post"
Zresztą sam mnie tam przywitałeś :banana: :lol:
Gmeracz pisze:Cześć wstrętny (dla kieszeni) nałogowcu Witamy w naszym szacownym gronie.


wybacz mu... Gmeraśny się "za gmerał" :thumb: :vhappy:

musisz w ustawieniach nadajnika w Phoenix zaobserwować który kanał reaguje na przełącznik na nadajniku z lewej strony u góry. Wtedy podporządkowujesz temu kanałowi idle-up.
Ostatnio zmieniony 2 lut 2012, o 12:46 przez AdamskY, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 1 lut 2012, o 21:07

musisz w ustawieniach nadajnika w Phoenix zaobserwować który kanał reaguje na pstrykasz przełącznikiem na nadajniku z lewej strony u góry. Wtedy podporządkowujesz temu kanałowi idle-up.

No więc w apce jak przełączę przełącznik [F] wyświetla Normal / Idleup 1. Przynajmniej tak to przypisałem w Model -> FLT.COND.
Gdy to robię w phoenix nic się nie dzieje. Żaden pasek nie reaguje..
Uwierzcie mi że jestem z tego mocno zielony i mam wrazenie że samo przypisanie Idle w apce pod przycisk nic i tak nie daje.. może się mylę.. nie wiem..
..natomiast wiem że potrzebuje aby ktoś mi dosłownie i krok po kroku wyjaśnił obslugę aparatury i phoenixa.
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 1 lut 2012, o 22:32

jaki masz kabel? jak widzi Windows twoja apke? tzn ile widzi kanałów?
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 1 lut 2012, o 23:20

Przepraszam że się wtrącę... nie ma konieczności ustawiania w Phoenixie przełącznika do idle-up. Można to zrobić na 2 sposoby (zakładam że PC/Symek widzi pełne sterowanie czyli wszystkie niezbędne kanały - gaz, ogon, skok, pochył, przechył):
1) przypisać w Phoenixie klawisz klawiatury włączający Idle - nie jest może wygodne ale to piwerszych treningów zupełnie wystarczające
2) włącza Idla na apce - po jej ustawieniu kanały będą się zachowywać jak trzeba a Phoenix nie będzie miał nic do rzeczy.

Co do działania:
->tu jest tutorial do spinania DX7 z Phoenixem i powinien Ci pomóc...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 2 lut 2012, o 00:27

Grześ, jak to nie ma co do ustawienia? No trzeba podmapować przecież... Samo się nie zrobi.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 2 lut 2012, o 07:28

AdamskY pisze:jaki masz kabel? jak widzi Windows twoja apke? tzn ile widzi kanałów?

Kabel (usb / jack) jak i program ofc oryginał. Winda to XP. Nie wiedziałem szczerze mówiąc że win będzie ją widział jako tako w sensie urządzenia. Gdzie pod XP sprawdzić w takim razie widzialność tych kanałów ??

Kolejne pytanie: Co mi da właściwie sam fakt włączenia idle, hold itp na apce ? Symek / model będzie wiedział co to jest ? Niestety ja takich prostych rzeczy nie rozumiem :(
Na razie zrobiłem to tak że swith [F] odpowiada za idle (i jak go przełącze na wyświetlaczu apki pojawia się idle zamiast normal). Dalej na mój prosty rozum przycisk [F] przypisuje do kanału nr. 7 (w symku nic pod tym kanałem nie ma).. niestety nie daje to rezultatów. Oczywiście robię to wszystko w trybie T.Pupil - nie wiem czy tak ma być. Poprawcie mnie szanowni koledzy czy to wszystko co w/w jest poprawne.
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 2 lut 2012, o 11:05

OFC? a co to za symek? taki?
Obrazek

a tak na poważnie - jeśli masz Phoenixa to wejdź na GG dziś wieczorem koło 21-22 to Ci spróbuję pomóc "on-line"
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 2 lut 2012, o 12:08

e tam, latałem już na ładniejszym wyposażeniu FSXa :)
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 2 lut 2012, o 22:52

Sytuacja opanowana dzięki Ramotnemu. Okazało się że nie miałem czynnego 5 kanału - 6 w phoenix. Spowodowane to było ograniczeniami w opcji trener (tylko drązki). :masakra: Nawet t. holda sobie ustawiłem i ćwiczę autoski... tylko coś nie wychodzą bez dodania gazu na koniec :gas:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 2 lut 2012, o 23:31

wielka ci MOC Inżyniera :juppi:
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 14 lut 2012, o 21:11

Ramotny pisze:OFC? a co to za symek? taki?
Obrazek



Wyglada jak Vatsim ... http://www.vatsim.net/


przy okazji

http://totom.pl/4.html

są jeszcze prawdziwi zakręceni na świecie
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 14 lut 2012, o 23:22

utopia pisze:
Ramotny pisze:OFC? a co to za symek? taki?
Obrazek



Wyglada jak Vatsim ... http://www.vatsim.net/


przy okazji

http://totom.pl/4.html

są jeszcze prawdziwi zakręceni na świecie



Muszę sobie kupić coś takiego. Dolatam kilkaset godzin, może wezmą mnie do emiratów na jakiegoś skromnego 777 Lub A380.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 15 lut 2012, o 19:11

UUU kochany jak 777 jest dla Ciebie skromy to mi pozostaje tylko za Tobą torby nosić :lol: ;)

edit - poprawiłem :Tobą piszemy z wielkiej litery a torby z małej.....


chyba że o inne forum chodzi .. ale ja nie lubie wazeliny i takich tam klimatów :rotfl:
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
fizjo
Stały bywalec...
Posty: 154
Rejestracja: 29-12-2014
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 5 razy

Postautor: fizjo » 1 sty 2015, o 20:57

jeśli zły dział to proszę o przeniesienie:

W każdym razie - latam na symku z t9x póki co nie mam modelu 6ch niestety... ale do celu
czy może mi ktoś wyjaśnić jak krowie na rowie jak to jest z tym lotem odwróconym:D

Bo póki co wiem że w zależności od kątów łopat heli się opuszcza i wznosi czyli opada poniżej 0 a wznosi powyżej 0 ale jednocześnie zwiększają sie nam i obroty silnika i kąt natarcia łopat więc jeśli odwrócimy heli i zmniejszymy mu kąt natarcia do np -11 stopni to obroty zejdą nam do zera - i nie ma możliwości żeby heli poleciał - co pominąłem i czego nie rozumiem - pomoże ktoś??

pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 1 sty 2015, o 21:09

kluczem jest krzywa gazu.
w normalu jest zero na dole i 100% na górze: 0-25-50-75-100
aby latać odwrócony musisz po starcie przełączyć sobie krzywą na 100-90-80-90-100 wtedy najmniejszy gaz na środku masz 80 i kąty 0 a przy kątach +-11 masz 100-100 gazu. Oczywiście te wartości zależą od modelu, silnika, zębatek etc. ale idea jest taka sama.
Helikoptery
Awatar użytkownika
fizjo
Stały bywalec...
Posty: 154
Rejestracja: 29-12-2014
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 5 razy

Postautor: fizjo » 1 sty 2015, o 21:13

Tak właśnie coś mi w głowie chodziło ale nie mogłem dojść do sedna - bardzo dziękuje:)
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 2 sty 2016, o 17:12

Moje treningi do lotu odwróconego ... gdzieś wyczytałem że jest to forward flip nose right. Pozwala na naukę manewrowania nachyleniem łopat bez stresu o pozycję helika ... z mojego punktu widzenia.
[youtu_be]http://youtu.be/gjGtVeOE1Ng?list=PLaFHYakG1XsaM3on3om4StiC1v9ybtZYL[/youtu_be]
DJI Mini 2 + Oculus GO

Wróć do „Nauka latania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość