Lot odwrócony

Spójrz jak robią to mistrzowie...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 sty 2016, o 18:00

Moim zdaniem najlepszym wstępem do wszystkiego jest ogarnięcie ósemek. Najlepiej do przodu i do tyłu, choć z tym drugim cały czas mam duży problem.
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 18 sty 2016, o 18:08

Znalazłem ostatnio i moim zdaniem komuś może się przydać ;)

DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Extra330
Domownik forum...
Posty: 258
Rejestracja: 23-05-2015
Lokalizacja: Jabłonna
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Extra330 » 18 sty 2016, o 18:21

miruuu pisze:Moim zdaniem najlepszym wstępem do wszystkiego jest ogarnięcie ósemek. Najlepiej do przodu i do tyłu, choć z tym drugim cały czas mam duży problem.


Mówisz o pionowych, czyli o np. ósemce kubańskiej?
Pozdrawiam Władek
Gaui X2, X5, X7, MX3
Goblin 420, 500HPS3, 700C
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 18 sty 2016, o 18:46

Ósemka kubańska w tym wszystkim jest najłatwiejsza :) . Ja się zawziąłem i tłukę wszystkie poziome. Na symku wychodzą. W realu jak zwykle będę miał opory :(
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 19 sty 2016, o 14:53

pkali pisze:Ósemka kubańska w tym wszystkim jest najłatwiejsza :) . Ja się zawziąłem i tłukę wszystkie poziome. Na symku wychodzą. W realu jak zwykle będę miał opory :(



Możesz pokazać przykład takich ósemek o których piszesz? Tzn. takich co wychodzą Ci na symku a w realu masz opory? Bo może ja czegoś nie załapałem :D.
Albo jestem tak dobry :D No dawaj, podnieś mnie na duchu jeszcze bardziej ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 19 sty 2016, o 15:12

Byku miałem na myśli ósemki równoległe do ziemi. Na brzuchu do przodu, do tyłu i na plecach do przodu i tyłu.
Ósemki w płaszczyźnie pionowej udało mi się opanować stosunkowo łatwo (choć największego kreta miniakiem miałem właśnie podczas takiej figury ;) )
Plan jest taki, żeby na wiosnę swobodnie latać we wszystkich kierunkach i pozycjach helika.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 19 sty 2016, o 22:49

pkali pisze:Ósemki w płaszczyźnie pionowej udało mi się opanować stosunkowo łatwo


Co rozumiesz przez opanowanie? W dzisiejszych czasach mało jest osób, które faktycznie umieją latać, dlatego ciekawi mnie na czym polega "opanowanie".
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 20 sty 2016, o 06:36

Co myślę w tym przypadku przez "opanowanie"? Chcąc zrobić jakąś figurę, po prostu ją robię nie myśląc jak to osiągnąć.
Czy jest wykonana w pełni prawidłowo... no, tutaj nie odważyłbym się użyć tego słowa ;)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 20 sty 2016, o 14:19

Kowal pisze:
pkali pisze:Ósemki w płaszczyźnie pionowej udało mi się opanować stosunkowo łatwo


Co rozumiesz przez opanowanie? W dzisiejszych czasach mało jest osób, które faktycznie umieją latać, dlatego ciekawi mnie na czym polega "opanowanie".


Kowal co rozumiesz przez faktycznie umieją latać ?? Z tego co widzę jak chłopaki na filmach wywijają to tylko pozazdrościć i uczyć się uczyć ...
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 20 sty 2016, o 14:40

Ty latasz modelem, a nie "dokręcasz" to co model robi. Kontrolujesz model w całej figurze, a nie tylko w jej cześci no i oczywoście precyzja. Pomijam fakt, że ludzie nie umieją wylądować inaczej niz na holdzie, bo zabiją siebie i milion osób obok siebie.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 20 sty 2016, o 14:57

Kowal pisze:Ty latasz modelem, a nie "dokręcasz" to co model robi. Kontrolujesz model w całej figurze, a nie tylko w jej cześci no i oczywoście precyzja. Pomijam fakt, że ludzie nie umieją wylądować inaczej niz na holdzie, bo zabiją siebie i milion osób obok siebie.


że co ? myślałem ze na holdzie /auto się ląduje dla popisówy ewentualnie przy awaryjnym autosie ???
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 sty 2016, o 15:06

Z tym autosem to też mam troche inne zdanie ale wiem o co kowalowi chodzi. Najbardziej to razi gdy lata sie samolotami. ktos przynosi piankowca, puszcza go i w wiekszości przypadków po prostu reaguje na to co robi model tak żeby go nie rozbić. potem jebudubu o ziemie a jak model sie nie uszkodzi to się słyszy "nauczylem sie latać".

A wracając do helików. To że ktoś wylatuje ósemki nie oznacza (wg mojego i chyba własnie też Kowala kryterium), że potrafi latać ósemki. Bo potrafił będzie gdy co najmniej:
- wykona je na wysokości na której zaplanował
- w przechylaniach, które zaplanował
- w rozmiarze, który zaplanował
- w miejscu (np. wyobrażając sobie wcześniej słupki wokół których lata), którym zaplanował.
Wtedy wg mnie potrafi robić ósemki. Potrafi, ponieważ w pełni nad nimi panuje i robi takie jak chciał a nie takie jak wyszło.

Analogię można odnosić do pozostałych figur. Czyli najpierw planujesz / zamierzasz wykonać coś o pewnych wytycznych a później to robisz.

W helikach trudno mi się wypowiadać bo za mną dopiero początkowe początki, latając samolotami odczuwałem meeega przepaść w trudności "latania" (choć możnaby to nazwać puszczania modelu i pilnowania żeby się nie rozwalił) a latania wg zaplanowanej trasy i sposobu jej pokonania.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 20 sty 2016, o 15:44

Kowal pisze:Ty latasz modelem, a nie "dokręcasz" to co model robi. Kontrolujesz model w całej figurze, a nie tylko w jej cześci no i oczywoście precyzja. Pomijam fakt, że ludzie nie umieją wylądować inaczej niz na holdzie, bo zabiją siebie i milion osób obok siebie.

Ok, powinienem napisać, że wykonanie w powietrzu manewru przypominającego ósemkę pionową przyszło mi dość łatwo ;)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 20 sty 2016, o 20:53

Hmmm. To ilu z Was umie jeździć samochodem ? Takim normalnym nie rc. ?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 sty 2016, o 21:57

Wiktor pisze:Hmmm. To ilu z Was umie jeździć samochodem ? Takim normalnym nie rc. ?

Nie wiem ilu z nas, ale z tych co mijam na co dzień na ulicy, to chyba mniejszość.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2016, o 08:38

Kowal pisze:W dzisiejszych czasach mało jest osób, które faktycznie umieją latać,


Tylko do tego się przypierdole: a były kiedyś czasy ze takich osób było dużo?
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 21 sty 2016, o 09:27

Kłania się konkurencja "ocena za lot modelu" podczas zawodów makiet.
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 21 sty 2016, o 11:21

aikus pisze:
Kowal pisze:W dzisiejszych czasach mało jest osób, które faktycznie umieją latać,


Tylko do tego się przypierdole: a były kiedyś czasy ze takich osób było dużo?


Jak ja zrozumiałem mirru to chodzi o to że dzisiaj mało jest ludzi którzy potrafia np. zrobić płynnie ósemke / tyłem przodem / na plecach ogonem / na plecach przodem - np. równo 1m nadz ziemią
większość jak zawiśnie i ogarnie postępowe z jako tako ósemka pzrodem - to odrazu sa flipy i pierwszze tic toci - w sumie bo to jest widowiskowe

Potem zwykle (tez na własnym przykladzie) pojawia się chęc do pleców i zonk

bo sie okazuje że nie kontrolujemy modelu w każdym połozeniu ogona a plecy jak tylko się obróci ogon to odrazu panika
W zeszłym roku poświęciłem 3miechy na powrót do podstaw
ósemka przodem ode lewej do prawej i odwortnie , potem w lini od siebie do siebie
to samo tyłem i poprawna kubańska

flipy / piroflipy i i tictoci - każdy głupi umie zrobić - ja robiłem po 4miesiącach - ósemki na plecach ogonem w przód i w kabina będę się uczył pewnie do połowy bierzącego roku

Generalnie stoję na straży stanowiska że dopiero opanowanie takich podstaw jak ósemki pętle świece daja odpowiednią pamięć engramów tak zeby kontrolować model w każdym połozeniu....
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 sty 2016, o 11:44

Nie pozostaje mi nic innego jak napisać, że w pełni się z Tobą zgadzam (ten moment chyba przejdzie do historii ;) )
:piwo:
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 21 sty 2016, o 11:57

pkali pisze:Ósemka kubańska w tym wszystkim jest najłatwiejsza :) . Ja się zawziąłem i tłukę wszystkie poziome. Na symku wychodzą. W realu jak zwykle będę miał opory :(

się dyskusja rozbujała... a Byku się pojawił, rzucił zapałkę i go nie ma :)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1

Wróć do „Nauka latania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości