Piroflip

Spójrz jak robią to mistrzowie...
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 2 lut 2011, o 19:05


Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy i sam się jeszcze uczę ;)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 3 lut 2011, o 02:01

ten niepełny piroflip o którym mówisz w ~3:50 nazywa się chaos :)
bardzo fajny tutek :thumb:
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 3 lut 2011, o 10:42

Wiktor pisze:ten niepełny piroflip o którym mówisz w ~3:50 nazywa się chaos :)
bardzo fajny tutek :thumb:


Chaos drogi kolego to wykonanie 4 piroflipów:

1: od siebie tak jak na filmie
2: w lewo
3: na siebie czyli model kabinką na nas
3: w prawo

Więc niestety nie masz racji co do chaosa :)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 3 lut 2011, o 13:34

Chaos tak na prawdę jest wtedy, kiedy pierwszy raz próbujesz to zrobić w realu... :wow2: :vhappy:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 3 lut 2011, o 14:29

Gmeracz pisze:Chaos tak na prawdę jest wtedy, kiedy pierwszy raz próbujesz to zrobić w realu...
chaos i jeszcze inna figura... "panic" ... :vhappy: :rotfl:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 3 lut 2011, o 15:38

I jak zawsze wymyślasz sam sobie teorie :)
To co po 3:50 na filmie mówisz że NIE JEST pełnym pyroflipem, to zdecydowanie JEST pełnym pyroflipem i wygląda to tak:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zdFnVdHTXXU&feature=related[/youtube]

Czyli tak jak pokazywałeś po 3:50 na filmie swoim.

To co na początku pokazywałeś to "half pyro flip" a to co na końcu co miało być dopiero pełnym pyroflipem to "double pyro flip". Namieszałeś strasznie.

Poza tym, zupełnie nie widzę sensu zataczania takich dziwnych kółek podczas nauki pyroflipów :wow2:

Sebus pisze:Chaos drogi kolego to wykonanie 4 piroflipów:
1: od siebie tak jak na filmie
2: w lewo
3: na siebie czyli model kabinką na nas
3: w prawo

Niekoniecznie 4. Może być i 8, 16 albo jeszcze więcej.
No i oczywiście nie musi być najpierw w lewo nie? :mrgreen:
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 3 lut 2011, o 16:01

Khiledim pisze:I jak zawsze wymyślasz sam sobie teorie :)
To co po 3:50 na filmie mówisz że NIE JEST pełnym pyroflipem, to zdecydowanie JEST pełnym pyroflipem i wygląda to tak:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zdFnVdHTXXU&feature=related[/youtube]

Czyli tak jak pokazywałeś po 3:50 na filmie swoim.

To co na początku pokazywałeś to "half pyro flip" a to co na końcu co miało być dopiero pełnym pyroflipem to "double pyro flip". Namieszałeś strasznie.

Poza tym, zupełnie nie widzę sensu zataczania takich dziwnych kółek podczas nauki pyroflipów :wow2:

Sebus pisze:Chaos drogi kolego to wykonanie 4 piroflipów:
1: od siebie tak jak na filmie
2: w lewo
3: na siebie czyli model kabinką na nas
3: w prawo

Niekoniecznie 4. Może być i 8, 16 albo jeszcze więcej.
No i oczywiście nie musi być najpierw w lewo nie? :mrgreen:

Może trochę wyrozumiałości? :dk: Przecież napisał że jeszcze się uczy. :nw:
Jeśli potrafisz lepiej wykonać "pyroflipa" z opisem to łamy forum są gotowe na następny film... :masakra:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 3 lut 2011, o 17:10

Ramotny pisze:Może trochę wyrozumiałości? :dk: Przecież napisał że jeszcze się uczy. :nw:
Jeśli potrafisz lepiej wykonać "pyroflipa" z opisem to łamy forum są gotowe na następny film... :masakra:

Przecież jestem wyrozumiały :) Tutorial jak najbardziej ok. Staram się tylko poprawić drobne błędy, aby nie wprowadzać użytkowników w błąd :wall:
Co do wykonywania kolejnego tutorialu pyroflipa, to nie widzę sensu - Sebuś już jeden zamieścił na HT w Polskiej wersji językowej, a w razie czego jako uzupełnienie na necie po angielsku jest tego od groma... Zasadę wykonywania na pewno każdy zrozumie... Pozostały tylko ćwiczenia!
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 3 lut 2011, o 18:59

Khiledim pisze:
Ramotny pisze:Może trochę wyrozumiałości? :dk: Przecież napisał że jeszcze się uczy. :nw:
Jeśli potrafisz lepiej wykonać "pyroflipa" z opisem to łamy forum są gotowe na następny film... :masakra:

Przecież jestem wyrozumiały :) Tutorial jak najbardziej ok. Staram się tylko poprawić drobne błędy, aby nie wprowadzać użytkowników w błąd :wall:
Co do wykonywania kolejnego tutorialu pyroflipa, to nie widzę sensu - Sebuś już jeden zamieścił na HT w Polskiej wersji językowej, a w razie czego jako uzupełnienie na necie po angielsku jest tego od groma... Zasadę wykonywania na pewno każdy zrozumie... Pozostały tylko ćwiczenia!



Panowie......uczy się czy nie.... to jest MOJE ZDANIE I MOJA TEORIA nauki.... Bartuś widzisz skoro jesteś taki idealny to dlaczego nic od siebie innym nie dajesz aby ułatwić im naukę latania... ja chociaż się staram jak mogę i na tylę ile potrafie i ludzie są mi wdzięczni ale zawsze znajdziesz się TY bo tobie się nie podoba. Jak ci nie pasuje to możesz się po prostu wstrzymać od wypowiedzi albo sam wykazać.

Pełny piroflip jest wtedy gdy wychodzimy na ogon i to jest moje zdanie i tego będę się trzymać. Ale nie powiedzialem że tamten nie jest piroflipem... nawet połówki to już piroflipy... tak je też nazywałem! Więc mi nie mów czy coś jest dobre czy nie.

Aha jeśli chodzi o pirozawis to jest on do tego aby ktoś kiedyś chcial wykonywać jescze więcej obrotów, przed wykonaniem flipa.... Wiem co mówię i wiem jak się uczyć co mam na sobie sprawdzone.

Dobrze by było jakby Ci którzy tak bardzo krzyczą dali coś od siebie albo sami wyszli z jakąś inicjatywą.
Ty Bartku zawsze wiesz wszystko najlepiej ... TEORETYCZNIE...
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 3 lut 2011, o 20:14

Sebus pisze:ja chociaż się staram jak mogę i na tylę ile potrafie i ludzie są mi wdzięczni ale zawsze znajdziesz się TY bo tobie się nie podoba. Jak ci nie pasuje to możesz się po prostu wstrzymać od wypowiedzi albo sam wykazać.

Ciesze się że ludzie są Ci wdzięczni, ale gdzie ja napisałem że mi się nie podoba? Pisałem wyżej że jest jak najbardziej ok! Czyli że podoba mi się! Chciałem tylko wyjaśnić pewnie nieścisłości podane wyżej. Nie wiem czemu bierzesz wszystko za atak na siebie?

Sebus pisze:Pełny piroflip jest wtedy gdy wychodzimy na ogon i to jest moje zdanie i tego będę się trzymać. Ale nie powiedzialem że tamten nie jest piroflipem... nawet połówki to już piroflipy... tak je też nazywałem! Więc mi nie mów czy coś jest dobre czy nie.

Ten z filmu wyżej podanego JEST pełnym pyoflipem.
Czyli tak jak pisałem. Half pyroflip, pyroflip, double pyroflip. W kolejności jak na filmie.
Co do tego czy coś jest dobre czy nie, to nie bardzo rozumiem.

Sebus pisze:Bartuś widzisz skoro jesteś taki idealny to dlaczego nic od siebie innym nie dajesz aby ułatwić im naukę latania...Jak ci nie pasuje to możesz się po prostu wstrzymać od wypowiedzi albo sam wykazać.
[...]Dobrze by było jakby Ci którzy tak bardzo krzyczą dali coś od siebie albo sami wyszli z jakąś inicjatywą.
Ty Bartku zawsze wiesz wszystko najlepiej ... TEORETYCZNIE...

A czy ja gdziekolwiek napisałem że mi nie pasuje? Nigdzie również nie napisałem że zrobiłbym to lepiej. Ot chciałem wyjaśnić nazewnictwo.

No chyba jednak nie zawsze wszystko wiem najlepiej...
Pamiętasz opcje "delay" w Płocku? Napewno pamiętasz, jeszcze niedawno - pół roku po imprezie kazałeś się przepraszać... Miałeś tam rację! Mimo że wszyscy robili oczy bo nikt tej funkcji nie używa do 3D, więc nikt nie wiedział o czym mówisz. I ja przyznałem Ci się do tego że miałeś rację, mimo że się nie sprzeczałem że tak nie jest, tylko próbowałem się dopytać to Ty jak zawsze odebrałeś to za jakiś atak (wtedy to może po prostu za dużo spożyłeś).
Szkoda że Ty nigdy nie przyznałeś się do braku racji w jakiejś sytuacji, tylko zawsze idziesz w zaparte :shock:
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 3 lut 2011, o 20:37

Podsumowując dyskusję o piroflipach: Sebusiowi jesteśmy wdzięczni za jego wkład w nauczanie heli-młodzieży (i nie tylko) :thumb: a Bartusiowi za czujność semantyczną :thumb: . Czekamy również na jakiegokolwiek tutka od Bartusia. :twisted:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 3 lut 2011, o 20:55

Czuje obowiazek zabrania glosu.
Nie jestem po niczyjej stronie.

Wszystkie piroflipy w filmiku Sebusia sa piroflipami,nawet ten ktory niby nim nie jest. To oczywiscie moje zdanie.

Nie wiem z jakiej okazji Bartek mialby robic tutka. Nie tzreba byc rezyserem zeby zostac krytykiem filmowym.

Jesli juz sie zabieramy za robienie tutoriala ktory pokazujemy calej Polsce, to info w nim zawarte musza byc w 100% sprawdzone.
Nie chcialbym zeby potem jakis pilot (albo sedzia ,o zgrozo) w Plocku kwestionowal mojego,defakto poprawnego piroflipa bo tak powiedzial Sebus.

Sorry jesli ktos to zle odbierze,ale jak ma byc konkretnie to jest.
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 3 lut 2011, o 21:03

edek pisze:Czuje obowiazek zabrania glosu.
Nie jestem po niczyjej stronie.

Wszystkie piroflipy w filmiku Sebusia sa piroflipami,nawet ten ktory niby nim nie jest. To oczywiscie moje zdanie.

Nie wiem z jakiej okazji Bartek mialby robic tutka. Nie tzreba byc rezyserem zeby zostac krytykiem filmowym.

Jesli juz sie zabieramy za robienie tutoriala ktory pokazujemy calej Polsce, to info w nim zawarte musza byc w 100% sprawdzone.
Nie chcialbym zeby potem jakis pilot (albo sedzia ,o zgrozo) w Plocku kwestionowal mojego,defakto poprawnego piroflipa bo tak powiedzial Sebus.

Sorry jesli ktos to zle odbierze,ale jak ma byc konkretnie to jest.



hehe to nie bede sie starac i bede robic o pol obrotu mniej :P PUNKTY TAK SAMO LICZONE :p

Koledzy jak zauwazyli przecież wszystkie piroflipy nazywałem piroflipami :)

HEHEHE

Bez urazy Bartek piwo wypijemy i bd git :P
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 4 lut 2011, o 12:17

A ja twierdze ze jestesmy amatorami a nie zawodowcami i mamy prawo popelniac bledy Sebus zrobil tutorial jak sie nauczyc piroflipa i pokazal nam to wsuperowy sposob a czy to jest polowa, caly czy podwojny piroflip to wmojej opinie nie ma znaczenia bo glownie chodzilo o pokazanie jak sie nauczyc a nie o nazewnictwo.

Khiledim prawie kazdy wie ze na internecie sa tony filmow i instrukcji ale jest bardzo niewiele w jezyku polskim a nie mysle ze w Polsce wszyscy heli maniacy rozumieja po angielsku czy w innych jezykach.

Tak ze bym bardzo cie prosil abys zrobil jakis tutorial w jezyku polskim nie musi byc o piroflipach i pokazal go nam ja bede bardzo zainteresowany bo nadal sie ucze zwrotow RC helikow w jezyku polskim i bedze mi to bardzo pomocne.
Dzieki zgory i czekam z zapartym tchem na tutka od ciebie.
Wyszukiwanie bledow u innych jest stosonkowo latwe ale zrobic cos samemu duzo trodniej tak ze pokaz nam ze nie tylko gadac potrafisz bo ztego co mowisz to bedzie pestka dla ciebie jeszcze raz dzieki i czekam na cos ciekawego.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 4 lut 2011, o 12:47

Max S pisze:A ja twierdze ze jestesmy amatorami a nie zawodowcami i mamy prawo popelniac bledy Sebus zrobil tutorial jak sie nauczyc piroflipa i pokazal nam to wsuperowy sposob a czy to jest polowa, caly czy podwojny piroflip to wmojej opinie nie ma znaczenia bo glownie chodzilo o pokazanie jak sie nauczyc a nie o nazewnictwo.

Khiledim prawie kazdy wie ze na internecie sa tony filmow i instrukcji ale jest bardzo niewiele w jezyku polskim a nie mysle ze w Polsce wszyscy heli maniacy rozumieja po angielsku czy w innych jezykach.

Tak ze bym bardzo cie prosil abys zrobil jakis tutorial w jezyku polskim nie musi byc o piroflipach i pokazal go nam ja bede bardzo zainteresowany bo nadal sie ucze zwrotow RC helikow w jezyku polskim i bedze mi to bardzo pomocne.
Dzieki zgory i czekam z zapartym tchem na tutka od ciebie.
Wyszukiwanie bledow u innych jest stosonkowo latwe ale zrobic cos samemu duzo trodniej tak ze pokaz nam ze nie tylko gadac potrafisz bo ztego co mowisz to bedzie pestka dla ciebie jeszcze raz dzieki i czekam na cos ciekawego.

Uwazaj Max bo zaraz usłyszysz:
Nie tzreba byc rezyserem zeby zostac krytykiem filmowym.
choć ja sie z tym nie zgadzam. Żeby moc coś oceniać trzeba co najmniej wiedzieć jak się to robi a jeszcze lepiej umieć to zrobić :masakra: .
Natomiast zgadzam się że powinniśmy dbać o czystość (a jeszcze lepiej również jednoznaczność) nazewnictwa. :thumb:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 4 lut 2011, o 19:24

Max S pisze:A ja twierdze ze jestesmy amatorami a nie zawodowcami i mamy prawo popelniac bledy Sebus zrobil tutorial jak sie nauczyc piroflipa i pokazal nam to wsuperowy sposob a czy to jest polowa, caly czy podwojny piroflip to wmojej opinie nie ma znaczenia bo glownie chodzilo o pokazanie jak sie nauczyc a nie o nazewnictwo.

Khiledim prawie kazdy wie ze na internecie sa tony filmow i instrukcji ale jest bardzo niewiele w jezyku polskim a nie mysle ze w Polsce wszyscy heli maniacy rozumieja po angielsku czy w innych jezykach.

Tak ze bym bardzo cie prosil abys zrobil jakis tutorial w jezyku polskim nie musi byc o piroflipach i pokazal go nam ja bede bardzo zainteresowany bo nadal sie ucze zwrotow RC helikow w jezyku polskim i bedze mi to bardzo pomocne.
Dzieki zgory i czekam z zapartym tchem na tutka od ciebie.
Wyszukiwanie bledow u innych jest stosonkowo latwe ale zrobic cos samemu duzo trodniej tak ze pokaz nam ze nie tylko gadac potrafisz bo ztego co mowisz to bedzie pestka dla ciebie jeszcze raz dzieki i czekam na cos ciekawego.

Widzę że ma kolega problemy z czytaniem ze zrozumieniem po Polsku.
W przyszłości byłbym wdzięczny gdybyś używał więcej znaków interpunkcyjnych, bo tak jednym ciągiem to ciężko zrozumieć. (nie mówię oczywiście o polskich znakach, bo znam powód)

Tak jak pisałem tutorial Sebusia również mi się podoba.
Jednak co szkodzi na przeszkodzie, aby i tutorial był dobry i zarazem nazewnictwo było jasne?
Gdzie napisałem, że była by to dla mnie pestka? Wcale nie uważam że poradziłbym sobie lepiej z tematem, więc nie wiem skąd takie informacje wyssane z palca.
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 4 lut 2011, o 20:24

Khiledim pisze:Widzę że ma kolega problemy z czytaniem ze zrozumieniem po Polsku.
W przyszłości byłbym wdzięczny gdybyś używał więcej znaków interpunkcyjnych, bo tak jednym ciągiem to ciężko zrozumieć.

Bartek, mówiąc dyplomatycznie: przestań się przywalać wreszcie i potraktuj to jako delikatną sugestię administracyjną!!!
Wiesz doskonale, że jak ktoś byki sadzi, to mi ślepą kiszkę z nerwów skręca. POTRAFIĘ jednak odróżnić, kiedy ktoś wali błędy bo jest zwykłym niedouczonym matołem, a kiedy zapomniał pisowni, bo jej nie używa tak jak Max! Daj Ci Boże tak mówić po polsku po takim czasie za granicą. Interpunkcji to także dotyczy!
Reasumując: zaprzestań jałowego przywalania się, a zacznij być PRODUKTYWNY!!!

P R O D U K T Y W N Y !!!

Pragnąc wyróżnić Twoje osiągnięcia w kwestii przywalania się, jako pierwszy user naszego forum otrzymujesz OSTRZEŻENIE!

Z harcerskim pozdrowieniem!
Twój Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 4 lut 2011, o 22:13

Przepraszam za post pod postem, ale chciałem, aby przekaz był dla Wszystkich z Was obecnych na forum czytelny i jasny:
przepychanki w takim stylu NIE BĘDĄ gościć na tym forum. Tym ono różni się od dwóch większych i starszych braci oraz innych mniej lub bardziej profesjonalnych tworów obecnych w Sieci, że wyłącznie MERYTORYKA będzie się tu przelewać.

Jasne?

Nie będę bawił się w taniego sędziego i próbował orzec, KTO zaczął pierwszy, kto ostatni. Kto ma kompleksy, a kto nie potrafi zapanować nad emocjami.

TO NIC NIE WNOSI!

Nie będziemy nabijać statystyki przelewaniem z pustego w próżne.
Nie tu.

UWAGA!
Wracamy do dyskusji o PIROFLIPIE i jego wyższości nad plackami ziemniaczanymi.
Zapraszam WSZYSTKICH do dyskusji, którzy się na tym znają, potrafią, czują etc.

To Wasze forum. Będzie takie, jakim je stworzycie. A rola Grześka i moja jest prosta: sprawić, aby było JESZCZE LEPSZE.

Enjoy YOUR Heli-Team!
Wasz Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 4 lut 2011, o 23:00

Proponuję poluzować sznurówki, rozpuścić krawaty, zaprosić NLP do masażu spiętego karczycha i wyluzować do licha. Powstało niepotrzebne nikomu napięcie. Koledzy admini resztę już dopowiedzieli.

Zamykamy inne tematyczne wątki a nerwy odreagowujemy w joggingu albo wynoszeniu śmieci, OK? :thumb: :nw:


A wracając do tutka i głównego wątku... Ostatnio próbowałem pokręcić trochę tymi połówkami... No i okazało się, że chyba mam za bardzo zakurzony symulator, albo wiatr wiał za mocny, albo słońce nie tak świeciło... Trudne to jest albo moje klepki się wypaczyły od wieloletniego słońca na lotniskach :wow2: :juppi:
Ale widziałem że wielu ludzi na filmach idzie jakby na skróty i spłyca ten manewr robiąc go po małym okręgu ale tak bardziej płasko... Że model przechodzi na plecy takim płynnym i mniej efektownym przewrotem
Wiecie, o co mi chodzi?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 4 lut 2011, o 23:34

Khiledim pisze:Widzę że ma kolega problemy z czytaniem ze zrozumieniem po Polsku.
W przyszłości byłbym wdzięczny gdybyś używał więcej znaków interpunkcyjnych, bo tak jednym ciągiem to ciężko zrozumieć. (nie mówię oczywiście o polskich znakach, bo znam powód)

Nie mysle ze mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem po polsku bo inni zareagowali podobnie jak ja.

Dzieki za poinformowanie mnie ze robie bledy w pisowni polskiej ale niestety nie napisales nic nowego, wiem i zdaje sobie sprawe z tego.
Mieszkam poza granicami kraju grobo ponad 20 lat a wlasciwie blisko 30 i pisac po polsku zaczalem od momentu gdy zarazilem sie helifluenza i (dolaczylem do polskich forum 8 miesiecy temu :( ).
Tak ze nie dziw sie ze moja pisownia jest troche "zardzewiala".
Staram sie nie wtracac slow angielskich czesto pisze zpolszczone slawa angielskie uzywane przez was i nie zabardzo jestem pewny czy sa one napisane wlasciwie.

W przyszlasci postaram poprawiec moja pisownie choc nie gwarantuje ze duzo sie polepszy.

Jezeli Alan S. Bert K. czy inny pro pilot zrobilby pomylke w tutku to sam bym mu zwrocil uwage bo od ludzi na tym poziomie wymaga sie najwyzszego poziomu.
Ale Sebus napisal
Sebus pisze:Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy i sam się jeszcze uczę ;)


Naleze do 2 heli klobow i czesto jedni staraja sie pomagac innym czy w nauce latania czy budowie helika, czasem osoba pomagajaca nie zrobi czegos w 100% ale nikt im tego nie wytyka a wrecz poklepujemy po plecach i mowimy kawal dobrej roboty zrobiles.
Bylem pod wrazeniem ze na tym forum jest podobnie.
Gmeracz pisze:Sami robimy materiały i wiemy, ile to pracy wymaga (no i przede wszystkim chęci). No fajnie się to czyta, ale czasem robi bardzo długo. A w końcu robisz to tylko dla własnej frajdy bez materialnych korzyści.
A system podziękowań ma raz, żeby docenić tą pracę a dwa, żeby zachęcić do kolejnych :) Jest to też jakiś obraz aktywności klubowej :mrgreen:

W swojej wypowiedzi zabrzmiales jak pro pilot ktore wie w 120% co mowi tak ze jeszcze raz bardzo cie prosze zrob jakiegos tutka po polsku.
Bede ci bardzo wdzieczny i prawdopodobnie nie tylko ja, nie pisze tego ze slosci ale wierze ze osoba z twoja wiedza jest wstanie zrobic cos extra co bedzie z pozytkiem dla nas wszystkich.

Jezeli cie urazilem w jaki kolwiek sposob to bylo to nie zamiezone no i oczywiscie przepraszam wszystkich za moja pisownie :oops:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH

Wróć do „Nauka latania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości