ALIGN - Regulator B6T prośba o opinie

Wtyczki, kable, ładowanie pakietów, teorie prądowe i inne elektro-zagwostki.
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 27 lis 2018, o 21:01

Witajcie.
Nabyłem nowego T-rexa 600N Limited Edition który stał po złożeniu 4 lata na szafie.
Siedzi w nim regulator napięcia ALIGN - B6T z funkcją żarzenia świecy.
Czy ktoś go używa?? bo jak czytam że ma tylko 6A to zastanawiam się nad jego wymianą, chyba że w zupełności wystarczy do 3x DS610 oraz 1xDS620 + serwo gazu.
Dodam że heli zamierzam przerobić na FBL więc nie wiem czy warto go zostawić czy wymienić na większy BEC
Dlatego prosił bym o opinie na temat tego ustrojstwa najlepiej posiadaczy Interesuje mnie czy się to to grzeje (ponoć liniowy) i czy ktoś miał z tym regulatorem jakieś przeboje, problemy.
Pozdro.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 lis 2018, o 21:48

Ja używam. Wygodny, ale średnio wykonany - trzeba poprawić fabrykę żeby był bezpieczny.

Miałem przeboje, było blisko ale szczęśliwie się przez niego nie rozwaliłem.

Gdzieś to opisywałem już na forum, teraz na telefonie nie znajdę.

Latam na FBL - prądu starczy. Napięcie zalogowane przez Braina wygląda na stabilne, choć niektórzy psioczą że nie jest.

Generalnie w dobie serw HV pakowanie jakiegokolwiek BECa do modelu nitro nie ma najmniejszego sensu. Przemyśl ponownie dobór serw.

Do przerobienia starego 600n potrzebujesz albo głowicy z customowych ramionami, albo super mocnych i absolutnie precyzyjnych serw.
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 28 lis 2018, o 12:38

Dzięki Macieju za informacje na temat tego regulatora, do wyboru mam jeszcze BEC Castle Creation 20A ale strace fajną żarke do świec :(
Co do serw to w HV nie będę się bawił zostaną oryginalne. Jeśli chodzi o głowicę to dzięki tobie znam wady i zalety obu typów więc wiem czego unikać.
Obecnie na docieraniu silnika oblatam go na głowicy z prętem po czym przejdę na FBL lecz najpierw muszę przenieść żyroskop na przednią półkę nad serwami gdyż ilość tych przedłużek mnie normalnie rozwala.
20181128_121842.jpg


Pytanie do Ciebie latasz z governorem Aligna bo to ustrojstwo też tu jest a nigdy z takiego systemu nie korzystałem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2018, o 14:01

Tylna półka to złe miejsce dla żyroskopu - po locie jest cały urąbany w oleju ze spalin. Przenieś na przód, tylko podklej między tworzywową półeczkę a serwa folię aluminiową, połączoną elektrycznie z ramą. Chodzi o izolację żyra od zakłóceń z silników serw.

Używam GOVa w FBLu - te są najlepsze. Wcześniej latając z flybarem używałem limitera RevMax. Dobrze ustawiony limiter zamiast gova jest prawie tak dobry jak gov w FBLu, ale trzeba na prawdę dobrze dopracować krzywą gazu.

Na początek alignowy gov da radę, potem przestawisz na ten FBLowy. Czujnik halla obrotów zostaje ten sam, trzeba tylko zmienić kolejność przewodów we wtyczce.

Tu masz opis usterki: viewtopic.php?p=127388#p127388

Wymieniłem też przewody na grubsze i bardziej elastyczne (w sylikonie)
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 28 lis 2018, o 18:46

Dzięki za radę z izolacją żyroskopu nawet mam taką taśmę aluminiową z klejem :)
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 2 gru 2018, o 22:44

Nie mogłem edytować wcześniejszego postu więc dodaje.

100 Krotne podziękowania dla Macieja za podzielenie się wiedzą na temat głowic FBL. Głowica (nie DFC) już zamówiona :) oraz cennych informacji co do fabrycznego układu BEC.
Jednak zdecydowałem się na CC BEC 20A z uwagi na wysoki prąd jaki może dać z pakietu 3s. Sprawdzał się idealnie w Rapim to i tu powinien.
S6308852.JPG


póki co zrobiłem ekranowanie półki od spodu.
S6308850.JPG


Dołożyłem zbiornik wyrównawczy by zminimalizować ryzyko zgaszenia motorka.
S6308862.JPG


I najważniejsze długo zastanawiałem się gdzie umiejscowić satelitę spektrum z uwagi na krótki przewód.
Ostatecznie przeciąłem go, przedłużyłem kablem serwa i satelita wylądowała na ogonie.
Taka ta rama napakowana że nie widziałem dla niej innego miejsca.
S6308859.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 gru 2018, o 08:06

Wysuń satelitkę jeszcze trochę do tyłu - dolna antenka jest zasłonięta przez ramę. Gdzie masz drugą satelitkę?

Zbiornik wyrównawczy jest zbędny i przesuwa CG na tył - wystarczy dobry ssak w zbiorniku, np. ten SABowy, albo MOAS z Lynxa. CG w tym modelu trudno utrzymać tam gdzie trzeba, ciągle jest ciężki na ogon.
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 3 gru 2018, o 08:39

W pion już dalej je nie wysunę nie ma gdzie zamocować by trzymała się większej powierzchni.
Poza tym tylko jeden drut w odbiornikach spektrum jest anteną jak na obrazkach. Drugi przewód połączony jest z minusem (masa)
Odbiornik poszedł na główną półkę.
Governor obecnie został ale nie jest podłączony bo brakuje mi wolnego kanału. Czujnik użyje do FBL wtedy będę miał wolny kanał.

S6308860.JPG

S6308859.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 gru 2018, o 09:37

Z tą "pseudoanteną" to jest taki dość popularny mit. Tak, jest połączona z masą, ale to nie znaczy że nie jest potrzebna.
One razem tworzą antenę dipolową i obie powinny "widzieć" sygnał żeby zasięg był optymalny.

BTW - przykleiłeś satelitkę niemal idealnie nad wylotem spalin. Upewnij się że taśma dwustronna wytrzyma kontakt z olejem, albo przenieś ją na drugą stronę i zabezpiecz jakąś opaską czy czymś takim.

Ja tam w ogóle wszystko w nitrusie upycham pod kabinką, żeby nie pływało w oliwie. Jakbyś pokombinował to tę satelitkę też byś pewno jakoś zmieścił.

Nie wygląda to najpiękniej.. ale widać tylko jak się zdejmie mordę :D

Obrazek
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 3 gru 2018, o 10:56

Fuck nie pomyślałem o wylocie spalin na satelite :masakra:
Czym usztywniłeś pręty sterowania ogona ??
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 gru 2018, o 11:30

Wymieniłem całość na rurki węglowe cienkościenne 4/3mm.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 3 gru 2018, o 14:36

Devil w tle robi za miszcza drugiego planu? :rotfl:
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 gru 2018, o 15:50

dawo pisze:Devil w tle robi za miszcza drugiego planu? :rotfl:


Stary... najpierw sam obciął sobie ogon w locie, a potem wylądował w całości bez wirnika ogonowego - to chyba czyni zeń miszcza :banana:

Wróć do „Prądownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości