Konektory - wszystko o wtyczkach, złączkach i innych takich

Wtyczki, kable, ładowanie pakietów, teorie prądowe i inne elektro-zagwostki.
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 22 mar 2015, o 22:38

Możesz ściągnąć lekko kombinerkami będą lżej wchodziły.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 22 mar 2015, o 23:04

Ja jednak wolę nie ściskać. Niech prąd ma swobodniejszy przepływ.
...
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 8 kwie 2015, o 17:37

Cześć,

ktoś mnie uświadomi jak nazywa się taki wtyk walcowy 5,5mm z dziurką w środku na bolec który jest w gnieździe, najczęściej używany do zasilania? Coś jak np. wtyk do ładowania akumulatora w aparaturze Spektrum, pewnie u innych też jest.

Chcę znaleźć, ale bez nazwy nie da rady :)

pomożecie? :)
pzdrv,
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 8 kwie 2015, o 17:45

...
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 8 kwie 2015, o 17:56

ot to, dzięki.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 maja 2015, o 21:52

Jakis czas temu kupilem kilka pakietow Turnigy 30C 1500mAh (do Kombata).
Zauwazylem ze wtyczki XT-60 z ktorymi przyszly jakos dziwnie luzno wchodza w plytke ladowania rownoleglego. Zupelnie luzno, bez oporow. Duzo luzniej, niz stare pakiety ktore byly do niej podlaczane grubo ponad 100 razy kazdy...
Teraz mam nowe pakiety Zippy Flightmax do Protosa i jest z nimi dokladnie to samo.

Zlacza moich starych pakietow dalej trzymaja tak ze czasem ciezko je dopchnac do konca a jeszcze ciezej potem rozlaczyc.

Na szczescie jaoks tak sie sklada, ze do konektorow ktore mam przy reglach pakiety lacza sie troche ciasniej, ale i tak duzo luzniej niz stare.

Co jest??
CZyzby HK zdecydowalo sie rozluznic standard czy jak?
Pogielo ich czy co??

Gdyby to dotyczylo zlacz meskich - wiadomo nie ma problemu - moge je jakims szpikulcem porozpychac te banany na boki i juz beda ciasniejsze, ale meskie sa raczej w miare rowne. To nowe żenskie zlacza, te ktore przyszly z noiwymi pakietami zaczely byc jakies luzne... No co moge zrobic... Poprzelutowywac jedynie na wtyczki ze starych zapasow, ktorych na szczescie troche mam...


Ktos jeszcze to zauwazyl?
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 15 maja 2015, o 22:02

ja mam tak z nowymi gensami. XT60 w które są wyposażone wchodzą w moje przejściówki dużo, dużo luźniej niż "dziadki" turnigy na których latałem jeszcze 450-tką. Tak jak u Ciebie, tamte złącza choć pracowały dziesiątki razy dalej wchodzą i wychodzą ciasno (czasami nie mogę wyciągnąć), a te nowe z gensów - ciach, ciach wchodzi, wychodzi. Niby łatwiej się to obsługuje, mam nadzieję, że nie puści.

Czyli co, ogólnie XT się zluzowały nam. I Turnigy, i Gens itd.
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 maja 2015, o 22:12

No czyli poprostu HK rozluznilo standard... Łosie...
Bo przeciez XT-60 to jest ich wymysl, ich (bardzo dobry z reszta) "wolny patent".
Z reszta stad nazwa - HeXTronic ... a 60 to od ilosci amperow ktore wytrzymuja pradem ciaglym.
Niby kazdy to moze produkowac ale chyba tylko oni produkuja.
Gdyby to dotyczylo tylko Gensow - moznaby przypuszczac, ze szwaby biora skads indziej wtyczki i taki efekt... Ale jak widac mamy juz co najmniej dwa rodzaje pakietow z HK i mamy pakiety niemieckie w ktorych sa luzniejsze wtyczki...

Dzizas... jak nie urok to sraczka...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 15 maja 2015, o 22:25

Są podróbki i to chyba nie jedne. Gdzieś na stronie HK widziałem porównanie oryginalnych i podróbek.
Np. rhina 1350 oraz 4s2200 które mi przyszły miały wtyczki XT60 które wyjątkowo ciasno wchodziły w płytkę ładowania i w model, wręcz umyślnie nie dociskałem do końca nawet w modelu przez co koledzy zwracali mi na to uwagę że się może wysunąć, po wsunięciu do końca wręcz ciężko jest je wyrwać. Wtyczki te wykonane są też z bardziej brudzącego plastiku który jest taki czysto zółty jak oryginalne wtyczki Xt60
Widać też że płytki do ładowania równoległego które mam są na podrobionych XT60, gniazdka nie są tak precyzyjnie wykonane, ścianki są lekko zapadnięte do środka ale w niczym to nie przeszkadza.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 maja 2015, o 23:13

Naczy sie tak - zgadza sie, trafiaja sie podrobki, ale to wtedy golym okiem widac, poza tym jak na ironie wszystkie podrobki ktore mam (trafilo sie skąciś kilka sztuk) chodza, dokladnie tak jak mowisz - ciasno porzadnie, dokladnie jak stare XT.
I te podrobki trafialy sie kiedys, a teraz juz ich dawno dawno nigdzie nie widzialem.
A nowe XT ktore przyszly z Turnigami albo Flightmaxami - no kurde, chyba bardizej oryginalne byc nie moga...:D
I te wlasnie sa do luftu... :/
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 maja 2015, o 06:03

Plastik potraktuj lutownicą to będzie wchodził ciaśniej.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 16 maja 2015, o 07:08

A nie lepiej porozginać delikatnie męską stronę wtyczki?
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 maja 2015, o 07:23

@Kenobi ale co mi da ciasny plastik? Jak na metalu sie bedzie iskrzyc...
@donia, a potem jak nasadze na to starego zenskiego XT-60 ktory w tej chwili siedzi tak mocno ze ledwie siebgo daje ruszyc?
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 maja 2015, o 07:49

Zrób eksperyment , poświęć jedno gniazdo xt60 , zetnij plastik i wasdź starą dobrą wtyczkę i nową luźną.
Jetem przekonany że to w starych wtyczkach i podróbach plastik stawia tak duży opór a nie złącza.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 maja 2015, o 10:03

Chcialem, ale jak na zlosc wszystkie meskie jakie mam chodza w miare ciasno na wszystkich zenskich, starych i nowych.
To by sugerowalo ze czesc z meskich konektorow (na plytkach ladowania i w reglach) mi sie poprostu wyrobila.
JEsat tez inna okolicznosc: Wlasnie przyszly nowozamowione dwie plytki ladowania rownoleglego i te chodza TAK SAMO zarowno na starych jak i na nowych...
Nic juz nie rozumiem...
Poza tym, ze wydaje mi sie ze rozrozniam opor wynikajacy z tarcia plastiku o plastik, od oporu wynikajacego z tarcia metalu o metal. Zgadza sie, ze to co czasami powoduje ze nie mozna za chiny rozerwac dwoch scisnietych do konca konektorow to raczej opor na polastiku...
... ale sytuacja, gdzie konektor moze sie wysunac sam z siebie, pod wplywem wlasnego ciezaru i ciezaru kabla (nawet nie pakietu) swiadczy o tym ze NIE MA zadnego tarcia ani na metalu ani na polastiku, a slowo daje, ze kilka pakietow dokladnie z takim oporem poodlacza mi sie do plytki.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 maja 2015, o 10:12

Aikus przyszły mi wtyczki i gniazda xt60 wczoraj. Porównam jak będę w domu jak chodzą...
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 23 maja 2015, o 23:36

Miruuu daj spokój, to już kilka dni testów a odciski pewnie już masz :)
...
Filo1
Stały bywalec...
Posty: 137
Rejestracja: 07-10-2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz

Postautor: Filo1 » 24 maja 2015, o 00:54

też zauważyłem podobny problem.
XT używam we wszystkim, od zasilania ładowarki po pakiety
i jest różnica między tymi luźno zakupionymi a tymi zalutowanymi na pakietach oryginalnie
te które są już w pakietach jakby luźniej chodzą (ale nie wszystkie). Nie wiem od czego to zależy
Zauważyłem także że te kupione luźno mają napisane na jednej stronie TGY a po drugiej XT60
a te które były w pakiecie (Zippy) z obydwu stron XT60 bez TGY. Poza tym szczegółem wyglądają tak samo
Mam nadzieje że jest to zrozumiałe co napisałem :mrgreen:
T-Rex 450 Pro
Bixler 2
S500@APM2.6
S550@PX4
T960@PX4 soon
---
Spektrum DX6i
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 maja 2015, o 05:03

lin3e pisze:Miruuu daj spokój, to już kilka dni testów a odciski pewnie już masz :)

Haha
Cały czas działam celem wyrobienia tych wtyczek ale cały czas jest ok :)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 24 maja 2015, o 07:10

aikus pisze:Chcialem, ale jak na zlosc wszystkie meskie jakie mam chodza w miare ciasno na wszystkich zenskich, starych i nowych.
To by sugerowalo ze czesc z meskich konektorow (na plytkach ladowania i w reglach) mi sie poprostu wyrobila.
JEsat tez inna okolicznosc: Wlasnie przyszly nowozamowione dwie plytki ladowania rownoleglego i te chodza TAK SAMO zarowno na starych jak i na nowych...
Nic juz nie rozumiem...
Poza tym, ze wydaje mi sie ze rozrozniam opor wynikajacy z tarcia plastiku o plastik, od oporu wynikajacego z tarcia metalu o metal. Zgadza sie, ze to co czasami powoduje ze nie mozna za chiny rozerwac dwoch scisnietych do konca konektorow to raczej opor na polastiku...
... ale sytuacja, gdzie konektor moze sie wysunac sam z siebie, pod wplywem wlasnego ciezaru i ciezaru kabla (nawet nie pakietu) swiadczy o tym ze NIE MA zadnego tarcia ani na metalu ani na polastiku, a slowo daje, ze kilka pakietow dokladnie z takim oporem poodlacza mi sie do plytki.

Jak jest luźno na plastiku i złączach to możesz rozgiać piny.
Jak plastik ciasny a na złączu luźno to nigdy sie o tym nie dowiesz dopoki zlacze sie zjara lub rozlutuje.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Prądownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości