Anker 757 PowerHouse 1229Wh/1500W

Wtyczki, kable, ładowanie pakietów, teorie prądowe i inne elektro-zagwostki.
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 609
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 8 wrz 2022, o 13:12

Właśnie na stan mi wjechało całkiem interesujące urządzonko.
https://www.anker.com/products/a1770111 ... kforsummer

Fajna rzecz do ładowania aku na polu. Na pewno fancy :D

Jakby ktoś chciał i miał na zbyciu sporo piniążków to sprzedam po cenie dystrybutorskiej:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 8 wrz 2022, o 13:23

faktycznie tanie nie jest :D
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 wrz 2022, o 22:50

ŁooooTy Pśśśśśssi.... psia morda.... CO TO JEST?!?!?!?!
Taki PowerBank z Dużym Prądem?
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 609
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 9 wrz 2022, o 07:21

Dokładnie tak:)
Podłączyłem na test do niego zasilacz 1000W wraz z ładowarką Hota 700W i pakiety do xlpower.
Full moc bez problemu.

Dodatkową zaletą tego akurat modelu jest to, że sam z gniazdka ładuje się do 80% od 0 w godzinę!
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 9 wrz 2022, o 07:23

Łooo, Panie... fajne, nawet przydatne w sytuacjach pokazanych na stronie, do ładowania pakietów na polu zresztą też, ale cena... zdecydowanie nie jest dopasowana do możliwości większości z nas.
Z drugiej strony - instalacja którą Kruku woził w swojej Toyocie chyba nie kosztowała mniej :-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 wrz 2022, o 09:32

Nooo.... kilkukrotnie AFAIK. Kruku sam mówił, że trochę z tym dał się ponieść swojej fantazji, ale jak to ujął, jeśli będzie jeszcze latał przez co najmniej dwa lata to będzie się czuł usprawiedliwiony.
Jak dobrze pamiętam to latał przez trzy albo cztery (tak jak tam sięgam pamięcią do przedepidemicznych Wincentowów to tak to jakoś było).

No wracając do tematu, to dokładnie, urządzenie mega, ale ta cena... no po prostu zwala z nóg... I nawet cena dystrybucyjna, nie chcę nawet zgadywać, bo 10% oficjalnej to na bank to nie będzie :) a żeby się na to szarpnąć za więcej to ... no cóż - nie stać mnie - smutna prawda.

Z drugiej strony to nie jest nie wiadomo jaka filozofia, tak naprawdę sami nie raz kombinujemy z podobnymi rozwiązaniami na nasze potrzeby i jak ktoś bardzo chce to mu się przeważnie udaje.
Tak naprawdę bateria starych pakietów 3s (to co ja chciałem robić, ale mi przeszło) i mamy 12V.
Do tego przetwornica (też mam), kwestia odpowiedniej mocy tylko i też jest.
Różnica tylko taka, że tutaj mamy boxa. Inteligentnego który sam o wszystko dba, ładuje, balansuje, kontroluje i tak dalej... Do tego jest kompaktowy - jedno pudło które zabieram ze sobą i mam wszystko.
W naszych rozwiązaniach chcąc nie chcąc pudeł jest więcej i wielu rzeczy trzeba pilnować samemu...
No i ta cena to własnie koszt technologii która robiłaby to za nas.

Nie no tak ogólnie to jakoś ... chyba nie czuję takiej potrzeby...
Mówię, myślałem o tym powerbanku ze starych pakietów 3s, ostatecznie stwierdziłem, że kurde po cholere mam tachać na pole kolejne pudełko i tracić czas na polu na ładowanie jak pakietów mam tyle, że jak wszystkie bym naładował to i tak rzadko kiedy dam radę wszystkie wylatać...
Jedyna zaleta taka, że nie muszę planować ile będę latał, albo mogę grubo niedoszacować, a w czasie ładowania spokojnie sobie kosić trawe, ale ...
... praktyka pokazuje, że sprawny aku w samochodzie też spokojnie wystarczy żeby naładować dwa razy zestaw pakietów do 700... a 700 już nie mam i mieć nie będę, więc... mam zapasu prądu więcej niż dość.
A jedyne co muszę wziąć dodatkowo to ładowarka.
...
No ale fajne! Fajne!
I wóz Kruka też był fajny... ciekawe co się z nim dzieje teraz...

Wróć do „Prądownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron