Polecane pakiety 6S

Wtyczki, kable, ładowanie pakietów, teorie prądowe i inne elektro-zagwostki.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 paź 2023, o 08:04

....
To teraz nie wiem.... bo przyznam szczerze, że, jako, że moje pięcioletnie GENSy i SLSy ciągle mnie jeszcze zadowalają, to nie jestem na bieżąco....
....
Ale jak widzę, że ktoś wrzuca CNHL i Gensy do jednego worka to już mi to śmierdzi na kilometr pod wiatr, bo to tak jakby ktoś wymienił jakąś nową nieznaną nazwę samochodu a potem powiedział, że żaden polonez albo mercedes nie ma się co do tego równać :vhappy: :vhappy: :vhappy:

Po drugie, nie istnieje coś takiego jak 50C nie wyssane z palca.
Nie istnieje.
Nie ma na świecie pakietu, który by miał ten parametr prawdziwy.

BYĆ może istnieją pakiety, które mają prawdziwy parametr 20C. TO jest w miarę realne.
A jeśli myślisz inaczej - pomyśl jeszcze raz.

Po trzecie: komu tak właściwie właśnie odpowiedziałeś ...? I na posta z kiedy...? Szelmie na posta sprzed pół roku?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 paź 2023, o 08:53

Nie znajdę tego teraz, ale wygmerałem gdzieś wyniki testów większości znanych i lubianych marek LiPo, z których wynikało że te najcięższe i najbardziej hardkorowe przekraczają lekko 50C, jak są nowiutkie.
Realnie większość markowych baterii wypluwa 30-40C ciągłego prądu i to dla nas jest całkowicie, z zapasem wystarczające.

Oczywiście męczenie jakiegokolwiek pakietu takimi prądami dłużej niż kilkadziesiąt sekund skończy się wygotowaniem jego wnętrzności, więc należy zadać sobie pytanie co tak na prawdę oznacza "continous load discharge".
Jeśli to miałoby być rozładowanie od maxa do odcięcia to pewnie nawet nie będzie 20C.

Smutne jest to że producenci markowych baterii poszli w stronę marketingowych trendów znanych z chińskiego badziewia i też podają C z czapy x3
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 paź 2023, o 09:41

mwx pisze:Nie znajdę tego teraz, ale wygmerałem gdzieś wyniki testów większości znanych i lubianych marek LiPo, z których wynikało że te najcięższe i najbardziej hardkorowe przekraczają lekko 50C, jak są nowiutkie.
Realnie większość markowych baterii wypluwa 30-40C ciągłego prądu i to dla nas jest całkowicie, z zapasem wystarczające.


Dobra, to jeszcze powiedz co to dokładnie znaczy.
Bo dla mnie, przykładowo parametr 10C, oznacza, że pakiet powiedzmy 2200mAh, mogę obciążyć prądem 22A i ciągnąć z niego ten prąd przez 6 minut.
Nonstop.
CIĄGŁEGO PRĄDU to ciągłego prądu - end of story.

(bo podawanie takiego czegoś jak "prąd chwilowy" to w ogóle coś co nie mówi kompletnie nic. KOMPLETNIE, ale to trochę inny temat, bo tak naprawdę wcale by nie musiało tak być: wystarczy określić ile może trwać chwila i ile takich chwil może nastąpić w czasie całego cyklu rozładowywania, oraz jakie muszą być przerwy i z jakim maksymalnym ciągłym prądem między tymi "chwilami". Można by uczciwie określić parametr zwany prądem chwilowym, ale tego to już absolutnie nikt nigdy nie zrobił i nie zrobi).

20C w powyższym przykładzie oznacza zatem 44A przez 3 minuty.
Znasz pakiet, który wytrzyma to więcej niż raz albo kilka razy?
Bo ja obawiam się, że wątpię.

Wszyscy (albo prawie wszyscy) wiemy, że w ten sposób się pakietów nie traktuje, a jeśli się traktuje choćby trochę podobnie to pakiety żyją kilka cykli... A powinny żyć kilkaSET cykli.


mwx pisze:Oczywiście męczenie jakiegokolwiek pakietu takimi prądami dłużej niż kilkadziesiąt sekund skończy się wygotowaniem jego wnętrzności, więc należy zadać sobie pytanie co tak na prawdę oznacza "continous load discharge".
Jeśli to miałoby być rozładowanie od maxa do odcięcia to pewnie nawet nie będzie 20C.


Ooootóż właśnie! :thumb: :thumb: :thumb:

mwx pisze:Smutne jest to że producenci markowych baterii poszli w stronę marketingowych trendów znanych z chińskiego badziewia i też podają C z czapy x3


To nie wina producentów.
To wina konsumentów. Czyli nas.
Kupujemy ten syf... Wierzymy w cyferki, albo udajemy przed samymi sobą, że wierzymy i kupujemy.
Producenci tylko podążają za oczekiwaniami konsumentów.
To popyt generuje podaż, nie odwrotnie.

Kłamiemy i lubimy być okłamywani ...
... mimo, że z drugiej strony tego nienawidzimy i nas to wkurvvia.
taki paradoks...
:dk: :dk: :dk:
Rodzer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 17-09-2023

Postautor: Rodzer » 16 paź 2023, o 17:48

aikus pisze:....
To teraz nie wiem.... bo przyznam szczerze, że, jako, że moje pięcioletnie GENSy i SLSy ciągle mnie jeszcze zadowalają, to nie jestem na bieżąco....
....
Ale jak widzę, że ktoś wrzuca CNHL i Gensy do jednego worka to już mi to śmierdzi na kilometr pod wiatr, bo to tak jakby ktoś wymienił jakąś nową nieznaną nazwę samochodu a potem powiedział, że żaden polonez albo mercedes nie ma się co do tego równać :vhappy: :vhappy: :vhappy:

Po drugie, nie istnieje coś takiego jak 50C nie wyssane z palca.
Nie istnieje.
Nie ma na świecie pakietu, który by miał ten parametr prawdziwy.

BYĆ może istnieją pakiety, które mają prawdziwy parametr 20C. TO jest w miarę realne.
A jeśli myślisz inaczej - pomyśl jeszcze raz.

Po trzecie: komu tak właściwie właśnie odpowiedziałeś ...? I na posta z kiedy...? Szelmie na posta sprzed pół roku?


Rozumiem że post z przed pół roku jest postem nie aktualnym ? I osoby szukające informacji o polecanym pakiecie 6S powinny założyć nowy temat bo ten jest przestarzały tak ? To pytanie, po co wisi ten temat ? Dlaczego nie jest usunięty skoro jest tak przestarzały ?

Nie wiem czym latasz i na jakim reglu latasz ale mój spartan 6S na reglu Hobbywinga Max8G2 160A powodował że gency 60C po prostu nie dawały rady , dopiero Ovonic 50C nie powodowały nagłych spadków napięcia i po chwili wzrostu . Gdzie gens powinien dać około 300A a nie odcinać regiel . Więc może parametr C jest kitem co nie zmienia faktu że na Ovonicu tego typu problemów nie miałem .

Co do Gensów to może zbyć ogólnie napisałem i sprecyzowałem . Mianowicie był to model Bashing , obstawiam że wyższe modele Gensów tego typu problemów nie mają .
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 paź 2023, o 21:55

Mi się wydaje że trochę za dużą wagę przywiązujemy do marki tych akumulatorów bo z tego co gdzieś tam słyszałem to one i tak powstają w tych samych dwóch czy trzech fabrykach.

Moje osobiste i absolutnie nieobiektywne zdanie jest takie że większość pakietów słabnie bo po prostu źle je traktujemy, niezależnie od marki czy ilości C.

Oczywiście pewnie jest tak że niektóre pakiety mają gorzej sparowane cele i się po prostu rozjadą, ale nawet najlepszy pakiet można zarżnąć w trzech lotach albo ładując go i zostawiając nabitego na kilka dni. No i robiąc porównania trzeba by w zasadzie brać dwa nowe pakiety a nie jeden stary który już nie jedno widział i drugi prosto z półki.

Informacja o tym że te Ovonic'i są dobre i przy okazji niezbyt drogie jest bardzo cenna, bo nic nie cieszy tak jak dobry cebula-deal :mrgreen:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 paź 2023, o 08:47

Rodzer pisze:
Rozumiem że post z przed pół roku jest postem nie aktualnym ?


Spodziewałbym się, że jak ktoś pół roku temu chciał kupić pakiety to je kupił.

Rodzer pisze:I osoby szukające informacji o polecanym pakiecie 6S powinny założyć nowy temat bo ten jest przestarzały tak ?


Nie, mogą zadać pytanie w tym wątku.

Rodzer pisze: To pytanie, po co wisi ten temat ? Dlaczego nie jest usunięty skoro jest tak przestarzały ?


Bo na tym forum co do zasady treści się nie usuwa. nigdy się nie usuwało poza nielicznymi wyjątkami, które były chyba jeden albo dwa przez cały okres działalności.


Rodzer pisze:Nie wiem czym latasz i na jakim reglu latasz ale mój spartan 6S na reglu Hobbywinga Max8G2 160A powodował że gency 60C po prostu nie dawały rady , dopiero Ovonic 50C nie powodowały nagłych spadków napięcia i po chwili wzrostu . Gdzie gens powinien dać około 300A a nie odcinać regiel . Więc może parametr C jest kitem co nie zmienia faktu że na Ovonicu tego typu problemów nie miałem .

Co do Gensów to może zbyć ogólnie napisałem i sprecyzowałem . Mianowicie był to model Bashing , obstawiam że wyższe modele Gensów tego typu problemów nie mają .



Nadal wrzucanie Gensów i CNHLi do jednego worka jest .... delikatnie mówiąc mocnym nadużyciem.


mwx pisze:Mi się wydaje że trochę za dużą wagę przywiązujemy do marki tych akumulatorów bo z tego co gdzieś tam słyszałem to one i tak powstają w tych samych dwóch czy trzech fabrykach.


Tak było 12 lat temu to po pierwsze.
Po drugie, dotyczyło pakietów które można było kupić w HK.
Po trzecie, nawet wtedy, mimo wszystko marka pakietów miała znaczenie, bo marka była jakimś tam wyznacznikiem Q danego paietu.
Ergo, nawet jak jest 1M sztuk pakietów które zeszły z jednej linii w jednej serii, to są one badane i w zależności od tego jakie mają parametry - naklejane są na nie odpowiednie etykietki.
Tyle w niedokładnej teorii.
W tej dokładniejszej, jak za dużo pakietów wychodzi chvjowych, to poprzeczki powiązane z odpowiednimi parametrami są obniżane.
Życie.
Ale marka nadal, owszem, ma znaczenie, zwłaszcza, jeśli przestaniemy rozważać zakupy wyłącznie w HK (a to też się stało już dawno temu).



mwx pisze:Moje osobiste i absolutnie nieobiektywne zdanie jest takie że większość pakietów słabnie bo po prostu źle je traktujemy, niezależnie od marki czy ilości C.


I tu niestety pełna zgoda. Mało kto pakietów używa. Pakiety w większości przypadków mają spuszczany regularny w3,14erdol i czasami jakimś cudem go nadspodziewanie dobrze znoszą.

mwx pisze:Oczywiście pewnie jest tak że niektóre pakiety mają gorzej sparowane cele i się po prostu rozjadą, ale nawet najlepszy pakiet można zarżnąć w trzech lotach albo ładując go i zostawiając nabitego na kilka dni. No i robiąc porównania trzeba by w zasadzie brać dwa nowe pakiety a nie jeden stary który już nie jedno widział i drugi prosto z półki.


Nom... A druga istotna rzecz, która tu działa w drugą stronę: jak kupujesz chłopie nowy pakiet to nie pałuj go kurvva twoja mać w pierwszym locie, bo nie wiesz ile czasu on leżakował na półce!!
Możesz mieć farta i kupić pakiet który został wyprodukowany dwa tygodnie temu.
Możesz mieć pecha i kupić pakiet, który został wyprodukowany pół roku temu.
W pierwszym przypadku stwierdzisz, że kupiłeś zaje**sty pakiet.
W drugim - że chvjowy.
A prawda jest taka, że w pierwszym przypadku pakiet miał szansę pokazać swoj potencjał a w drugim - właśnie go zajebałęś.


mwx pisze:Informacja o tym że te Ovonic'i są dobre i przy okazji niezbyt drogie jest bardzo cenna, bo nic nie cieszy tak jak dobry cebula-deal :mrgreen:


No tak tak ... dobrych i tanich pakietów nigdy za dużo, tylko dlaczego mi się w to nadal najzwyczajniej w świecie nie chce wierzyć... no dlaczego??
Bo ktoś kto przychodzi z taką rewelacją stawia na jednej szali CNHL które są antypaternem dobrego pakietu, i Gensy, które dobrymi pakietami po prostu są a na drugiej Ovonic'i ( o których słyszę pierwszy raz w życiu).
Więc ... sorry. Wygląda mi to na gruby błąd poznawczy, a na temat jego przyczyn mogę jedynie wróżyć z fusów.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 paź 2023, o 09:07

aikus pisze:Nom... A druga istotna rzecz, która tu działa w drugą stronę: jak kupujesz chłopie nowy pakiet to nie pałuj go kurvva twoja mać w pierwszym locie, bo nie wiesz ile czasu on leżakował na półce!!
Możesz mieć farta i kupić pakiet który został wyprodukowany dwa tygodnie temu.
Możesz mieć pecha i kupić pakiet, który został wyprodukowany pół roku temu.
W pierwszym przypadku stwierdzisz, że kupiłeś zaje**sty pakiet.
W drugim - że chvjowy.
A prawda jest taka, że w pierwszym przypadku pakiet miał szansę pokazać swoj potencjał a w drugim - właśnie go zajebałęś.


Osobiście nie wieżę w docieranie pakietów i od pierwszego lotu spuszczam im wspomniany wcześniej wpi13rdol, jeśli mam na to ochotę :)
Wieżę za to w ładowanie zaraz przed lataniem (minimalny czas w stanie naładowania) i lądowanie w takim momencie żeby zawsze było 3,8V/ogniwo w spoczynku (latanie na zużycie konkretnej ilości mAh)

Moje pakiety (hrb, gensy, slsy) mają po 500 lotów i wciąż ciągną żwawo ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 paź 2023, o 10:50

Problem w tym, że znając Ciebie, znając Twoje umiejętności zwłaszcza w zakresie pitch management i ogólnie pojętego energy management, nawet jak myślisz, że spuszczasz pakietom w3,14erdol to tak naprawdę użytkujesz je w miarę sensownie i umiarkowanie.
Latałeś spalinami... z resztą nadal latasz, a to kształtuje takie umiejętności we wspomnianych wyżej aspektach, których większość elektrykowców nigdy się nie dorobi. Elektrykowcy nie mają pojęcia jak to jest odpowiednio zarządzać ograniczonym zasobem mocy i efektywnie go wykorzystywać. Ty i Tobie podobni taką umiejętność masz zaprogramowaną w BIOSie.

Pamiętam jak kiedyś Kula wziął helikopter od kogoś na polu i ten ktoś mu powiedział "tylko uważaj, bo te pakiety to straszne kapcie" po czym Kula wywinął tym helikopterem piękne ostre furkoczące 3D, a tamten stał z dolną szczęką mniej więcej na wysokości jajec, bo nie mógł uwierzyć w to co widzi. (tylko nie pamiętam już niestety kto to był ten drugi ktoś, ale mniejsza o to - takich scenek rodzajowych można by mnożyć).

Druga, trochę wątpliwa możliwość, to że po prostu zawsze miałeś niebywałe szczęście ^^

Natomiast kolejny argument, na to, że pakiety jednak się jak to określasz "dociera" (ja bym to raczej nazwał "rozruszywaniem"):
Nie zauważyłeś, że po zimie, w pierwszych lotach, na wiosne (albo po prostu dłuższej przerwie) pakiety są klapciami takimi, że stwierdzasz, że chyba czas na nowe, po czym po dwóch trzech cyklach zaczynają jednak dawać radę i dają radę jeszcze potem cały kolejny sezon?
I nie, to nie jest kwestia temperatury otoczenia! Na jesieni, kiedy temperatury bywają już ujemne, pakiety nadal całkiem dobrze dają radę.
Problem jest na wiosnę... bo zimą lata się mniej i te pakiety które przez zimę leżakowały wiosną są "zastane".

I to samo jest z nowymi. Różnica jest tylko taka, że spuszczając w3,14erdol nowemu - zabijesz go.
A spuszczając w3,14erdol staremu, prawdopodobnie go po prostu trochę szybciej rozruszasz.
NIe wiem czemu tak jest, ale im nowszy i lepszy pakiet tym bardziej wrażliwy na złe traktowanie i dotyczy to zarówno trzymania w stanie naładowanym, rozładowywania poniżej rozsądnego minimum jak i obciążania ponad jego możliwości.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 17 paź 2023, o 11:39

A takie pytanie laika, ale w temacie: jak to jest, że te pakiety po 100-120C mają na końcach kabli XT60? To są jakieś specjalne wykonania tych wtyczek? Tak zerknąłem na specyfikację pierwszych lepszych i widzę 60 A prądu ciągłego i 80 chwilowego. Ponadto te wtyczki z aku wtykane są do gniazdek w ESC - te też są w technologii NASA?
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 paź 2023, o 11:51

po prostu złącza są dostosowane do realnych parametrów a nie napisów na naklejkach :P
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 paź 2023, o 12:07

kudzu pisze:Tak zerknąłem na specyfikację pierwszych lepszych i widzę 60 A prądu ciągłego i 80 chwilowego.


60A ciągłego. Na tym się skupmy.
I żeby nie było, niezależne testy pokazują, że akurat XT60 mają ten parametr naprawdę podany bardzo uczciwie.
Oczywiście jest kilka warunków aby tak było (złącza muszą być czyste, niewyrobione)... ale przy ogólnym trendzie mówienie, że 80A chwilowego jet wręcz krzywdzące dla tych wtyczek.
Bo te same niezależne testy pokazują, że XT60 potrafi wytrzymać 180A przez 10 sekund (SIC!!) i się przy tym nie zjarać!!! No jak dla mnie to całkiem długa chwila jak na trzykrotne przekroczenie nominalnego parametru.
I tak to jest właśnie z tymi wszystkimi parametrami chwilowymi - o duupe to potłuc. Nie mówi to kompletnie nic.

https://www.youtube.com/watch?v=qEdysiZAYZ4

Resztę już Maciuś pięknie podsumował.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 paź 2023, o 12:29

.... ale swoją drogą, to jednak ciekawe, że tylko ten parametr C jest tak bezczelnie zawyżany.
Bo np. regiel jak ma 60A to wytrzyma ten prąd... dłużej lub krócej, ale wytrzyma, a powiedzmy 30 czy 40A wytrzyma bez przesady w sposób ciągły.
OK, również jest tu jakieś oszustwo, ale jest różnica naciągnąć parametr o 50%, a naciągnąć parametr o 500%....
hmm hmm hmm
... ale chyba wiem dlaczego. Parametr C jest odrobinkę trudniej weryfikowalny. To wystarczy, żebyśmy kupowali niewiarygodną wręcz ściemę.
Nie zrozumcie mnie źle, tu nie chodzi o to, że nie potrafimy policzyć jaki prąd powinien móc wydolić z siebie pakiet o pojemności 2200mAh i parametrze 120C.
Potrafimy! Tylko właśnie w tym rzecz, że trzeba to policzyć.
Gdyby ktoś na reglu 60A napisał 300A to nie trzeba nic liczyć. Widać, że to bullshit.

Tak samo jest w powerbankami o wielkości telefonu i pojemności 100000mAh. Większość osób stanowiący grupę docelową tych towarów nie ma pojęcia co ten parametr oznacza, pomiając fakt, że istotnie on też NIC nie oznacza. Nie oznacza w żaden sposób magazynowanej w środku energii. To oznaczają dopiero Watogodziny.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 paź 2023, o 12:59

Moim zdaniem parametry ESC też są zawyżane. Po prostu mało kto obciąża je ciągłym prądem zbliżonym do tych oznaczeń. Nie ma silnika który by to wytrzymał, ani pakietu który by to oddał, nie wspominając o złączkach i kablach ;)

Jak rozbierzesz ESC, poczytasz noty katalogowe zastosowanych mosfetów i przenalizujesz jak słabe w sumie mają chłodzenie to wyjdzie że na logikę to musi być przekłamane.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 paź 2023, o 14:07

Jest jest ale nie az o tyle... chyba...
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 17 paź 2023, o 14:20

Pytanie czy jak kupujesz te wersje z nizszym C to dostajesz lipo z rzeczywistymi parametrami czy tez zawyzonymi :mrgreen:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 paź 2023, o 15:08

Mysle ze SLSy i Gensy 60C maja rzeczywiscie okolo 20C. Te oznaczone jakos 20 C maja 10c
Pakiety do nadajnikow, oznaczine jako 10C mają w najlepszym razie 2C.
W drugą stronę, pakiety ktore mają napisane więcej niż 60C nie podejmuje sie nawret szacowac ile maja naprawde. Za duzy kosmos.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 paź 2023, o 15:27

Z resztą, inaczej: Realny parametr C jest bardzo łatwo oszacować patrząc na osiągi pakietów.
Jeśli regularnie rozładowujemy pakiet do stanu, w którym po locie ma 3,8V na cale (czyli do jakichś 35% pojemności) i robimy to w dwie minuty, to rozładowanie do zera zajeło by 3 minuty, ergo rzeczywiste ciągłe C wynosi ... 20 :)
Dwie minuty lotu. Czy taki naprawdę ostry hardcore.
Tyle jeśli chodzi o wartości C wyższe niż 20. :dk:

Wróć do „Prądownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość