Łagodne przejście z normal na idle up

Zasady działania, ustawienia, modyfikacje...
Awatar użytkownika
Clad
Stały bywalec...
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Clad » 20 sie 2019, o 15:23

Wydaje mi sie że w tej funkcji "FLIGHT CONDITION" też da się jakoś to ustawić. SeKLeS, o tym pisałeś z tym że tą pierwszą funkcje programowalną "normal" można przestawić na drugie miejsce i zmienić jej nazwe np na idle up1 a idle up1 przesunąć na miejsce pierwsze i zmienić nazwe na normal i wtedy da się zrobić to samo co w tej opcji co napisał Maciej-ACC. Oczywiście ta metoda co ja opisałem jest prostacka bo wydaje mi się, że każdy tryb lotu powinno się dać zaprogramować osobno choć ja nie wiem jak. Patrzyłem na instukcje PL i według mnie jest to badziewnie opisane, co dana funkcja umożliwia i jak z niej korzystać.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 298 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 sie 2019, o 17:12

Podepnij serwo zamiast ESC i obserwuj jego zachowanie kombinując z ustawieniami w radiu - tak najszybciej zrozumiesz co się dzieje.
Awatar użytkownika
Clad
Stały bywalec...

Postautor: Clad » 20 sie 2019, o 18:16

Chyba to jest zbędne bo widać to na monitorze :)
Awatar użytkownika
Clad
Stały bywalec...

Postautor: Clad » dzisiaj, o 06:57

Sprawdziłem dokładniej tą fuknkcję ACC i pozwala ona na łagodnie przejście na wyższe obroty jak i na łagodną zmianę kątów łopat po przełączeniu na idla, lecz to nie wszystko. Niestety po zmianie położenia drążka gazu, funkcja również działa "opóźniająco" na zwiększanie obrotów/kątów.

Wróć do „Ogólnie o modelach”