Stan heli-modelarstwa w 2021

Zasady działania, ustawienia, modyfikacje...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2021, o 08:42

Jestem za. Też kiedyś próbowałem i odpuściłem... zanim zacząłem.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 paź 2021, o 08:10

No... i co.... cisza.
mądrzyć to potrafi...
:vhappy: :vhappy: :vhappy:

:swir: :swir: :swir:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 13 paź 2021, o 09:37

Nie wiem dlaczego uznajecie że posiadłem jakąs tajemną wiedzę na ten temat. :dk:

Wystarczy przeczytać że zrozumieniem wskazówki w apce Braina.

Brak mi aktualnie czasu na przepisywanie tego co już napisano. Może kiedyś, jak skończę walkę z wykonczeniowką to usiądę i przetłumaczę na PL, bo do tego to się sprowadzi.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 paź 2021, o 10:52

Myślę, że jednak trochę niedoceniasz... i sam Siebie też.
Zrobiłeś, bo coś wiedziałeś (no albo miałeś farta) ... niby jadąc po instrukcji, ale coś tam gdzieś po drodze było dla CIebie oczywiste, co dla innych wcale nie jest.
Ale spoko spoko, Maciuś ja się droczę... serio. Zwłaszcza ja, który GOVa z Braina ma w dupie i nawet jak mi 10 osób potwierdzi, że jest instrukcja krok po kroku jak zrobić, żeby działało i to działa to się tym zajmować nie będę...
... a Ty masz wykończeniówkę... to na niej się wykańczaj.
Jak znajdziesz czas, żeby polatać, to polataj...i tyle. Reszta - członek męski, nie Twój problem.
Serio. Masz inne priorytetowe rzeczy to się pierdołami nie zajmuj, bo się co najwyżej wykończysz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 paź 2021, o 11:12

A ta Twoja Wykończeniówka nie obrazi się za mała literę? :D
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 14 paź 2021, o 16:52

Co w tym softstarcie jest niepoprawne ? https://youtu.be/mChGTafNWZY
Lekko obróciło ogon, ale płozy nie są w trawie...
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 19 paź 2021, o 14:02

Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 paź 2021, o 14:25

obawiam się że Twój film ma status filmu prywatnego i nie możemy obejrzeć tego okropnego spoolup'u.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 19 paź 2021, o 15:18

mwx pisze:obawiam się że Twój film ma status filmu prywatnego i nie możemy obejrzeć tego okropnego spoolup'u.


Masz całkowitą rację, youtuber ze mnie żadne :)

Naprawione https://youtu.be/fI09vvB1B8o
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 paź 2021, o 15:43

No.... a gdzie reszta tego spoolupu w której szedemseta wydziera ogonem rów w tych kamieniach z półobrotu jak chuck norris...?
Albo co takiego innego wstydliwego wydarzyło się po 11 sekundzie, że postanowiłeś choćby skały srały i wuj na wuju stawał NIE pokazać całości ...?
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 19 paź 2021, o 16:45

Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 paź 2021, o 17:01

Bosz... Prawie tę betonową kostkę Brain powyrywał...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 paź 2021, o 19:50

OK, nie ma dramatu takiego jak go przedstawiłem.
I było to w sumie oczywiste, że takiego nie będzie i że go przerysowałem.
Ale jednak dobrze czułem, że tam się jest do czego przyczepić...


BO



Co to blać jest w 18 sekundzie?
PO grzyba taka zmiana przyspieszenia?
To ma być ładny softstart??
:gas: :gas:

Artz pisze:a wyżej i tutaj 760 https://youtu.be/9hryS6udVjM


A tu jest jeszcze gorzej, bo najpierw jest szarpnięcie w sekundzie 2, a potem w 25 to samo co poprzednim filmiku - nagłe zwiększenie przyspieszenia.
NIEAKCEPTOWALNE.

Z resztą w tym pierwszym filmiku, pierwsze "szarpnięcie" też jest, w sekundzie 4/5, tylko trochę mniej odczuwalne niż tu.


Jak ustawiam softStart w reglu, to może on trwać 5 sekund, może trwać 30 sekund, ale przyspieszenie jest TAKIE SAMO przez cały czas trwania softstartu.
Dlaczego tutaj, nie może tak być?!?!

To że nagła zmiana (zwiększenie) przyspieszenia dzieje się w chwili kiedy wirnik ogonowy ma już jakiś tam ciąg i dzięki temu żyroskop ogonowy nie pozwala helikowi zatoczyć półobrotu, nie zmienia faktu, że to NIE JEST poprawne.


OK, ja rozumiem, że dla kogoś to może być OK.
Ok, ja rozumiem, że dla kogoś to może być akceptowalną ceną za lepszą pracę GOVa z Braina (jakoś nie wierzę, żeby akurat Ci piloci którzy się przy tym upierają rzeczywiści wyczuwali i doceniali różnicę, ale jest to trudne do zweryfikowania - trudno tu o uczciwy ślepy test - więc OK, ktoś tak woli - OK).
Ale nie mówcie do cholery, że tu jest wszystko z tym softstartem OK, bo NIE JEST.
I to, że helik nie wyrywa ogonem kostki brukowej, nie wystarczy, żeby powiedzieć, że jest OK.

mwx pisze:Bosz... Prawie tę betonową kostkę Brain powyrywał...


:dk: :dk: :dk:

Jak normalnie zawsze (prawie) doceniam Twoją ... wiedzę, doświadczenie, sposób w jaki się nią dzielisz... i w ogóle tak ogólnie to Cie lubię, tak tutaj...
... no nie mogę zrozumieć dlaczego tak bardzo za wszelką cenę próbujesz wyśmiać moje postrzeganie sprawy mimo oczywistych namacalnych dowodów które sam widzisz.
Widzisz. Nie wierzę, że nie.

Jeszcze raz: nie mówię, że nie wolno używać gova z braina. Nie mówię, że bezapelacyjnie GOV z Braina sam w sobie NIE JEST LEPSZY.
NIE!
Pewnie jest i pewnie jest jakiś ułamek procenta pilotów którzy tę lepszość potrafią rzeczywiście docenić.
Ale nie mówmy też, że SoftStart w Govie z Braina jest ... po prostu DOBRY. Dobry, bez żadnego ALE.
NIE JEST.
Może dla niektórych jest on akceptowalny.
Może mimo jego oczywistych wad, niektórzy będą chcieli używać GOVa z Braina z dowolnego powodu - proszę bardzo.

Ale wskazując to rozwiązanie pokażmy uczciwie jego wady, których NIE DA SIĘ wyeliminować, a przynajmniej nikt nam znany nie potrafi tego zrobić.

Nikt z nas nie jest do kurwy nędzy producentem tego GOVa w Brainie. Nikt na tym nie zarabia.
Nikt też nie traci przy używaniu gova z regla.
Skąd ta silna chęć propagandy gova z regla za cenę ukrywania jego jakichś wad???

Tylko po to, żeby "wyszło na moje"??
No blać ludzie... naprawdę??
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 paź 2021, o 19:53

Na koniec ... zastanówcie się wszyscy, tak naprawdę uczciwie i dla samych siebie, czy aby na pewno tym postem " viewtopic.php?p=202744#p202744 " dałem wyraz wyłącznie mojemu nie znaniu się na żartach...
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 19 paź 2021, o 20:28

RTFM! To Twoje nagłe nieakceptowalne zwiększenie przyśpieszenia, to moment w którym osiągnięte jest 50% zadanego RPM i wtedy GOV zaczyna pracę. Więcej już nie czytałem.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2021, o 20:31 przez Artz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 19 paź 2021, o 20:29

Hujowy ten softstart z zajebistego brainowego gova :D Ani to makietowe ani ladniejsze do obserwacji od reglowego.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 paź 2021, o 21:36

Artz pisze: Więcej już nie czytałem.


Ty to najlepiej w ogóle przestań czytać moje posty.

Carson pisze:Hujowy ten softstart z zajebistego brainowego gova :D Ani to makietowe ani ladniejsze do obserwacji od reglowego.


No nie?? I tłumaczenie, że powyżej 50% gov zaczyna działać...
No żesz blać ja pierdole!!
TO nie można zaszyć opóźnienia w uzbrojeniu GOVa do czasu aż softstart zakończy działanie?!?!
Taki prosty myk przerasta to devów z MSH?!?!
A idźcież z tym w piździec!
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 paź 2021, o 07:41

Artzowy spoolup można by poprawić tak żeby nie było tego "nagłego przejścia", ale skoro on lubi taki powolny początek i potem szybsze rozkrecanie a model nie robi nic nieprzywidywalnego/groźnego to jego broszka czy chce sobie ustawić tak czy siak.

Może nagram rozkręcanie mojej 700, żeby Aikus widział że jak ktoś woli inaczej to może tak być. Jak pisałem kilka razy wczesniej - wszystko sprowadza się do czytania ze zrozumieniem i świadomego operowania suwakami.

I TAK, potwierdzam - ustawienie zewnętrznego gova do współpracy z HW wymaga chwili skupienia. Nie może być inaczej w przypadku uniwersalnego algorytmu przeznaczonego do sterowania silnikiem nitro, gasserem, każdym możliwym regulatorem, jak się ktoś uprze to pewnie i nawet turbiną i to w każdym możliwym rozmiarze modelu.

HW są na dodatek upośledzone przez brak przeznaczonego do tego trybu i nieliniowe sterowanie przepustnicą. "Głupie" CC czy nawet BlHeli robią to 10x lepiej.

Generalnie rozkręcanie wirnika to IMO max jakieś 5% tego za co odpowiedzialny jest governor i nie do końca kumam skąd tak ogromne przywiązanie do tej fazy lotu. Jest sporo innych pól do dyskusji na ten temat.
Chociażby taka pierdoła jak stabilne trzymanie obrotów :dk:
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 20 paź 2021, o 08:14

mwx pisze:Generalnie rozkręcanie wirnika to IMO max jakieś 5% tego za co odpowiedzialny jest governor i nie do końca kumam skąd tak ogromne przywiązanie do tej fazy lotu. Jest sporo innych pól do dyskusji na ten temat.
Chociażby taka pierdoła jak stabilne trzymanie obrotów :dk:


Ja tez nie kumam skad ta fascynacja govem z FBLa :dk: Jak widac ustawienie go sprawia problemy i nie jest tak intuicyjne jak ustawienie tego z ESC. Pewnie osoby w PL, ktore potrafia wprowadzic lepszą jakość do lotu dzięki zabetonowanym w FBLowym GOVie obrotom można policzyć na palcach jednej ręki. Osobiscie mam też pewną teorie, że w tym GOVie z FBLa wystepuja przy szarpaniu drągiem wieksze piki w prądzie i pakiety dostaja bardziej w dupeńkę. Ale to tylko moja teoria, ktora moze kiedys zweryfikuje jak juz znudzi mi sie latanie i zaczne grzebac w GOVach, telemetriach i srubkach :)

Wróć do „Ogólnie o modelach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron