Heli - łopaty

Zasady działania, ustawienia, modyfikacje...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 25 paź 2017, o 13:32

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Popatrz jak ma poskręcane łopaty np. Tareq - jak on schodzi z pola z modelem to łopaty wiszą mu i dyndają jak szmaty.
Inni skręcają trochę mocniej.
Na pewno nie jest za dobrym pomysłem skręcanie łopat tak mocno żeby nie były w stanie sie "wyprostować" pod wpływem siły odśrodkowej, ale to znowu zależy od obrotów (przecież).
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
I nie ma to też jakiegoś kluczowego znaczenia ( o ile nie skręcisz za mocno, albo o ile przy bardzo luźnych łopatach przy wstępnym rozkręcaniu wirnika będziesz pamiętał aby ustawiać ujemne kąty, żeby złożona w okuciu łopata nie przywaliła w ogon).
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 29-06-2017
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: DonPaco » 25 paź 2017, o 16:00

aikus pisze:Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Popatrz jak ma poskręcane łopaty np. Tareq - jak on schodzi z pola z modelem to łopaty wiszą mu i dyndają jak szmaty.
Inni skręcają trochę mocniej.
Na pewno nie jest za dobrym pomysłem skręcanie łopat tak mocno żeby nie były w stanie sie "wyprostować" pod wpływem siły odśrodkowej, ale to znowu zależy od obrotów (przecież).
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
I nie ma to też jakiegoś kluczowego znaczenia ( o ile nie skręcisz za mocno, albo o ile przy bardzo luźnych łopatach przy wstępnym rozkręcaniu wirnika będziesz pamiętał aby ustawiać ujemne kąty, żeby złożona w okuciu łopata nie przywaliła w ogon).
teraz wszystko jasne...dzieki za wyczerpującą odpowiedź;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nine Eagle solo pro 4ch | Syma S8W | V977 | Blade 230s |Tarot 450 PRO V2 FBL Silver | Phantom 4

Wróć do „Ogólnie o modelach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości