Lidlolot

A tak na prawdę to głównie piankoloty. Bixlery, bety i inne wynalazki.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Podziękował: 267 razy
Podziękowano: 461 razy

Postautor: Artja » 1 lip 2019, o 21:51

aikus pisze:
blać przecież sam mi mówiłeś że uchu się nie nadaje do wklejania prętów węglowych w piankę. W sensie właśnie tych cieniutkich które mają pracować na rozciąganie i ściskanie a nie grubych sztywnych. bo grube sztywne pracujące na zginanie owszem okej.

Drobny szczegół że pianka piance nierówna. Do gęstych pianek np multipleksa lepszy jest cyaczek, a do porowatego prochna jak np napolskimniebie lepszy uhuporek. Wygładza się wtedy różnica sztywności pianki i wzmocnienia, a materiał zaczyna pracować bardziej jako całość. Nieco przejadkrawiajac - wlejenie na sztywno wzmocnień w gabke sprawi, że gąbka będzie tylko wypełniaczem, a wzmocnienie stanie się konstrukcja,ktora zacznie pracować dopiero jak zniszczy się gąbka. Ale czy powierzchnia tej pracy będzie wystarczająca żeby się umyć? Wzmacniając gabke bardziej elastycznie przeciąga się zakres jej wytrzymałości poza nominal, zniszczenie następuje łagodniej, no i całość lepiej absorbuje energię uderzeń. Przy krecie bywa różnie, ale moje kombaty z wklejeniem na uhuporek lepiej znoszą drobne obcierki, szczególnie te w powietrzu o Dawa ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
oki188
Domownik forum...
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: oki188 » 6 lip 2019, o 08:00

Jaki silnik polecacie do tej pianki ??
Mi obecnie wyszedł 270g jako szybowiec z zasilaniem 1s Li-Ion 2200. Ale napęd by się przydał :)
lidl.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-rex 600N / T-rex 450L / Spektrum DX9

Wróć do „Szybowce i motoszybowce”