Bixler 2

A tak na prawdę to głównie piankoloty. Bixlery, bety i inne wynalazki.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 21 lis 2014, o 23:25

ten ode mnie? to miał chyba silnik 2200, nie? Już nie pamiętam
Helikoptery
Awatar użytkownika
Bazant
Domownik forum...
Posty: 360
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Za Piasecznem :)
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Bazant » 21 lis 2014, o 23:30

Tak ten od Ciebie wlasnie. Jazz go ulepszal wzmacnial i pokazywal co mozna wycisnac. Nawet niewiem jaki tam dokladnie silnik jest ale lata fajne:)
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 22 lis 2014, o 02:19

"Agresywne" latanie bixlerem?
jaaak?
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 22 lis 2014, o 06:47

W zasadzie to Jazz lata Bixlerem jak przecinakiem, tzn bixler lata jak przecinak :) Długie skrzydła i relatywnie długi kadłub optycznie trochę spowalniają manewry ale zapewniam że to są spore prędkości i dynamika jak w kombacie :D
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 22 lis 2014, o 08:37

I ląduje się nim do ręki - nie trzeba się schylać :-)
Awatar użytkownika
subframe
Stały bywalec...
Posty: 140
Rejestracja: 17-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: subframe » 22 lis 2014, o 13:06

Troszkę z innej beczki. Czy w samolotach używacie hamulca z regla? Ja widzę sens w motoszybowcach, bo wóczas śmigło stawia mniejszy opór, ale czy w wariatach/kombatach jest sens?
pozdrawiam
Subframe
450PRO DFC, V977, 250GT
Me-109, Cessna 182
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 23 lis 2014, o 07:08

Ja używam hamulca we wszystkich samolotach. W kombacie też bym chciał żeby jakiś muzykalny kolega przesłuchał regiel (jakiś ABC 20A), o ile uda mi się znaleźć do niego manual :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 23 lis 2014, o 09:05

Takiego czy innego hamulca ( w niektórych reglach mozna ustawiać sposób i siłę jego dzałania) używam w każdym samolocie z wyjatkiem modeli do 3D.
W modelach 3D nigdy nie uzywam hamulca.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 24 lis 2014, o 17:11

Po ostatnim weekendzie jeden ze świeżaków weżmie jednego z bixlerów które zamówiłem w komplecie z setupem.
Zostanie więc jeden, dla mnie i mam nadzieje że nikt nie odbierze mi i tego egzemplarza :-)
Filo1
Stały bywalec...
Posty: 137
Rejestracja: 07-10-2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz

Postautor: Filo1 » 24 lis 2014, o 23:46

Składam kuzynowi Bixlera 2.
Wcześniej miałem AXN Floater.
Bixler zaskoczył mnie miło jakością wykonania (no poza naklejkami które odpadają i pękają)
Jak pogoda pozwoli to oblot, niestety nie będzie to przecinak a model do nauki (dla kuzyna)
Wkrótce zamieszczę też filmik swojego RadJeta na 4s setupie :D
T-Rex 450 Pro
Bixler 2
S500@APM2.6
S550@PX4
T960@PX4 soon
---
Spektrum DX6i
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 25 lis 2014, o 00:59

Miałem radjeta z hk, pozostal mi z niego kawalek skrzydla i kabinka (czarna) :-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 25 lis 2014, o 10:20

Jazz, ale Ty przeciez juz miales Bixlera! Na wiosne tego roku, dokladnie w Boze Cialo ja latalem Twoim Bixlerem na Palacowej, nawet na filmiku to jest. I tez byl to Bixler-przecinak, ktory potrafil m.in. isc pionowo w gore.
To co to byl za Bixler? To jednak nie Twoj Bixler byl?
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 25 lis 2014, o 12:05

Zawsze były czyjeś :-)
Ten co nim lataleś był kolegi, który juz dość dawno go rozbił i zezłomował :-)
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 27 lis 2014, o 19:37

Jako że Bixlery dotarły przedwczoraj, jeden juz przekazałem koledze (ale mam mu pomóc go złożyć - czytaj zrobić to z nim :-P ).
Drugi zostal u mnie - i jakoś tak nie mogłem pozwolic aby tak sobie leżal w pudełku :-)
Zaczałem od oczyszczenia go z naklejek (kalkomanii ?) którymi został pokryty przez HK, mających wade w postaci kiepskiego trzymania sie na modelu.
To że sa brzydkie to juz moje zdanie, z którym inni mogą sie nie zgadzać :-)
Wyskoubanie tego badziewia zajęło trochę, ale po skończeniu model jest bielutki i gotowy na nowe szaty.
Narazie nie chce go trwale chyba kolorować (w taki czy inny sposób) więc pewnie trochę go okleje taśmą pakową cieniutką która zawsze można zedrzeć.
Przygotowałem mu napęd - polutowałem dłuzsze kabelki aby regulator był z przodu , zbindowałem z odbiornikiem i poustawiałem neutrum dla serw.
Serw - będa to tak jak wczesniej zapowiadałem 8 gramowe cyfrówki na lotki, klapy i ster kierunku, natomiast na ster wysokości hitec 65mg.

W skrzydła wkleiłem po 0,75 metra listwy weglowej która usztywni je i uzupełni sie z rurą węglową która standardowo łączy oba skrzydła.
Wkleiłem tez serwa wraz z przedłużkami , pomontowałem orczyki i po podpięciu do odbiornika ustawiłem na radiu tak aby wszystko było idealnie :-)
Pozostało zamontować napęd, skleić połówki kadłuba oraz przykleić stateczniki pionowy i poziomy (ogon).
Reszta to już drobiazgi.
W sumie jutro mógłbym go juz skończyc , ale jakoś nie mam ciśnienia ze względu na prognozowany wiatr w weekend :-P
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 27 lis 2014, o 19:44

O.. to zapytam przy okazji bo jestem w trakcie sklejania mojego pierwszego piankolotu (Multiplex Solius) - wspominałeś o taśmie pakowej. Używasz może białej - jest wogóle taki kolor? Czy dobrze rozumiem że powinno się tym zabezpieczyć krawędzie natarcia i spód kadłuba od ocierania o trawę? I w ogóle warto sobie tym zaprzątać głowę czy olać temat i latać tak jak jest?
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 27 lis 2014, o 20:20

Jest biała - mam w domu niebieską, żółtą, czarna i białą.
Białą kupiłem w tym tygodniu - i ponieważ chcę aby model pozostal biały to napewno ją użyję.
Tylko ja pisze o takiej cieniutkiej tasmie pakowej, nie tej zbrojonej włóknami.
Do krawędzi natarcia bym użył ten cienkiej najpierw, bo zabezpieczy przed zabrudzeniem , a jak uszkodzisz juz troche (wgniecienia) to wtedy zastapił tą cienka zbrojoną.
Ta zbrojona jest cięższa i, a i tak nie ochroni przed wgnieceniem jak o cos zawadzisz, więc bardziej traktowałbym ją jak remedium na juz powstałe uszkodzenia :-)

Składałem i oblatywałem soliusy, bardzo fajne szybowce , dobrze kręcą akrobacje- dzięki ogonowi T bardzo mocno reagują na ruch steru wyskości, więc można nimi robic dość agresywne pętle.
Lotki są długie, więc wsadź mocne serwa - tak 3kg+ conajmniej.
Solius nie ma klap, i ciężko sie nim ląduje - bardzo długo potrafi lecieć zanim go przyziemisz na malej prędkości, więc byłem świadkiem juz wielu uszkdozeń tego modelu bo pilotom zbrakło miejsca zanim model wyhamował :-)
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 27 lis 2014, o 21:07

No tak - myślałem o takiej pakowej bo wspominali o niej w sklepie modelarskim. Tylko nie mogłem znaleźć białej, ale skoro są to poszukam i znajdę. A Ty tę taśmę jakoś przycinasz na węższe paseczki zanim przykleisz np na krawędzi natarcia skrzydeł czy kleisz taką szeroką jaka jest na rolce? Nie robią się brzydkie fałdy na zagięciach powierzchni przy takim klejeniu?

Serwa już mam kupione i są to Hitecki odpowiedniki tych które są dodawane do wersji ARF - na lotkach HS-81 - pewnie nie mają 3 kg. Na sterze wysokości i kierunku HS-55. Silnik Turnigy SK3 3536 1050kv. Do tego regiel Turnigy Plush 40a. Pakiety 3s 2200 35c Zippy Compact - pozostałość po 450pro.

Ciekaw jestem jak to będzie, nigdy nie miałem do czynienia z samolotami więc możliwe że trochę porwałem się... i rozwalę w pierwszym locie :) A ten solius po prostu mi się podobał i słyszałem na filmach że "świszczy" przy przelotach co lubię :)
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 27 lis 2014, o 21:33

Świszczenie uzyskasz robiąc przelot blisko siebie i z dużą prędkością - trzeba wejśc wyżej, zrobic lot nurkowy i wychodząc z niego przelecieć tuz obok :-)
Serwa zamiast 81 lepiej wziąć 82mg - wymiarowo są dokładnei takie same, a sa mocniejsze.
Cena albo taka sama, albo bardzo zbliżona.
Na wysokość nie wsadzaj HS55 !

prędkość: 0.17sec/60st. (4.8V), 0.14sec/60st. (6.0V)
moc: 1.1kg/4.8V, 1.3kg/6V
waga: 8g
wymiary: 23x12x24mm
napięcie zasilania: 4.8-6.0V

kup hitec 82MG , lub 65MG .

Do tych serw jest po zamontowaniu i złożeniu bardzo trudny dostęp - ciężko je wymienić, więc tym bardziej muszą byc solidne aby takiej konieczności nie było.
Nie wspominając o tym że musza byc mocniejsze niz te co podałeś.
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 27 lis 2014, o 22:22

No to mogłem zacząć radzić się wcześniej :( Oczywiście wszytko mam już kupione i serwa na ogonie nawet zamontowane. Choć ogon nie do końca jeszcze sklejony więc raczej mogę tam pozamienaić. I chyba tak zrobię - szczególnie to od wysokości...
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 28 lis 2014, o 15:25

Dziś skleiłem kadłub, stateczniki i zong.
Odpalam silnik a tu terkotanie i nic więcej - mimo że sprawdzałem wczesniej i chodził poprawnie.
2 goldy wchodziły dość lekko, więć obstawiam że nie ma styku dobrego i gubi faze.
Nie miałem juz czasu na działania naprawcze , bo do robty na 14 musialem się zebrać więc czeka to na mnei jak wrócę ;-P
A moglo byc juz tak pieknie, a tu trzeba będzie demontować silnik, przelutować pewnie konektory etc :-P
Narazie mam naładowane 5 pakietów na weekend, ale wziąłem do roboty ładowarkę i 10 pakietów - więc do 22 będę juz dysponował odpowiednim zapasem.
Jutro stara bierze auto, więc raczej na pałacową nie pojadę - zostanie mi latanie koło domu na gocławiu ;-P

Wróć do „Szybowce i motoszybowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości