AXN Floater

A tak na prawdę to głównie piankoloty. Bixlery, bety i inne wynalazki.
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 6 sie 2012, o 13:55

super_mario2 pisze:Dziś pierwszy lot z normalnym lądowaniem :banana:
300m odległości i 200 w górę.
Ale bajka.
Wykłon załatwił sprawę. Model normalnie reaguje na gaz i nagle wszystko robi się dziecinnie proste :)
Jeszcze raz dzięki.
Mam tylko problem z zasięgiem RC.
Niestety dwa razy chwilowo straciłem zasięg.
Co budżetowego w temacie LRS możecie polecić ?
Witamy w klubie!!!

Co do zasięgu - najpierw to musisz sobie odpowiedzieć jak daleko i wysoko chcesz latać, ale... ja na swoim standardowym DX8 (czyli zdaje się to samo co Ty) quadem poleciałem na ponad 1km bez problemów. Na 1W dopałce 2km bez problemów, a jadnak żyrandol generuje trochę więcej zakłóceń niż parapet...

Dalekie FPV bez LRS'a nie ma sensu i co byś nie kombinował to 433MHz Cię nie ominie. Pytanie od kogo i ile watów :D

Na małe dystanse (IMHO kilka km) to te nasze DX8 bez problemu da radę ale:
1. Musisz mieć filtr lowpass na video
2. Dobrze ustaw antenki na odbiorniku/satelitce
3. Nie lataj na jakimś badziewiu (6XXX) tylko min. AR7000
4. Kup sobie DORĘ będzisz miał pseudo RSSI z RC wyświetlane przez OSD
5. Ew. kup sobie dopałkę (1-2W, przerobienie radia jest dziecinnie proste - nieomalże zero ingerencji)
6. I/lub ew. zmień stockową antenę apki na jakąś o większym zysku (ale pamiętaj, że takie anteny są bardziej kierunkowe niż dookólne)


A poza tym baw się dobrze :rotfl:
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 6 sie 2012, o 14:49

Po drodze AXN Floater zamienił się w FPV Raptora i przeleżał pół roku w garażu.
Ale ostatnio go odkurzyłem.

1. Musisz mieć filtr lowpass na video - Mam :)
2. Dobrze ustaw antenki na odbiorniku/satelitce - Ustawione
3. Nie lataj na jakimś badziewiu (6XXX) tylko min. AR7000 - Mam :)
4. Kup sobie DORĘ będzisz miał pseudo RSSI z RC wyświetlane przez OSD - co to jest :o ?
5. Ew. kup sobie dopałkę (1-2W, przerobienie radia jest dziecinnie proste - nieomalże zero ingerencji) - możesz powiedzieć coś więcej ?
6. I/lub ew. zmień stockową antenę apki na jakąś o większym zysku (ale pamiętaj, że takie anteny są bardziej kierunkowe niż dookólne) - możesz powiedzieć coś więcej ?
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 6 sie 2012, o 15:05

DORA: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8728
Radyjko: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5536&p ... &start=195 i tu: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1247186
Dopałka: ebay (1W lub 2W wifi booster i masz co tam chcesz)

No, a anteny to temat rzeka - nie mam osobistych doświadczeń w tym zakresie (jeszcze), więc musisz poszukać... sam :P

Dopiero teraz zauważyłem, że Twój post ma już rok :oops: :hammer: :wall: :oops: :cry: :wow2: :mad2: :roll: :kopara:
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 7 sie 2012, o 07:10

super_mario2 pisze:Tak na serio, to samoloty mnie nie ciągną.
Mam jeden motoszybowiec FPV i to jest fajne.


Ja wracam do korzeni, może we wrześniu poskładam Sukę i jakąś zboczówkę :-D. Oczywiście ciągle planuję na przyszły rok 90tkę nitro :-D, żeby nie było.

W ogóle cześć wszystkim, dawno mnie nie było !!!
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 7 sie 2012, o 09:03

jedrus pisze:Dopiero teraz zauważyłem, że Twój post ma już rok :oops: :hammer: :wall: :oops: :cry: :wow2: :mad2: :roll: :kopara:

Lepiej późno, niż wcale... :rotfl2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
semento
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 14-11-2011
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: semento » 13 sie 2012, o 10:50

Mam pewien problem ze stockowym reglem w moim AXNie. Nazywa się to Aexon lub Axeon teraz nie mam jak sprawdzić. Odnalazłem info, że instrukcja od Align 25A RCE-BL25G opisuje ustawienia tego regla. Na razie to nie wiem co źle robię, ale po pierwszym uruchomieniu, gaz na zero, zapiszał mi dwa razy i później pikał bez końca, aż do wyłaczenia pakietu.

Czy przed wszystkimi ustawieniami trzeba najpierw zaprogramować min i max gaz?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 sie 2012, o 11:10

A nie Masz przypadkiem włączonego rewersu na THR :roll:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 14 sie 2012, o 00:12

Piszczał bez końca, boś wlazł w menu ustawiania, które uaktywnia się przy gazie 100%. Tak jak Artu napisał, zmień rewers na gazie.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
semento
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 14-11-2011
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: semento » 15 sie 2012, o 12:08

No więc było tak: ustawiłem rewers na gazie - po włączeniu, gaz na zero, zacząl sobie coś tam bez końca odgrywać (wiem, menu ustawień). Potem znów w apce zmieniłem rewers na poprzedni, właczyłem, zapikał i zamilkł. Po ruszeniu gazem silnik pięknie przyspiesza. Co zrobiłem? Nie mam pojęcia :D.... ale działa !
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 15 sie 2012, o 18:18

Widocznie miał problem z wykryciem stanu 0% lub 100% gazu. Tak się może dziać gdy krzywa gazu jest niepełna albo trymer przestawiony. Tak akurat było z moim.
Ważne że teraz zakodował stany maksymalne i będziesz już pan zadowolony.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
semento
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 14-11-2011
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: semento » 21 sie 2012, o 09:27

Wczoraj wieczorem przygotowałem wszystko do porannego lotu, siusiu, ząbki ( wszystkie dwa) i spać z dzieciakami, coby rano zdążyć rozdziewiczyć mojego AXN'a. Rano wstałem, kawa, jeszcze tylko nerwowe szukanie gumki na owiewkę i.... zaczęło padać :wall:

Po dosyć bogatej wiązance na temat pogody i w ogóle (kot się napatoczył po nocnych orgiach to też zgarnął), zacząłem szykować się do pracy. I już kiedy miałem odwieźć mojego starszego do przedszkola... PRZESTAŁO PADAĆ :banana: Mały usłyszał tylko "Zakładaj kalosze! Przedszkole poczeka!" i poszliśmy.

Pierwszy start - 5m w górę, dezorientacja, GLEBA. Pomyślałem sobie jak ten wróbel z dowcipu "No to se k..... polatałem", ale podchodzę, patrzę - skrzydła się lekko rozłożyły (mam je na magnesy neodymowe), twarde źdźbło trawy nacięło trochę skrzydło, ale reszta ok. Stery działają więc w górę! Drugi start - zbyt lekko wyrzucony - GLEBA. Pacjent żyje i wierzga, to dawaj go raz jeszcze. Poleciał. Nie wiem kto miał większą radochę, ja czy mój synek, który przez większość lotu grzebał w mojej skrzynce z narzędziami, ale jesteśmy już umówieni na kolejny raz.

A model? Zaje....y! Faktycznie w porównaniu ze śmigłowcem to.... nie ma porównania .Niezłą zabawę miałem z gołębiami sąsiada, które postanowiły chyba dopaść mojego AXN'a. Musiałem im normalnie uciekać, bo obrały go za przewodnika i starały się go włączyć do stada :D

Chciałem się z Wami podzielić wrażeniami bo dawno nie miałem tak udanego poranka :juppi:

p.s. Właśnie przeczytałem to co napisałem. "Rano rozdziewiczyć", "szukanie gumki" ,"nocne orgie" :masakra: Niedobór witaminy S czy co? Chyba muszę spędzić jakiś wieczór z żoną...

Wróć do „Szybowce i motoszybowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość