Yak 55 - EPP

Kolejne piankoloty... ale nie tylko...
Awatar użytkownika
czarobest
Pierwsze koty za płoty...
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 5 razy

Postautor: czarobest » 7 sty 2018, o 19:39

A co tam, skoro na razie w kwestii heli u mnie cienko to podzielę się ostatnim modelem z silnikiem którego mały test ostatnio wrzuciłem na forum.

Zrobiony z planów wrzuconych na sąsiednim forum, malowanie podpatrzone z większego modelu takiego Yaka. Malowałem farbami Deco Color Decoration.
Rozpiętość 1 metr, waga - około 480 gramów.

Silnik Racerstar BR2212 930KV i jak widać radzi sobie fajnie w tym modelu.
Regulator ZTW Beatles Series 20A
Serwa SG90
Akumulator Zippy Compact 1000mAh 3S

Zdjęcia:
Ukryty Tekst:

YouTube

Pogoda od skończenia jakoś nie chcę współpracować. Jednak model lata fajnie....Tylko ktoś mu chyba przeszkadza :D. Mocy zdecydowanie nie brakuję, moje próby zawisu są na pewno śmieszne, ale mogę trochę usprawiedliwić się wiatrem i tym, że to moje pierwsze loty takim modelem ;). Mimo wszystko latanie nim sprawia mi frajdę i o to chyba chodzi :D, a umiejętności kiedyś tam przyjdą, wierze w to tak samo jak w to że ogarnę latanie helikopterem :lol: .
Mój kanał YouTube (moje modele, loty, itp) https://www.youtube.com/user/TheCzarobest
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
dawo
Elita forum...
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: dawo » 7 sty 2018, o 19:51

Jak na model który sam zrobiłeś to bardzo fajny :)
3x450,V922, Protos mini, Protos 500,Trex 600, 2xCombat, FunCub, EFX racer, Extra 300, Katana mini, Skrzydło, F16, quad 250, DX7S :)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Podziękował: 150 razy
Podziękowano: 148 razy

Postautor: pkali » 7 sty 2018, o 20:00

A mógłbyś się podzielić linkiem do planów na sąsiednim forum?
protos 380, protos mini, gaui MX3, oxy2, blade180cfx, dx9
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1415 razy
Podziękowano: 650 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 7 sty 2018, o 20:07

Super model!! Tez czekam na plany. Chętnie je przeskakuje na 70cm kiedyś w wolnej chwili...
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
czarobest

Postautor: czarobest » 7 sty 2018, o 20:34

Dzięki :),
Plany wrzucam w załączniku, bo nie wiem czy każdy ma konto na tamtym forum i czy można pobrać bez logowania.
A temat na pfmrc tutaj: http://pfmrc.eu/index.php/topic/54838-y ... Cak-z-epp/
Sorki, że nie wrzuciłem od razu, jakoś to przeoczyłem.
PS: Ja robiłem z "przepisu" z pfmrc, plany pokazują trochę inaczej jak by co :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mój kanał YouTube (moje modele, loty, itp) https://www.youtube.com/user/TheCzarobest
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Podziękował: 147 razy
Podziękowano: 57 razy

Postautor: omcKrecik » 8 sty 2018, o 01:37

Eeee... Radzisz sobie śmiało, ogarniesz helika ;) . Do zawisu na śmigle niewiele brakuje (prawie nic), ładnie stoi na wietrze :thumb:
Latałeś ze słuchawkami na uszach ? Nie ?
To jak to potem zsynchronizowałeś ? Chwilami lot fajnie zgrywa się z muzyką... :)
Gratuluję własnoręcznie zrobionego sprzętu :approve: , fajny jest. Niejaki Miruuu, zwany tu też Mireczkiem lub Mirosławem zmajstrował razu onego coś jakby podobnego. Jądrownia się to nazywało czy jakoś tak... hmm
Ale Mirosław lata inaczej :masakra:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
czarobest

Postautor: czarobest » 8 sty 2018, o 16:35

omcKrecik pisze:Eeee... Radzisz sobie śmiało, ogarniesz helika ;) . Do zawisu na śmigle niewiele brakuje (prawie nic), ładnie stoi na wietrze :thumb:
Latałeś ze słuchawkami na uszach ? Nie ?
To jak to potem zsynchronizowałeś ? Chwilami lot fajnie zgrywa się z muzyką... :)

Dzięki za dobre słowo :), latałem tylko z kamerą i kapturem na głowie, trochę montaż a trochę po prostu szczęście z tą synchronizacją :lol: .

omcKrecik pisze:Gratuluję własnoręcznie zrobionego sprzętu :approve: , fajny jest.

Znów dzięki, to chyba mój najprostszy w budowie model, ale fakt że wszystko zrobione samemu cieszy. Mogę powiedzieć, że wszystkie moje dotychczasowe samoloty były robione samemu (całe 5 :) ).

omcKrecik pisze:Niejaki Miruuu, zwany tu też Mireczkiem lub Mirosławem zmajstrował razu onego coś jakby podobnego. Jądrownia się to nazywało czy jakoś tak... hmm
Ale Mirosław lata inaczej :masakra:

:lol: Może uda mi się kiedyś zobaczyć co oznacza "inaczej" jak w końcu trafię na lotnisko ;)
Pozdrawiam ;)

Wróć do „Akrobaty”