Rockstar

Kolejne piankoloty... ale nie tylko...
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 19 mar 2015, o 12:00

Dwupłat który uzupełnił chyba luke po nieprodukowanym juz Gemini.
Nowy dwupłat będzie sprzedawany w dwóch wersjach :

Kit
http://www.multiplex-rc.de/en/products/ ... 140723ec82

oraz RR czyli z juz zamontowanym wyposażeniem mutliplexa :

http://www.multiplex-rc.de/en/products/ ... 785c312350


Zeby dobrze latał preferowany napęd pod 4S2600 - więc dość mocny z założenia.
Daje rade kręcić zwykłe acro, ale ma na tyle duże powierzchnie sterowe że 3D tez da radę.

Może niedługo trafi do mnei 1 egzemplarz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 mar 2015, o 14:02

No no, wygląda ciekawie...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 19 mar 2015, o 15:40

Wygląda fajnie. Cena pewnie taka duża, bo to MPX.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 mar 2015, o 16:43

Wysoka, wysoka. Ale jestem pewien że będzie się i tak dobrzeżach sprzedawał jak inne modele multiplexa.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 19 mar 2015, o 19:40

o już wiem czemu wycofali gemini
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 19 mar 2015, o 20:04

Modelik fajny... ładny taki :-) Być może jest to następca Gemini, ale napewno nie jego zastępca. Obydwa powinny być dostępne równolegle. Moim zdaniem ten model nie wypełnia luki, a wręcz poszerza i pogłębia tą która powstała po likwidacji Gemini.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 19 mar 2015, o 20:16

Dokladnie, jest troche wiekszy i dwa razy mocniejszy...
Chyba Multiplex podpatrywal co Jazz robi ze swoim Gemini i stwierdzili ze musza zrobic taki model seryjnie :rotfl:
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 19 mar 2015, o 21:41

A tak w ogóle to ten model MPXa, to jest Pitts Special Skipa Stewart'a.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 19 mar 2015, o 21:45

A na czym polega to że poszerza ? :-)
Mi w Gemini przeszkadzała konstrukcja kadłuba - ograniczone miejsce na baterie i regulator, kiepskie wyprowadzenie kabli od silnika, samo mocowanie silnika tez nie najlepsze.
Wielkość powierzchni sterowych była za mała.
Większośc elementów musiałem wzmacniać / usztywniać - z tego co widze w necie ten nowy ma juz trochę wzmocnień dodatkowych.

No rzeczywiście wygląda jakby zrobili go pod to co musiałem osiągać duzymi modyfikacjami w Gemini :-)
metr rozpiętości , dużo miejsca na baterie i miejsce na potężny silnik - będzie można nieźle go popędzić.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 19 mar 2015, o 22:39

Jazz pisze:A na czym polega to że poszerza ? :-)

Gemini był/jest fajnym modelikiem dla przeciętnego latacza. Łatwym w budowie i w naprawie, przy poprawnej konfiguracji przyjemnym w pilotażu. Ten pilotaż i wymagania można stopniować od popiardywania na 3S do ekstremalnych przecinaków jakie Ty produkowałeś... :-)

Jazz pisze:No rzeczywiście wygląda jakby zrobili go pod to co musiałem osiągać duzymi modyfikacjami w Gemini :-)
metr rozpiętości , dużo miejsca na baterie i miejsce na potężny silnik - będzie można nieźle go popędzić.

....No właśnie właśnie... a tu na dzień dobry mamy 4S i konstrukcyjne elementy łoża silnika, podwozie mocowane do stelaża schowanego w kadłubie. W niedoświadczonych rękach cała ta kratownicowa konstrukcja zostanie przemielona albo zerwie jakieś mocowania lub elementy schowane w kadłubie. Kiedy połamałem Gemini naprawa prętami węglowymi wzdłuż burty była łatwa, tutaj kabina wchodzi wcięciem w kadłub, ciężko znaleźć miejsce na prostą podłużnicę biegnącą przez cały kadłub.

W Gemini skrzydła mają tendencję do robienia nożyczek, bo mocowania górnego i dolnego płata są na współosiowych śrubach a same skrzydła płytko osadzone we wnękach kadłuba. W efekcie całe to mocowanie po jakimś czasie nabiera luzów i otrzymuje się Gemini o zmiennej geometrii skrzydeł ;) Tak czy siak, w razie krecika prostuje się nożyczki i lata się dalej.
Tutaj gniazda centropłatów wyglądają na głębsze więc będzie sztywniej, ale mocowania nie widać dokładnie, może jest podobne jak w Gemini? W Gemini okucie mocowania śruby górnego płata ma taki babol, że jest słabo zakotwione w piance w kierunku na wyrywanie, jest ryzyko że płaty rozlecą się w locie. I znowuż - na skutek większej sztywności słaby pilot będzie miał więcej do naprawy.

Reasumując, Rockstar w moim odczuciu to model dla zaawansowanych pilotów. Znaczy się, dla reszty świata brakuje czegoś fajnego, cieszącego oko, co jest łatwe w naprawie, i daje się upgradować w miarę postępów.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 20 mar 2015, o 07:57

No nie sposób nie przyznać Ci racji co do konstrukcji gemini - ja mialem ich wiele, i tych mankamentów nie doświadczyłem bo składałem w taki sposób że odrazu modyfikowałem model.
Zanim skleiłem kadłub, powiększałem prześwit wewnątrz i przedłużałem półkę tak aby baterie mocować pod centropłatem głeboko.
Skrzydeł wogóle nie przykręcałem, tylko były wklejane na stałe.
I tak dalej ...
Co do Rockstara - no napewno nie jest to typowy tłuczek piankowy, dla mnie akurat nie ma znaczenia jak wygląda ewentualne naprawianie bo albo łapie małe uszkodzenia , które łatwo naprawić , albo anihiluje model - wtedy i tak nie ma znaczenia jaka miał konstrukcje :-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 mar 2015, o 08:39

Jazz pisze:[..]nie ma znaczenia jak wygląda ewentualne naprawianie bo albo łapie małe uszkodzenia , które łatwo naprawić , albo anihiluje model - wtedy i tak nie ma znaczenia jaka miał konstrukcje :-)


Jazz, pamietasz mojego Orla? Pamietasz jak wygladal jak nim przyglebilem na Palacowej?
Wiesz, ze Artja go poskladal do kupy? Serio!
Jeszcze nie latal, bo jakos... brakuje pary zeby... dokonczyc (w sensie uzbroic)... Ale poleci - to kwestia czasu.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 20 mar 2015, o 09:16

Wierz mi , ja tez potrafię dużo naprawić.
Ale niektórych rzeczy się nie da :-)
Jak przywalę w glebe lecąc ponad 100 kmh to model mi miażdzy i rozrywa na strzępy.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 mar 2015, o 10:26

No pewnie tak... Ja wtedy tego Orla juz spisalem na straty, a Artja naprawil go w ciagu jednego wieczoru...
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 1 kwie 2015, o 14:11

Dzięki uprzejmości arthobby będę juz jutro miał Rockstara w wersji RR w domu , więc może jakiś mały in-box będzie.
Zdecydowałem się na wersję RR ze względu na wyposażenie które jest bardzo dobre i mi odpowiada.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 3 kwie 2015, o 09:41

Wczoraj dotarł - po robocie wziąłem więc sie za przejrzenie czym nas tym razem uraczyl Multiplex.
Jako że model w wersji RR - serwa, silnik i regulator już gotowe do użytku, przy czym po podpięciu pod radio okazalo się że serwa ustawione w neutrum, silnik kręci się w prawo , więc nic nie musialem juz poprawiać.
Złożenie modelu w tej wersji sprowadza się do :
- przykręcenia nylonową sruba statecznika wysokości , wpięciu na zatrzask steru kierunku (oba wymienione stery są na zawiasach - chodzą płynnie w dużym zakresie wychyleń i maja dużą powierzchnie sugerując zacięcie tego modelu do trybu 3D).
- przykręcenia nylonowymi srubami dolnego i górnego płata ( po 1 śrubie na płat) , z tym że gniazda w które się wkręca nie są to plastikowe elementy w klejone w pianke, ale metalowe zamontowane w listewce a ta dopiero jest wklejone w piankę.
- zamontowanie łączników między skrzydłami jest zrobione na zatrzaski - duże , solidne i dzięki nim wygodnie łączy się skrzydła, a w razie potrzeby mozna szybko je zdemontować.
Także model mozna do transportu czy przechowywania rozłozyc włącznie z tylnimi statecznikami, cały system jest dobrze przemyślany i nie osłabia konstrukcji.

Oglądajac model wczesniej w necie na kilku dostępnych zdjęciach trochę obawiałem się czy wnetrze jest dobrze zaprojektowane - miejsce na silnik, regulator baterie oraz odbiornik.
Majac juz model w rękach - jest super :

- silnik jest dobrze dostępny, bo z przodu jest maskownica na magnesy , która można zdjąć.
W wersji RR zamontowany jest Himax 4220-620 (680W) , w/g specyfikacji 3-5S , ale z doświadczenia wiem że pod 6S tez bez problemu bedzie dzialal.
- regulator umieszczamy pod półkę na której jest pakiet - jest tam miejsce wystarczające na dośc duże regulatory o dowolnym kształcie, a konektor prądowy wyciągamy w komorze gdzie lokowana jest bateria.
W wersji RR daja 60A
- ulokowanie serw od steru wysokości i kierunku, są one przykręcone do listwy w komorze gdzie montujemy baterie, ale w slotach ponizej w taki sposób że sa poniżej poziomu półki baterii.
Dzieki temu wogóle nie ograniczają miejsca na baterię
W wersji RR wszystkie 4 serwa są identyczne i sa to Hitec 82MG - silne analogowe serwa, które powinny bez problemu podołać.
- miejsca na baterie jest bardzo dużo , zarówno na szerokość , długość jak i wysokośc.
Co więcej robiłem testy statyczne wyważenia i dzięki dużej ilości miejsca modle wyważa się nawet dla bardzo lekkich lub ciężkich baterii , jest mozliwośc przesuwania przód / tyl i zachowania wyważenia.

Podwozie - amelinowy pałąk, duże koła , mocownia nakretkami samokontrującymi , kołpaki z elaporu.
Przykręcone na 4 stalowe śruby, solidne ale dobrze sprężynuje, zamocowane bardziej na przód w stosunku do CG modelu.
To dobry pomysł , bo takie usytuowanie zmniejsza ryzyko kapotażu, i ułatwia wyważenie modelu z roznymi bateriami.

Skrzydła, łączniki skrzydeł , kadłub i stery są powzmacniane płaskownikami / rurkami węglowymi, co wyręczyło mnie z zrobienia tego samemu.
Kadłub jest z grubej wartwy elaporu, wzmacniany z przodu konstrukcja z listewek i w porównaniu do innych modeli jak np Gemini model jest jak czołg.

Wrażenia z oblotu wrzucę gdy go wykonam, z racji małej ilości czasu oraz beznadziejnej pogody musze poczekać.
Mam nadzieję że w czasie weekendu uda mi sie zrobić choć 1 lot.

W arthobby dostępna jest obecnie tylko wersja RR w cenie 1329 zł, i biorąc pod uwage zarówno wykonanie modelu jak i jakość wyposażenia nie jest to wygórowana cena.
Wersja kit będzie także wkrótce dostępna, będzie cenowo około połowę niższa niż wersji RR.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 4 kwie 2015, o 10:28

Zajefajna maszyna :) teraz tylko czekam na twój filmu z oblotu....
Zimo wypier.... Bo mi się latac juz chce
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 kwie 2015, o 12:56

po mojemu duży
Helikoptery
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 4 kwie 2015, o 18:06

Dziś było wietrznie, co gorsza porywisty wiatr szarpał modelami mocno.
Zrobiłem Rockstarem około 7 pakietów, najróżniejszych ale w takich warunkach to nie była frajda.
Fabryczny setup jest pomyślany na 7 minut agresywnego latania i około 10 minut normalnego na baterii 4S2700, tak długi czas bierze się z niskiego kv silnika oraz dużego śmigła, tak więc demonem prędkości nie jest, za to idzie za ręką mimo niekorzystnych warunków.
Zrobiłem tez lot na baterii 3S2600 - model latał na niej tyle samo czasu co na 4S2700 tylko było to już tempo spacerowe :-)
No ale latać się da, i model bez problemu się wyważył.
Zrobiłem też lot na 6S - łącząc 2 pakiety 3S2200 (które zmieściły się w komorze na baterię bez problemu obok siebie :-)
Wtedy model ma już większego kopa, ale w takim przypadku warto pomyśleć o zmianie śmigła .

Na polu niezbędna była jedna regulacja po pierwszym locie - musiałem dokręcić mocniej śruby kontrujące kółka - za duży luz powoduje że co prawda kółka kręcą się bardzo luźno, ale jednocześnie w powietrzu generują nieprzyjemny dźwięk :-)
Dzięki za pomoc Wojtek :-)

Nie było sensu robić filmu, bo w takich warunkach gdy rzucało modelem wszystko nim kręciłem wysoko i daleko , poczekam na dzień gdy nie będzie wiało.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 kwie 2015, o 18:28

chyba nie odebrałem kombinerek? :(
Helikoptery

Wróć do „Akrobaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości