Extra 300S (Multiplex)

Kolejne piankoloty... ale nie tylko...
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 22 lip 2016, o 09:53

Do lotu pstryczek. Potencjometr ewentualnie do jakiś prób w locie, ale nie będę widział jakie są wychylenia więc chyba też słabo.
Spoko. Lot z pstryczkiem a później zmiana ustawień i znów lot. Kilka prób o wynik gotowy :-)
Jak polatam dam znać. Narazie podwozie się klei po ostatnim lądowaniu.

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 lip 2016, o 10:49

Aikus - super focia :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 22 lip 2016, o 11:39

to bylo wczoraj na palacowej:)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 22 lip 2016, o 12:19

aikus pisze:to bylo wczoraj na palacowej:)


To znany fakt, że chociaż Śmierć Świata Dysku jest, według własnych słów, ANTROPOMORFICZNĄ PERSONIFIKACJĄ, już dawno zrezygnował z używania tradycyjnych, szkieletowych wierzchowców. Zbyt często musiał się zatrzymywać i mocować drutem różne elementy.


...I dlatego Aikus najpierw kupił gaukę, a potem kosę ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 22 lip 2016, o 12:29

ocean_wro pisze:Do lotu pstryczek. Potencjometr ewentualnie do jakiś prób w locie, ale nie będę widział jakie są wychylenia więc chyba też słabo.
Spoko. Lot z pstryczkiem a później zmiana ustawień i znów lot. Kilka prób o wynik gotowy :-)
Jak polatam dam znać. Narazie podwozie się klei po ostatnim lądowaniu.

*tapatalk*


Zrób pstryczek plus trum na potencjometrze. Trym od 0-100%. Wtedy pstryczkiem wyłaczysz klapy, ale później zobaczysz jakie były wychulenia.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 25 sie 2016, o 14:55

Ołszyn, wrócę do tematu Twojej Extry...

Jak sie sprawuje? Jakie wnioski po ponad miesiącu latania? Fajne, niefajne? Latasz na silniku stockowym z zestawu (4S) czy dawałeś jakiś inny?
Tak się zaczynam zastanawiać nad tym samolotem troche... tylko jak coś, to bym celował w setup pod 6S 1450mAh lipole...
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 25 sie 2016, o 17:54

Lata mi się super. Tylko weź pod uwagę, że to mój pierwszy w życiu samolot z silnikiem więc nie mam porównania. Ja mam zmienione śmigło na składane 13x8 graupnera bo wywaliłem podwozie i ląduje w trawie. Teraz mam spokój sumienia i czyste gacie.
Mam problem z przerywającym silnikiem i aktualnie model wisi bez regla i motoru. Wysłałem do sprzedawcy, ten do dystrybutora czyli arthobby. Tam męczyli zestaw dwa dni no i wysłali do producenta do Niemiec. Podobno mają mi wymienić i motor i regiel.
Ale to tak na marginesie mówię.
Wracając do latania to mi wystarcza te 4s ten silnik ma coś koło 600W, używam sls-ów 2600 40C. Nie jest to lekki model typu reaktor Twój, ale dzięki temu latałem przy wietrze gdzie kolega helikiem nie latał bo za bardzo wieje. Generalnie zdmuchiwało mi gościa z ręki ale jak już wyrzuciłem to czad. Pięknie się powietrza trzyma, kręci figury jest ładnie widoczny no i jest ogólnie moim zdaniem ładny - pół makieta a nie tylko podkłady :-)
Powiem tak jeśli da radę mocniejszy silnik i 6s to będzie chyba lepiej. Nie wiem jak z wyważeniem będzie ale pakiet 1450 jest mniejszy niż mój sls wiec wejdzie bez problemu. Nie wiem też jakie wtedy śmigło, no ale to już Ty najlepiej wiesz.
Na koniec krótko a treściwie: nie mogę się doczekać gratów z Niemiec i niech to będzie moją oceną extry :-)

Stan obecny modelu

Obrazek

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 25 sie 2016, o 19:02

dzięki. a nie pamiętam - dawałes gdzieś jakiegoś inboxa? pytam bo nie wiem czy szukać :)

trochę się zaczynam jarać tym modelem. wszystko wina i Intera... tyle że ja to najchętniej bym kupił same pudło bez elektroniki bo tą Lubie dobierać samemu pod siebie.

niestety samych kitów nigdzie nie znalazłem.

serwa bym zniósł jakie są ale silnik na bank bym wymieniał bo za dużo mam pakietów do miniaka. pojemnościowo w sensie watogodzin są analogiczne do 2200 4S. takie widziałem właśnie sugerowanych przez producenta parametrach...

hmm
Lasiek
Domownik forum...
Posty: 295
Rejestracja: 07-04-2015
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lasiek » 25 sie 2016, o 20:24

ocean_wro pisze:Lata mi się super. Tylko weź pod uwagę, że to mój pierwszy w życiu samolot z silnikiem więc nie mam porównania. Ja mam zmienione śmigło na składane 13x8 graupnera bo wywaliłem podwozie i ląduje w trawie. Teraz mam spokój sumienia i czyste gacie.
Mam problem z przerywającym silnikiem i aktualnie model wisi bez regla i motoru. Wysłałem do sprzedawcy, ten do dystrybutora czyli arthobby. Tam męczyli zestaw dwa dni no i wysłali do producenta do Niemiec. Podobno mają mi wymienić i motor i regiel.
Ale to tak na marginesie mówię.
Wracając do latania to mi wystarcza te 4s ten silnik ma coś koło 600W, używam sls-ów 2600 40C. Nie jest to lekki model typu reaktor Twój, ale dzięki temu latałem przy wietrze gdzie kolega helikiem nie latał bo za bardzo wieje. Generalnie zdmuchiwało mi gościa z ręki ale jak już wyrzuciłem to czad. Pięknie się powietrza trzyma, kręci figury jest ładnie widoczny no i jest ogólnie moim zdaniem ładny - pół makieta a nie tylko podkłady :-)
Powiem tak jeśli da radę mocniejszy silnik i 6s to będzie chyba lepiej. Nie wiem jak z wyważeniem będzie ale pakiet 1450 jest mniejszy niż mój sls wiec wejdzie bez problemu. Nie wiem też jakie wtedy śmigło, no ale to już Ty najlepiej wiesz.
Na koniec krótko a treściwie: nie mogę się doczekać gratów z Niemiec i niech to będzie moją oceną extry :-)

Stan obecny modelu

Obrazek

*tapatalk*


Trudny samolot sobie wybrałeś. Za to ładny jest
pozdrawiam Bartek

heliki : G 380 k bar, G 570 k bar, G 500 k bar, G 700 kbar, G 700 brajan;
GauiX3 x2 k bar; Gaui x3 brajan, ALZRC 380 k bar, Agile 5.5 k bar
samoloty: Edge540 1,9m 35cm Edge 540 2,2m 55cm, yak 55, quantum observer FPV
dron: 250
radia: spektrum dx8 i dx6
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 25 sie 2016, o 20:36

A dlaczego trudny?

Serio pytam. Jak zacząłem latać tym reaktorem (wiem wiem to zupełnie co innego) to jakoś tak wspomnienia wróciły i sentymnt do samolotów. Zrobiła mi się chętka na polatanie, ale jeśli już latać to czymś i ładnym i mocnym i wiele mogącym... hmm
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 25 sie 2016, o 20:54

Słuchajcie. Nie interesowały mnie bety, easy stary, czy inne takie. Sorki, ale jak na symku wybierałem tamte skrzydełka to szybko się nudziłem. Za to akrobaty w stylu extry, capa, edga czy innego sukhoja pozwalały sobie poszaleć i dawały frajdę. Czegoś takiego szukałem i coś tam na forum wrzuciłem by doradzić. Wtedy niezastąpiony nasz szukacz netowy Artu gdzie indziej zwany Kowalem wynalazł właśnie moją extrę. Wiele się nie zastanawiałem i se klikłem. I se nie żałuję. I nie jest trudna, ale wymagająca czyli daje tę adrenalinkę jak heliki :-)

Jak wspomniałem to mój pierwszy parapet. Skoro poszedłem go oblatać i pierwsze w życiu lądowania robiłem na skrawku asfaltu i jakoś dałem radę to znaczy że model jest ok :-)
Pewnie, że urwałem podwozie w trzecim locie ale skręciłem i latalo to dalej. Teraz tego problemu nie ma bo ląduje gdzie chcę bez pasa.
Model lata jak w symku i daje niesamowitą frajdę z wykonywanych ewolucji, a przy tym zaje**scie się prezentuje na niebie.
Co do inboxa to nie robiłem bo i nie było po co. Model przyjechał niemal gotowy to dałem tylko fotkę.


*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Lasiek
Domownik forum...
Posty: 295
Rejestracja: 07-04-2015
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lasiek » 25 sie 2016, o 21:36

miruuu pisze:A dlaczego trudny?

Serio pytam. Jak zacząłem latać tym reaktorem (wiem wiem to zupełnie co innego) to jakoś tak wspomnienia wróciły i sentymnt do samolotów. Zrobiła mi się chętka na polatanie, ale jeśli już latać to czymś i ładnym i mocnym i wiele mogącym... hmm


Bo duża prędkość podchodzenia ma i na pierwszy samolot się średnio nadaje. Ma tendencje do przeciagania na zakrętach i ciężko po przeciagnieciu go odzyskać. Do wiele mogących ten model niestety nie należy na oryginalnym setupie pionowo leciał na pelnym gazie ale dupy nie urywalo. Powiedzal bym ze model dla bardziej doswiadczonych pilotow jest. Ja ciągle podwozie gubilem a przy wietrze to kilka prób na podejście wymagal. A mialem przed nim kilka samolotów
pozdrawiam Bartek

heliki : G 380 k bar, G 570 k bar, G 500 k bar, G 700 kbar, G 700 brajan;
GauiX3 x2 k bar; Gaui x3 brajan, ALZRC 380 k bar, Agile 5.5 k bar
samoloty: Edge540 1,9m 35cm Edge 540 2,2m 55cm, yak 55, quantum observer FPV
dron: 250
radia: spektrum dx8 i dx6
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 25 sie 2016, o 21:44

Lasiek masz rację. Extra jest wymagająca, ale dla mnie to zaleta. Latać parapetem co sam lata to żadna przyjemność a nuda po prostu. Skoro ja latam a model jeszcze cały to znaczy że można. Miruuu z kolei ma duże doświadczenie (we wszystkim) więc dla niego to pesteczka. Co do setupu to ciekawi mnie jak będzie na 6s. Mam 10 pakietów 1450.
Miruu kupuj.

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Lasiek
Domownik forum...
Posty: 295
Rejestracja: 07-04-2015
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lasiek » 25 sie 2016, o 21:50

Ja tym modelem w buraki poszedlem w bakowie. Latac samolotem a latać to jest różnica jak chcesz od prawej do lewej to latać będzie. Wiadro ca się kupi i naprawi jak nowe rzeczy bedzesz ćwiczył. Nie polecam samolotu tego typu na 1 i nawet na 4:) trudny jest i tyle. Ladny za to i zachwyt budzi jak na styropian.
pozdrawiam Bartek

heliki : G 380 k bar, G 570 k bar, G 500 k bar, G 700 kbar, G 700 brajan;
GauiX3 x2 k bar; Gaui x3 brajan, ALZRC 380 k bar, Agile 5.5 k bar
samoloty: Edge540 1,9m 35cm Edge 540 2,2m 55cm, yak 55, quantum observer FPV
dron: 250
radia: spektrum dx8 i dx6
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 sie 2016, o 06:01

ale mi mieszacie w głowie.

dobrze, że muszę najpierw wyzbyć się balsiaka żeby zrobić miejsce (kowal rzadko przychodzi i piwnica mi się zapycha...). będę miał chwile do namysłu.

to co mnie trochę zniechęca to to że może być zbyt szybka - Lubie akrobaty, które fajnie latają powoli i nie chcą przepadać... ale ta extra... no ładniusia kurde...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 26 sie 2016, o 07:35

Ocean ładna, ale tak bez pilota? U mnie szybka przyciemniana, więc bez sensu, natomiast u Ciebie jakiś minionek albo mały głód byłby super
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 sie 2016, o 08:04

Ja już mam typa z HK do mojej, o ile się zdecyduje:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rch=figure
Obrazek
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 26 sie 2016, o 08:57

Mirek, latać parapetami umiesz... dasz rade, osobiście bardzo dobrze lata mi sie kataną mini - najfajniejszy z moich modeli... jeszcze nie latam nią 3d ale to moja wina a nie jej :) żadna pianka nie poleci tak jak balsiak - zapytaj kowala. Ryzyko jest tylko podczas lądowania - jak nie wyjdzie, ale tu też pierwsze klejenia są bezproblemowe... no chyba że walnie na całej pi. ..e to wiadomo co zostanie :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 26 sie 2016, o 09:23

miruuu pisze:Ja już mam typa z HK do mojej, o ile się zdecyduje:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rch=figure
Obrazek

Miruuu nie kupuj extry.
Bardzo Cię przepraszam, ale tak mi się spodobała ta laska, że se klikłem ją z eu warehouse.

A wiesz, nie możemy mieć takich samych a prawa autorskie do laski w extrze są Twoje wiec jak na wstępie

Miruu nie kupuj extry.

Z poważaniem

Ołszyn

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 sie 2016, o 09:28

Haha, kurde, zmotywowałeś mnie podwójnie. Najgorsze jest to, że z drugiej strony Inter mnie cały czas podjudza na mailach... Pierdzielony...
No nic. Szukam silnika pod 6S jakiegoś... i zobaczymy... ;)

Wróć do „Akrobaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości