Yak 55 - EPP

Kolejne piankoloty... ale nie tylko...
Awatar użytkownika
czarobest
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 22
Rejestracja: 09-09-2017
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 5 razy

Postautor: czarobest » 7 sty 2018, o 19:39

A co tam, skoro na razie w kwestii heli u mnie cienko to podzielę się ostatnim modelem z silnikiem którego mały test ostatnio wrzuciłem na forum.

Zrobiony z planów wrzuconych na sąsiednim forum, malowanie podpatrzone z większego modelu takiego Yaka. Malowałem farbami Deco Color Decoration.
Rozpiętość 1 metr, waga - około 480 gramów.

Silnik Racerstar BR2212 930KV i jak widać radzi sobie fajnie w tym modelu.
Regulator ZTW Beatles Series 20A
Serwa SG90
Akumulator Zippy Compact 1000mAh 3S


Zdjęcia:
Ukryty Tekst:




Pogoda od skończenia jakoś nie chcę współpracować. Jednak model lata fajnie....Tylko ktoś mu chyba przeszkadza :D. Mocy zdecydowanie nie brakuję, moje próby zawisu są na pewno śmieszne, ale mogę trochę usprawiedliwić się wiatrem i tym, że to moje pierwsze loty takim modelem ;). Mimo wszystko latanie nim sprawia mi frajdę i o to chyba chodzi :D, a umiejętności kiedyś tam przyjdą, wierze w to tak samo jak w to że ogarnę latanie helikopterem :lol: .
Mój kanał YouTube (moje modele, loty, itp) https://www.youtube.com/user/TheCzarobest
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 7 sty 2018, o 19:51

Jak na model który sam zrobiłeś to bardzo fajny :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 7 sty 2018, o 20:00

A mógłbyś się podzielić linkiem do planów na sąsiednim forum?
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 sty 2018, o 20:07

Super model!! Tez czekam na plany. Chętnie je przeskakuje na 70cm kiedyś w wolnej chwili...
Awatar użytkownika
czarobest
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 22
Rejestracja: 09-09-2017
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 5 razy

Postautor: czarobest » 7 sty 2018, o 20:34

Dzięki :),
Plany wrzucam w załączniku, bo nie wiem czy każdy ma konto na tamtym forum i czy można pobrać bez logowania.
A temat na pfmrc tutaj: http://pfmrc.eu/index.php/topic/54838-y ... Cak-z-epp/
Sorki, że nie wrzuciłem od razu, jakoś to przeoczyłem.
PS: Ja robiłem z "przepisu" z pfmrc, plany pokazują trochę inaczej jak by co :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mój kanał YouTube (moje modele, loty, itp) https://www.youtube.com/user/TheCzarobest
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 8 sty 2018, o 01:37

Eeee... Radzisz sobie śmiało, ogarniesz helika ;) . Do zawisu na śmigle niewiele brakuje (prawie nic), ładnie stoi na wietrze :thumb:
Latałeś ze słuchawkami na uszach ? Nie ?
To jak to potem zsynchronizowałeś ? Chwilami lot fajnie zgrywa się z muzyką... :)
Gratuluję własnoręcznie zrobionego sprzętu :approve: , fajny jest. Niejaki Miruuu, zwany tu też Mireczkiem lub Mirosławem zmajstrował razu onego coś jakby podobnego. Jądrownia się to nazywało czy jakoś tak... hmm
Ale Mirosław lata inaczej :masakra:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
czarobest
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 22
Rejestracja: 09-09-2017
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 5 razy

Postautor: czarobest » 8 sty 2018, o 16:35

omcKrecik pisze:Eeee... Radzisz sobie śmiało, ogarniesz helika ;) . Do zawisu na śmigle niewiele brakuje (prawie nic), ładnie stoi na wietrze :thumb:
Latałeś ze słuchawkami na uszach ? Nie ?
To jak to potem zsynchronizowałeś ? Chwilami lot fajnie zgrywa się z muzyką... :)

Dzięki za dobre słowo :), latałem tylko z kamerą i kapturem na głowie, trochę montaż a trochę po prostu szczęście z tą synchronizacją :lol: .

omcKrecik pisze:Gratuluję własnoręcznie zrobionego sprzętu :approve: , fajny jest.

Znów dzięki, to chyba mój najprostszy w budowie model, ale fakt że wszystko zrobione samemu cieszy. Mogę powiedzieć, że wszystkie moje dotychczasowe samoloty były robione samemu (całe 5 :) ).

omcKrecik pisze:Niejaki Miruuu, zwany tu też Mireczkiem lub Mirosławem zmajstrował razu onego coś jakby podobnego. Jądrownia się to nazywało czy jakoś tak... hmm
Ale Mirosław lata inaczej :masakra:

:lol: Może uda mi się kiedyś zobaczyć co oznacza "inaczej" jak w końcu trafię na lotnisko ;)
Mój kanał YouTube (moje modele, loty, itp) https://www.youtube.com/user/TheCzarobest
Pozdrawiam ;)

Wróć do „Akrobaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron