DJI NAZA-H

Takie FBL-e dla wielowirnikowców. Do tego GPSy, OSD i inne cuda.
Awatar użytkownika
sunlux
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 11-12-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy

Postautor: sunlux » 13 gru 2015, o 16:40

Witam pierwszy raz wszystkich kolegów na forum,

proszę o poradę,

czy zakup DJI NAZA-H + GPS do mojego Raptora E550S (radio SANWA SD-10G) to dobry wybór ?
http://sklep.rc-lipol.pl/pl/p/DJI-NAZA- ... my-DJI/346

Czy ten stabilizator nie jest przestarzały ? Czy to nie jest jakaś stara wersja ? Czy powinienem zwrócić uwagę na numer wersji (V1 V2) ? Sprzedawca tego nie podaje.
Moje pytanie, ponieważ na stronie producenta tego stabilizatora http://www.dji.com/ nie ma go w aktualnej ofercie sprzedaży. Są tylko modele A2, WooKong-M oraz Naza-M V2 ale wszystkie te trzy są przeznaczone do wielo-wirnikowców.

Początkowo planowałem kupić dużo tańszą wersję FlyMentora ale ogólnie nie jest on już w sprzedaży a DJI NAZA-H + GPS ma dodatkowo właśnie jeszcze moduł GPS, który ponoć umożliwia powrót helikoptera do miejsca startu.

Będę wdzieczny za wszelkie uwagi.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 gru 2015, o 19:13

V1 chyba nie miał waypoint'ów a V2 chyba już ma.

MOżesz też kupić APM'a, Pixhawka'a za 1/4 tej ceny, nauczyc się a potem zdecydować - wtedy już świadomie
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 13 gru 2015, o 19:31

Z tego co ja wiem Naza-H jest tylko w jednej wersji -V1. Mam taką i trochę na niej latałem.
Sam system sprawuje się bardzo dobrze. Świetnie poziomuje model. W GPS hold helik wisi jak zamurowany!
Ten system NIE posiada RTH. DJI nigdy nie wprowadziło softu umożliwiającego tę funkcję. Istnieje ona tylko w Nazie-M (wielowirnikowce)
Wookong-H też bodajże nie posiada RTH. Dopiero DJI Ace One za ok 10000 $ posiada wszystkie funkcje.
Z Flymentorem daj sobie spokój. Szkoda kasy i nerwów. Działanie systemu bardzo słabe.
Nazę-H jak najbardziej polecam.

Szkoda, że jest małe zainteresowanie tym system. Niestety niewiele osób lata helikami, przez co DJI nie rozwija softu i zapewne też z braku konkurencji w tym segmencie do tej pory nie wprowadziło funkcji RTH.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 gru 2015, o 19:37

Sorry nie doczytałem, ze to helik- z automatu założyłem, że copter. A na czym Ci najbardziej zależy w systemie?
Helikoptery
Awatar użytkownika
sunlux
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 11-12-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy

Postautor: sunlux » 13 gru 2015, o 21:28

wojtekr pisze:Sorry nie doczytałem, ze to helik- z automatu założyłem, że copter. A na czym Ci najbardziej zależy w systemie?


Głównie nie chce rozbić helikoptera.

Sprzedawca potwierdził mi, że DJI NAZ-H + GPS ma funkcję samoczynnego powrotu do miejsca startu - więc wygląda na to, że sam nie wie albo wyczuł moją niewiedzę w tym temacie :dk:
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 13 gru 2015, o 22:22

Jeżeli uczysz się latać helikami, to Naza-H na pewno pomoże na początku. Chociaż dobry symulator i godziny przy nim spędzone najlepiej zaowocują.
Ja używałem Nazy przy lotach FPV. Ale nigdy nie latałem w Atti, czyli trybie stabilizacji, tylko zawsze w manualu.
System zabezpieczał mnie w przypadku utraty zasięgu. Po prostu miałem czas na reakcje, bo heli sobie spokojnie wtedy wisiał, a nie leciał w dół, jak kamień w wodę. No i w zawisach włączałem Holda pozycji i mogłem wtedy spokojnie odłożyć apkę i iść się np czegoś napić ;-)
Co do sprzedawcy, to szkoda słów... Brak wiedzy niestety często poraża... Zapewne opierał się na Nazie-M, a to jednak dwa całkiem różne systemy.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 gru 2015, o 05:49

Nie lepiej po prostu mikrusa kupić i ćwiczyć zamiast kombinować? ;)
Awatar użytkownika
sunlux
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 11-12-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy

Postautor: sunlux » 27 sie 2016, o 20:07

Witam kolegów do dłuższej nieobecności.
Nie zdecydowałem się jeszcze na NAZA-H i teraz tak przeglądam stronę DJI i w sekcji FLIGHT CONTROLLERS są nowe dwa kontrolery Ace One oraz WooKong-H. Przedtem ich nie zauważyłem więc proszę mnie poprawić...

NAZA-H http://www.dji.com/product/naza-h

Ace One http://www.dji.com/product/ace-one

WooKong-H http://www.dji.com/product/wookong-h

Czy to są jakieś nowsze rozwiązania? Miał już ktoś z kolegów z nimi do czynienia ?

Tak jak wcześniej pisałem najważniejsze dla mnie to stabilizacja lotu (aby zawisł helikopter w miejscu), chciałbym aby sam wrócił i wylądował (tak jak RTH w Phantomie 3) (choć z tym może byc ciężko bo jak ustaliliśmy NAZA-H tego nie ma) i myślałem o lotach FPV czyli kamera, gimbal itd.

Wróć do „Systemy FC (Flight Controller)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron