Q-BOT Micro Quadcopter

Od biedronki po prawdziwą mydelniczkę na wypasie...
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 27 lis 2013, o 21:19

Witajcie panowie pomozcie bo jak zaraz je...ne tym o sciane :wall:

Kupilem takiego baczka i nie moge go zbindowac, czytam intrukcje z HK i dalej to samo.

Kod: Zaznacz cały

B. Bind
 
The Q-BOT must be bound to the transmitter (module) before it will operate for the first
time. The detailed operation is as followed:
Do NOT turn on the transmitter (module) at first, but power on the Q-BOT (put in the
battery). The LED will now start to blink fast, the Q-BOT will now be in frequency mode;
then turn on the transmitter. When the Q-BOT’s LED flash slowly it means it has received
signal, do not move the Q-BOT until the LED stays on, it can fly directly after LED is lit.
It is unnecessary to bind with transmitter at the next flight, but turn the transmitter
(module) on first, and then power on the Q-BOT.


Ogolnie mam podlaczyc dwoma kabelkami Turnigy Radio adapter do mojego Dx6i, ustwic tak diody aby lewa byla czerwona a prawa zielona. I tak tez ustawiam. Bindujac podlaczam najpierw pakiecik, i jak zaczyna flashowac szybko to wlaczam transmiter. Jednak dioda gasnie i lipa. Na filmie ponizej pokazuje jak zachowuje sie model w kazdej z mozliwych sytuacji. Zaraz mnie cos strzeli, fajne gownienko, polatalo by sie w domu a tu cos, nie tak..


Mam nadzieje, ze popelniam jakies glupstwo, przeoczenie czegos waznego.

Taki mogelik zakupilem : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29595__Q_BOT_Micro_Quadcopter_w_2_4gHz_RF_Module_Spektrum_JR_Futaba_compatible_.html
[youtube]http://youtu.be/TqPmT00xmLg[/youtube]


ROZWIĄZANIE PROBLEMU:
Po prostu skasowalem model i ustawilem go w trybie ACRO (samolotowy znaczy). Po tym gyro, zamienilo sie w GEAR i przestal mi robic te losowe flipy. Teraz jest ok.
Trzeba również zwrócić szczególną uwagę na pierwsze bindowanie: nalezy zbliżyć moduł do quada na odleglosc nawet 2-3 cm, tylko wtedy poprawnie sie zbinduje.


Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 27 lis 2013, o 23:02

Nie jestem ekspertem, ale jeśli adapter jest podpinany przez jack 3,5mm to sygnał PPM jest przesyłany tylko przy wyłączonym radiu.
Tzn. po włożeniu jacka aparatura powinna się uruchomić mimo wyłączonego przycisku zasilania. W tym trybie jest PPM, a zasilanie wbudowanego modułu radiowego jest odłączone.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 27 lis 2013, o 23:42

W tym trybie jest PPM, a zasilanie wbudowanego modułu radiowego jest odłączone.

Trochę może nie na temat ale w 9x nie tak nie jest, trzeba ręcznie wysunąć nadajnik albo wlutować rezystor w odpowiednie miejsce.
Helikoptery
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 28 lis 2013, o 00:35

super_mario2 pisze:Nie jestem ekspertem, ale jeśli adapter jest podpinany przez jack 3,5mm to sygnał PPM jest przesyłany tylko przy wyłączonym radiu.
Tzn. po włożeniu jacka aparatura powinna się uruchomić mimo wyłączonego przycisku zasilania. W tym trybie jest PPM, a zasilanie wbudowanego modułu radiowego jest odłączone.


Dokladnie robie tak jak mowisz. Ja mam wylaczone radio i probuje zbindowac, problem w tym, ze niewazne czy
mam wlaczone radio czy nie, to baczek tak samo sie zachowuje. Tak jak na filmie, wlaczam go, flashuje kilka sekund, potem przyspiesza i po 2 sek nic, led gasnie i duuuupa.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 28 lis 2013, o 12:29

wojtekr pisze:
W tym trybie jest PPM, a zasilanie wbudowanego modułu radiowego jest odłączone.

Trochę może nie na temat ale w 9x nie tak nie jest, trzeba ręcznie wysunąć nadajnik albo wlutować rezystor w odpowiednie miejsce.


Ale tu mówimy o DX6i
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 28 lis 2013, o 12:51

karol
podpinasz pakiet i bierzesz wtyczkę od modułu wpinasz w wyłłączone radio z równoczesnym trzymaniem trenera...tak?
a może się to inaczej binduje...? ni ma binda na zewnętrznym module?

edit:
mario_ ok. załapałem
Ostatnio zmieniony 28 lis 2013, o 13:16 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 28 lis 2013, o 13:02

Z tego co ja rozumiem, to binduje się dołączony po kablu zewnętrzny moduł, a model po prostu wiąże się z pierwszym usłyszanym nadajnikiem. Guzik bind w aparaturze nie ma zastosowania, bo ona jest tylko źródłem PPM.
Obawiam się, że to jest bardzo proste i Karol robi to poprawnie, a uszkodzony jest nadajnik lub odbiornik...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 28 lis 2013, o 13:27

Wiktor pisze:podpinasz pakiet i bierzesz wtyczkę od modułu wpinasz w wyłłączone radio z równoczesnym trzymaniem trenera...tak?


Tak, sa dwie wtyczki od odbiornika, wpinam jedna w zasilanie/ lkadowanie, a druga w trenera. Radio tak wylaczam aby LEDy sie nie swiecily. Prawidlowe dzialanie (Spectrum DX6i) to: lewa LED czerwona, sygnalowa LED zielona.

Wiec:
1. Podlaczam baterie
2. Qbot wchodzi w frequency mode (szybko miga LED)
3. Wlaczam odbiornik tak, ze mam lewa LED czerwona, sygnalowa LED zielona.
4. frequency mode (szybko miga LED) trwa 2 sekundy i po tym LED gasnie i dupeńka

Dziwne jest to, ze jak na pale podlacze baterie bez transmitera w poblizu jest to samo. Wyglada na padnieta albo plyte albo odbiornik. Wszystko jest na filmie.

Co masz na mysli piszac : z równoczesnym trzymaniem trenera. Masz na mysli przelacznik trenera? Jezeli tak to przelaczalem go, ale nie przytrzymowalem. Cholera moze to, zapomnialem o tym. Ale jednak ta reakcja modelu na kazda sytuacje mnie martwi. Umiescilem link na helifreak i podlinkowalem go w moim zapytaniu do HK.

Ale widze, ze HK cos coraz bardziej w huja wali z klientami. Ja zlozylem skarge we wrzesniu. bo mi przyslali Kabinke do G550 z odpryskami. Wczoraj sprawdzam i sprawa zamknieta, a zadna decyzja nie podjeta.

Oj wczoraj im soczystego maila napisalem. Dzisiejszy ticket tez podlinkowalem, do Helifreak bo oni sie juz niczego nie boja :(

Link to HF http://helifreak.com/showthread.php?p=5463122#post5463122

sorki, ze dalem linka, ale musze wiedziec, czy sprzet walniety, czy ja cos spieprzylem
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 28 lis 2013, o 13:31

A sumulator z apką chodzi poprawnie ?
Wtedy będzie wiadomo, że masz PPM w gnieździe...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 28 lis 2013, o 13:45

z tym trenerem to wtopiłem ...
"Tak, sa dwie wtyczki od odbiornika, wpinam jedna w zasilanie/ lkadowanie"

no właśnie a dzieje się coś jak wpinasz samą wtyczkę w zasilanie? bo u mnie w dx6i prąd z tego gniazda nie wychodzi
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 28 lis 2013, o 13:51

super_mario2 pisze:A sumulator z apką chodzi poprawnie ?
Wtedy będzie wiadomo, że masz PPM w gnieździe...


Tak, phoenix hula
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 28 lis 2013, o 13:53

Wiktor pisze:z tym trenerem to wtopiłem ...
no właśnie a dzieje się coś jak wpinasz samą wtyczkę w zasilanie? bo u mnie w dx6i prąd z tego gniazda nie wychodzi


Tego akurat nie probowalem, ale probowalem podlaczyc tylko wtyczke trenera i tez taki sam efekt.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 28 lis 2013, o 13:55

to może podepnij prąd do modułu z innego źródła. moduł działa od 3.7V do 12V więc pole manewru duże.
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 28 lis 2013, o 14:05

Wiktor pisze:to może podepnij prąd do modułu z innego źródła. moduł działa od 3.7V do 12V więc pole manewru duże.


Modul ma swoj pakiet, naladowalem go wczoraj, wiec problemy z pradem wykluczam. Mysle ze nie koniecznie trzeba ta druga wtyczke podlaczac do gniazda ladowania. Ja jednak probowalem wszystkiego :(
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 10 gru 2013, o 00:41

Ok dzis udalo mi sie uruchomic to ustrojstwo :banana: , polatalem sobie, ale znow jakis pech mnie dopadl. :plask: Podczas kazdego lotu, czasami nawet dwa lub trzy razy, quad szaleje. Nie wiem co sie dzieje, po porostu zachowuje sie tak jakbym oszalal i jakies niekontrolowane ruchy robil. Gyro mam normalnie, nie na reversie, czulosc 80% zalecana. Kurde nie ogarniam, moze ktos sie z takim czyms spotkal. Ponizej zamieszczam film pogladowy

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MiRRm22Dv8Y&feature=youtu.be[/youtube]
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 11 gru 2013, o 18:55

Poczekaj na Artu, on się od dawna bawi tymi biedronami. Na ucho jeden z silników zaszalał. Kontroler??? hmm
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 gru 2013, o 21:24

Nie wiem jak akurat z tym modelem, ale z niektórymi biedronami jest problem taki, że łatwo zakłócić im sygnał. Tak było z moją biedrą. I nie było to przypadkowe, bo problem ten czasami jest opisywana na zagramanicznych forach.

U mnie jednak objawy były nieco inne - biedra potrafi stracić kontakt i spaść gdy lata w niektórych miejscach - nawet na dworze. Nie wiem czy to o sieci wifi chodzi czy inne ustrojstwa, ale o coś chodzi. Z tym, że na odludziach nie ma żadnych problemów. Z reguły w tych samych miejscach.
Ja bym na Twoim miejscu wziął biedre na jakieś zadupie i przetestował. Nie koniecznie pod blokiem - u mnie pod jednymi blokami lata, pod innymi nie :) Dzięki temu wykluczysz lub potwierdzisz problem zasięgu i jego zakłócania. Na 51% potwierdzisz...
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 12 gru 2013, o 02:06

OK, ogarnalem temat. Stworzyłem nowy model jako Acro (nie heli). Ustawilem Travel adj wszędzie na 100% tylko na rudder dalem 120%. D/R & Expo wszędzie dalem 70% i 40%. Reversy poustawialem. Zrobilem 5 lotów i nie miałem żadnego nieoczekiwanego flipa, wiec może niespodziewane flipy juz nie wystapia. Wszystko działa na dx6i

Karol
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 gru 2013, o 07:29

To może dr pomogl. W mojej bylo tak ze w trybie ze 100% dr przesunięcie prawej galki nadalej niż jakieś 80-90% powodowalo flipa. Nie dlatego ze biedry przy jakimś wychyleniu flipuja same siebie tylko jest tak zaprogramowana... jeśli u Ciebie bylo tak samo to ustawiając dr'a na 70% zablokowales ta funkcje, która miala byc bajerem prawdopodobnie ;)

Możesz potestować czy to o to o to chodzilo. Jeśli tak, warto sobie na jakiś guzik wrzucić wieksze ustawienie dr (100%). Najlepiej ten wracający - czyli przytrzymując pstryczka i skrętem na na maxa robisz flipa i puszczasz pstryczka. Bo latać w trybie flipowym się nie da bo ciągle się robi flipy przypadkiem. Tak bylo u mnie.
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 12 gru 2013, o 10:27

NO mysle ,ze piszesz o tym samym, to jest jakis program Autoflip. Ale ma sie on w przypadku mojego qbota uaktywniac jak mam w trv adj ustawione powyzej 100%. A travel mam wszedzie 100% tylko na ogonie 120% wiec, mysle ze jak wybralem Acro to tam nie ma gyra, zamiast gyra jest kanal Gear wiec moze to wylaczylo AF, ale spoko dzis zmienie DR na 100% i wiecej i potestuje
Pozdrawiam, Karol

Wróć do „RTF - czyli wyjmij i zepsuj”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość