MJX Bugs 3

Od biedronki po prawdziwą mydelniczkę na wypasie...
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 13 lis 2017, o 14:22

Cześć,

Chciałbym pokazać tutaj bardzo fajny quadzik dla wielu modelarzy. Jest to tak jakby połączenie drona wyścigowego z platformą do gimbala i gopro. Do tego modelu można bez problemu zapiąć Lipola 3 celowego oraz śmigła 3-płatowe dzięki czemu Bugs nabierze więcej dynamiki. Aparatura wygląda jak typowa zabawka, ale drążki poruszają się bardzo przyjemnie i nie ma żadnej strefy martwej. Każdy ruch drążka od razu jest przekazywany na ruch drona. Zamontowanie gimbala i kamerki sportowej nie jest żadnym problemem i po zbudowaniu transmisji na żywo mamy tak na prawdę drona do filmowania z tą jedyną wadą, że nie posiada GPSa. Jednak najlepsze co jest w tym dronie to ewidentnie cena. Na Banggood model ten kosztuje (po użyciu darmowego kuponu) 268zł , co jest zdecydowanie fenomenalnym wynikiem za drona takiej wielkości na pełnej bezszczotce.
Podobnych rozmiarów Tarantula X6 kosztuje ok 200zł a wyposażona jest w szczotkowe silniki, przez co zębatki jak i same silniczki zużywają się co kilka lotów, więc jest to bardzo uciążliwe. Dlatego Bugs 3 to dobry następca dla Tarantuli.
Policzyłem koszty jakie trzeba włożyć, aby zbudować bezszczotkowego quada w nadziei, że wyjdzie taniej niż Bugs i okazało się, że nie da się zbudować jakiegokolwiek quada za mniej niż 350-400zł (mając oczywiście własną aparaturę z odbiornikiem), więc BUGS 3 nie dość, że kosztuje znacznie mniej to jest w wersji RTF.
To straszne co można spotkać w Polskich sklepach... U nas za 300zł można kupić jedynie jakieś małe quadziki zasilane pakietem 1S i malutkimi szczotkami, więc sami widzicie jaka różnica jest między BUGSem a innymi szczotkowymi zabawkami.
MJX BUGS 3 to bardzo dobry pośrednik między mikro quadem a DJI Phantomem za bardzo niską cenę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 17 lis 2017, o 16:35

Jesteś posiadaczem tego modelu ?

Jeśli tak to jak możesz, daj znać jak się sprawuje (co jest OK, a co nie) - mam coś takiego w planach ... nie chciałbym wtopić ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 18 lis 2017, o 16:20

Miałem go kupować, ale jednak zdecydowałem się na drona do filmowania, a konkretnie Xiaomi mi drone 4k, ale to chyba dopiero na wiosnę. Można na internecie znaleźć informacje o Bugs, ale według mnie nie ważne jak będzie się sprawował to 270zł jest jak najbardziej wart. Chyba że wolisz coś z GPS to popatrz sobie na Bayangtoys X16 za ok 400zł.
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 20 lis 2017, o 08:37

TomRar pisze:Miałem go kupować, ale jednak zdecydowałem się na drona do filmowania, a konkretnie Xiaomi mi drone 4k, ale to chyba dopiero na wiosnę. Można na internecie znaleźć informacje o Bugs, ale według mnie nie ważne jak będzie się sprawował to 270zł jest jak najbardziej wart. Chyba że wolisz coś z GPS to popatrz sobie na Bayangtoys X16 za ok 400zł.

Noo - naczytałem się Bugs'ie przez cały weckend i już prawie ........ kliknąłem - no ale nie bo teraz rozważam jeszcze Bayangtoys X16

jakby się przyjżeć, to chyba tylko w GPS'ie i nadajniku z lcd jest różnica - czy warto ?
Co daje nam ten GPS ?

Za różnicę w cenie mógłbym jakąś kamerkę do Bubs'a zanabyć ..... qrde no nie wiem :)

Warto / nie warto ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 20 lis 2017, o 08:46

marek_c4 pisze:Co daje nam ten GPS ?

Dokładne pozycjonowanie zabawki, oraz autonomiczny powrót na miejce startu w razie "W"... jeśli prundu starczy :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 20 lis 2017, o 10:06

Artu pisze:
marek_c4 pisze:Co daje nam ten GPS ?

Dokładne pozycjonowanie zabawki, oraz autonomiczny powrót na miejce startu w razie "W"... jeśli prundu starczy :grin2:

I wszystko jasne :idea: - Dzięki :thumb:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 20 lis 2017, o 10:07

O to, to. Jak latasz na odległość do 100 metrów to nie potrzebujesz GPSa, bo tak czy siak widzisz model, ale chodzi tutaj też o to, że gdy stracisz zasięg / wyłączysz nadajnik to dron nie spadnie tylko posłusznie wróci.

Wróć do „RTF - czyli wyjmij i zepsuj”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron