Wielowirnikowce - co wybrać?

Nie masz drona a chcesz się udzielić? To miejsce stworzone dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 12 gru 2015, o 07:13

Samolot z malowaniem jastrzębia :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 12 gru 2015, o 08:36

Ptaki są sprytniejsze niż się spodziewacie...
...dlatego sokolnicy wcale nie mało zarabiają.
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 gru 2015, o 11:50

Tez mają słów motion jak muchy?
Awatar użytkownika
Pajakszczudlarz
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 49
Rejestracja: 22-11-2015
Lokalizacja: Brzóze koło Mińsk Mazowiecki
Podziękował: 16 razy

Postautor: Pajakszczudlarz » 23 gru 2015, o 23:18

https://www.facebook.com/zdalnehobby/ph ... 54/?type=3 Coś takiego do ganiania gołębi będzie ok.
Awatar użytkownika
dudi107
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 18-10-2015
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postautor: dudi107 » 6 sty 2016, o 12:11

A co sądzicie o tym zestawie?

http://www.banggood.com/Eachine-Racer-2 ... 08942.html

Chyba , że ktoś na forum oferuje usługi złożenia, ustawienia drona fpv chętnie bym z korzystał.
Pozdrawiam Tomek Tarnowskie Góry

T-Rex 450 V Bar
G380 V bar
G500Sport Brain
Dx7
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 sty 2016, o 17:44

Jeśli sam nie złożysz, to się pogrążysz po pierwszym kontakcie z ziemią...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 6 sty 2016, o 19:40

dudi107 pisze:Chyba , że ktoś na forum oferuje usługi złożenia, ustawienia drona fpv chętnie bym z korzystał.


Pewnie każdy to oferuje ale gdzie wtedy przyjemność ze składania?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 6 sty 2016, o 19:43

Pamiętam jakiegoś flejma na kilka ekranów pt. "kto to jest modelarz... składacz, czy majsterklepka, a może pilot"... soczysty był ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
dudi107
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 18-10-2015
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postautor: dudi107 » 10 sty 2016, o 10:50

Postanowiłem jednak sam składać, swoje heli zawsze sam składam bo to sama przyjemność. Poza tym dobiorę podzespoły takie jakie chcę. Trochę mnie ta elektronika przeraża te wszystkie podłączenia ale jakoś ogarnę.
Pozdrawiam Tomek Tarnowskie Góry

T-Rex 450 V Bar
G380 V bar
G500Sport Brain
Dx7
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 10 sty 2016, o 11:18

Słuszna diecezja... to znaczy decyzja :thumb: "ogarnięcie" elektroniki, to tylko wtyczki i gniazdka do nich pasujące, oraz kilka lutowań... Dasz radę :glaszcz:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 sty 2016, o 13:52

Wbrew pozosrom to nie jest trudna sprawa. Grunt to podejśc na spookojnie i skłaadać małymi krokami na spokojnie. Jak już wszystko wysypiesz na stół to się okaże, że wcale nie jest tak źle jak się może wydawać...
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 8 mar 2016, o 21:11

A ja sobie na początek z quadami sprawiłem R806 z biedry czyli AICRAFT wedle reklamy... z uwagi na niemiłą przygodę z moją lepszą połówką w tle i jej podzelowanym przez V913 okiem... kurde ile bym nie celował to i tak bym nie trafił ... a lekki powiew trafił... to pokazuje dobitnie że powyżej mikrusa to już nie zabawka a sprzęt który może zrobić realnie krzywdę... do tego 4CH potrafi na stałym kącie łopat złapać wiatr w żagle i nieszczęście gotowe... No nic to... na razie wyhaczyłem tanio bo dron kisił się od listopada w biedronce więc poszli po cenie i to sporo.. tak więc czas na ładowarkę i komplet dodatkowych paluszków do nowego nabytku... o kręciołach będę myślał innym razem... Tak wpadłem podzielić się ... i pozdrowionka dla całego forum.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Bazant
Domownik forum...
Posty: 360
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Za Piasecznem :)
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Bazant » 30 cze 2016, o 12:24

Kolege pytal kolega co ma kupic dla syna - 7 lat.

Takie cos podeslal DRON OVERMAX X Bee Drone 3.5 KAMERA FPV WI-FI LED - 417zl
http://allegro.pl/dron-overmax-x-bee-dr ... 58601.html

Ktos moze cos takiego RTF polecic w tych pieniadzach - chodzi o to zeby sprawdzic czy sie synowi kumpla kumpla spodoba.
Dzieki
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 cze 2016, o 12:35

Dzieciakowi niech cheerstona z osłonkami bierze. Bo jak se młody zrobi szrame to ani młody ani stary już se nie polata raczej ;)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 cze 2016, o 12:58

"Polecam" zakup overmax-a http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=36526 jeśli Chcesz wywalić kasę w kosz :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 19 sie 2016, o 09:38

Odkopię trochę wątek.
Wczoraj zapytano mnie o "drona" choć nie lubię tego określenia spytałem o realia w jakich miałby ten żyrandol pracować. No wiecie - takie "Chcesz się pościgać czy fotografować?" i... okazało się, że w tym temacie ogólnie... leżę. No więc chciałbym się poradzić.

Punktem odniesienia był DJI Phantom, ale bez konkretów. I szybko okazało się, że:
1. Zasięg całego układu:Powinien wynosić minimum 10km, możliwość poruszania się po punktach GPS, jakiś autolevel w razie utraty czegokolwiek, FPV.

2. Bezpieczeństwo: Wychodzi mi, że to powinna być jakaś okta, ponieważ miało by to latać nie w kompletnym odludziu, a nawet nad miastem. Ostatnia z rzeczy, której bym chciał to to, że taki spory klocek wywija psikusa nad głowami gapiów.

3. Udźwig: Z pierwszych obliczeń wynika, że trzeba by mu podwiesić około 2-3kg sprzętu. Głównie sprzęt pomiarowy i jakaś skrzynka zbierająca dane, więc wypasiony gimball nie będzie potrzebny, ale utrata zamontowanego sprzętu... no sami wiecie.

4. Sterowanie. Możliwie proste i niezawodne, ale pozwalające na w miarę komfortową pracę z całym zestawem. Przyda się chyba drobny nadmiar kanałów w radiu do włączania rytyntów, ale super mega hiper wyświetlacz i ceramiczne gały nie będą konieczne. Dobry link ważniejszy.


Nie mam pojęcia jak szybko czujniki zbierają te dane, ale wszystko mówi mi, że to powinien być... samolot. :masakra:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 19 sie 2016, o 09:54

Jak ja bym chcial doczekac, takiego pieknego dnia, kiedy wszyscy albo zdecydowana wiekszosc, nagle razem zgodnie stwierdza, ze te wszystkie "drony" to jedno wielkie gowno i do niczego sie nie nadaje i licza sie tylko helikoptery albo samoloty...
Jak ja bym chcial...
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 19 sie 2016, o 10:35

aikus pisze:Jak ja bym chcial...

Na pocieszenie mogę dodać, że żyrandole są dla mnie jakieś takie hmm bezduszne. Nie są takie magiczne jak heliki i samoloty. O ile taki sprzęt byłby dla mnie poważnym wyzwaniem, to samolot bym składał z błyskiem w oku. Taka drobna różnica. :grin2:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 19 sie 2016, o 10:41

Złóż sobie jakiegos malego quada i polataj. Do nauki rewelacja. Więcej wybacza niż heli. Ja kombinuje żeby zrobić quada 3D. To już będzie bardziej podobnie latał do heli. Ew w dupeńkę patyk żeby podobnie wyglądał. Wg mnie każdy typ modelu (heli, quad) ma swoje plusy i minusy. Latasz heli, dasz radę quadem... co innego przejść z quada, helika na samolot.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 19 sie 2016, o 10:51

Zaraz wygenerujemy flejma ktorego trzeba bedzie wydzielic i przeniesc, ale tooo tam... Miruu zrooobi ...:D

Nie wiem co mnie tak naprawde ujmuje w helikach.
Na pewno cos innego niz mnie ujmowalo na poczatku. Na poczatku chcialem latac helikopterem. Zeby byl jak najwiekszy... i zeby byl jak prawdziwy... potem z czasem sie to zmienilo... moje latanie juz dawno nie przypomina tego "jak prawdziwy"... Nie zrozumialem tego, ale padlem ofiara jak wszyscy, ktorzy lataja duzo i ktorym predzej czy pozniej nudzi sie normalne latanie... nudzi sie nawet normalne 3D i zaczynaja kombinowac... jakies tic-toci i inne rozne takie niemozliwe do wykonania rzeczy...
:dk:

Wiem co zawsze ujmowalo mnie w samolotach i to sie nie zmienilo nigdy.
Przekladajac to z jezyka niepoprawnego romantyka na jezyk pseudo-inzynierski, jest to fascynacja siła nosna.
Pierwszy raz poczulem to jak zobaczylem z bliska (stalem z 10 metrow od pasa) podchodzacego do ladowania kukuruznika.
Pomyslalem wtedy... a raczej poczulem... taki wewnetrzny dysonans... Ze ale jak to?!? Taka wielka ciezka potezna maszyna, a tak sobie powolutku sunie lezac na tym powietrzy jakby to byla kartka papieru, a nie kawal zelastwa?!?!
I to sie nigdy nie zmienilo.
Do dzis tak bardzo czesto mam, ze kompletnie nie czuje skad tam sie te sily biora przy tak niewielkich czasem predkosciach... Bo jak cos leci, zapierdala jak przecinak to spoko, wszystko jasne i wszystko pasuje.
Ale jak cos leci wolno i nie spada...? :dk:

No a w wielowirnikowcach... no ...
no ...
no co no...
:dk:


;)

Wróć do „Ogólne dyskusje o "dronach" wszelakich...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość