Kolejny powod mojej nienawisci do wielopierdziaków:/

Nie masz drona a chcesz się udzielić? To miejsce stworzone dla Ciebie!
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 kwie 2015, o 21:49

Uprzedzam, ze jestem zly, wiec jak ktos nie ma ochoty psuc sobei humoru to prosze nie czytac.

Nudzi mi sie, a wyspalem sie po poludniu wiec postanowilem sobie poprzegladac allegro - a nuż trafie cos fajnego na co moznaby w miare malo bezsensownie puscic troche kasy.
Dawno tego nie robilem, wiec nie wiedzialem co mnie czeka.
Wchodze, ogladam i co widze?

Wszystko, ale to uwa WSZYSTKO w kategoriach ponizej "Zdalnie sterowane" doslownie zasrane wielopierdziakami masci przeroznej.
Uwa, az sie boje zajrzeć do lodowki!!!
Jest kategoria drony... Nie mogliby sie tam uma mac wszyscy z tym gownem zabrac?!?!!?

Niniejszym oglaszam wszem i wobec, i jest to pozwolenie bedace jednoczenie moja serdeczna prosba: Jesli mi kiedykolwiek przyjdzie do glowy chocby zapytac o cokolwiek zwiazanego z wielowirkinowcami to prosze mi spuscic taki wp13rd01 zebym zapomnial jak sie nazywam!!!

Ratujmy świat przed tym syfem!!!!
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 kwie 2015, o 21:52

znalazłem coś co ukoi Twoje nerwy. Trochę roboty manualnej ale jaki efekt?

http://allegro.pl/obrus-szydelko-retro- ... 49487.html

To była wersja RTF ale może być też DIY:

http://allegro.pl/szydelko-metalowe-1mm ... 22542.html
http://allegro.pl/wloczka-coton-fifty-2 ... 86093.html
Helikoptery
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 4 kwie 2015, o 21:54

A były tam nadmuchiwane rybki? O takie http://youtu.be/F0_KzqARuqw
...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 kwie 2015, o 21:59

W sumie powinieneś robić to samo tylko na Aliexpress a nie na allegro- tylko sprawdź jak jest szydełko po chińsku :)

pomogę Ci:

https://translate.google.pl/#pl/zh-CN/szyde%C5%82ko
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 02:49

Aikus, może chcesz kupić mojego quada? :D
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 5 kwie 2015, o 04:45

Tzn., jesteś zły na alledrogo, czy co?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 kwie 2015, o 06:11

aikus pisze:Ratujmy świat przed tym syfem!!!!

Z przyjemnością :thumb: Znajdź sposób na krótkotrwałe wejście na 2,4GHz, jakiś dynks do 500g masy zasilany max 12V. Dalej będzie już łatwo :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 kwie 2015, o 07:53

@Kowal, chyba ostatecznie tak. Chyba ostatecznie na allegro. Nie mozna przeciez miec pretensji ogolnie do ludzi o to ze czesc z nich jest bydlem i nie potrafi swojego towaru wystawic w odpowiedniej kategorii.
Ale allegro powinno tego pilnowac. Dosc kasy bierze w formie prowizji zeby sie tym zajac.
W koncu nie musi tego nawet robic interfsejs bialkowy: skoro allegro potrafi mi dobrac poprawnie kategorie przedmiotu bo analizie (btw bardzo lubie to slowo:-D) tytulu, to po tresci opisu tym bardziej moze.
A w koncu na allegro czasem tez cos sprzedaje, zdarza sie ze nie najtansze rzeczy i nie byle jakie prowizje ta firma ode mnie dostaje... I nie wiem na co ta kasa idzie, poza utrzymywaniem willi, limuzyn i luksusowych dziwek.
Amen.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 08:03

Aikus, ale quad czy Hexa, czy nawet octo nie równa się "dron". Jeśli nie ma osobnej kategorii dla wielowirnikowcow (chyba że jest?) to gdzieś trzeba... hmmm
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 kwie 2015, o 09:48

Ja wiem Miru, masz racje i w tym wlasnie momencie dorobilem cudzyslow w stosownym miejscu w moim sigu.
Masz racje, jesli bierzemy pod uwage definicje encyklopedyczna slowa dron.
Ale w powszechnie spolecznie obowiazujacym znaczeniu tego slowa dron to wlasnie wielowirnikowiec.
Tak przynajmniej ja to czuje i chyba daleki od prawdy nie jestem jesli popatrzec na to co znajduje sie w tej wlasnie kategoriia allegro. Nie ma tam ani samolotow ani helikopterow (choc teoretycznie moglyby byc).

Natomiast tak, masz racje, zeby bylo super to kategorii drony w ogole nie powinno byc. Powinny byc wielowirnikowce....
Ale dobra juz, nie wazne, pies to drapal. Dla mnie najwazniejsze zeby cale to gowno zebrac w jednym miejscu. Latwiej bedzie poki co omijac, a kiedys zakopac albo wysadzic w powietrze :twisted: :evil:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 11:59

Wystarczyłoby gdyby w filtrze allegrowym można było nakładać wykluczenia jak w Google. Chyba ze można a ja nie wiem...?

Tak czy siak wiem o co Ci chodzi doskonale, ale coś chciałem napisać i nie miałem co ;)
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 5 kwie 2015, o 19:25

A co Ty tak jesteś anty? Ja latam helikami ale wielowienikowca też poskladalem żeby sobie poogladac świat z nieba. Heli raczej do tego sie nie nada, a motoszybowiec zajmuje dużo miejsca w bagażniku. Fakt że za chwilę będę się bal wyjść na ulicę bo dużo osób kupuje nie mając pojęcia o pilotażu. Ale to inna bajka.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 kwie 2015, o 20:16

To nie jest inna bajka, to jest wlasnie ta sama bajka.
Ty jestes jednym z niewielu, ktorzy lataja wielowiatrakami i maja pojecie o tym co robia.
Problem z wielowiatrakami jest taki, ze KAZDA SREDNIO INTELIGENTNA MALPA moze to wyjac z pudelka i zaczac tym latac, bo nie jest to zadna filozofia.
W helikopterach i nawet w samolotach takie "malpy" sa bardzo szybko odfiltrowywane przez swego rodzaju naturalna selekcje - ich lot, przewaznie pierwszy i ostatni trwa kilka (czasem nascie) sekund i zabawa sie konczy...
... albo dopiero zaczyna, ale w prawidlowej formie.

Z quadami jest dokladnie tak jak mowisz - za chwile bedzie strach wyjsc na ulice.
I sam sobie zaprzeczasz mowiac, ze to inna bajka.

Nie, nie inna bajka.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 20:26

No nie wiem nie wiem. To tak jakby powiedzieć ze auta są be bo siadają w nich często kretyni.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 5 kwie 2015, o 20:56

Ja jestem za tym żeby wprowadzić "prawojazdy" dla "dronow" tylko nie za takie pieniądze jak sobie teraz za to życzą. I tak będzie tzw. Undergroud i tak będą latać i filmowac bo nie każdego będzie na to stać.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 21:03

A ja mam nadzieje, że fala zafascynowania szybko przeminie i temat rc pozostanie z powrotem dla osób, które rzeczywiście się tym interesują.
Być może potrzeba kilku spektakularnych wypadków, żeby ludzie zaczęli podchodzić do wielopierdziaków inaczej niż do biedronek z biedronki... ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Szkoda tylko, że później cała medialna nagonka skoncentruje się już na zupełnie innej grupie, czyli na nas.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 5 kwie 2015, o 21:24

moim zdaniem zaostrzenie przepisów właśnie dotknie droniarzy, domowników, mediamarktowców a nie nas. Sami się odfiltrują
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 21:40

A moim zdaniem nie. Bo jak ktoś dostanie "drona" na komunie to nawet nie wpadnie na pomysł, że są przepisy. W społeczeństwie cały czas panuje przekonanie, że nieznajomość przepisów nie zobowiązuje do ich przestrzegania. Jednorazowi użytkownicy będą strzelać bubki (niezależnie od przepisów), a przepisy będą coraz bardziej zaostrzane dla nas.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 5 kwie 2015, o 22:19

miałem na myśli egzekwowanie przepisów. Jak ktoś komuś spadnie na łeb i poniesie karę (o ile to nie będą martwe przepisy) to drugi z komunii już nie polata bezmyślnie (o ja naiwny). A szansa, że ktoś zajmujący się modelarstwem spadnie na łeb jest trochę mniejsza
Helikoptery
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 5 kwie 2015, o 23:07

W Polsce...

EDIT: coś tapatalk zastrajkowal.

Chodzi mi o to, że ostatnio tworzą różne przypisy, a organów do egzekwowania nie ma.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2015, o 23:15 przez MacGyverek, łącznie zmieniany 1 raz.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „Ogólne dyskusje o "dronach" wszelakich...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości