Egzamin na latanie dronem

Nie masz drona a chcesz się udzielić? To miejsce stworzone dla Ciebie!
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 13 kwie 2015, o 09:33

Urząd Lotnictwa Cywilnego ( ULC ) na razie dla osób wykorzystujących drony w celach komercyjnych wprowadził szkolenie lotnicze z którego później trzeba będzię zdać egzamin. Gwałtowny rozwój technologiczny sprawił , że rozporządzenia i regulacje nie są adekwatne do istniejącej sytuacji tyczącej się sprzętu bezzałogowego stosowanego zarówno amatorsko jak i w sposób profesjonalny . Dojdzie do tego że będzie można latać tylko mikrusami i biedronkami .
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 kwie 2015, o 09:55

Domaluje helikowi czarne kropki i będzie udawał biedronkę :)
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 13 kwie 2015, o 14:40

Problem olega na tym, że ludzie nie mają wyobraźni. Wydaje im się, że możesz latać wszedzie, bo to zabawka. Powstanie przepisów był spowodowane między innymi bardzo dużą liczbą lotów modeli na dużych wysokościach, nad lotniskami itd. Jestem jak najbardziej za tymi przepisami. Powinien też być przepis o obowiązkowym ubezpieczeniu dla modelarzy.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 kwie 2015, o 15:47

Ja nie mam nic przeciwko generlanie. Ale i tak mi się wydaje, że większość debili bez wyobraźni i tak nie będzie miało zielonego pojęcia o tych przepisach, ale będą mieli je w dupie.
To tak jak z głupkami jeżdzącymi 150 po mieście. Ograniczenie w postaci 50kmh niewiele zmienia. No może część odcedzi,ale tylko część.
Chodzi mi o to, że przepisy mi nie przeszkadzają, ale jestem przekonany że problem rozwiążą tylko w niewielkim stopniu.
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 13 kwie 2015, o 17:26

bejo pisze:Urząd Lotnictwa Cywilnego ( ULC ) na razie dla osób wykorzystujących drony w celach komercyjnych wprowadził szkolenie lotnicze z którego później trzeba będzię zdać egzamin. Gwałtowny rozwój technologiczny sprawił , że rozporządzenia i regulacje nie są adekwatne do istniejącej sytuacji tyczącej się sprzętu bezzałogowego stosowanego zarówno amatorsko jak i w sposób profesjonalny . Dojdzie do tego że będzie można latać tylko mikrusami i biedronkami .

Ale Bejo w czym problem? W przepisach wyraźnie osobno uwzględnione jest latanie sportowe i rekraacyjne - nie wymaga ono zdawania egzaminów.
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 kwie 2015, o 17:33

Jak popatrzę na to co się dzieje, to tęsknię do czasów, gdy aparaturę można było kupić tylko na zezwolenie po zdaniu egzaminu :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 kwie 2015, o 17:34

Artu pisze:Jak popatrzę na to co się dzieje, to tęsknię do czasów, gdy aparaturę można było kupić tylko na zezwolenie po zdaniu egzaminu :grin2:

No, droższe by wtedy były używane niż nowe ;)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 kwie 2015, o 17:44

Nie ma tak dobrze, rynek wtórny tylko za pośrednictwem sklepów :hammer: Każda nie rejestrowana aparatura podlega konfiskacji i zniszczeniu :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 13 kwie 2015, o 19:57

... super było. A takie teksty można było wypisywać tylko kredą na płocie... :rotfl:
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 kwie 2015, o 21:04

miruuu pisze:Ja nie mam nic przeciwko generlanie. Ale i tak mi się wydaje, że większość debili bez wyobraźni i tak nie będzie miało zielonego pojęcia o tych przepisach, ale będą mieli je w dupie.
To tak jak z głupkami jeżdzącymi 150 po mieście. Ograniczenie w postaci 50kmh niewiele zmienia. No może część odcedzi,ale tylko część.
Chodzi mi o to, że przepisy mi nie przeszkadzają, ale jestem przekonany że problem rozwiążą tylko w niewielkim stopniu.



Myslisz sie Miru. Rozumujac w ten sposob mozna by w ogole zlikwidowac wszelkie przepisy pozwolic na wszystko, zlikwidowac POlicje i tak dalej, ... bo i tak bedzie co bedzie.
A wiesz co sie wtedy dziej??
Kanada sie swego czasu przekonala na wlasnej skorze i spowodowalo to taka gigantyczna traume w ich ogolnonarodowej swiadomosci ze do dzis prawie nikt tam nie chce o tym mowic... tak jakby chcieli wyprzec ze swiadomosci wszystko co dzialo sie tej jednej pamietnej nocy.

zaden przepic nie wyeliminuje nigdy faktu jego nieprzestrzegania i to jest kwestia bardzo wielu czynnikow, m.in. skutecznosci egzekwowania tych przepisow, nieuchronnosci kary za ich zlamanie - sprawa jest zlozona.

Ale przepisy sa potrzebne i ja rowniez uwazam, ze to dobrze ze sie pojawiaja.
Co tu duzo gadac - wsrod samych swoich mamy przyklady ludzi ktorzy wyobraznia nie grzesza.

A o ubezpieczeniu nawet nie wspominam bo to wstydliwy dla mnie temat w tej sytuacji.
:roll:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 kwie 2015, o 21:18

Nie no wiem... mi się po prostu wydaje, że zagrożenia nie tworzą tak bardzo "starzy wyjadacze" co ludziska kupujący "drona" dziecku na komunie jako uzupełnienie innych zabawek. Bo Ci nie mają pojęcia ani o bezpieczeństwie ani o przepisach. I z reguły takie osoby wpadają na genialne pomysły filmowania autostrady... nad autami...
Jak ktoś się dłużej bawi w rc, wie jak to działa i jak często nie działa i jednak większość z nas jakiś rozum ma...
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 13 kwie 2015, o 21:27

Żyjemy w takim kraju gdzie na każdym kroku w różny sposób próbuje się nam uprzykrzyć życie . Kwestią czasu jest aby dobrali się do tyłka nam wszystkim . Ciekawe ile by miały takie szkolenie i egzamin kosztować ?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 kwie 2015, o 21:29

bejo pisze:Żyjemy w takim kraju gdzie na każdym kroku w różny sposób próbuje się nam uprzykrzyć życie.

Bejo, albo zmień kraj na "bardziej przyjazny dla Ciebie", albo uświadom wszystkich debili, którzy doprowadzają do tego, że potrzebne są takie uregulowania.
Dopóty, dopóki nie było w kioskach ruchu dronów nibyRTF, nie było żadnego problemów, bowiem budowali je i latali nimi modelarze pasjonaci
Jak już nawet w TV, reklamuje się "kuzyna z dronem" :wall2:, no to sorry, ale niezbędny jest jakiś kaganiec :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 13 kwie 2015, o 21:40

Zgadzam się z Tobą w 100% . Kiedyś było jeszcze gorzej . Aby legalnie używać apki trzeba było mieć zezwolenie Ministerswa Łączności . Oprócz tego musiała cię uwczesna Milicja sprawdzić czy aby nie jesteś jakiś konfident . Tysiąc pytań po co , na co i do czego ci ta apka ? Takie pozwolenie troszkę kosztowało i nie każdy je dostawał .
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 13 kwie 2015, o 22:08

oj tam oj tam
ja bym tam nie pogardził zdobycznym dronem, który zerwał się komus z linki. No ale jakby lecial we mnie to bym mu musiał strzelić w oko z procy.
kompilacje kraszy jakieś już powstają
https://www.youtube.com/watch?v=07XkiOGFRxk
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 211
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 13 kwie 2015, o 22:11

Witam
Artu, masz rację w latach 80. Aby używać aparatury rc trzeba było:
- być zapisanym w modelarni, lub domu kultury;
- posiadać książeczkę modelarza (ja miałem numer KA-99 - katowickie)
- posiadać zezwolenie ministerstwa łączności.
Przynajmniej tak było w modelarstwie szkutniczym i kołowym. Nie wiem czy w lotniczym jeszcze nie trzeba było należeć do aeroklubu?
Dzisiaj można wszystko dostać nawet w "warzywniaku".
Problem zaczął się tak naprawdę parę miesięcy temu, jak różni producenci zwęszyli łatwy zarobek. I kupę wielowirnikowców pokazało się wszędzie, w kiosku, na bazarku, marketach i sklepach spożywczych. Zresztą zobaczcie sami reklamę nowego dji phantom.

[youtu_be] https://www.youtube.com/watch?v=o_cdhpfEmLM [/youtu_be]

Po obejrzeniu takiego filmu, każdy przeciętny "Kowalski" myśli, że to proste, łatwe i przyjemne. No i oczywiście można latać pomiędzy ludźmi. Koszmar
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 13 kwie 2015, o 22:32

Po obejrzeniu takiego filmu, każdy przeciętny "Kowalski" myśli, że to proste, łatwe i przyjemne.

A jakie jest?
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 13 kwie 2015, o 22:35

Nawet już Straż Miejska używa dronów do patrolowania ulic . Po co zdzierać podeszwy ? Co jeszcze wymyślą z tymi dronami ? Zwykła kamera to już przeżytek .
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, o 22:39 przez bejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 13 kwie 2015, o 22:38

bejo pisze:Nawet już Straż Miejska używa dronów do patrolowania ulic . Po co zdzierać podeszwy ? Co jeszcze wymyślą z tymi dronami ?

Mozna używac do przemytu, przestępstw, porachunków....cała masa... pstrykania fotek też można
mógłbym Ci na balkon podrzucić krzak konopi i zadzwonić na pały, że hodujesz... natomiast z mojego balkonu mógłbym wywalic nim śmieci
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 13 kwie 2015, o 22:43

Wszystko można . Jakąś giwerkę podczepić pod drona albo komuś na prezent bąbkę... choinkową . :mrgreen:

Wróć do „Ogólne dyskusje o "dronach" wszelakich...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość