Podłączanie regulatorów tylko jednym przewodem sygnałowym

Nie masz drona a chcesz się udzielić? To miejsce stworzone dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 4 paź 2015, o 00:39

Wydawalo by się że skoro kontroler oraz silniki są podłączone do masy to można wypruć z przewodu 3-żyłowego masę i plus z beca wewnętrznrgo i nie lutować również tych pinów na kontrolerze.
Niestet NIE.
Czasami po takiej opercji wszystko może być ok ale czasami nie.

Właśnie zawaliłem pół dnia na PIDowanie z powodu braku mas w przewodach sygnałowych w 250tkce.
Wszystko zaczęło się od zmiany śmigieł z 5030 na 5045.
Quad się wzbudzal i telepał powyżej połowy mocy.
Co gorsza wzbudzanie nie ustępowało po obniżeniu P i I dziesięciokrotnie !!!
Zorientowałem się co jest grane dopiero jak odpaliłem silniki z softu na komputerze (oczywiście bez stabilizacji) . Wszystkie 3 silniki zdechły przy pełnej mocy a ten który miał masę bo robił jako BEC działał prawidłowo.
Przewody miałem kompletne ale pinów masy brakowało. Po wlutowaniu pinów masy telepanie znikło.

Regulatory u mnie to niebieskie mystery 12a flashowane na blheli z oneshot. PWM 400hz.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 4 paź 2015, o 08:58

Hmm ja też tak zrobiłem ze usunąłem 2 przewody... I coś mi nie do końca dobrze latał quad, teraz mam dys 20a opto wiec nic nie zmieniałem i jest dobrze, ale może te problemy wcześniej były właśnie z tym związane co piszesz. Będę robił quada zastępczego na tych starych reglach to już im masę zrobię dla pewności....

Wróć do „Ogólne dyskusje o "dronach" wszelakich...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron