MPX DogFighter - szybki samolot na silnik 35mm

ESA, EPA, ale też te ładne...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 23 lip 2015, o 17:43

Już się denerwuję , czy bedzie zawód czy wzwód :-)
Pakiet GensAce 6s 2600 60C czeka.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 23 lip 2015, o 21:01

Szkoda pakietu ...
Awatar użytkownika
Peper
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 09-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Peper » 24 lip 2015, o 06:57

Masakra, ależ to szybkie.

Zbyt duże zakresy na elevatorze mogą też powodować oderwanie strug , model wtedy wykrzywia "robi beczkę".
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 24 lip 2015, o 10:09

Jazz pisze:Szkoda pakietu ...
Tobie jakoś nie szkoda :D

Peper pisze:Masakra, ależ to szybkie.

Zbyt duże zakresy na elevatorze mogą też powodować oderwanie strug , model wtedy wykrzywia "robi beczkę".
Ano powtarzam to od kilku stron :-)
Szkoda nikt mi od razu tego nie powiedział już po pierwszym krecie i że musiałem sam do tego dojść, niestety nie obracam się w towarzystwie samolotowym a tu koledzy są mało samolotowi
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Danielus
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 08-10-2014
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Danielus » 24 lip 2015, o 10:35

Fajny ten loggerek, może nasze Goblinki pomierzymy? :)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 24 lip 2015, o 11:12

Obowiązkowo.
Ale akurat do dużego helika komórkę żaden problem przyczepić, komórką mierzyłem prędkość nawet w Protosie 500.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Danielus
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 08-10-2014
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Danielus » 24 lip 2015, o 13:16

Ja za bardzo nie lubię montować komórek na modelach. Swoją drogą na mam wreszcie nowy regiel do G700, który do speedów będzie idealny :D

W przyszłym tygodniu będę go pewnie już testował.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 24 lip 2015, o 18:33

Co to za regiel i co ma takiego że do speedów idealny :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Danielus
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 08-10-2014
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Danielus » 25 lip 2015, o 09:55

Hifei King Kong III pro 200A. Poza tym że ma 200A ciągłego to nic.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 31 lip 2015, o 22:11

A no kiepsko wyszło.
Pierwszy lot na ściachamych 4s 150
Drugi na rhino które skatowałem tydzień wcześniej 180. Widać było że nie latał już tak szybko jak wcześniej.
Potem założyłem gens 6s2650 60ć
Jazz rzycił i.... Silnik stracił synch. Elevator w dół , w górę i udało się go nie wbić pionowo w ziermię.
Przy testach regulator nie tracił synch tylko do połowy gazu.
Więc przy takim gazie jazz oddał rzut i dog poszedł.
Pierwsza próba utrata sych.
Drugi przelot - bardzo powoli dodawałem gaz aż do 100% i udało się nie zerwać synku i przelot był bardzo szybki.
Trzeci przelot, poszedł biały dym, nawrót, szybkie i lądowanie.
Szybko otwieram kabinke, klikam w to beznadziejne menu a tam wynik
130km/h :masakra:
Z bliżej nie określonej przyczyny logger nie zarejestrował szybkiego przelotu.
Ech, ta chińska myśl techniczna.

Silnik miałem oddać Danielusowi do przewinięcia ale przypomniałem sobię że ma zdezelowanego scorpiona od protosa 500 i po krotkiej dyskusji postsnowiliśmy że tego będzie Daniel przewijał. Ponoć ma lepszy układ czyli 10 zamiast 8 magnesów.
Jak przykładałem śrubokręt to magnesy w scorpionie też wydawały mi się mocniejszy.
Więc teraz wszystko w rękach Daniela :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 1 sie 2015, o 07:29

A znasz program rcspeedo?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 sie 2015, o 08:17

Efekt doplera?
Wysoki przelot zaniży prędkość, a ja przy 250 nie zniżę się nisko, sąteż inne problemy jak np wiatr zagłuszający mikrofon itd. Gps daje większą pewność odczytu ale jak widać też zawodzi w szitowym wykonaniu.
Tak czy siak następnym razem użyję jako backup.

Orientujesz się na ile starcza trial?
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 1 sie 2015, o 08:29

Wczoraj z Aikusem probowaliśmy ogarnąć ten program, ale nie chciał działać. Później w domu sprawdzałem, też nie działał.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 1 sie 2015, o 08:43

A co mierzyliście, bo jest sporo wykluczeń. Szczególnie modele ciche lub wolnoobrotowe.
Z doświadczenia po rc tachometer wiem że jak trochę wieje to też szumy zagłuszają mikrofon.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 1 sie 2015, o 10:03

No wlasnie... mierzylismy najpierw tego wiesz... HK Dyrafly EFX Racera... nie jest wolny, nie jest niskoobrotowy... ale na wczorajsze warunki byl za cichy (prawdopodobnie bylo dokladnie to co mowisz - wiatr dmuchal w mikrofon i on nie slyszal).
Potem probowalismy zmierzyc protosa mini, ale on cholera jeszcze cichszy jest... :)
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 3 sie 2016, o 23:48

Dobry!

Jako, ze dostalem wyzej wymieniony samolot na dzien ojca, to podziele sie opinia.
Montaz: jak przystalo na produkt MPX, przebiegl bez problemow, choc byla mala wtopa, ale nie jestem na 100%pewny czy to partanina moja, czy producenta, tj mimo ze staralem sie skleic polowki kadluba idealnie rowno (i moim zdaniem sie udalo) to skrzydla wyszly pod roznym katem (zaklinowania?), ale tak czy srak, poradzilem sobie i jest lux :D

Setup: po przekopaniu for(-ów, -umów :P ) polskich i zagramanicznych padlo na:
*serwa: te co akurat malem w szufladzie i sie marnowaly, tj 2xhk292, tgy306 i hs55
*silnik: budzetowo - Turnigy D3542/4 1450KV
*ESC: j.w. - HK 2-4S 60A SBEC
z racji ze 306tka na ogonie nie pomaga odpowiednio wywazyc fruwaka skrocilem kable od silnika i regla tak zeby caly zestaw napedowy znajdowal sie 'na przedzie'.

Oblot: CG i wychylenia sterow ustawione zgodnie z instrukcja, i DF polecial jak po sznurku :D minimalne trymowanie i kilkuprocentowe expo sprawilo jakbysmy sie znali od dawna :dance:
Na pakietach 3S 2200 lata przyjemnie szybko, a na 4S jeszcze przyjemniej :lol: i jeszcze szybciej, ile dokladnie w kmh - nie wiem, no i dla kazdego szybko bedzie inaczej, ale duzo szybciej niz kombaty z NPN. Na pierwszy model raczej sie nie nadaje, na drugi tez srednio, raczej na trzeci lub kolejny, z racji osiaganych predkosci, zwrotnosci i dosyc duzej masy.


Reasumujac:
Fajna, szybka, zwrotna dzida do poganiania sie po niebie, jako docelowy kombat, jak juz kogos znudzilo ciosanie pianek z NPN i pochodnych (oczywiscie nic im nie ujmujac, bo to tez swietne modele w swojej cenie), zasilany chyba najpopularniejszym pakietem 3S 2200. Przewinelo sie gdzies przez ten watek jakoby DF byl modelem wrednym, wpadajacym chetnie w korkociagi i sprawiajacym inne dziwne problemy - byc moze, jesli byl zle wywazony lub/i wychylenia sterow byly robione na oko. Jesli bylo wg instrucji, nie ma mowy o dziwnych zachowaniach. Szybuje zupelnie przyzwoicie i mozna zejsc do calkiem malej predkosci zanim przepadnie.



chyba tyle :D
focia na zachete:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 4 sie 2016, o 07:58

Ladny jest, w moim żółtym ulubionym kolorze.
Myślę że każda osoba która panuje nad i nie rozbija kombata NPN może taki model fundować.
Co do wredności i korka to już było ustalone. Niekontrolowany korek jest wynikiem zbyt dużych wychyleń wychyleń na sterze wysokości. Tak jest z kombatami NPN, tak było z moim ciężkim dogfighterem, ograniczenie wychyłów steru wysokości zgodnie z instrukcją spowodowało że model przestał wpadać w korkociąg.

Tak wiec wychylenie steru wysokości jest to bardzo ważna rzecz i nie można przesadzać.
O ile wychylenie lotek do pochyleń powoduję że model obraca się niczym śruba, przesadzenie z sterem kierunku powoduje dziwne aczkolwiek logiczne zachowanie to przesadzenie z wychyleniem steru wysokości powoduje bardzo niezrozumiałem zachowania, takie jak wpadanie w korkociąg czy dziwne wymiki przy próbie zrobienia pętli i ciężko jest je powiązać z przesadzonym wychyleniem steru wysokości. Po prostu trzba wiedzieć.

Co ciekawe sięgając do historri uświadomiłem sobie że ten sam problem dotyczył mojego skrzydłą MPX Xeno, który nie pozwalał się odwrócić na plecy po ostrym zaciągnięciu, a raz podczas startu wywinął się (mimo żyroskopó) i wylądował na worku na śmieci na Pałącowej :-), oraz ostatecznie wpadł w korkociąg przy zbyt małej prędkości (stabilizacja żyroskopowa przesadzia z wychyleniami) i przełamał się w pół :-(

Myślę że sprawa wychyleń steru wysokości jest olewana a powinna być traktowana tak samo poważnie jak określanie punktu CG.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 4 sie 2016, o 08:13

Wrednosc bierze sie tez stad ze czesto widywalem ten model u ludzi jako ten 1 model w ich zyciu :-)
Dlaczego ? Bo wyglada jak mysliwiec bo w sklepie powiedzieli ze sam lata ze podwozia nie ma wiec latwo laduje :-)
Wowczas brak wprawy w pilotarzu naklada sie na bledy przy zlozeniu wyznaczaniu cg a nawet zlym doborze wyposazenia.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 4 sie 2016, o 08:22

I propsavera nie ma. Trzeba ogarnąć lądowanie z dobrze ułożonym śmigiełkiem, czyli hamulec w reglu na ON...
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 4 sie 2016, o 08:32

To że ktoś nie umie latać nie czyni modelu którym lata wrednym.
Jest to model trudny bo się nie stabilizuje jak górnopłat czy model easystar'o podobne i wymaga umiejętności skręcania bez steru kierunku.
Ale każda osoba która panuje na kombatem NPN poradzi sobie z Dogiem. Nie ma w nim nic wrednego ani nic co mogłoby dodatkowo ją zaskoczyć.

Dla mnie DOG był bolesnym modelem bo nikt nie był w stanie mi pomóc a problem okazał się banalny, nie trzymałem się instrukcji, a tam jest wyraźnie napisane jakie mają być wychylenia steru wysokość (ja miałem ze dwa razy większe bo te w instrukcji wydawały się absudalnie małe). Dodatkowo sytuacja była zafałszowana elektroniczną stabilizacją którą nie potrzebnie wsadziłem. To nie czyni modelu wrednym tylko świadczy o mojej głupocie.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Kombaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość