Traxxas Rustler - 1/10

American dream...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Elita forum...
Podziękował: 47 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: mikegsx400 » 5 sie 2018, o 00:54

Dobry!

Temat samochodu chodził mi po głowie od dłuższego czasu, zwłaszcza w zimę, jak fruwakami nie bardzo da się latać. Do tego doszły filmiki jeżdżenia fpv, opowieści z pierwszej reki o ściganiu i tak dalej. Po wielu godzinach myślenia w końcu zapadła decyzja - Latrax Teton :rotfl2:
Zakup mimo, że nie jest to duzy wydatek byl stale odraczany przez wazniejsze wydatki. Aż w końcu, po kolejnej fali myslenia, zwlaszcza o tym gdzie bede jezdził padlo stwierdzenie - kurła, za maly :dk:
No i co teraz? dupa, projekt znowu zawieszony.
Wrócilem do niego po pewnym czasie, bogatszy o wiedze i pare zł :rotfl: - musi byc min 1/10, tylko jakie nadwozie/podwozie? naped? czy szczota wystarczy? takie standardowe rozterki modelarskie :)
Pierwszy wyklarował sie rodzaj przeniesienia napędu - 2WD, jako że i tak samochodem jeździ sie raczej łatwiej niz trudniej, to z 2WD a 4WD niech chociaż będzie trudniej.
Kolejno nadwozie, buggy - mi się nie podoba, poza tym te kółeczka jakieś takie małe i w ogóle mało samochodzika w samochodziku ;) monster - tez nie, bo z 2WD nie ma w czym wybierać, poza tym do wyścigów tez jakoś tak mi nie podchodzi, short course - tez nie, bo caly syf zbiera w kabine(bo kto to później będzie czyścił), kołka tez raczej male i wąskie, wiec drogą eliminacji truggy - terenowa wyścigówka :D spore koła, prześwit jako tako, nie zbiera błota, no i ładny :juppi:
Zostaly wiec 3 sztuki, Rustler, i 2 HPI tj. Firestorm i Jumpshot, była też przez chwile Strada, ale szybko odpadla bo 4WD i bizon ma :D W Jumpshot'cie nie podobało mi sie wkładanie pakietu, od dołu w pojemnik, a o Firestorm'ie internety gdzieś napisały, ze bida z napędem i jakością układu kierowniczego.
Został Rustler - wersja budżetowa, zwana przez traxxas'a Rock'nRoll, tj bez pakietu i ładowarki, ale za to odpowiednio tańszy.

.
.
.
.
kurde... mialo byc krotko :|

Pakiety 2S zrobiłem z jednego nieużywanego pakietu od P500. 3300mah, 60C, ponad 30min jeżdżenia na każdym, także można się znudzić i zrzygać.
A bo zapomnialem, a nie wiem czy wynika z kontekstu, chcialem nowke, w pudelku nie smigana :D
Z bajerków na tą chwile dolozylem zderzak przedni RPM, bo stockowy to jakis zart chyba, no i swiatelka, bo fajnie wygladają, ulatwiaja orientację, no i wogole - sswiatelka w autku musza byc :banana:
W pudle Traxxas oprócz modelu, prostej apki, daje tez komplet kluczy do serwisowania, zębatki do zap13rdalania, dystanse do amorków no i oczywicha troche makulatury i CD z imstrukcją i ostrzeżeniem żeby dokurwi@ć tylko umiarkowanie, nie skakać wyzej niz ustawa przewiduje, nie wjechać w pieszego czy inne większe auto, bo gwarancja tego nie obejmuje :readit: :vhappy:

chyba tyle, kilka fotek do kompletu :D
wytrwalym dziekuję za uwage ;)

pzdr.
mik.

PS.
w planie wieksze koła, bezszczota, i FPV, ale to pozniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 7O 4D4P7 7O CH4NG3" - 573PH3N H4WK1NG
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Podziękował: 80 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 5 sie 2018, o 07:00

Hehe. Ciekawe czy to "później" w ogóle nadejdzie ;) 3 razy podchodziłem już do tematu autek. Dopóki jest tawarisz podróży i jakiś pomysł na wspólną jazdę, rywalizację, można się powygłupiać i poszaleć. Ale bez tego, autka nudzą się natychmiast :).
Niemniej jednak, jak wspomniałeś, "the winter is comming" :).
Dlatego trzymam swoje dwie sztuki, bo w tym okresie, "miłość" czasami powraca.
A, no i mam tor crossowy niedaleko, którego objazd planuję właśnie z kamerką - z klasycznego punktu widzenia, nie da się go ogarnąć wzrokiem. Także jakbyś miał ochotę, to możemy się spiknąć.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
aikus
Olimp forum
Podziękował: 658 razy
Podziękowano: 467 razy

Postautor: aikus » 7 sie 2018, o 13:04

blać.... miałem kiedyś ze trzy czy cztery takie sezony, że też mi się wydawało, że zima się zbliża już w sierpniu.
Nie wiem czy Wam zazdrościć czy współczuć ...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Elita forum...

Postautor: mikegsx400 » 7 sie 2018, o 20:40

ale to przecież normalna kolej rzeczy w sierpniu zbliza sie zima, a lato zbliża sie juz w lutym :D
a jak już jesteśmy w tym klimacie, to wiecie że Słońce tez sie wypala? i wlasnie przekroczyło polowe swojego żywota :)
Awatar użytkownika
dawo
Elita forum...
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: dawo » 7 sie 2018, o 23:29

To ja czuję się podobnie jak słońce ;)
1x450,V922, Protos mini, Protos 380, Protos 500,Trex 600, 2xCombat, FunCub, EFX racer, Extra 300, Katana mini, Skrzydło, 2xF16, quad 250 i QX 90, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Himoto on Road, DX7S :)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Podziękował: 48 razy
Podziękowano: 330 razy

Postautor: Artu » 8 sie 2018, o 08:55

Pan Byku pisze:...3 razy podchodziłem już do tematu autek...
To tak, jak ja do śmigłowców :masakra:
Soooory za OT :D
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Olimp forum

Postautor: aikus » 8 sie 2018, o 09:06

mikegsx400 pisze:ale to przecież normalna kolej rzeczy w sierpniu zbliza sie zima, a lato zbliża sie juz w lutym :D

W sumie to chyba masz rację i po przemyśleniu stwierdzam, że w takim razie Wam zazdroszczę.
Zazdroszczę, bo to u mnie jest chujnia z grzybnią z kutasuwą w tym roku, że mimo połowy sezonu się nie nalatałem. Nie czuję się nalatany tak jak w sierpniu np. dwa lata temu czy trzy.
To było zajebiste i za tym tęsknię.
A co było równolegle z tym to inna bajka.

mikegsx400 pisze:a jak już jesteśmy w tym klimacie, to wiecie że Słońce tez sie wypala? i wlasnie przekroczyło polowe swojego żywota :)

Taaa, wiemy, aaaale to ... problem, który będzie nas dotyczył za ... ile to? 4mld lat? Tak około? Jakoś tak.
Więc kiedyś w jakimś programie popularnonaukowym było na ten temat tak (szczegółów nie pamiętam, więc liczby zmyślam):
"No ale tym nie musimy się za bardzo przejmować, bo za dwa miliardy lat nastąpi zderzenie galaktyk, które może niczym spektakularnym nie będzie, ale nie wiadomo co się stanie, a stać może się dużo, łącznie z tym, że nasz układ słoneczny może przestać istnieć. Ale tym też się specjalnie nie musimy przejmować, bo bo za kilkset tysięcy lat w naszą planetę uderzy asteroida wielkości połowy księżyca. Co prawda istnieje szansa, że nie uderzy, tylko przeleci obok w odległości kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, ale jej wpływ i tak będzie tak potężny, że zniszczy wszelkie życie na Ziemii.
Ale i tym nie musimy się specjalnie przejmować, bo jeszcze wcześniej warunki do życia na ziemii zmienią się tak, że jeśli wcześniej nie znajdziemy sobie w kosmosie innego domu, albo nie rozwiniemy inżynierii geoplanetarnej na tyle, żeby móc temu zaradzić - wyginiemy."
Nie pamiętam ile było tych stopni i jakie one dokładnie były, konkluzja była natomiast taka, że na chwilę obecną żyjemy w najlepszych z możliwych czasów. Potem albo exodus na marsa, albo nauczymy się po sobie posprzątać (bo z tą inżynierią geoplanetarną to AFAIR głownie o globalne ocieplenie chodziło) , o ile zdążymy, albo wyginięcie.

mikegsx400 pisze:"1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 7O 4D4P7 7O CH4NG3" - 573PH3N H4WK1NG

Genialny napis, przeczytałem od razu, ale prawdopodobnie nie z powodu mojej inteligencji tylko z powodu ślepoty :D:D
No i ...Pan Hawking, który odszedł od nas niedawno - żal ogromny i strata wielka dla świata nauki, bo był to jeden z najgenialniejszych ludzi naszych czasów.

dawo pisze:To ja czuję się podobnie jak słońce ;)

Większość z nas się podobnie czuje :D
Od dziś witamy się na lotniskach per "Cześć Słoneczko" :vhappy:
Awatar użytkownika
mikegsx400
Elita forum...

Postautor: mikegsx400 » 8 sie 2018, o 23:05

aikus pisze:Zazdroszczę, bo to u mnie jest chujnia z grzybnią z kutasuwą w tym roku, że mimo połowy sezonu się nie nalatałem.

Mareczku chetnie bym zamienił Twoją chujnie za moją chujnie szpitalną (9mies.), także glowa do góry, jeszcze sie nalatasz :)

aikus pisze:Taaa, wiemy, aaaale to ... problem, który będzie nas dotyczył za ... ile to? 4mld lat? Tak około? Jakoś tak.

Jakoś tak, moje źródła mówią o 4,5mld, ale to akurat niewiele zmienia ;)

aikus pisze:Genialny napis, przeczytałem od razu, ale prawdopodobnie nie z powodu mojej inteligencji tylko z powodu ślepoty

444 DZ13KUY3, LUB13 74K13 Z4G4DK1 :lol:

@Pan Buhaj
nie wiem czy tor moto to nie za ciezki teren dla rustlera, dawo i bizon tez maja jakies furki, wiec może Ty do nas wpadniesz na ściganko/latanko :)
Awatar użytkownika
aikus
Olimp forum

Postautor: aikus » 9 sie 2018, o 10:30

mikegsx400 pisze:
aikus pisze:Zazdroszczę, bo to u mnie jest chujnia z grzybnią z kutasuwą w tym roku, że mimo połowy sezonu się nie nalatałem.

Mareczku chetnie bym zamienił Twoją chujnie za moją chujnie szpitalną (9mies.), także glowa do góry, jeszcze sie nalatasz :)

Bezapelacyjnie Majki, tego nie ma co porównywać i wiem, że w tym świetle moje marudzenie to bluźnierstwo, natomiast ... wiesz, mnie ... tak samo jak mnie wali, że ktoś ma mercedesa a ja nie mam (może chciałbym mieć też, ale nie boli mnie, że On ma) tak samo nie pociesza mnie fakt, że ktoś ma bardziej przejebane niż ja.
Rozumiesz co mam na myśli...
Ale tak czy siak dzięki za słowa otuchy, z ust kogoś kto przeszedł to co Ty mają one szczególną wartość i oczywiście masz racje, nie ma co biadolić, trzeba spinać dupe, robić co trzeba i tyle.
... a potem na lotnisko ;)

:piwo:

Wróć do „Traxxas”