Drukarki 3D

Bo modelarze prądu potrzebujo...
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1460 razy
Podziękowano: 680 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 10 kwie 2017, o 13:07

Dzięki Karol,

Tzn ja raczej nie planuje się wgłębiać. Myślę bardziej o jakimś poręcznym narzędziu, którym czasem druknę sobie jakiś drobiazg, głównie do rc. Kosztowo się nie zwróci na bank i nawet takiego założenia nie brałem pod uwagę.
Do samej drukarki się przymierzam, ale bez parcia jakoś. Traktuje ją z założenia jako "dodatkwy gadżet" w moim przypadku. Do do rozmiaru powierzchni drukowanej to żaden problem. Bardziej mnie zastanawia czy ta rozdzielczość drukowania nie jest zbyt słaba, biorąc pod uwagę właśnie to, że z założenia drukuje małe elementy.
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | 2x Devil X360 - tak jakoś wyszło... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1460 razy
Podziękowano: 680 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 10 kwie 2017, o 13:11

I jeszcze pytanko - poleciłbyś jakiś damorwy program (o ile są takie), który jest w miare przystępny dla nowego w temacie?
Popatrzyłbym jak to sie je...
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | 2x Devil X360 - tak jakoś wyszło... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Podziękował: 67 razy
Podziękowano: 504 razy

Postautor: Kenobi36 » 10 kwie 2017, o 13:15

A gdzie się zaopatrujecie i w jaki filament do tego ? Tani i żeby nie zapychał?
PLA, ABS or PETG - czy któryś z nich to guma ?
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: karol » 10 kwie 2017, o 13:20

OK, wiec, mozesz ustawiac rozdzielczosci oraz wypelnienie.

Rozdzielczosci mam takie:

0.1 mm - to jest najlepsza rozdzielczosc
0.2 mm - srednia
0.3 mm - najgorsza

Wypelnienie w procentach %

- 5%
- 20%
- 50%
- 100%

ja mam takie ustawienia, ale moze byc tysiace scenariuszy itp. Oczywiscie najlepsza jakosc oraz wypelnienie == dluzszy czas drukowania.

"Do do rozmiaru powierzchni drukowanej to żaden problem" - tutaj bym uwazal. Poszukaj, ja tak samo mowilem w tym watku. W miare jedzenia apetyt rosnie - niestety i pewnym momencie, zona zapyta, ty a moze bys mi kolczyki, czy jakas inna pierdolke wydrukowal, a ty powiesz: " kurde moglem kupic wieksza :(

Zaufaj mi, pisze to z autopsji. Opisywana drukarka da rade, ale dla mnie blokada byla, mala powierznia drukowania.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...

Postautor: karol » 10 kwie 2017, o 13:31

Z racji tego, ze siedze w linuxie to:

https://www.tinkercad.com/ - tutaj jedziesz z koksem poprzez przegladarke, jest samouczek- uwazam ze najlepszy dla poczatkujaczego

https://www.freecadweb.org/ - duzo tutkow na YT

http://www.openscad.org/downloads.html- moj faworyt, trzaba pisac z palca, ale jak sie cos projektuje i zmienia, to nie ma nic lepszego.

co do:

PLA - dotychczasz tutaj, https://www.aliexpress.com/item/Factory-price-makerbot-reprap-mendel-UP-3D-printer-filaments-ABS-PLA-1-75mm-3mm-1kg-2/32539084575.html?spm=2114.13010608.0.0.yBOh0q jakosc spoko. Nie mialem problemow

ABS kupilem lokalnie w Irlandii - ale nic jeszcze nie drukowalem. glownie drukuje w PLA.

PETG jeszcze nie kupilem,ten jest elastyczny- glownie tutaj chlopaki uzywaja go, do dronow - pokroju space one

np. taki pod powinno sie wydrukowac PETG
https://www.thingiverse.com/thing:1831908

,ale ja druknelem w PLA i przy kraszach daje rade, wiec mysle, ze to bicie piany z tym elastycznym
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...

Postautor: karol » 10 kwie 2017, o 14:09

Kenobi36 pisze:Tani i żeby nie zapychał?

a uzywasz filtra? https://www.thingiverse.com/thing:492067

nie wiem, czy w moim przypadku jest to skutecznie, czy filament jest dobry, nie chce tworzyc bajek, ale napewno nie zaszkodzi.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Podziękował: 67 razy
Podziękowano: 504 razy

Postautor: Kenobi36 » 10 kwie 2017, o 19:40

To bardziej czyścik niż filtr, zawsze z kurzu oczyści wiec powinien troszkę pomagać.
Nie, nie używam bo nie mam drukarki jeszcze :-)
Ale jak mam jakąś zamówić to od razu muszę wiedzieć skąd filament brać.
Dzięki za info. Szkoda ze ten fabricator jest na backorder bo coraz bardziej odczuwam brak takiego urządzenia.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...

Postautor: karol » 10 kwie 2017, o 20:21

spoko, jak cos to pytajcie, dodalem watek do obserwowanych, wiec jak cos, to bede odpisywal na biezaco.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Podziękował: 47 razy
Podziękowano: 330 razy

Postautor: Artu » 11 kwie 2017, o 07:21

Kenobi36 pisze:Ale jak mam jakąś zamówić to od razu muszę wiedzieć skąd filament brać.

Polecam sklep 3Drukarki.pl :thumb:, tym bardziej że Masz w miarę blisko i możesz podjechać, pomacać i uzyskać fachową pomoc od Radka.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Elektro-narzędzia i akcesoria”