Hydepark - czyli bardzo brudny brudnopis (idealne miejsce na bzdury :) )

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 29 mar 2013, o 23:30

Fajne. Bardzo nie chciałbym mieć tego badziewia w silniku.....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 29 mar 2013, o 23:52

Fakt, fajnie to wygląda ale jeśli spotka się z samolotem 1:1 to może być niebezpiecznie.
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 30 mar 2013, o 01:01

Kowal pisze:Fajne. Bardzo nie chciałbym mieć tego badziewia w silniku.....


?
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 30 mar 2013, o 01:23

AdamskY pisze:
Kowal pisze:Fajne. Bardzo nie chciałbym mieć tego badziewia w silniku.....


?

Miał na myśli silnik samolotu w skali 1:1
andrejus
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 14
Rejestracja: 27-12-2012
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 8 razy

Postautor: andrejus » 30 mar 2013, o 08:10

Jak to wygląda w świetle prawa? Czy trzeba mieć zgodę na latanie na takiej wysokości?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 30 mar 2013, o 08:26

W większości przypadków trzeba, ale nie zawsze. Na PFMRC była ostatnio kwestia prawa w Polsce. Oczywiście od razu podniosły się glosy naszej szlachty, że jak to? Nas ograniczać i nakładać jakieś restrykcje? Nie jestem za ograniczaniem nas, modelarzy ale czasami trzeba, bo życie ludzkie jest najcenniejsze, a model to tylko głupi model. Wiem jak widać modele z samolotu, generalne widać kiepsko, zwłaszcza na tle gleby. Latałem w Oborach i zasada jest tam prosta. Pierwszeństwo ma samolot.

Postaram się dowiedzieć w jakiej formie wejdzie rozporządzenie.

Temat milion razy wałkowany. Głupota niektórych ludzi latających FPV nie zna granic. Dzisiaj taki lot to żaden wyczyn, tylko kwestia kasy. Był już jeden szpeniol, który w Krakowie latał helikiem klasy 50 na chyba 3km w strefach Balic. Sprawa trafiła do ULCu, była zadyma. Byli i pewnie są inni geniusze z podobnymi pomysłami.

Znam relacje ludzi zajmujących się statkami bezzałogowymi na co dzień. Powiedzieli, że dostrzeżenie samolotu jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy operator zajmuje się oglądaniem widoków, realizacją jakiegoś tam zadania, transmisja jest kiepskiej jakości itp. Jestem zwolennikiem latania z głową, a w Polsce i na świecie jest coraz więcej kretynów, którzy myślą, że nic się nie stanie.

Może zrobimy jakiś oddzielny dział z przepisami, linkami do ubezpieczycieli itp.?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3470
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 mar 2013, o 10:13

Piotrze, ideałem było by, aby modele wykonujące takie loty, miały na pokładzie coś, co by było "widoczne" dla systemów ostrzegających w samolotach i innych statkach powietrznych.
Na morzu montuje się na małych jednostkach (jachty) reflektor poprawiający "odbicie" dla radaru.
Tutaj w sukurs musiała by iść jakowaś elektronika :dk:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3787
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 30 mar 2013, o 10:47

Jeżeli naprawdę chcesz być widoczny na morzu to powinieneś mieć AIS nadawczo-odbiorczy.
Wtedy inne jednostki (statki wszystkie) wiedzą ktoś ty z jaką prędkością i jakim kursem płyniesz.
Reflektor radarowy to już trochę mało.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 30 mar 2013, o 11:43

Chlopaki, mówimy o modelach. Najskuteczniejsze są proste rozwiązania. Stosujmy się do kilku zasad i będzie ok.

- używamy głowy, mózgu, zdrowego rozsądku. W przypadku braku tych sprawa z powodu wrodzonej głupoty, kaca, złego dnia - zostawmy modele w domu .

- latamy w zasięgu wzroku, tak żeby dobrze widzieć model i móc ocenić jego położenie

- model zawsze ustępuje drogi statkowi powietrznemu, bo ma większą manewrowość, mnioejszą masę itp.

- poznajmy prawo. Co nam wolno? Czego nam nie wolno? Gdzie możemy latać? A gdzie nie.

-fpv - TAK. Ale na takich samych zasadach. Jeżeli ktoś chce bić rekordy, niech zdobywa potrzebne zgody, dokumenty, uprawnienia itp.

Chyba tyle, proste, bez komplikacji. Bez inwestowania kasy, bo przecież niektórzy latają modelami za 30 zł, a nie za 100k.

Każdy ma prawo latać, byle bepiecznie i zgodnie z prawem.

Teraz mam mało czasu, ale postaram się wrzucić w oddzielny wątek przepisy jakie nas obowiązują. Są proste i jasne.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 31 mar 2013, o 01:45

Kowalątko... Nie musisz. Domyślam się jak cię to qrna rusza...

Znany wielu pan HELMUD, tzw. jednoręki bandyta (jeżeli masz rocznik poniżej 70, to masz prawo nic nie wiedzieć) z lotniska Szczecin-Dąbie zawsze potrafił zmobilizować ludków do latania w strefach. Mówiłem ci o nim, trochę wiesz i sam pamiętasz, co to za kaliber.
Wiele razy mi wręcz zalecał przed lataniem modelami, żeby odpędzić dzikich "turystów..." (co to niby trenowali psy,ale ielegalnie) i wszędzie się szwendających właścicieli psów. żeby nie było - kocham psy -, ale porządek musi qrna być, albo będzie jeden wieli chlew.
Efekt był wielce wymowny...

To ON był inicjatorem lokacji aktualnego kwadratu dla modelarzy i Nowego Porządku na lotnisku. Chwała Mu za to. Doceniam gościa bo włożył serce w to miejsce.
Wiele razy latałem w tym terenie na paralotni oraz modelami... Czasem nad takim (tym qrna samym co śmieszne) dziwnym gościem, który wysiadł z auta i se po prostu latał... a nie ważne że akurat na pasie podejścia... No to kiedy w końcu wylądowaliśmy przy nim mówiąc, że tu ludzie qrna latają, źe bezpieczeństwo , to pierdnął jakiś głupi tekst i pojechał...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 31 mar 2013, o 18:52

Totalny brak wyobraźni. Tak samo jak gość który ostatnio gdzieś w stanach mocnym laserem celował w samoloty i śmigłowce. Jeden z pilotów dostał po oczach, na szczęście nic się nie stało.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 31 mar 2013, o 22:05

Kowal, a w W-wie i okolicach (powiedzmy ca. 50km od Chopina) to gdzie i na jakich wysokościach można bezpiecznie latać?

A drugie - w których rejonach PL możnaby latać bezpiecznie naprawdę wysoko?

Starałem się kiedyś zrozumieć jakieś ogólnodostępne mapy, ale mi to nigdy nie wyszło :plask: :plask: :plask:
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 1 kwie 2013, o 06:11

Musiałbym wziąć mapy i zerknąć. Siedzę teraz w Pradze. Z tym powiedzeniem gdzie i jak to może być problem, bo przestrzeń jest mocno nieregularnych kształtów. Postaram się napisać coś odnośnie przepisów i tego gdzie i jak można latać. Będę miał czas na to po 8-9 kwietnia, bo wcześniej mam sporo do zrobienia.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 1 kwie 2013, o 06:14

lethe pisze:Totalny brak wyobraźni. Tak samo jak gość który ostatnio gdzieś w stanach mocnym laserem celował w samoloty i śmigłowce. Jeden z pilotów dostał po oczach, na szczęście nic się nie stało.



Sam dostałem kilkanaście razy laserem. M. in. w Paryżu, na Bemowie. Widziałem też sporo ostrzeżeń dla pilotów odnośnie możliwości celowania laserem w samolot. Nie wiem jakiej mocy Ci ludzie mają te lasery, ale cała kabina w C172 rozświetliła nam się na zielono podczas nocnych lotów z uczniem na Bemowie.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 1 kwie 2013, o 22:16

Kowal pisze:Musiałbym wziąć mapy i zerknąć. Siedzę teraz w Pradze. Z tym powiedzeniem gdzie i jak to może być problem, bo przestrzeń jest mocno nieregularnych kształtów. Postaram się napisać coś odnośnie przepisów i tego gdzie i jak można latać. Będę miał czas na to po 8-9 kwietnia, bo wcześniej mam sporo do zrobienia.
Czymam za słowo :)
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 2 kwie 2013, o 02:22

jedrus pisze:Czymam za słowo :)


Dobrze, że za słowo....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 3 kwie 2013, o 00:20

Kowal pisze:wyrwane. Będę miał czas na to po 8-9 kwietnia, bo wcześniej mam sporo do zrobienia.

Panie... i później też :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 3 kwie 2013, o 07:22

Wiktor pisze:
Kowal pisze:wyrwane. Będę miał czas na to po 8-9 kwietnia, bo wcześniej mam sporo do zrobienia.

Panie... i później też :mrgreen:



Ale, że jak to? :o
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 4 kwie 2013, o 18:10

Chyba źle zrozumiałem jedną z Twoich wypowiedzi gdzie wspominasz coś co dziecku :plask: A jeśli dobrze zrozumiałem to jesteś gość, że tak potrafisz na wszystko i dla wszystkich znaleźć czas :thumb:
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 4 kwie 2013, o 19:28

Wiktor pisze:Chyba źle zrozumiałem jedną z Twoich wypowiedzi gdzie wspominasz coś co dziecku :plask: A jeśli dobrze zrozumiałem to jesteś gość, że tak potrafisz na wszystko i dla wszystkich znaleźć czas :thumb:



Ta, dla wszystkich. Helikami polatam pewnie maj - kwiecień, później już tylko praca dom i dziecko.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości