Usprawnienia forum: Wy mówicie - my robimy :)

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 31 mar 2013, o 00:06

Szanowni Koledzy Modelarze i Latacze...
Szukamy chętnych, którzy chcą poświęcić trochę wolnego czasu na szukanie newsów z naszej dziedziny hobby i wrzucanie ich w formie newsów na Front Page, czyli na heli-team.pl.
Chcemy ożywić stronę główną portalu. Każdy ma swoje sprawy, dlatego im więcej nas będzie tym lepiej będzie funkcjonowało nasze ulubione forum. Dlatego jeżeli zależy Ci na propagowaniu wiedzy, masz trochę wolnego czasu, chcesz dołączyć do naszego teamu, zależy Ci na rozwoju naszego hobby, daj po prostu znać do mnie na PW...

Zadanie bojowe nr 1. będzie polegać na szukaniu newsów (na wstępie z podanej puli adresów) w dziedzinie heli i tworzenie z tego newsów na naszej witrynie. Na tyle często, na ile dysponujesz akurat wolnym czasem. Nic na siłę...
Jeżeli znasz interface Word-a to dasz sobie spokojnie radę. Jeżeli potrzebujesz pomocy? Poradnik w drodze.
Pełne wsparcie ze strony administracji zapewnione ;). Dasz spokojnie radę. Chodzi bardziej o aspekty czasowe niż techniczne no i zużycie Twojego czasu ale jak wiesz, w konkretnej sprawie... ;)

Ze względów formalnych kontakt PW do mnie najszybciej. Niech SuperRC-SZMOC będzie z nami...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ben
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 14-03-2013
Lokalizacja: okolice Koszalina
Podziękował: 1 raz

Postautor: Ben » 28 kwie 2013, o 19:50

Jak w temacie, ostatnio kupiłem se modela i podczas ustawień padło mi jedno serwo (ACE RC DC0915) - może felerne było może to moja wina, nie ważne. Wydatek do przełknięcia bo w świecie kosztuje $22. Fakt jest taki że na szybko chciałem je dokupić, obszukałem wszystkie mi znane polskie sklepy i :( Zaangażowałem Google i to co mi wypluły to ... najbliżej gdzie są osiągalne to Tower Hobbies. Cena przestępna ale ... czas, majówka się zbliża a ja uziemiony :twisted:

Może gdzieś bliżej są dostępne a człek nie wie. Jak by był jakiś wykaz sklepów gdzie się zaopatrujemy to może by dało radę oblatać model w ten długi "Łyk-End".
Pozdrawiam
Benon.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3470
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 28 kwie 2013, o 20:30

Ben, w takim przypadku nie ma się co "siłować" z zakupem identycznego serwa (producent/model), tylko skupić się na wyszukaniu części o takich samych parametrach (wymiar, siła).
Serwa 9g jak Twoje, są szeroko dostępne w Krajowych sklepach.
Najlepiej wziąć je w garść i podjechać do najbliższego sklepu modelarskiego, lub jeśli za daleko, to poszukać w ofertach w internecie, skupiając się na wymiarach i parametrach potrzebnego elementu.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Ben
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 14-03-2013
Lokalizacja: okolice Koszalina
Podziękował: 1 raz

Postautor: Ben » 29 kwie 2013, o 12:59

Artu - nie do końca masz rację ;) Wybór owszem jest ale sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie:
- kupiłem model z czterema dedykowanymi serwami
- potrzebuję jedno mikro serwo cyfrowe o szybkości 0,1s/4.8V - jedyne jakie można zaakceptować z innych to Futaba S3154, nie dość że już nie produkowane to osiąga wysoką cenę powyżej 150zł w/g mnie nie akceptowalna
- gdybym się zdecydował na wymianę serw na tarczy to koszt zaczyna się do 320+ (cyfrowe) a tylko takie mnie interesują, no i pozostaję z dwoma, nie zagospodarowanymi serwami

Reasumując - czyż nie lepiej kupić dwa serwa (wymiana + zapas) po $22 + przesyłka $~7 i trochę poczekać, czasu szkoda ale zdrowy rozsądek bierze górę :)
Pozdrawiam
Benon.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 10 maja 2013, o 21:38

no niestety tak bywa że serwa padają a już nie ma skąd wziąć ani części ani całych serw. Były próby robienia list sklepów (na pewno można znaleźć na epheli i waldorfie) ale to i tak niewiele pomaga bo im się zmienia asortyment i ogólnie "panta rei".
Nie chcę być czarnowidzem ale obawiam się że czeka Cię wymiana kompletu jeśli chcesz uniknąć sprowadzania...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 17 maja 2013, o 06:56

Czy aktywne wątki mogą mieć więcej niż parę pozycji, na przykład 5 stron?
Bo nie mogę znaleźć takiego wątku o tym jak gość lata w hali przy muzyce Straussa.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 17 maja 2013, o 14:38

wojtekr pisze:Czy aktywne wątki mogą mieć więcej niż parę pozycji, na przykład 5 stron?
Bo nie mogę znaleźć takiego wątku o tym jak gość lata w hali przy muzyce Straussa.

Czy możesz rozwinąć myśl/problem?
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 17 maja 2013, o 16:40

Aktywne wątki obecnie zwracają 9 wyników. A gdyby tak zwracały jakąś ilość (5 stron?) wątków posortowanych po dacie ostatniego wpisu?

W sytuacji gdy nie pamiętam działu (a przeważnie nie pamiętam) wyszukuję wątki po swoich wpisach a jeżeli ich nie ma to po aktywnych. Jeżeli jednak minie parę dni to bez nazwy działu lib konkretnej frazy ciężko jest coś znaleźć.

Ktoś umieścił filmik jak gość lata w hali przy muzyce Starussa- nie mogę tego znaleźć bo:

- nie napisałem nic w tym wątku,
- nie ma w aktywnych
- nie pamiętam działu
- nie pamiętam frazy z wątku.

A tak to bym sobie przejrzał wszystkie wątki lub tytuły za ostatni miesiąc i jak bym zobaczył to bym sobie przypomniał co to było.
Helikoptery
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 17 maja 2013, o 20:52

kurcze pamietam ten filmik.. imo to jakiś mistrzunio podniebnych jak i salonowych poczynań :banana:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 sie 2013, o 18:14

A może by zrobić jakąś akcje promującą uzupełnienie lokalizacji w profilu? Przydało by się widzieć kto, gdzie, kiedy?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 sie 2013, o 05:44

Jestem za!!! Fakt przymusu nie ma i nie będzie, ale taka informacja bardzo ułatwia kontakt. Ja sie po trzech latach przypadkiem dowiedziałem, że Kowal mieszka kilka bloków dalej :) I pomyśleć tylko ile nieprzelanych butli straciliśmy w tym czasie... :masakra:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 17 paź 2013, o 13:53

Z nieukrywaną przyjemnością informuję, że z dniem dzisiejszym przybył nam nowy moderator -MIRUUU :juppi:



Zaczęliśmy powoli robić porządki, ponieważ już pojawiają się na PW informacje OD WAS, co zmienić, co gdzie przenieść, co przypiąć itd. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe info i zapraszamy do przesyłania kolejnych sugestii. Docelowo chcemy uporządkować forum bardziej logicznie i przyjaźnie DLA WAS!!! oraz utrzymać dotychczasową przyjazną atmosferę.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 17 paź 2013, o 14:18

Normalnie inna liga w porównaniu do epheli.pl i ostatniej afery moderacyjnej tam...
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 paź 2013, o 14:28

To ja dodam od siebie, że zachęcamy do korzystania z działu Uwagi / usprawnienia strony. Jeśli macie jakiekolwiek propozycje dotyczące usprawnienia naszego forum - piszcie! Wrzucając propozycje w tym dziale, dacie szanse również innym do dorzucenia czegoś od siebie w poszczególnych kwestiach. To samo sie tyczy kwestii wyodrębniania z niektórych dyskusji osobnych wątków o charakterze podręcznikowym. Jak wspomniał Neomutant, sporo ciekawych informacji gdzieś nam ucieka w natłoku postów w różnych tematach pisanych :) Z miłą chęcią potworzymy w wybranych tematach osobne wątki na zasadzie opracowań łatwoznajdowalnych :D
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 17 paź 2013, o 16:22

To fajnie.

Juz robie liste... :D

a co do bratniego forum to ... no coz juz sie nie dowiem bo usuneli mi konto :lol: :lol:

Jednak nie ma jak w domu :D
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 paź 2013, o 16:53

Coś tam nabroil nikczenniku?? ;)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 17 paź 2013, o 16:56

Protestowalem przeciwko wyzywaniu mnie przez moderatora. Zenada nie ma o czym mowic.
Helikoptery
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3787
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 17 paź 2013, o 18:28

Żenada, fakt, ale Ciebie też trochę poniosło musisz przyznać ;)
Niepotrzebnie wdałeś się w dyskusję z jednym z forumowiczow.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 17 paź 2013, o 19:16

to właśnie on mi puszczał wiąchy.

Zostawmy to tam.

Wywalili to wywalili- walę to. Nawet nie będę zakładał nowego konta.
Helikoptery
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 17 paź 2013, o 19:52

Heli-Team ---> najlepsze polskie heliforum :banana:

Ale dział KDS by się przydał ;)
http://www.rcmania.hk/data/attachment/f ... 2hfmmb.jpg
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości