Ciekawostki i niusy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 2 gru 2014, o 20:29

Panowie, żyjemy w ciekawych czasach :)



pzdrv,
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 2 gru 2014, o 20:56

A to tylko jakiś taki niby poduszkowiec.
Żeby to latało to byłoby fajnie, ale jak widziałem swojego quada walącego w ziemię to chyba bym nie poleciał :D
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 2 gru 2014, o 20:57

Słyszałem o tym . To pierwszy na świecie latający motocykl o nazwie AeroX . Skonstruowali go Amerykanie z Aerofex. Ma sie unosić nad ziemią 3-4m i rozpędzać się do max prędkości 72 km /h przy obciążeniu 140 kg . Ma wbudowany żyroskop i akcelerometr . Cana jak za helika , na nasze ok. 260 tys zł . Kto wie ? Może i doczekamy też latających samochodów ?
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 2 gru 2014, o 21:04

ja bym odrazu naze z gps założył, tylko pomyśleć - wychodze z imprezy i autopilot wiezie mnie do domciu :piwo:
Awatar użytkownika
ArisTos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 30-11-2014
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: ArisTos » 2 gru 2014, o 21:19

PSV nie podłączysz do TV. Dlatego Sony chce znów zarobić kasę na naiwniakach i sprzedaje PSTV. Gra nie warta świeczki MZ.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 2 gru 2014, o 23:21

crash pisze:ja bym odrazu naze z gps założył, tylko pomyśleć - wychodze z imprezy i autopilot wiezie mnie do domciu :piwo:

I byłoby jak na jakimś filmiku z jameryki, gdzie dron stracił sygnał, załączył mu się RTH i w drodze powrotnej :wall: w skałę. U nas zamiast wieeelkiej skały byłby wieeeelki blok z jeszcze więęęęększej płyty :swir:

A co do samego sprzętu - laaaatałby!
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 2 gru 2014, o 23:32

Nie wiem czy to dość bezpieczny pojazd, a co gdybyś wziął kogoś pod koła? brrr
a co z dziurami powietrznymi, porywami wiatru? to bedzie pojazd ciekawostka, dla kaskaderów.
... ewentualnie dla służb specjalnych do odśnieżania i zamiatania liści :dance:
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 3 gru 2014, o 06:50

Kiedyś tak mówiono o samochodzie, motocyklu, czy innym samolocie - nie przesądzałbym.

~wysłano z ciapciaka~
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 3 gru 2014, o 08:09

Za pewne utrzymaniem równowagi sterują jakieś urządzenia wspomagające typu żyroskop i jakiś do tego komputer . Sam człowiek by raczej tego nie ogarnął .
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 3 gru 2014, o 08:37

Co za czasy, zabawki moich dzieci stają się bardziej skomplikowane niż moje własne :masakra: Jeszcze tak niedawno byłem dumny z siebie, że udało się podłączyć Rx, serwa, żyroskop i w miarę opanować dwa drążki, a za chwilę pewnie będę musiał się uczyć obsługi pierdylionprzyciskowego pada :wall2:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 3 gru 2014, o 08:46

donia pisze:Panowie, żyjemy w ciekawych czasach :)

Wg Pratchetta, i chyba jeszcze którejś z chińskich filozofii, "obyś żył w ciekawych czasach" to jedno z cięższych przekleństw :)

Ten latający motorek jest całkiem ciekawy, lektura nowych przepisów ruchu lotniczo-drogowego będzie pasjonująca...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 3 gru 2014, o 09:15

Że z dołu ma pierwszeństwo, a z góry już nie i że zabrania się zawracania w formie pół ósemki kubańskiej ;)

~wysłano z ciapciaka~
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 3 gru 2014, o 10:15

Można by ponad radarami...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 3 gru 2014, o 11:04

Nie no wynalazek ciekawy, sam bym sobie chetnie takim poszalal, ale nie rozpatrywalbym tego w kategoriach srodka transportu. Mysle ze jesli sie upowszechni to bedzie to mialo mniej wiecej takie miejsce jak dzisiejsze motocykle.
To co mnie osobiscie bardziej interesuje to samojezdzące samochody.
Jeszcze kilka lat temu bylo to tylko w fazie eksperymentow i badan na zamknietych torach w izolowanych srodowiskach, a w tym roku pierwszy prototyp (akurat Googla, ale to ma mniejsze znaczenie) juz wozil ludzi.



I tak oto powoli nadchodzi koniec ery komunikacji samochodowej w takiej formie jaką znamy, bo wraz z nadejsciem takiego typu samochodow, zmieni sie nie tylko sposob ich prowadzenia. Przede wszystkim zmieni sie ogolny sposob funkcjonowania tego rodzaju komunikacji.
Dzis kazdy ma swoj wlasny samochod, ktory przez 90% czasu stoi i sie marnuje.
Ewentualnie są taksówki, ktore są zajezdzane przez pierwsze 30% czasu swojego Zycia a potem dogorywaja gdzies na samochodowej emeryturze.
W przyszlosci bedzie tak, ze nikt nie bedzie mial wlasnego samochodu (no oczywiscie z wyjatkiem hobbystow i pasjonatow - zakazu nie bedzie ;) ) a za to wszyscy bedziemy korzystac z samojezdzacych taksowek, ktore przywioza nas z pracy do domu, z domu do pracy, zawioza nasze graty na lotnisko (no co, jak dla mnie to warunek konieczny!!) pojada po zakupy.. ... i tak dalej... a jak sie zepsuja to jeszcze sie skubance same do serwisu odstawia (o ile tylko beda w stanie jakkolwiek samodzielnie jechac).
Parkingi tez beda wygladac inaczej niz dzisiaj i przybiora forme przypominajaca parking wozkow w hipermarkecie. Nic prostrzego: jakas szyna na dachu i jakis bolec z przodu, zeby jeden samochod mogl wjechac na drugi w pozycje "na pieska" i tak sie zaparkowac, a na niego kolejny i kolejny.
Nie ma problemu pt. "I jak ja teraz wyciagne moj samochod ze srodka??" bo nie ma czegos takiego jak "Moj samochod", tak samo jak nie ma czegos takiego jak "Moj wozek w supermarkecie".

Tak bedzie! I takich czasow chcialbym doczekac:)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 3 gru 2014, o 11:21

Oby się nie wieszał jak google android :rotfl2:

A tak na poważne, w sumie bym reflektował, już się nakierowałem w życiu, więc niech tera samochód pokieruje za mnie :-) a ja sobie będę przeglądał w tym czasie fora :-)

Niestety chyba to jeszcze daleka przyszłość. Na dzieńdzisiejszy to marzy mi się się jakaś hybryda z możliwością ładowania w garażu jak np nowy Prius aczkolwiek z nieco większymi akumulatorami mógł by być :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 3 gru 2014, o 11:37

No wlasnie ... te hybrydy to tak troche ten... za duzo szumu o za malo...
Coz to takiego daje... Oszczednosc 20% paliwa... No wielkie mi halo...
Tesla! To jest to!
I Tesle kiedys sobie kupie (narazie sa za drogie - za dzisiejsza cene Tesli prawdopodobnie kupilbym sobie paliwa na reszte Zycia :D).

Ale wracajac do samojezdzących... Nie wiem Kenobi, naprawde nie wiem czy to aby na pewno az taka odlegla przyszlosc. Wcale bym sie nie zdziwil jakby juz za 10 lat zaczely sie takie pojawiac na ulicach.
Technologia juz jest, pozostaje tylko czekac az drogą ewolucji sie stopniowo wdrozy.

Wiekszym problemem IMHO bedzie zmiana ogolnospolecznego mentalnego podejscia do samochodu jako takiego.
Dla mnie osobiscie samochod jest tylko srodkiem do celu. Ma zabrac mnie, moja rodzine, moje graty i przewiezc z punktu A do puntku B. Potem moze nie istniec.
Ale dla wielu osob dzis powiedziec "Nie mam wlasnego samochodu" to jak "nie mam polowy siebie".
To tez sie oczywiscie powoli zmienia, bo obserwuje ludzi i znam osobiscie co najmniej kilka przypadkow ktore jeszcze kilka lat temu byly wlasnie takimi osobami, a dzis kombinja czy czasem nie byloby lepiej wygodniej i taniej sie przesiasc na komunikacje miejsca + taksowki.
Ale to jest jednak maly procent i obawiam sie ze ogolnospoleczna bezwladnosc mentalna bedzie tu najwiekszym hamulcem.

Tak czy siak, wracajac teraz znowu do hybryd czy Tesli... Powiedzialem, ze Tesle kiedys sobie kupie, ale wypadaloby dodac takie zastrzezenie "O ile jednak samojezdziki jej nie wyprzedzą..." bo wtedy Tesla bedzie mi na kijek...:)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 3 gru 2014, o 11:46

Zeszliście na ziemię, a wątek jest o tym co porusza się ponad nią. Zamiast biadolić że prądu nie starczy, system się zawiesi alboco, weźcie się lepiej za naukę nawigacji lotniczej bo to napewno będzie jedno z pytań na prawo lotojazdy :D
Wyobraźcie sobie jakie cudowne krety wtedy będą, nie mówiąc juz o prostych stłuczkach 3D bo blondi cyknęła lewy/prawy kierunek przy zmianie wysokości ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 3 gru 2014, o 11:50

Z tą Teslą też są minusy. Jak wszyscy kupią, to wieczorem w bloku popłyną kable w ścianach...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 3 gru 2014, o 11:56

Aikus, jestem realny, tesla przy atualnej cenie (prędzej nissan leaf) i braku w Polsce punktów ładowania odpada.
Nie chodzi mi o oszczędność 20% w hybrydzie, tylko o to że na akumulatorze dojadę na pałacową lub do sklepu i wrócę bez zużycia ani jednego litra paliwa - Prius Plug-In
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 3 gru 2014, o 12:05

Profesjonalne punkty ładowania są u mnie pod biurem na zewnętrznym parkingu :) Coraz więcej obecnie projektowanych biurowców i punktów usługowych ma to już w standardzie.
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości