Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15999
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 4 maja 2023, o 21:17

menelique pisze:Kurde skubańcu, 6 pakiecików - ile tych kanapek masz?


Jaki.... Jakich kanapek...?? hmm hmm

Nie no 6 pakietów to taki standard do modelu co codziennego latania - tyle da się podłączyć maksymalnie do jednej płytki ładowania równoległego:)

menelique pisze:Ja z jednym to jak wyprawa na księżyć a od dwóch tygodni czekam na zamówienie z rcforever :(


Dzwoń do Adama!! Może się coś gdzieś zawieruszyło... 2 tygodnie?? To aż nie sposób...
Chyba, że nie miał na stanie i ściąga dopiero (w przypadku pakietów do 700-ty - prawdopodobne).

menelique pisze:Ćwicz ćwicz ;-) musze zobaczyć tą perfekcje jak spotkamy się w czerwcu :)
Ooooj nie moge się doczekać !!


Joo, ale weź tam ... jaką perfekcję... Czasem się uda tak ładnie coś ... naprawdę ładnie ogarnąć a czasami... trochę zawieje, trochę palec drgnie, trochę coś nie tego i już dupeńka - cały manewr krzywo jak xuj...
A wiesz, do zawodów to powinno być 100/100, takich co bym był z nich zadowolony...
No ale nic - będzie co będzie :)
zobaczymy :juppi: :juppi:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15999
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 4 maja 2023, o 21:36

Naczy się chciałem powiedzieć, że perfekcje, prawdopodobnie owszem, zobaczysz i ja nawet wiem w czyim wykonaniu o ile tylko przyjadą i polecą Ci goście o których myślę, a myślę o kilku takich ^^ ... co na nich teraz patrzę i mrugam :D:D
A w moim wykonaniu to tam wiesz.... ta ilość ćwiczenia - no dobra, swoje robi, ale cudów to tu nie ma i być nie będzie, sorry :D
I mówię to bez fałszywej skromności ani żalu - znam swoje możliwości i tyle ;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 maja 2023, o 23:16

Latanie z jednym pakietem... matkobosko...

Pomyśl ile czasu i piniędzy przerąbujesz dla marnych 5min przyjemności. Gorszy interes to już chyba tylko małżeństwo.

Zrób dobrze sobie i Grecie i szybciutko zamawiaj bateryjki żeby to miało sens.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15999
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 maja 2023, o 01:00

Nie no zależy... mocny zasilacz, mocna ładowarka i z jednym ... szału nie będzie, bo po locie ciepły - musi ostygnąć, ale coś tam można uwojować.
Jak miałem X7 to miałem do niej tylko jeden pakiet - na stałe w modelu. Przyjeżdżałem na pole z naładowanym i na dzień dobry robiłem lot X7.
Potem stawiałem, żeby sobie odpoczęła chwilę, podpinałem do samochodu, ładowałem i latałem małymi gównami - wszystkim czym tam miałem.
Naładowała się to robiłem jeszcze jeden lot.
Kilka razy naładowałem tak na polu dwa razy. Stilonek z nowym akumulatorem po takim czymś dawał radę jeszcze zakręcić i odpalić.

Ale fakt - kluczem jest to całe to małe gówno którym latałem w międzyczasie...
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 5 maja 2023, o 06:25

Ja to już o tym ładowaniu na lotnisku nawet nie myślę, kiedyś robiłem jakiś risercz i dotarłem w końcu do urządzenia, które ma w sobie kilkadziesiąttysięcy Ah - elegancko plug&play -ale kosztuje tyle co 4 czy 5 pakietów i stwierdziłem - to lepsze te pakiety, bo kolejne szpeje do wożenia w samochodzie za tyle kasy ;) chyba by mnie z domu wygonili,
zostaje czekanie na rcforever, i kolejne zakupy - ale przy okazji właśnie chciałem wybadać ile pakietów macie, przy sobie tak +- żeby poczuć że się nalataliście ;-)
Słysze 6, mnoże * 1300, i wszystko jasne hehehehehe hmm

A co do perfekcji, no ja się tu właśnie waszego latania nie mogę doczekać, zobaczyć to F3C na żywca,
latami oglądałem na YT a tu hyc - za miesiąc będzie live :D
Do tego pewnie ktoś odkręci jakieś 3D (czy F3N), piękna sprawa, będzie można zagadać, zobaczyć, posłuchać - kosmos!

A tymczasem, piątek - pogoda idealna (rzadkość absolutna), ładuje ten swój jeden i rura, pewnie rusze ze trzy razy na lotnisko :dance:
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 5 maja 2023, o 06:26

mwx pisze:Latanie z jednym pakietem... matkobosko...

Pomyśl ile czasu i piniędzy przerąbujesz dla marnych 5min przyjemności. Gorszy interes to już chyba tylko małżeństwo.

Zrób dobrze sobie i Grecie i szybciutko zamawiaj bateryjki żeby to miało sens.



Nie takie marne te 5 minut, nie przesadzaj ;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 maja 2023, o 07:39

Czasem masz ochotę na szybko, a innym razem na pełne trzy minuty
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 maja 2023, o 07:56

Ja z tymi 2x2200 w xl380 latałem po 8 minut (pikaczu na 3,7 V, a po odpoczynku 3,8) 8-)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 maja 2023, o 08:55

ale to chyba jakieś agresywne zawisy i niespieszne postępowe?
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 maja 2023, o 09:51

Ależ oczywiście. Agresywne postępowe podczas testów nowego pakietu skończyły się u mnie aktywnością w wątku o kretach :wall2:
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15999
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 maja 2023, o 11:37

menelique pisze:zostaje czekanie na rcforever, i kolejne zakupy - ale przy okazji właśnie chciałem wybadać ile pakietów macie, przy sobie tak +- żeby poczuć że się nalataliście ;-)
Słysze 6, mnoże * 1300, i wszystko jasne hehehehehe hmm


... Ale 1300 czego...??
PLNów?
Nie no, do X3 paikety były tańsze, poza tym kupiłem je lata temu... Więc były jeszcze tańsze.
Do XLPowera mam w tej chwili dwa pakiety, łącznie kosztowały one około 1000 a kupiłem je w zeszłym sezonie.

To jest generalnie dość złożony temat... MOcno zależy od dnia.
Czasami, tak jak Maciuś pisze mam ochotę wyskoczyć na jeden pakiet, wtedy ładuję dwa - trzy (bo znam już siebie), jadę wyladuję i wracam zadowolony.
Czasami łąduję wszystko co mam, a będzie tego pewnie łącznie ze 20 sztuk i wracam z połową pełnych.... i zapalam halogenową świeczkę.
A czasami łąduję wszystko co mam, i wracam z pustymi a tak naprawdę to jeszcze bym polatał.


kudzu pisze:Ależ oczywiście. Agresywne postępowe podczas testów nowego pakietu skończyły się u mnie aktywnością w wątku o kretach :wall2:


Nie zrażaj się - pierwsze koty za płoty!
Tylko nie szalej na siłe za mocno od razu.... po prostu stopniowo lataj coraz więcej rzeczy na tyle na ile czujesz się pewnie:)
Mogę Ci tylko powiedzieć z własnego doświadczenia, że w momencie kiedy zaczniesz swobodnie przerzucać helika z pleców na brzuch, czas lotu bardzo szybko spadnie Ci z 8 do 5 minut.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 maja 2023, o 14:05

1300 pewnie naszych polskich cebulionów, za 12S do 7sety.

Całkiem szczerze moim skromnym zdaniem do tego akurat rozmiaru wystarczą mi 3 zestawy, ale pewnie dlatego że zawsze zabieram ze sobą do kompletu 380tkę i jakieś nitro - 580, 600 albo 700. Tak czy inaczej nigdy nie schodzę ze sceny pokonany przez brak prądu/paliwa.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 maja 2023, o 19:07

aikus pisze:Nie zrażaj się - pierwsze koty za płoty!
Tylko nie szalej na siłe za mocno od razu.... po prostu stopniowo lataj coraz więcej rzeczy na tyle na ile czujesz się pewnie:)
Mogę Ci tylko powiedzieć z własnego doświadczenia, że w momencie kiedy zaczniesz swobodnie przerzucać helika z pleców na brzuch, czas lotu bardzo szybko spadnie Ci z 8 do 5 minut.

Heh, dzięki, spoko - pierwszy i jedyny kryzys miałem po kolejnym roztrzepaniu Belta w ciągu 5 sekund od startu. Nie powiem, że kret Protosa po mnie spłynął; byłem wkurzony, że zamiast dwóch pakietów, wylatałem pół. :lol:
A poległem na... świecy :masakra: Za nisko wykonałem zwrot i niby wyrobiłem się przed gruntem, ale tak nie do końca, chciałem rescue, poszedł hold :wall2:
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 9 maja 2023, o 20:53

Alleluja po 4tyg czekania! :vhappy:

Nareszcie sa, az musialem napisac bo to jak gwiazdka z nieba. Jutro lece na lotnisko nie na 5 ale na 10 :juppi: minut zawisow

Chyba od razu klikne kolejne, bo to jak licze +4 tyg, to moze przed Wincentowem będą ! :rotfl:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 20 maja 2023, o 21:24

Zrobiłem jej półkę ;-)

mam nadzieje, że się liczy :thumb:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15999
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 20 maja 2023, o 22:36

Ooo Paaanie, pewnie ze się liczy, szacun, piękna półeczka!!!
Jal moge coś zasugerować,nie licz na samą grawitację - przymocuj jakoś te płozy do tej półki.
I poczekaj na szczegóły zaraz podlinkuję
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15999
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 20 maja 2023, o 22:49

Kurde gdzie ja pisalem o tym jak mi sie XL spi3rd0lił ze sciany... weźcie pomożcie bo na telefonie jestem tylko...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15999
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 20 maja 2023, o 22:59

Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 20 maja 2023, o 23:45

Osz, dzięki - drukne mu jakieś uchwyty, bo bym sobie nie wybaczył !
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 maja 2023, o 23:53

Ja od siebie tylko dorzucę że żadne uchwyty nie pomogą jak do półki zbliży się wkurwiona żona

received_1189547951714687.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości