Dron nad moim domem!?

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 7 cze 2021, o 20:52

Jest coś takiego jak dyrektywa zabawkowa. Na drony o masie poniżej 250g i bez czujnika zbierającego dane(np. kamery) nie jest wymagane szkolenie wystarczy sama rejestracja operatora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15970
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1688 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 8 cze 2021, o 08:11

blać muszę w końcu to A2 zdać ... JUż mnie szampon ostatnio pytał i powiedziałem na pewniaka, że zdałem...
W sumie to kłamałem tylko w kwestii czasu - mówiłem w przeszłym dokonanym, a powinienem w przyszłym.
No ale blać nie mam czasu no... :wall: :wall: :wall: :wall:

Normalnie od kwietnia do października było tak, że na palcach można było policzyć dni kiedy nie latałem.
W tym roku, mamy czerwiec, a ja na palcach mogę policzyć dni w które latałem... i majowa pogoda nie była tu przeszkodą - nie nie nie.
Wręcz całe szczęście, że była kijowa, bo jakby jeszcze była ładna to bym dopiero był wpieniony... że taka ładna pogoda a ja napierdalam jak kretyn łbem w klawiaturę zamiast połykać przestrzeń :mad2: :mad2: :mad2:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15970
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1688 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 8 cze 2021, o 08:11

P.S. O, cześć Szampon!! :D
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 11 cze 2021, o 08:10

mwx pisze:Nie jest OK jeśli właściciel sobie nie życzy a na dodatek jeśli mu dokucza, stalkuje albo sprawia jakiekolwiek zagrożenie to jest niezgodne z prawem.

W praktyce zdecydowanie lepiej zacząć od rozmów i pokazać gościowi 7setę, najlepiej w locie.
Ja bym tu wolał odwrócić warunek. Jest OK jak się ktoś mnie zapytał czy nie będzie mi dokuczał i dostał zgodę. Przyjmowanie by default, że nie będzie a jak będzie to ktoś mnie znajdzie i mi o tym powie kończy się tylko pomysłami o strącaniu (i tu pomysł o zakłóceniu sygnału mi się akurat podoba, choć nie wiem jak to zrobić, bo można wtedy namolniaka rozdeptać "przypadkiem" i powiedzieć, że jak spadał to się rozbił a ślad bieżnika ma bo spadł na buta leżącego w ogrodzie).
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15970
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1688 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 11 cze 2021, o 09:29

Słuchajcie, w każdej praktycznie życiowej sytuacji na każdego można znaleźć jakiś paragraf.
I każdemu można chcieć za coś przyjebać w ryj, albo strzelić z wiatrówki w duupe.
(Czasami nawet za nic, bo mnie ktoś zwyczajnie wkurwia swoim jestectwem... I trudno tu wyrokować kto jest bardziej pojebany: on czy ja. Ale to już dygresja)
Jednak... mimo wszystko nie często się tak dzieje.

Z lataniem dronami, czy to nad domami czy nad polami - jest podobnie.
Jak się znajdzie pojeb, to będzie mu przeszkadzał dron nad jego polem, bo mu się krowy w oborze 5 km dalej przestaną nieść.
Jak się znajdzie pojeb, to będzie komuś wisiał dronem nad ogródkiem, zupełnie przypadkiem na wysokości okien od sypialni.
Ale nawet takie scenariusze nie wyrokują jeszcze dalszego rozwoju spraw.
Jeden pojeb, może stwierdzić, że w sumie ten dron krowom to nawet pomaga, jak tylko dostanie flaszeczkę.
Druga ofiara pojeba może się okazać specyficznym ekshibicjonistą ...
No i co??
I co im zrobisz...
Łamią paragrafy, ale wszystkim jest z tym dobrze... Na członek męski się wtrącać?


Wg. mojej najlepszej wiedzy, wiedzieć trzeba że:
1. jeśli lot jest zgłoszony (a tego dowiemy się z dronradara) to jest legalny. Wtedy, jeśli go strącimy, będziemy sprawcami katastrofy lotniczej, a to nie dobrze ;)
2. jeśli lot NIE JEST zgłoszony, i zostanie zestrzelony, to snajper w najgorszym razie będzie miał jakieś zniszczenie mienia coś tam coś tam, ale pilot, po zbadaniu tematu raczej sprawę odpuści, bo inaczej musiałby się najpierw przyznać, że to on łamał prawo lotnicze... Ergo panowie po wzajemnym daniu sobie w ryj, siądą przy browarku sprawę wyjaśnią i that's it.

Czyli JEŚLI przeszkadza nam dron nad naszym domem, to najsensowniejszym wydaje się sprawdzić, czy lot jest zgłoszony.
Duża szansa, że pilot publikuje swój numer telefonu - wtedy można do niego zadzwonić, nie trzeba wypatrywać po krzakach gościa z aparaturą.

No a jak nie jest zgłoszony, to już co tam kto lubi...
;)
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 11 cze 2021, o 09:38

redb pisze:...Jest OK jak się ktoś mnie zapytał czy nie będzie mi dokuczał i dostał zgodę...
Marzyciel. Muszę sobie bramę automatyczną założyć - regularnie mi na podwórku nawracają patrząc prosto w oczy. "Czy można" pyta 1/10 osób. Kiedyś po wjeździe zablokowałem wyjazd i wręczyłem klientowi łopatę do odśnieżania. Nie dość, że wjeżdżając o mało mi po nogach nie przejechał to jeszcze musiał bąka strzelić, bo się kółkiem kręcić nie chciało. A na placu stały 4 auta. Regułą jest obarczanie kogo innego własnymi problemami - jak się cofać nie umie to nie kupuje się limuzyny, nie ustawia świat pod siebie.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
qemay
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 30-07-2011
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 8 razy

Postautor: qemay » 11 cze 2021, o 10:54

aikus pisze:(..)
Duża szansa, że pilot publikuje swój numer telefonu - wtedy można do niego zadzwonić, nie trzeba wypatrywać po krzakach gościa z aparaturą.



Nie jest duża szansa tylko jest to raczej pewne - podanie prawidłowego numeru jest chyba jednym z warunków rejestracji i możliwości zrobienia check-in'a
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15970
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1688 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 11 cze 2021, o 11:47

qemay pisze:
aikus pisze:(..)
Duża szansa, że pilot publikuje swój numer telefonu - wtedy można do niego zadzwonić, nie trzeba wypatrywać po krzakach gościa z aparaturą.



Nie jest duża szansa tylko jest to raczej pewne - podanie prawidłowego numeru jest chyba jednym z warunków rejestracji i możliwości zrobienia check-in'a


Podanie - tak.
Publikowanie - nie.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 16 lip 2021, o 20:04

A taki inny scenariusz, mamy drona, mamy swoją posesję. Wznosimy się 100m nad swoją posesją i wisimy tam 20 minut. Więc do końca nie wiadomo nad czyją posesją wisimy :)
Mocno zastanawiam się nad dronem, dlatego zbieram opinie, jak taka maszyna odbierana jest wśród ludzi. Ostatni dron miałem 10 lat temu, ręcznie zbudowany, 4 a później 6 wirnikowiec, na multiwii, gdzie nawet silniki się wyważało.

Ale z doświadczenia wiem że drony są odbierane jak nieproszeni goście, nawet jak przelatują daleko.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 lip 2021, o 22:05

Na 100m może i coś się usłyszy,, ale zobaczyć z ziemi to jest problem. Spoko, niech se lata. Zestrzele jak zejdzie na 20m i minie plot
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15970
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1688 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 17 lip 2021, o 01:01

Dużo zależy od tego jak duża jest posesja ;)
Serio.
Jak zrobisz to na środku działki, a działkę masz 1000x1000m to myślę, że mało kogo to obejdzie.
Jak zrobisz to na działeczce 50x50m, no to fakt, że sąsiedzi mogą już mieć wątpliwości gdzie Ty właściwie wisisz i na co się jopisz.

Generalnie tak jak mówi Artja, choć to też zależy też od wielkości drona.
Mavica Air na 100m ciężko było zauważyć nie wiedząc, że on tam jest i nie wiedząc gdzie go szukać.
Na 250m to była już ledwo widoczna kropka na niebie.
Ale dwumetrową oktę będzie widać i słychać bardzo wyraźnie.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 17 lip 2021, o 07:00

Reasumując, dron swój czy sąsiada - zawsze z dala od domu. Z dronem do lasu i inne bezludzia, lub na wycieczkę, zabytki po uzyskaniu zgody administratora obiektu.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości