DroneRadar

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 19 sie 2023, o 13:47

Ja wysłałem rezerwacje przestrzeni na piknik na 3 dni. Ciekawe jakie przeboje będą w tym roku. Ani razu nie poszło, bez problemów. W zeszłym roku to miałem przepychanki z PAZPem i z ULC. Chociaż ULC byl po mojej stronie i skończyło się to pozytywnie. Niesmak do PAZPu jednak pozostał. Zobaczyny czy w tym roku będzie inna gadka. Na razie czekam na odpowiedź....
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 19 sie 2023, o 14:40

A ja dzisiaj pierwszy raz miałem okazję zobaczyć, czym objawia się wspominany błąd. Bo do tej pory bez problemu zgłaszałem lot w zeszłą niedzielę wieczorem, wtorek rano i nawet dzisiaj rano; widziałem też na mapie wiele innych lotów. A o 10:39 włączyłem apkę i zobaczyłem to:
IMG_6642.jpeg

Ale teraz sprawdziłem i znów działa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 sie 2023, o 14:44

MacGyverek pisze:Ja wysłałem rezerwacje przestrzeni na piknik na 3 dni. Ciekawe jakie przeboje będą w tym roku. Ani razu nie poszło, bez problemów. W zeszłym roku to miałem przepychanki z PAZPem i z ULC. Chociaż ULC byl po mojej stronie i skończyło się to pozytywnie. Niesmak do PAZPu jednak pozostał. Zobaczyny czy w tym roku będzie inna gadka. Na razie czekam na odpowiedź....


Pamiętam, pamiętam, opowiadałeś....
Taa, PAZP jest to instytucja państwowa. Miałem okazję poznać cokolwiek bliżej i wiem jak tam się jakąkolwiek sprawę załatwia.
Ludzie są generalnie spoko, ale gnojeni na każdym kroku i blokowani przez system - gunwo mogą.
A jeszcze jak przychodzą tacy jak my i zawracają dvpę... Oni mają z nami przejebane, my mamy przejebane z nimi...
potem trudno się dziwić, że nie mają ochoty z nami gadać.


kudzu pisze:A ja dzisiaj pierwszy raz miałem okazję zobaczyć, czym objawia się wspominany błąd. Bo do tej pory bez problemu zgłaszałem lot w zeszłą niedzielę wieczorem, wtorek rano i nawet dzisiaj rano; widziałem też na mapie wiele innych lotów. A o 10:39 włączyłem apkę i zobaczyłem to:
[...]
Ale teraz sprawdziłem i znów działa.


Bo to tak jest - oni tam wypuścili jakąś aktualizację na szybko i on CZASAMI działa. Jak masz szczęście to zadziała.
JA, odkąd się spierdzieliło szczęścia nie miałem.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 19 sie 2023, o 15:35

Właśnie system....co to za prawo jeśli pazp nie zna tego co ULC ustalił i się do tego jeszcze przyznaje w rozmowie telefonicznej. Wymyślają przepisy z kartonu - sami się pogubili w tym co sami napisali. Pamiętacie konsultacje społeczne i list z heli-team? Co to dało ?? G dało bo dalej latamy nielegalnie mimo chęci zgloszenia i załatwiania spraw (np z tym BVLOSEM). Nie tak to powinno wyglądać. Fajnie że są przepisy i można to wszystko realnie poukładać, ale czemu zawsze tak debilnie!!!! Może tak jak z policją...jatwiej jest zarobić na mandatach (byłem świadkiem w Warszawie jak rowerzysta dostał za przejechanie na pasach), a niżeli ścigać ludzi którzy naprawdę robią zagrożenie (ostatnio kierowca wpadł w śmieci na chodnik i by walną w hydrant, płot i ew przechodnia). Mam to na kamerach i jeszcze przyznal się do tego czynu (byl pijany). Policja wzruszyła ramionami bo się nic nie stało. Takie to nasze prawo. Próbujemy na nowo wymyślać koło patrząc na kwadrat. Strasznie to wkurza, że nie można zadzwonic, pogadać normalnie, ustalić by coś miało sens - chyba każdemu zależy na tym by było bezpiecznie, a nie żeby po kolei odhaczac punkty z bzdurnych przepisów!
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 sie 2023, o 17:29

kudzu pisze:A ja dzisiaj pierwszy raz miałem okazję zobaczyć, czym objawia się wspominany błąd. Bo do tej pory bez problemu zgłaszałem lot w zeszłą niedzielę wieczorem, wtorek rano i nawet dzisiaj rano; widziałem też na mapie wiele innych lotów. A o 10:39 włączyłem apkę i zobaczyłem to:
IMG_6642.jpeg
Ale teraz sprawdziłem i znów działa.


Zmień datę w telefonie na 2-3 tygodnie wstecz, uruchom DR, ustaw spowrotem automatyczną datę w telefonie.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1291
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 19 sie 2023, o 17:44

Ja jestem poza strefami. Ale zauważyłem, że jakby towarzystwo lata wyżej. Samoloty z aeroklubu 25km dalej latają wyżej, śmigłowiec TOPR widziałem 2x obierał inną trasę (może być przypadek), prywatne śmigłowce wysoko. Tak się zastanawiam czy nie wzięli listy zgłoszeń z lokalizacjami i na swoim podwórku trochę omijają. Zobaczę po toprowcach, oni lubieli mi nisko latać nad głową.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 sie 2023, o 18:24

MacGyverek pisze:Pamiętacie konsultacje społeczne i list z heli-team? Co to dało ?? [...]


Akurat tutaj sprawa rypnęła się wyłącznie z jednego powodu: Epidemia. Pierwszy lockdown był dokładnie wtedy kiedy miało być spotkanie w PAZPie. Do spotkania nie doszło już nigdy.

mwx pisze:
Zmień datę w telefonie na 2-3 tygodnie wstecz, uruchom DR, ustaw spowrotem automatyczną datę w telefonie.


... i tak za każdym razem kiedy chcesz uruchomić DR :rotfl: jaaaasssne, już się rozpędziłem.
Poza tym... kto wie ile są warte takie zgłoszenia w programie który działa hjw jak...???
No nie, pieprze to, ja już wole wysłać maila.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 19 sie 2023, o 19:40

mwx pisze:
kudzu pisze:Zmień datę w telefonie na 2-3 tygodnie wstecz, uruchom DR, ustaw spowrotem automatyczną datę w telefonie.

Nie ma takiej potrzeby/nie widzę zależności.
Sprawdzałem dwie godziny temu i była lipa, a teraz znowu działa. Trochę to mi wygląda na zależność od obciążenia serwera. Zwykle nie miałem problemów z apką, bo latałem w mało popularnych godzinach - o 9:00 zwijałem już manatki. W prawdzie we wtorek latałem pod wieczór, ale to była końcówka długiego weekendu i cała Polska stała w korku na A4 :vhappy:
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 sie 2023, o 20:10

aikus pisze:
... i tak za każdym razem kiedy chcesz uruchomić DR :rotfl: jaaaasssne, już się rozpędziłem.
Poza tym... kto wie ile są warte takie zgłoszenia w programie który działa hjw jak...???
No nie, pieprze to, ja już wole wysłać maila.


Na wieży widzą i akceptują lot - mi to wystarczy.

Jakiś trzeba sobie radzić. Ta akcja z mailami to plaster na syfa który generalnie jest do dupy, bo kontrolerzy nie widzą tych zgłoszeń na mapie z automatu jak w DR. To jest IMO na szybko wymyślone żeby spełnić wymogi formalne ale nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 sie 2023, o 21:09

mwx pisze:Na wieży widzą i akceptują lot - mi to wystarczy.


Skąd to wiesz? Gadałeś z nimi? Bo, że program coś takiego twierdzi jakoś mnie w tej sytuacji nie przekonuje.

Inna sprawa, żę jeśli zgłaszasz loty na które musisz dostać zgodę to inna bajka.
Ja nigdy takich nie zgłaszałem. Zawsze tylko takie, które ... po prostu zgłaszam i latam.

Jedyne czego się teraz obawiam, to że kiedyś przegapię jakiś zakaz...
Zgłoszę, wystartuję... pewnie będą dzwonić, ale ja będę akurat w powietrzu... więc nie odbiorę... Oddzwonię jak wyląduję... Opieprzą mnie, że jest zakaz, że mam natychmiast lądować... Ja powiem, że właśnie wylądowałem... zrobi się zadyma jak sto chujów....
... i jeszcze niech się kilku takich niedojebów jak ja znajdzie, co zakaz przegapią i pewnie w PAZPie się kasa na wznowienie Droneradara znajdzie.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 sie 2023, o 21:21

Jak latam w moim CTR6 to procedura jest taka że zaznaczam lot na DR, dzwonię na wieżę i dopiero jak oni zaakceptują lot to mogę wykonywać (widać to że zaakceptowali w DR). Po locie oprócz zakończenia lotu w DR trzeba też do nich zadzwonić i potwierdzić żeby usunęli cylinderek który zarezerwowali na moje szaleństwa.

Masz zasrany obowiązek odebrać od nich telefon jak latasz. Nikt nie myśli o pilotach helików które po odwróceniu od nich uwagi na 0.06s ładują w glebę. Droniarz może odlozyć nadajnik w trawę odebrać telefon w czasie lotu, odlać się, sprawdzić wyniki lotto i wrocić do latania i nic się nie stanie.

Miałem takie 2 przypadki że dzwonili z poleceniem natychmiastowego lądowania. Raz był to przelatujący LPR, innym razem jakas wojskowa operacja.

Przedwczoraj pojawił się jakiś fikcyjny przetarg na przywrócenie DR do życia, więc coś tam się dzieje.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2023, o 22:15 przez mwx, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 19 sie 2023, o 21:22

Bo przepisy są ukierunkowane na jedno - drony. Nikt nie bierze pod uwagę innych statków powietrznych. Tak wiem, jest w zapisie statek powietrzny ale dla wymyślających przepisy jest to coś co lata i ma 4 śmigła.

Robisz NSTSA-01 by móc latać fpv. FPV to nie tylko drony (jak ULC myśli) ale i samoloty i helikoptery (tych to mało widuje). Nowy przepis który został wymyślony niedawno to to żeby latać w nsts-01 fpv, statek powietrzny musi mieć poniżej 1m rozpiętości/wielkości i softwarowe zabezpieczenie prędkości do 15m/s liczone względem ziemi. Co jeśli polecisz samolotem i będzie dmuchać wiatr w plecy 15m/s i zadziała ogranicznik predkosci?? Te przepisy są durne, albo ktoś widzi tylko w powietrzu jeden typ statku powietrznego. Ale niech to do jasnej cholery napiszą że chodzi statki powietrzne z 4 śmigłami.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 sie 2023, o 22:04

mwx pisze:Masz zastany obowiązek odebrać od nich telefon jak latasz.


W chuju mam ten obowiązek.
Niech mnie potem karzą, że nie odebrałem.


mwx pisze:Przedwczoraj pojawił się jakiś fikcyjny przetarg na przywrócenie DR do życia, więc coś tam się dzieje.


:thumb:
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 23 sie 2023, o 11:44

DR działa ponownie... ciekawe jak długo :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 23 sie 2023, o 15:09

Za szybko i za łatwo... i ciagle pojawia sie błąd serwera indexu kp1.
Więc bym przedwcześnie ... nie tryskał.... radością...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 23 sie 2023, o 16:06

Indeks KP można sprawdzić na stronie https://www.uavforecast.com/ :thumb:
Wiem, że łatwiej i przyjemniej mieć aio, ale jak się nie ma co się lubi :grin2:
Ostatnio zmieniony 23 sie 2023, o 16:54 przez Artu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 sie 2023, o 16:48

W głowę zachodzę naхуй tam ten index kp
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 23 sie 2023, o 16:52

A słyszałeś o wooodooo wpływu aktywności słońca na pole magnetyczne ziemi i sygnał GPS. Ponoć magnetometry szaleją I gpsy komuś. I nawet ULC w to wierzy że wysoki indeks Kp zakłóca sygnał. To taka teoria żeby usprawiedliwić ucieczki mydelniczek. Nikt nir udowodnił ale wszyscy o tym mówią.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 23 sie 2023, o 17:49

Artu pisze:Indeks KP można sprawdzić na stronie https://www.uavforecast.com/ :thumb:
Wiem, że łatwiej i przyjemniej mieć aio, ale jak się nie ma co się lubi :grin2:


Ja wiem że i gdzie można sprawdzić.
Nie pamiętam też, żebym kiedykolwiek widział taką funkcjonalność w DR, ale też pamiętam, z czasów kiedy działał on stabilnie, żę taki błąd się nie pojawiał.
A jego pojawienie się było pierwszym zwiastunem końca eldorado w postaci stabilnie działającej palikacji.

MacGyverek pisze:[...]To taka teoria żeby usprawiedliwić ucieczki mydelniczek. Nikt nir udowodnił ale wszyscy o tym mówią.


Jesteś pewien, że nikt nie udowodnił?
Pytam serio.
Bo o tym, że protuberancje powyłączały swego czasu (kilka lat temu) znaczne części infrastruktur teleinformatycznych w w kilku dużych firmach to nie słyszałem tylko wiem.
.... więc .... zastanawiam się, czy to w ogóle trzeba udowadniać...
... pierwszy raz też spotykam się z określeniem, że to woodoo.

Osobiście i generalnie mnie to raczej grzeje, bo w miejscu gdzie najczęściej latam mam dużo poważniejszy problem jakim jest mikrofala zrobiona przez trzy jebitne anteny stojące w promieniu <500m - żeby to przebić, słoneczko musiałoby się raczej mocno postarać. Tym nie mniej, jak strzyknie ogniem plazmy sięgającym orbity Merkurego.... no to nie wiem czy trzeba coś więcej żeby upośledzić GPSa, który czasem z grubymi chmurami sobie nie radzi...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 23 sie 2023, o 18:03

A widziałeś by samolot został zakłócony i spadl przez wysokie Kp czyli właśnie wzrost aktywności słońca? Ile tam jest komputerów i elektroniki.

Silne pole elektromagnetyczne wpływa na magnetometr i powoduje odchyłki, ale to musi byc silne pole - np. Linie energetyczne. Ale to nie powoduje że model spada.

GPS oczywiście niknie i ponoć piloci mają jakiś mechanizm określania ilości widocznych satelity. Nawigacja w dużym lotnictwie nie opiera się na magnetometrze i GPSie.

Reasumując w jakim celu w lotnictwie ziemskim mielibysmy się przejmował Kp? Czy loty samolotów są odwoływane ze względu na index Kp? Czy Heli spadł kiedyś bo ktoś zobaczył że był wtedy wysoki indeks Kp? Dla mnie wooodooo niczym zaślepki na wyjścia we wzmacniaczach audiofilskich ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron