Dzisiaj w Lidlu

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 11 wrz 2022, o 08:49

Maciek, ja nie pisałem, że są w narzędziach. Piałem, że po prostu bywają w smart battery zabezpieczenia, Karol spytał jakie to wyjaśniłem ;) Niebyłbym bardzo zdziwiony gdyby w elektronarzędziach ktoś je zaczął stosować, w końcu to robi rynek na kupowanie akusów a nie ich naprawianie. Dla nas "naprawiaczy" to wkurwiające ale dla właściciela danej marki to kasa, szczególnie jak złącze da sie opatentować i można sprzedać licencję na jego "używanie".
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 wrz 2022, o 09:53

Wystarczy przecież tak zgrzac/skleić obudowę żeby bez dynamitu nie dało się jej otworzyć. Po co bawić się w cipy :vhappy:
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1291
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 11 wrz 2022, o 16:09

mwx pisze:Wystarczy przecież tak zgrzac/skleić obudowę żeby bez dynamitu nie dało się jej otworzyć. Po co bawić się w cipy :vhappy:

Dlatego ekologię wciska się konsumentom, a nie producentom.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 12 wrz 2022, o 08:19

Jakbym trafił na taką baterię to bym szedł w kierunku wyprucia tego BMSa i wstawienia swojego. Wydaje mi się to łatwiejsze niż reverse-engineerowwać jego kod.
Mrożenie - ciekawa opcja, jak zadziała to super.
No problem pojawia się lapkach w których BMS przez jakąś szynę danych komunikuje się resztą lapka (celem np. trochę bardziej zaawansowanej obsługi baterii: mój nowy lapek ma opcję optymalizacji trybu pracy baterii: jeśli ustawię, że pracuję głownie na prądzie (tak mam ustawione) ładuje baterię tylko do 80%).
W elektronarzędziach rzeczywiście sprawa powinna być prostsza.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości