Ogloszenia kupno / sprzedaz

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 16 lut 2023, o 10:44

Czesc

Moze admini rozwazyliby wprowadzenie zasady znanej z wielu forow czyli max 1 ogloszenie o sprzedazy i 1 o kupnie na osobe w tym samym czasie ?
Nie byloby wtedy spamu takich watkow „na wierzchu” .
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 16 lut 2023, o 12:30

Przede wszystkim to ja bym to wywalił z tego widoku "Active topics":

search.php?search_id=active_topics

Tak samo jak nie ma tam np. postów z powitalni.

I gadałem już nawet o tym z Adminem i powiedział, że dobry pomysł.
No tylko, że Admini to już praktycznie tylko jeden admin.
Forum boryka się też z problemami technicznymi (dodawanie zdjęć).
Proponowałem pomoc techniczną. Kilkukrotnie. Ale moje propozycje pozostają bez odpowiedzi.

Mogę się tylko domyślać co jest prawdziwym problemem: nadanie obecnie KOMUKOLWIEK jakichkolwiek podwyższonych uprawnień spowoduje, że ten ktoś będzie miał dostęp do zasobów, również historycznych (czaty, PW i tak dalej) do których nigdy nie było zakładane, że ktoś inny będzie miał dostęp.
I całkowicie ten problem rozumiem i nie przychodzi mi do głowy żadne rozwiązanie. Sprzątanie tego to nakład czasu i pracy, którego nikt nie chce poświęcać.
.... inna opcja to bezwarunkowe zaufanie komuś....
a ja mam problem, żeby zaufać samemu sobie nawet na swoim miejscu, a co dopiero na miejscu kogoś...

I tak oto dochodzimy do miejsca w którym widać, że dopóki się jeszcze temu jednemu jedynemu Adminowi chce - forum istnieje.

Obrazek
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 16 lut 2023, o 13:27

Ja bym dal te uprawnieńia Tobie.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 16 lut 2023, o 13:29

Ja też :)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 16 lut 2023, o 13:46

No dobrze, doceniam, ale problem jest jeszcze taki, że ja bym w takiej sytuacji wcale takich uprawnień nie chciał dostać i raczej ich przyjęcia odmówię.
Duże uprawnienia to duża odpowiedzialność.... i na co mi to...
Tak jak mówię - pomidor.
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 611
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 16 lut 2023, o 13:50

Ja też nie widzę w tym problemu:)
Lepiej żeby forum działało.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lut 2023, o 16:32

Jaki cel miałoby takie życia tym kilku ostatnim userom?
Bez giełdy ruchu nie byłoby już praktycznie wcale...

Ja po prostu nie zaglądam na giełde i tyle. :thumb:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 16 lut 2023, o 17:54

mwx pisze:Jaki cel miałoby takie życia tym kilku ostatnim userom?


hmm hmm CO by miało?!?!?

mwx pisze:Bez giełdy ruchu nie byłoby już praktycznie wcale...


Nie prawda, a jeśli tak, to istnienie takiego miejsca w sieci dla samej giełdy tak czy siak na bank nie ma sensu.

mwx pisze:Ja po prostu nie zaglądam na giełde i tyle. :thumb:


Świetnie, nikt Ci nie każe tam zaglądać.
Ja natomiast od zawsze używam "Active topics", żeby widzieć czy coś nowego się dzieje czy nie, ale w ostatnich czasach popularność giełdy sprawiła, że stało się to bezużyteczne, bo jest od góry do dołu zasrane giełdą.
Na na giełdę zaglądam wtedy kiedy albo czegoś potrzebuję, albo po prostu chcę przepuścić trochę kasy.... względnie coś sprzedać.
W swoim sposobie postępowania nie jestem odosobniony, więc póki co to obecny stan przeszkadza mi plus kilku jeszcze osobom.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 16 lut 2023, o 18:56

Już pisałem o tym, ale mnie szkoda byłoby żeby to miejsce zniknęło. Myślałem o innych, ale ... nie bardzo moja bajka z różnych powodów.
Giełda - no może. Mnie to obojętne. Używam też "aktywnych tematów", ale tyle przewinę. Może temu, że prawie nigdy nie zaglądam z komórki tylko na dużym monitorze.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 16 lut 2023, o 20:00

NOooo niestety, taka przykra prawda :cry: . Face zbok mocno wyparł forum i ruch na nim, brakuje mi tych czasów kiedy tak wszyscy się udzielali i można było spędzić sporo czasu na czytaniu dyskusji i kutni :lol: . Grupa na fajsie nie jest zła, ale to żadne źródło wiedzy. Jedyne co w niej lubię to łatwość wrzucania fotek. Ogólnie uważam że wyszło na minus stworzenie tej grupy, trochę nóż w plecy forum :(. Noo ale z postępem nie wygramy :roll:
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 16 lut 2023, o 20:12

Wracając do tematu Active topics, tak chyba było od zawsze że giełda była widoczna i nikomu to nie przeszkadzało bo był taki ruch w tematach że się to jakoś fajnie uzupełniało. Teraz ruchu nie ma praktycznie żadnego :(. Jak ktoś wchodzi na Forum to coś sprzedać , nie pogadać :cry:
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 16 lut 2023, o 20:19

Adam12 pisze:Już pisałem o tym, ale mnie szkoda byłoby żeby to miejsce zniknęło.


No dokładnie, ale widzisz Ty, ja i cała reszta "Nas" dla takiego MWXa to jest "kilku ostatnich userów".
Kurvva... ... aż nie wiem jak to skomentować po prostu :mad2:

Lubie Cie Maciuś bardzo, wiesz o tym, ale tego typu Twoje teksty wkurwiają mnie tak, że nie masz pojęcia :mad2:

Adam12 pisze:Myślałem o innych, ale ... nie bardzo moja bajka z różnych powodów.


Ja już nawet nie myślę, bo już wiem, że to jest BARDZO_NIE_MOJA bajka.
Jakiś czas temu spróbowałem swoich sił na jakichś forach akwarystycznych.... No nie, no w ogóle nie ma tematu.
To jest raczej ostatnie miejsce w sieci dla takich dinozaurów i koniec.

Adam12 pisze:Giełda - no może. Mnie to obojętne. Używam też "aktywnych tematów", ale tyle przewinę. Może temu, że prawie nigdy nie zaglądam z komórki tylko na dużym monitorze.


No na komputerze i co za różnica....
Z ostatnich 7 dni: 5 tematów merytorycznych i 20 giełdowych.
Nie dziwne, że można odnieść wrażenie, że tylko giełda tu żyje.

Bi0ly pisze:NOooo niestety, taka przykra prawda :cry: . Face zbok mocno wyparł forum i ruch na nim, brakuje mi tych czasów kiedy tak wszyscy się udzielali i można było spędzić sporo czasu na czytaniu dyskusji i kutni :lol: . Grupa na fajsie nie jest zła, ale to żadne źródło wiedzy. Jedyne co w niej lubię to łatwość wrzucania fotek. Ogólnie uważam że wyszło na minus stworzenie tej grupy, trochę nóż w plecy forum :(. Noo ale z postępem nie wygramy :roll:


Ja tam nie uważam, żeby istnienie fejsa czy grupy czy czgokolwiek było czymś złym.
Niech sobie istnieje. Ja dołączać nie zamierzałem i nie zamierzam.
Dopóki na forum nie zostanę sam - nie widzę problemu.

Natomiast ojojanie, jakim to złem jest grupa fejsbukowa podczas kiedy się z niej korzysta to jest.... jak dla mnie hipokryzja.
Nie istnieje też żaden postęp z którym musimy, albo chcemy, albo powinniśmy walczyć. Nie ma tu czego wygrywać.
To od nas i TYLKO OD nas zależy gdzie ruch będzie a gdzie nie.
....

No chyba, że wracamy do rozważania nt. tego co to będzie jak zabraknie ostatniego Admina.
A biorąc pod uwagę, że było ich trzech, a został jeden - jest to kwestią czasu.
Jedno jest pewne: nowe forum już nie powstanie.
Historia z epheli -> heli-team się nie powtórzy.

Bi0ly pisze:Wracając do tematu Active topics, tak chyba było od zawsze że giełda była widoczna i nikomu to nie przeszkadzało bo był taki ruch w tematach że się to jakoś fajnie uzupełniało. Teraz ruchu nie ma praktycznie żadnego :(. Jak ktoś wchodzi na Forum to coś sprzedać , nie pogadać :cry:


No dobrze, czyli zdania są podzielone - nie ma tematu.
Niech jest jak jest.
:dk:
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 16 lut 2023, o 20:40

Może tak sobie ojjojuje bo tak jak pisałem, brakuje mi tego co było, no ale to se ne vrati. Co do mojej wypowiedzi, która powiała być może hipokryzją... no chodziło mi o to że pomimo że jest ta grupa i mocno się tam wszyscy udzielają to nie jest już To. Nie mam do nikogo pretensji że ów grupę założył itd, w końcu sam z niej korzystam, no ale.. ale szkoda że tak to się skończyło dla HT. Nie mam też zamiaru z nikim ani z niczym walczyć. Siedziałem sobie, grzebałem w starych wątkach i tak sentymentalnie mi się zrobiło, mwx poruszył temat i musiałem się jakoś uzewnętrznić _szampan

Wracając do tematu , jak dla mnie może zostać jak jest. Przynajmniej jak ktoś zaglądnie to może coś przyuważy i kupi ;)
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 16 lut 2023, o 22:11

Ze swojego punktu widzenia: przeglądam forum głównie poprzez Aktywne tematy. Czasem też mnie drażni zbyt duża ilość ogłoszeń ale nie bardziej niż przydługawe posty @aikusa :swir:
Nieinteresujące tematy ogłoszeń pomijam. W dyskusjach z udziałem @aikusa też pomijam jego posty _olaboga No chyba, że z postów innych użytkowników wynika, że coś mądrego/interesującego napisał to wtedy cofam się o kilka stron do poprzedniego postu... :rotfl2:
A tak na poważnie - Myślę, że nie ma złotego środka. Jak usuniemy ogłoszenia z Aktywnych wątków to można ich nie wstawiać wcale. Na giełdę chyba rzadko kto zagląda. Sprzedaż poprzez forum straci sens. Tak, że ten.... :dk:
Zostaje prośba żeby ogłoszenia kompresować a nie sprzedawać po jednej śrubce w każdym temacie... :readit:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 828
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 17 lut 2023, o 00:22

Aktywne są w zasadzie dwa tematy: Reguły i giełda

Tak sobie myślę, że z merytorycznych niewiele się pojawia, bo problemy się powtarzają i na większość można już znaleźć odpowiedź.

Ja zaglądam tu za pośrednictwem tapatalka codziennie i za każdym razem się łudzę, że pojawi się w nieprzeczytanych coś innego niż giełda. Dzisiaj wstrzymałem oddech na widok 7 nowych pozycji, ale powietrze szybko uszło, gdy zobaczyłem giełdę - kolega @jszewczyk odświeżył ogłoszenia

Ale jestem daleki od stwierdzenia, że giełda jest bezużyteczna - wielokrotnie kupowałem z tutejszych ogłoszeń.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 17 lut 2023, o 07:11

kudzu pisze:Tak sobie myślę, że z merytorycznych niewiele się pojawia, bo problemy się powtarzają i na większość można już znaleźć odpowiedź.

Można znaleźć dokąd forum istnieje. I wbrew pozorom wiedza tutaj jest całkiem fajnie poukładana.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 684
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 17 lut 2023, o 08:25

Panowie ale w czym jest problem jeśli ktoś nie chce nie wchodzi w dział giełdy jak pisał MWX przecież nikt nikomu nie każe czytać tego czego nie chce
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 lut 2023, o 09:58

aikus pisze:
mwx pisze:Jaki cel miałoby takie życia tym kilku ostatnim userom?


hmm hmm CO by miało?!?!?

mwx pisze:


Zabrakło słowa "utrudnianie"

Jak wam giełda przeszkadza to należy ją usunąć a nie uszczęsliwiać jej użytkowników mniej wygodnym użytkowaniem. W takie zbiorcze wątki to już w ogóle nikomu zaglądać się nie chce. Nie żeby te elektrośmieci jakie kilku userów od miesięcy próbuje upchnąć były jakieś super ciekawe, ale przynajmniej po samym tytule wiadomo że nie ma po co zaglądać.

Damdodo pisze: też mnie drażni zbyt duża ilość ogłoszeń ale nie bardziej niż przydługawe posty @aikusa :swir:


W takim razie może one powinny znaleźć się w jednym zbiorczym wątku :vhappy:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 828
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 17 lut 2023, o 18:51

Adam12 pisze:
kudzu pisze:Tak sobie myślę, że z merytorycznych niewiele się pojawia, bo problemy się powtarzają i na większość można już znaleźć odpowiedź.

Można znaleźć dokąd forum istnieje. I wbrew pozorom wiedza tutaj jest całkiem fajnie poukładana.

Tak, właśnie to miałem na myśli. I lubię czasem poczytać wątki sprzed 5 lat.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 lut 2023, o 23:13

To ja tak krótko od siebie...

1. Giełda odświeżanie ogłoszeń - a moze wprowadzić po prostu zastadę, że odświeżanie raz na tydzień dotyczy usera a nie ogłoszenia? Reguła prosta a samoogarniająca temat ilości ogłoszeń i częstotliwości ich odświeżania - jak się domyślam, niektórych drażnią przede wszystkim odświeżenia hurtowe :)

2. Admin Aikus - tutaj temat rozwiązuje się chyba sam bo i kiedyś Aikus odmówił tego "zaszczytu" a i teraz z góry się wypiera - a z mojego punktu widzenia jest dla mnie idealnym kandydatem do przejęcia... pałeczki :P

3. Jeśli chodzi o tą zmianę Aikusku to możemy zrobić tak, że umówimy się w tygodniu na jakąś sesje. Pokaże Ci ekran a Ty mi powiesz w co kliknąć. Niestety ja w tych tematach nie jestem techniczny. Moją funkcją jako admina jest tutaj sprzątanie i zabawianie gości :D choć na to drugie ostatnio mam na prawde mało czasu... Co z resztą widać bo czasie mojej reakcji :(

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron