Ogloszenia kupno / sprzedaz

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lut 2023, o 00:16

To i ja odpowiem... krótko od siebie.

Don Mirson pisze:
1. Giełda odświeżanie ogłoszeń - a moze wprowadzić po prostu zastadę, że odświeżanie raz na tydzień dotyczy usera a nie ogłoszenia? Reguła prosta a samoogarniająca temat ilości ogłoszeń i częstotliwości ich odświeżania - jak się domyślam, niektórych drażnią przede wszystkim odświeżenia hurtowe :)


Trzeba chyba (żeby było najsensowniej) przemyśleć wszystkie opcje i zrobić głosowanie.
Największą siłą tego forum zawsze była demokracja. Jeśli raz zrobimy inaczej - będzie to początek końca.

Don Mirson pisze:2. Admin Aikus - tutaj temat rozwiązuje się chyba sam bo i kiedyś Aikus odmówił tego "zaszczytu" a i teraz z góry się wypiera - a z mojego punktu widzenia jest dla mnie idealnym kandydatem do przejęcia... pałeczki :P


Nie przypominam sobie takiego zdarzenia. Pamiętam natomiast zdarzenie kiedy trzeba było zrobić z czymś jakiś porządek (poukładać tematy czy coś).
Zaproponowałem wtedy, że mógłbym to zrobić, gdybym na chwilę dostał odpowiednie uprawnienia, bo brakowało zwyczajnie rąk do pracy, a ja miałem wolne przebiegi.
Moja propozycja pozostała bez echa co naprowadziło mnie na wnioski o jakich napisałem wcześniej.
Wszystko to nie zmienia faktu, że nie uważam, żeby to był dobry pomysł, żebym na stałe został adminem tego forum.
Prowadziliście to przez lata i to naprawdę jest odpowiedzialność której nie chcę teraz dźwigać, najbardziej dlatego, że najzwyczajniej w świecie boję się, że nie podołam.
Co innego być sobie samozwańczym gwiazdorem i mieć świadomość, że jak w czymś popłynę to ktoś mnie lekko smyrnie maczugą przez łep żebym pamiętał gdzie jest dól a gdzie góra i w kryzysowym momencie zdołał wyciągnąć tak, żeby znowu było niebieskie u góry.
Co innego samemu dzierżyć taką maczugę.

Może i kiedyś nawet były takie czasy, że gdyby mi to zaproponowano - podziękowałbym za zaufanie i przyjął ....
.... z dzisiejszej perspektywy natomiast uważam, że dobrze, że tak się nie stało, nie zależnie od powodu.

Don Mirson pisze:3. Jeśli chodzi o tą zmianę Aikusku to możemy zrobić tak, że umówimy się w tygodniu na jakąś sesje. Pokaże Ci ekran a Ty mi powiesz w co kliknąć. Niestety ja w tych tematach nie jestem techniczny. Moją funkcją jako admina jest tutaj sprzątanie i zabawianie gości :D choć na to drugie ostatnio mam na prawde mało czasu... Co z resztą widać bo czasie mojej reakcji :(


Spoko, możemy tak zrobić. Niestety obawiam się, że to nie pomoże na problemy z dodawaniem zdjęć.
Żeby to rozwiązać trzeba by podłubać w bebechach (zalogować się do konsoli systemowej i tak dalej).
W cale też nie jestem pewien, że udałoby mi się rozwiązać ten problem w ciągu jednej, choćby kilkugodzinnej sesji bo co innego mieć wjazd na stałe i dłubać kiedy mam czas i ochotę, a co innego mieć określone, ograniczone okna czasowe - inny komfort pracy...
Ale spróbować można zrobić i to i to.
Jak dasz radę do tego czasu ogarnąć od Wojtka / Ramotnego wjazd po ssh na VMke - będzie super.
ZAczniemy od poszukania jakichś logów i spróbowania znalezienia tego błędu...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lut 2023, o 00:17

.... krótko albo i nie.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 19 lut 2023, o 15:03

Osobiście uważam, że nikt by bez sensu nie odświerzał ogłoszeń co tydzień, gdyby po pewnym czasie same nie znikały... Skoro są, to widocznie są aktualne. Jeżeli coś się sprzeda, to edytujemy wątek na nieaktualne, admin WTEDY usówa i po problemie.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 lut 2023, o 06:03

A może najprostsze z możliwych rozwiązan czyli ustalenie że jeden user może mieć jedno ogłoszenie? A w nim niech ma co chce.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 lut 2023, o 09:10

Jak chcecie.
Mnie taki widok w tym miejscu:

active topics.JPG


naprawdę wpienia i zniechęca do zaglądania na forum.
Ale chodzi mi DOKŁADNIE O TO I TYLKO O TO.
NIech sobie ludzie mają ogłoszeń i po 10 albo i po 50 każdy, niech rzeczywiście giełda stanowi 90% ruchu forum, ale niech tego nie będzie widać w tym jednym miejscu.
I jest dla mnie nie wiarygodne, że komuś to naprawdę jest potrzebne. Jeśli kogoś interesuje giełda to przecież wystarczy sobie ustawić zakładkę "Giełda" zamiast "Active topics" i już....
.... I wchodzić na giełdę a nie na active topics.
Dużo ważniejsze są POwitania, których w tym miejscu nie widać.
... i potem się dziwić, że tylko giełda na forum żyje....

Dlatego mam wrażenie, że ludzie trochę nie zrozumieli o co mi chodzi.
....
ale nie przeskoczę... tego tak jak i wielu innych rzeczy.
Więc - jak na wstępie - jak chcecie.
:dk:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 20 lut 2023, o 10:14

Na moje jak już to wywaliłbym giełdę z "active topics". Powitalni nie ma w aktywnych, czyli do zrobienia, sprawa raczej mało skomplikowana.
Ilości ogłoszeń usera nie kompresowałbym, bo powstaną potworki w stylu "sprzedam regiel, kółka, orczyki, kable, tonę wegla i dwie opony, bla bla bla" Teraz jest czytelnie co kto ma na handel, po tytule widać i nie trzeba grzebać w zawartości.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 20 lut 2023, o 12:08

Hmm, to ja robię jeszcze inaczej:
Naciskam "nieprzeczytane posty", z listy która się pojawia otwieram w tle tematy które mnie interesują (są tu także wątki z powitalni), resztę zamykam -> "oznacz jako przeczytane" i tyle.
Jeśli to ma znaczenie, to forum przeglądam w telefonie, w przeglądarce :) (opera)
Polecam - żanetka leta :lol:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 lut 2023, o 13:06

No niestety - dla mnie to jak z deszczu pod rynne:

Capture.JPG


Ale dodawanie zdjęć jakoś automagicznie chyba zaczęło działać....
... albo mam farta poprostu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 20 lut 2023, o 15:00

Don Mirson pisze:A może najprostsze z możliwych rozwiązan czyli ustalenie że jeden user może mieć jedno ogłoszenie? A w nim niech ma co chce.

Dokładnie o tym samym miałem napisać, ale jeżeli ktoś doda kilka ogłoszeń, przy których rozwinie się kilka epopei, to przeglądając takie ogłoszenie trzeba będzie przewertować kilka/ kilkanaście stron czytając spam.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 lut 2023, o 21:07

aikus pisze:No niestety - dla mnie to jak z deszczu pod rynne:

Capture.JPG


Ale dodawanie zdjęć jakoś automagicznie chyba zaczęło działać....
... albo mam farta poprostu...
Złapmy się jutro lub pojutrze w ciągu dnia. Daj znać jak będziesz miał chwilę ja wassupie
Clad pisze:
Don Mirson pisze:A może najprostsze z możliwych rozwiązan czyli ustalenie że jeden user może mieć jedno ogłoszenie? A w nim niech ma co chce.

Dokładnie o tym samym miałem napisać, ale jeżeli ktoś doda kilka ogłoszeń, przy których rozwinie się kilka epopei, to przeglądając takie ogłoszenie trzeba będzie przewertować kilka/ kilkanaście stron czytając spam.
Myślę że to problem hurtowników ;) a nie czytelników więc jakoś mnie to nie rusza, ale się dopasuje jak wolicie
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 lut 2023, o 22:10

Don Mirson pisze:Złapmy się jutro lub pojutrze w ciągu dnia. Daj znać jak będziesz miał chwilę ja wassupie


Dam, ale co do zasady, zawsze, poza środami i czwartkami, w przyszłości również poza wtorkami w ciągu dnia - pewnie będą wyjątki no i zawsze też możemy się umówić z wyprzedzeniem na ABSOLUTNIE DOWOLNY TERMIN (serio, nawet 3 w nocy).
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 lut 2023, o 23:12

Dobra, to jesteśmy ugadani. a tak z ciekawości, w czym jest lepsze "aktywne tematy" od "nieprzeczytanych"? Pytam z ciekawości bo ja od zawsze jadę nieprzeczytanymi - nawet do tej zakładki mam ustawiony skrót i od razu tędy wchodzę na forum.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 lut 2023, o 00:02

W tym, że jak coś przeczytam, to w nieprzeczytanych już tego nie będzie. A mogę chcieć do tego wrócić, bo np. nie miałem czasu żeby od razu odpisać.

Tyle na plus dla Active topics.
A dodatkowo "unread posts"obecnie są tak samo zasrane giełdą jak i active topics, więc przewagi nie ma żadnej.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości