Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 14 wrz 2015, o 20:56

Boś wałkoń, gdybyś był pasiak to by się nic nie stało :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 14 wrz 2015, o 20:59

Kenobi36 pisze:Boś wałkoń, gdybyś był pasiak to by się nic nie stało :-)
:thumb:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Filo1
Stały bywalec...
Posty: 137
Rejestracja: 07-10-2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz

Postautor: Filo1 » 14 wrz 2015, o 21:04

Kenobi36 pisze:Boś wałkoń, gdybyś był pasiak to by się nic nie stało :-)

jakbym miał tą wiedzę kilka lat temu jak zaczynałem z heli to bym brał pasek :P
głupi byłem, wałek na pierwszy model :P ale to magiczne PRO
no cóż.
T-Rex 450 Pro
Bixler 2
S500@APM2.6
S550@PX4
T960@PX4 soon
---
Spektrum DX6i
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 14 wrz 2015, o 21:09

Też miałem wałek w pierwszym modelu (250 nie liczę) , wtedy było to takie PRo i na topie :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Filo1
Stały bywalec...
Posty: 137
Rejestracja: 07-10-2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz

Postautor: Filo1 » 14 wrz 2015, o 21:15

dokładnie. :-)
T-Rex 450 Pro
Bixler 2
S500@APM2.6
S550@PX4
T960@PX4 soon
---
Spektrum DX6i
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 wrz 2015, o 21:30

Kenobi36 pisze:Boś wałkoń, gdybyś był pasiak to by się nic nie stało :-)


:vhappy:

Naczy sie ja powiem tak: Jedynym modelem gdzie walek ma jakas tam przewage nad paskiem jest T-Rex, ze wzgledu na to, ze pasek jest tam wujowy i nawet nowy przeskakuje przy mocnym obciazeniu ogona.
ALBO jest tak napiety jak struna, ze lozyska leca po kilkudziestu lotach.
Jedno z dwoch.
Pamietam jak przesiadlem sie z paska na walek w T-rexie i balem sie ze bede te parasolki co chwila wymienial, a okazalo sie ze wcale nie tak zle, da sie nad tym panowac, da sie nie zawadzac lopatkami o ziemie i w ogole a skonczyly sie problemy z puszcajacym ogonem - fajnie bylo.... przelatalem caly rok....
No ale potem w ciagu tygodnia skasowalem caly zapas parasolek jaki mialem ... (co ladowanie to kasacja parasolek) i juz sie przestalem lubic z walkami.
Chwile pozniej rozstalem sie z T-rexem.
...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 14 wrz 2015, o 22:14

Uczyłem się praktycznie od początku na używanym Pro i poza 2 kretami, zębatki nie strzeliły nigdy. Liczyłem kiedyś pakiety i nalotu będzie ponad 200. Wg mojej skromnej wiedzy pasowanie jest kluczowe. Trochę było walki z doborem podkładek. O różnicach pomiędzy producentami raczej nie trzeba wspominać.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 wrz 2015, o 06:20

SeKLeS pisze:[...]Wg mojej skromnej wiedzy pasowanie jest kluczowe. Trochę było walki z doborem podkładek.


Dokladnie tak i o ile w skrzynce ogonowej nie ma z tym wiekszego problemu, bo tam jest wszystko jakos w miare dobrze wykonane, przewaznie dobrze spasowane o tyle w boomcasie jest masakra. Wszystko gumowe, krzywe, za luzne za ciasne, nie osiowe. Dlatego wlasnie czesciej leca zebatki w boomcasie - malo kto zadaje sobie trud, zeby je tam naprawde dobrze spasowac. A jak sie to zrobi to wtedy juz nie ma reguly czy miela sie zebatki w boomcasie czy w skrzynce.

Tym nie mniej, majac pasek mozna mielic ogonem tony ziemii, piachu trawy i kamieni, i jedyne co moze sie stac to lopatki moze wuj strzelic.
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 15 wrz 2015, o 09:20

Nie do końca się zgodzę, że w tym tzw. boomcast'cie zębatki lecą jak czegoś się tam nie poprawi. To jest to o czym pisałem przy okazji szukania sklepu z przyzwoitymi cenami i asortymentem Aligna. Mam porównanie, bo mam dwa reksie i w moim mocowaniu belki ogonowej nie ma zadnych luzow. Owszem, zębatki nie zazębiają sie na ścisk, ale też nie pracują góra-dół, lewo-prawo. U Agnieszki zaś - boomcast Tarota przypuszczalnie - są już luzy i Aikus miał możliwość się o tym przekonać na własnej skórze ;)
Także jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Dlatego przyszły do nas wzmacniane zębatki i mocowanie ogona Align dla Agi.

Na chwilę obecną mój heli wygląda tak:
Obrazek

Będzie remont generalny. Poczyścimy, posmarujemy, poczekamy na nowe łożyska prowadzące wał, kabelek do serwa (co by przestało "szczekać", gdy rusza się nim przy odbiorniku), głowicę fbl i SYSTEM 3G OD WOJTKAR ZA DARMOSZKE ;).

U Agi skromnie:
Obrazek

Dostała ($$$) od Piotra nową kabinkę i jest zadowolona ;). No i jej jeszcze jest cały :D
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 wrz 2015, o 09:56

Ło jak pieknie... I jeden i drugi... Cudo:)

Nie no Byku, masz racje oczywiscie, ze jest to kwestia jakosci, ktorej w klonach tu i owdzie brakuje, wiec kto ma klona ten sobie jakos radzi.
Problem wtym ze ja nigdy nie mialem oryginalnego boomcasa do ogona z walkiem Aligna tylko zawsze jakiegos Tarota czy tam ALZRCa - jeden pies.
Nie jest zle, ale dobrze tez nie.
Wierze, ze w Oryginalnych czesciach przynajmniej z tamtego czasu moglo byc duzo lepiej bo mialem oryginalnego Aligna 450 Sport z Paskiem i z pretem no i byla roznica w jaoksci w porownaniu z klonami.
Ale tez mialem ALZRCa Sporta i tez byl duzo lepszy niz pozniejszy ALZRC Pro z walkiem.
Tamten ALZRC sport zaryzykowalbym stwierdzneie ze poza napisami nie wiele sie roznil od Aligna. A ten ALRZC PRO - nie wiele sie roznil od HK.
:)
A w skrzynkach ogonowych tego problemu nie ma. Rowniez w klonach.
Moze dlatego, ze sa aluminiowe co wymusza wyzsza precyzje wykonania? Nie wiem...
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 15 wrz 2015, o 10:09

Racja racja, ja w oryginalnym boomcasie Aligna i z oryginalnymi zębatkami nie miałem żadnych problemów i powiedziałbym nawet że ta przekładnia wykonana i spasowana była idealnie. Nie zmienia to faktu że zębatki leciały (choć nie przy każdym krecie) no ale taka już ich natura, dlatego wolę paski ;)
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 wrz 2015, o 08:06

Mój mały synuś (skończone 18) z upgradował sobie komputer do gier. W zasadzie kupił nowy. Puścił na o całę swoje oszczędności czyli 4,5 koła.
Aczkolwiek troszkę moim zdaniem przesadził bo wydanie prawie 1,5K po to aby zamiast i5-2400 (3.4GHz) mieć i5-6600 (3.9GHz) unlocked, w trochę nowszej technologii to chyba przesada.
Karta graficzna to rozumiem, w ciągu ostatnich niecałych 2 lat sporo się zmieniło :-)
Dysk SSD Crucial 250
Nowa obudowa, zgodnie z trendami, ze świecącymi wentylatorami 3szt, plus w boczkach 2 mniejsze, wielka jak cholera, zasilacz na podłodze, no cóż, nie wnikam, okienko z boku aby w przyszłości móc pooglądać dobrze doświetlony kurz.

To to pomagam mu składać, i zonk, za dobrych czasów jjak się kupowało Intel Box to dostawało się wentylator, teaz tylko trochę tektury ekstra. No dobra przełożymy ze starego.
Wsadziliśmy wszystko w obudowę, godzina upychania kabli aby szły drugą stroną i nie szpeciły widoku przez okienko.
Ostatni etap przed montażem karty graficznej (utrudniłaby dostęp do wszystkiego) czyli pamięć ze stasrego kompa, i zonk, nacięcie nie w tym miejscu. Pamiętam dobrze rozmowę jak zobaczyłem listę.
- A pamięci nie kupujesz?
- Przełożę ze starego.
- Będzie pasować?
- Tak
Biorę manuala - DDR4, stara DDR3
pokazuję instrukcję DDR4
Synuś : A tago nie zauważyłem hmm

No dobra trzeba pamięć i wentylator domówić, ale jego kasy "Ho Ho Ho Ho Mniej niż zero", chyba synuś będzie dużo zadań z fizyki musiał ekstra zrobić.
Pamięć jak pamięć, ale przez 2 godziny przeglądaliśmy wentylatory, testy chłodzenia i padło na..
No cóż wcześniej wymiary nic nie mówiły ale patrzę na fotki i nie wierzę, k... co to jest ???!!! I czy to się zmieści !!!! Czy jak się to włączy to czy nie odpadnie razem z kawałkiem płyty głównej !!!! 1KG wagi ? No dobra nieco mniej wydajny Grandis 1.15KG :masakra:
Obrazek

Na szczęście po oblookcji płyty chyba się zmieści tak żeby jeszcze karta graficzna weszła :masakra:

Co będzie dalej i jakie schody napotkamy zobaczymy za dwa dni, jeszcze się boję co windows oem powie na taką zmianę sprzętu bo tylko stary dysk zostaje.

A z tego wszystkiego może ja sobie podmienię swoje leciwe aczkolwiek wystarczające Core 2 Duo na i5 :D
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 wrz 2015, o 08:16

No tak jakby jestem na podobnym etapie, aczkolwiek technologicznie 3 epoki wcześniej... Wymieniam tylko procka AMD Athlon na Intela i3 (bo taki mam w zapasie), płytę główną i pamięć na DDR3. Koledzy sporo doradzają, ukłony Aikus, bo całkiem wypadłem z obiegu, między innymi pojawił się temat chłodzenia proca, a w nim heatpipe system. Teraz jak zobaczyłem wiatrak Kenobiego, to już nie mam złudzeń, ten świat zmierza ku zagładzie. Nie bedę się obcyndalał, w tym roku zamiast na choinkę, Bladego 130X wpakuję pod obudowę kompa żeby chłodził wiatrak który chłodzi proca... :masakra:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 16 wrz 2015, o 08:18

Ja taki wiatrak to używam w kiblu do wentylacji :vhappy: :vhappy:
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 wrz 2015, o 08:31

Tez troche wypadlem z obiegu tak naprawde jesli chodzi o stacjonarki, ale kiedys duzo wiecej w tym obiegu bylem i duzo wiecej robilem, a na temat chlodzenia i wyciszenia (ktore to dwa tematy ZAWSZE ida ze soba w przeciwnosci i zawsze jest problem jak zachowac dobre chlodzenie i jednoczesnie cichosc pracy) to tam ... z kolegami cale doktoraty zesmy robili.
Jakies tam pojecie w glowie zostalo z tamtych czasow.
Teraz mam poczciwego starego lapka Della Core 2 Duo i poki daje sie na nim sluchac muzyki, odpalic Audacity, przegladac internety, oraz programowac FBLe - jest to komp wystarczajacy.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 wrz 2015, o 08:39

Niestety syn chce uniknąć sytuacji jaka była w to i poprzednie lato czyli otwarta obudowa komputera a on spocony bo wentylator stołowy zamiast na niego ustawiony na komputer :vhappy:
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 wrz 2015, o 08:47

To chyba prościej byłoby zamontowac klimę w pokoju syna... Poszłoby na to ze 2 kafle, a pozostałe 2 tysie przeznaczyć na nową wersje Tetrisa, czy w co on tam gierci ;) Pamiętam spora salę na uczelni, stała tam Odra... Heh, prawdę powiadają, bilans powierzchni i kubatury w przyrodzie musi się zgadzać, człowiek jest tylko pasożytem :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 16 wrz 2015, o 08:55

Przy takiej modyfikacji i tak trzeba przeinstalować windowsa i postawic go na dysku ssd.
Stery dysk sformatowac i uzywac jako magazyn - trzymac tam zdjecia, muzyke i aplikacje rzadko uzywane badz nie wymagajace wydajnosci.
Trzeba tez pamietac aby dezaktywowac defragmentacje dla dysku ssd ( w opcjach windowsa)
Awatar użytkownika
kamracik
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 05-04-2015
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: kamracik » 16 wrz 2015, o 09:20

Generalnie wiatrak jak wiatrak, sam mam większy. Płyty nie uszkodzi, bo teraz są wzmacniane "backplatami", ale montaż jest stosunkowo uciążliwy. Obudowa jeśli jest porządna (jakiś Fractal, Corsair) z zamysłem gamingowej to bez problemu przyjmie taki wiatrak.

Odnośnie Windowsa to niestety do przeinstalowania, aktywacji będziesz musiał dokonać telefonicznie, bo online nie pozwoli ze względu na to, że w sumie zmieniony został komputer.

Procka ładnie podmienił, ten z odblokowanym mnożnikiem przy takim chłodzeniu i odrobinie szczęścia może uda się dojść do 5GHz ;) Osobiście wcześniej miałem 1.6 kręcone do 3.2GHz (nie wiem jakim cudem, ale przy minimalnie podniesionym woltażu udało się uzyskać stabilność na takim taktowaniu), a teraz mam 3.4GHz kręcony do 4.5GHz (ten niestety powyżej tej wartości nawet z podniesionym napięciem jest niestabilny).

Zakup się opłaci pod warunkiem, że będzie na dłuższy czas, ja komputer aktualizuję mniej więcej raz na 5 lat, ale też nie wszystkie komponenty, grafikę mam z 2006 i dalej daje radę (oczywiście za stary jestem, aby się bawić w nowości na rynku, a do CS starcza :) ).
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 wrz 2015, o 12:51

A jakby ssd wsadzic do starego zainstalować windę, aktywować i dopiero wtedy przerzuć ssd do nowego?
A propo windy to syn ma 8 ściągnął update do 10 i instalkę 10 ma na usb. Zobaczymy jak pójdzie.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości