Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 lut 2016, o 22:10

Odżywa stary pomysł z balonami... Jak to szło z tym wodorem... że krater będzie za duży, czy huk za głośny? ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 lut 2016, o 23:48

miruuu pisze:A co do co dzis zrobilem... no poza lutowankiem to cieszylem sie, macałem i wąchałem nowy nabytek, ktory choc nie jest mi specjalnie potrzebny to cieszy ze jest... ;)

Obrazek


Miru, pozyczylbys na jeden wieczor? Albo wpadlbym do Ciebie ktoregos dnia skorzystac?
Mam grafe do naprawienia (albo calkiem do reszty spalenia), jest szansa, ze po naprawieniu zimnych lutow ozyje.
Juz mialem probowac objutubowanej metody z piekarnikiem (mam zgode wlasciciela na takie ryzyko), ale ... skoro jest hotair to sprobowlabym po bozemu...
Pozyczysz? Pozycz pozycz, to Ci powiem jak chlopaki na Ciebie mowia jak Cie na polu nie ma :swir:
A jak sie uda naprawic ta karte to kupie sobie wlasna sta...
...
Albo czekaj...
A moze tak czy siak sobie kupie?
Nie uda sie z ta karta - uda sie z czym innym...
Zimne luty to zmora dzisiejszej elektroniki i chyba warto miec takie cos...
Bo tak normalnie do moich prac/dlubanin to wystarcza mi zwykla lutownica, raczej niczego przy pomocy tego budowac nic nowego nie bede, ale naprawic cos czasem moze sie i by udalo... ?
...
...
Tak se tu pisze i rozmyslam, a w miedzyczasie aukcja na allegro sama ... jakos tak ... sie przeklikala...
No dobra to juz nie bede pozyczal, poczekam az przyjedzie moja wlasna.
:)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lut 2016, o 23:58

Haha, po co zes klikal. Moglem jutro Ci wziac na pole...

To jak chlopoki mowia? :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 lut 2016, o 01:06

Eee nieee.. nie pozyczam i nie mowie... co bede siac niezgode...
;)
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 14 lut 2016, o 15:01

Wypróbowałem dziś laminowanie folią matową na moim Reaktorze. Nie ma bata, potrzebuję żelazka turystycznego, bo posiadanym klocem ani ergonomicznie, ani precyzyjnie. O skuteczności tej operacji jeszcze się nie wypowiem. Maszyna nie ubiła kreta, lądowania ładnie w trawę. Pierwsze wrażenie jest takie, że jakby model mniej się będzie brudził. Oczywiście nadruki nie ulegną wytarciu, Co u mnie już niestety nastąpiło.
Drugi temat, po raz pierwszy użyłem pakietów Tattu 1000mah 3S 45C w Reaktorze. OOGGGIEEEEEŃŃ! Już wiem, że kupiłem za mało

Żeby nie było zbyt kolorowo, gwałtowne ciśniecie gazu skończyło się kilkukrotnie przerwą zasilania w ciąg. Silnik zajęczał, zgubił obroty, po czym wydał dźwięk identyczny do tego z chwili po podpięciu pakietu. ESC jest 18A - na limicie względem silnika. Czas na zmiany? Nie chce mi się strasznie, ale muszę go przylutować do leżącego w szufladzie 40A. Jeżeli będzie ok, czeka mnie zakup regielka. Ktoś, coś poleci o małej wadze i rozmiarach, z wydajnością tak ok 25A ciągłego?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 14 lut 2016, o 15:02

Wypróbowałem dziś laminowanie folią matową na moim Reaktorze. Nie ma bata, potrzebuję żelazka turystycznego, bo posiadanym klocem ani ergonomicznie, ani precyzyjnie. O skuteczności tej operacji jeszcze się nie wypowiem. Maszyna nie ubiła kreta, lądowania ładnie w trawę. Pierwsze wrażenie jest takie, że jakby model mniej się będzie brudził. Oczywiście nadruki nie ulegną wytarciu, Co u mnie już niestety nastąpiło.
Drugi temat, po raz pierwszy użyłem pakietów Tattu 1000mah 3S 45C w Reaktorze. OOGGGIEEEEEŃŃ! Już wiem, że kupiłem za mało

Żeby nie było zbyt kolorowo, gwałtowne ciśniecie gazu skończyło się kilkukrotnie przerwą zasilania w ciąg. Silnik zajęczał, zgubił obroty, po czym wydał dźwięk identyczny do tego z chwili po podpięciu pakietu. ESC jest 18A - na limicie względem silnika. Czas na zmiany? Nie chce mi się strasznie, ale muszę go przylutować do leżącego w szufladzie 40A. Jeżeli będzie ok, czeka mnie zakup regielka. Ktoś, coś poleci o małej wadze i rozmiarach, z wydajnością tak ok 25A ciągłego?
Obrazek
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 14 lut 2016, o 22:18

No i wścieklak wyleczony. :dance:
Najwięcej obaw miałem wobec połamanego gniazda na płytce, ale udało się odrestaurować. No i przy serwach było troszkę dłubania, ale myślałem, że będzie gorzej. ;) Jedyne co go jeszcze boli to śmigiełko ogonowe. Niby jest takie jak oryginalne (tylko zielone), ale nie jest i sobie nie radzi :gas: ,ale do testowego zawisu starczyło . Nic to - Zborecque obiecał pomóc i jutro wysłać. Dzięki Zborecque. :thumb:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 14 lut 2016, o 22:24

Mati pisze:No i wścieklak wyleczony. :dance:
Najwięcej obaw miałem wobec połamanego gniazda na płytce, ale udało się odrestaurować. No i przy serwach było troszkę dłubania, ale myślałem, że będzie gorzej. ;) Jedyne co go jeszcze boli to śmigiełko ogonowe. Niby jest takie jak oryginalne (tylko zielone), ale nie jest i sobie nie radzi :gas: ,ale do testowego zawisu starczyło . Nic to - Zborecque obiecał pomóc i jutro wysłać. Dzięki Zborecque. :thumb:


Odmłodniał jakby... hmm
I jaki z tego morał mamy?
...

Trzeba kupić większego, co byś to Ty mógł po samochodach "jeździć" :D... No dobra, oczywiście o widoczność chodzi ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 lut 2016, o 10:35

Pan Byku pisze:Odmłodniał jakby... hmm
I jaki z tego morał mamy?
...

Trzeba kupić większego, co byś to Ty mógł po samochodach "jeździć" :D... No dobra, oczywiście o widoczność chodzi ;)

Po nieco drastycznej deregulacji można powiedzieć, że... nabrał formy. Do tego założyłem mu nową wydmuszkę, żeby mi nie robił obciachu na forum. :)

Większy będzie oczywiście. Mam nadzieję, że w tym sezonie się uda coś sklecić. Bardzo żałuję, że spóźniłem się odrobinę z tym Twoim, bo chwilę potem koniunktura spadła, a wydatki zmieniły priorytety. :masakra: Nic to - prędzej czy później znajdę i przelecę tą Skodę, ale to jak już poskładam jakąś dziesięćsetę. Obiecuję, że tym razem nagram chrupnięcia. :twisted:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 lut 2016, o 10:45

O heliku co sie Skodom nie klanial...
Gratulacje MATI!!!
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 15 lut 2016, o 11:06

Mati pisze:Zborecque obiecał pomóc i jutro wysłać. Dzięki Zborecque.


Nie ma o czym mówić. Tymczasem na forum potwierdzam - przesyłka wyszła dzisiaj o 10:00 :-) Śmigiełko powinno być koło środy :D
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 lut 2016, o 11:14

Nie pozostaje nic innego jak podziękować Ci za szybką akcję z dużą dawką empatii. :nw: :thumb:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 15 lut 2016, o 19:02

A ja jeszcze wrzucę fotkę nowej śrubki trzymającej od soboty osłonkę ogona w gauce:

Obrazek

Chyba nie szkodzi, że płaska, nie? Jedyna która była w stanie złapać


A i przy okazji:

Obrazek

W sobotę skończyłem remont głowicy w 450 :) jest trochę wielokolorowa, ale za to chodzi jak maluch prosto z fabryki w tychach. Spasowana idealnie, chodzi gładziutko bez chrobotania. Aż nie mogę się doczekać oblotu.



Ale ale... zanim zamknę posta jeszcze pochwalę naszego forumowego kolegę miruuu. Zgadnijcie co znalazłem dziś na poczcie?

Obrazek

Tak jest. Nie z żadnego HK, nie z ABC, nie z BG, Ali, nie z maniaka i nie z forever tylko od samego MIROSŁAWA espeszyli for mi ;)


A co w szrodku?

Obrazek






;)

Wysłane z tapatalk. Android forever.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lut 2016, o 19:14

Wyslalem Ci w pudełku z abc rc na dowod na to, ze przestali pić. Do tej pory zawsze dostawalem od nich paczki z kartonach po wodziance ;)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 15 lut 2016, o 19:25

Pewnie monopol "po sąsiedzku" im zamknęli... :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lut 2016, o 19:33

To co teraz beda robic z pinionchami??
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 16 lut 2016, o 08:19

Re: Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną


Nic :(
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 16 lut 2016, o 08:44

Luki35 pisze:
Re: Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną


Nic :(

Taki to ma dobrze. Polata. Nie rozbija się. Dobrej jakości maszyna to i posłuży bezawaryjnie... a ja ciągle coś dłubię. Jak nie przy Reksiu, to Gaua. Po ostatnich śnieżnych wpadkach, mam pordzewiałe łożyska w okuciach. Cały osprzęt do wymiany. Na szczęście kobieta już wysłana szczerzyć ząbki w Arthobby i negocjować ceny.
No i teraz jeszcze doszedł Goblinek :) w którym już prawie prawie wygrałem z ogonkiem :)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 lut 2016, o 08:45

Wygrasz z ogonkiem, przegrasz z krecikiem. Taka zabawa :)
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 20 lut 2016, o 12:15

A ja dzisiaj wytarłem z kurzu extrę Seklesia.

Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek



I tu pojawia się pytanie:

miruuuu kiedy będziesz w Łodzi?!

Wysłane z tapatalk. Android forever.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości